V útulném newyorském klubu probíhá párty na rozloučenou. Jejím aktérem je Rob, který se rozhodl dát sbohem městu přezdívanému Big Apple a odjet pracovat do Japonska. Zábava je v plném proudu, digitální kamera snímá rozjařené tváře Robových přátel, jenže pak vše razancí blesku přeruší výpadek proudu a zlověstný neidentifikovatelný zvuk, který se rozléhá nad městem. Dodávka elektřiny se sice po chvíli obnoví, ale úleva je jen dočasná. Zatímco televizní reportéři spekulují o zemětřesení nebo jiné přírodní katastrofě, nedaleký horizont ozařuje mohutná exploze, znovu doprovázená tím podivným zvukem připomínajícím kvílení nějakého pravěkého monstra. Párty razantně končí, nastává panika. Špatně se ale utíká, když netušíte před čím prcháte. (Bontonfilm)

Toshiro

Cosi ničí New York a banda lidí pobíhá, snaží se zachránit a ještě to natáčí na ruční kameru. Zní to trochu hloupě, ale výsledek je výbornej. ()

beran-ek

Podle trailerů a galerie jsem čekal, že tam ono Monstrum nepůjde skoro ani vidět, což by přišlo na film tohodle typu normální a efektní. Ale i tak, přesto že se tam ukázala víckrát než jsem čekal nic nezkazilo ()

Duotone28

Pozeram ze sa dost porovnava trojica filmikov...blair witch,Rec a teraz hodnoteny Cloverfield...a asi porovnaniu sa nevyhnem ani ja...Resp.aspon prirovaniu, kedze kazdy je uplne iny...akurat ich spajaju tri dost podstatne veci...v prvom rade vyse hodiny nepretrzite napatie...v druhom rade perfektna akcna kamerka...a v tretom rade na mieru usity scenar,pri ktorom sa nenudite ani minutu. Prirovnavat ale moc k blair witchu nechcem...kedze film je na scene uz skoro desatrocie...a v hlave ho mam zafixovany viac menej ako kultovy filmik...a tieto dva dalsie spominane su viac menej novinkami, a nie su az tak ulezane v hlave. Ale bavil som sa pri vsetkych troch perfektne rovnako...Rec zaujal brutalnostou...a hlavne vecou, ze prisiel z nicho nic...a poriadne nikto o nom nikdy nepocul...pricom Clover mal medialnu kampat spustenu minimalne pol roka pred premierou...tym padom sa od neho aj viac ocakavalo, a mozno aj preto sa potom az tak par ludom lubit nebude...Ci sa to da brat ako za vyhodu alebo nevyhodu...ta kampan, vec nazoru,kazdopadne mne sa lubil...snazil som sa od neho neocakavat vela...a tym ma asi aj prekvapil...Skvele efekty...perfektny zvuk...vydareny scenar...skoro ziadne hluche miesto...z coho vznikol luxusny zazitok. Kazdopadne odporucam vidiet v kine...kedze filmik dost zaklada na efektoch a hlavne excelentnom surround zvuku, ktore tomu vzajomne daju treti rozmer...a urcite aj niekolko percent hodnotenia navyse. Co sa tyka mojho hodnotenia,pre mna osobne 4+, a ked k tomu priratam spominane percenta dosiahnute "KINOM", tak krasna 5ka,nazdar ()

Falconica

Jeden z velmi mála katastrofických filmů, kde se na scénu nedíváte z pohledu vědoucího superinteligentního svalnatce, který to všechno ve jménu Ameriky vyřeší. Před vašima očima se rozehraje vcelku obyčejný příběh zcela obyčejných lidí, kteří k tomu všemu přijdou jako Alenky v Říši divů. Vůbec netuší, co se děje, nemohou do toho nijak zasáhnout a to jediné, co je jejich starostí, je prostě to nějak přežít. Ende šlus. Vyjma jednoho tradičního klišé v podobě Sochy svobody nikdo neřeší "kde se to tam vzalo", "proč se to tam vzalo" ani " kterou důmyslnou zbraní to odbouchnout a zachránit svět od apokalypsy".SPOILER. No a jak to s těmi tuctovými obyvateli dopadne? Vskutku realisticky. Naivita stranou.Snad jen možná přežijí příliš mnoho pádů a ran. Ale čert to sper. KONEC SPOILERU Dále nutno zmínit kvalitní hororový nádech. Ne že bych byla až taková "hrdinka", ale fakt je, že mne většina hororů přinutí maximálně zvednout obočí. Ta hororovost bývá dost mimo mísu. Tady jsem se ke konci i trochu šponovala na sedačce. Určitě to je z velké části zásluha stylu natáčení ala Záhada Blairwitch. Koukáte se na věc stále z pohledu postavy a nezneužíváte nereálné ptačí pohledy, které vás vyhodí z pocitu, "že jste tam a ta zrůda chce sežrat vás". Jako poslední věc bych zmínila kvalitní efekty a dobře a esteticky provedené příšery. ()

JohnMiller

Found footage ktorých je stále viac a viac no neprinášajú nič nového. Toto je jeden s tých lepších prípadov kde je prekvapivo zobrazené neznámo a oslavy sa rázom mení na boj o život a smrť... Al čo to zapríčinilo ? Tak Režisér si to nechal až na úplný záver a myslím že spravil dobre. Prekvapivo fungujúca atmosféra s neznáma alá Lovecraft funguje netvrdím že je to dokonalé ale funguje to. Záverečná beštia bola ďalšie príjemné prekvapenie spracovaná bola na jedničku ()

grogodil

Spomedzi filmového obludária sa Cloverfield môže pochváliť najskutočnejšou potvorou, ktorá kedy vo filme decimovala nejaké to mestečko. Prvé minúty, kedy sa pred objektív ručnej kamery tlačí (a chová ako debil) každý účastník jednej domácej party, síce pôsobia uspávajúcim dojmom, no aspoň po nich následný útok o to viac vynikne. A jedna roztrasená kamera prilepená k ruke jedného odhodlaného zúčastneného mladíka vytvorí okolo vás naozaj takmer nepreniknuteľne dusnú, napínavú atmosféru, pri ktorej budete sami seba presviedčať, že naozaj ide o autentický amatérsky záznam a nepripúšťať si detaily typu, že žiadna amatérska kamera nemôže zachytiť tak nadupaný a ohlušujúci zvuk, alebo že v takto vyhrotených situáciách by sa asi žiadny človek pri zmysloch nehral na tak zúriveho reportéra. Občas som si síce prial, aby kameraman vliekol v druhej ruke statív, alebo mal aspoň slabšiu reumu a daným záberom tak netriasol, no všetko by to bolo len na úkor toho vyvolaného pocitu zúčastnenosti, ktorý vás vtiahne a nepustí. ()

Colonist

Godzilla meets Blair Witch. A já byl doslova vtažen do děje. Škoda, že to netrvalo déle. Logických nesrovnalostí by se tu našlo spoustu, ale v tomhle případě na ně kašlu. ()

Skip

Ani se mi nechce věřit, že jsem tohle dokoukal do konce. Nějaká obluda napadne Manhattan a všechno je to snímáno ruční kamerou, přesněji digitální kamerou, kterou si natáčíme různé večírky a kalby, no a takhle ve stylu Blair Witch zdrhat a zdrhat a ječet... No prostě hrůza. Tohle mě teda fakt obloukem minulo. ()

Fanucci

Chybí to hlavní, co (pro mne) dělá film filmem - příběh. Například v snímku Já legenda zdaleka není zápletka nijak úchvatná a propracovaná. Ale je tam a ať je jakkoliv jednoduchá, v kombinaci s vizuální stránkou funguje skvěle. V Monstru je nulový příběh, člověk je až na pár momentů víc zvědavý než vyděšený jak se to celé rozuzlí...a dočká se jen zklamání. Postavy se chovají standartně klišoidně, ve městě si přes mimořádný stav a jednotky vojáků dělají co chtějí a až na "nehappy-endový" konec se člověk ničeho převratného nedočká. Škoda, nápad to byl zajímavý. P.S Ta hlava sochy svobody se mi zdála nějak malinká:-) ()

fallangell

Jako divak tajneho zaznamu se ocitnete na jedne pohodove party. Ta se ovsem zvrtne z tuctoveho vecirku ve zbesilou jizdu, po prepadnuti Manhattanu neznamou priserou. Musim uznat, ze netusit co se deje takovou dobu, nakonec to ani nezjistit a stejne odchazet z kina unesen se mi snad nikdy nestalo. Delka filmu je trosku kratsi, ale za to celou dobu nedokazete odtrhnout oci, proste akce strida akci a divak netusi co dalsiho ciha za rohem. A na konci jen rekne uau a jde se podivat ven jestli mesto jeste stoji. ()

Kopik

J. J. Abrams opět nezklamal a nadělil nám skvělý scifi thriller v podobě Cloverfieldu. Už jen pohled z kamery,kde jako by jste to samy natáčeli byl skvělý nápad, který byl dotáhnut na výbornou až do konce. U filmu pomalejší začátek, u kterého si říkáte na co se to vlastně dívám, který se pak ale maximálně rozjede a ani chvíli se nenudíte. Skvěle provedené triky, dobrá hudba, krásně zobrazený chaos, prostě paráda. ()

wipeout

Keď by si náhodou nejaký obyvateľ zeme neobmedzene slobody začal pod tlakom agresívnej zahraničnej politiky myslieť, že tá armáda a jej štedré financovanie chráni viac záujmy po utrpení bažiacich cudzincov z tretieho sveta, ako samotných občanov má sa tu konečne možnosť informovať o ich skutočných úlohách. A keď už sme pritom zišlo by sa ten rozpočet ešte dramaticky navýšiť, lebo tie raketky a iné explozívne hračky pre dospelých nejako degradovali na svojej priebojnosti. A teraz vážne. Niežeby som zaspával, ale stále si myslím, že tomuto médiu svedčí viac filmový celuloid(aj keď treba uznať, že i video má svoje svetlé stránky ako som bol milo prekvapený v prípade Inland Empire) a kladenie primárnej váhy na postavy, lebo ak by som akceptoval premisu(princíp potlačenej sebaidentifikácie), ktorú vo svojom komente načrtol Shadwell tak vek virtuálnej reality bude koncom klasického stotožňovania sa s postavami, ktoré tvorí hlavné murivo vzťahu divák a film. Bez neho zostane len fúra digitálnych efektov a adrenalínová jazda na čiernobielej húsenkovej dráhe. Aj keď treba povedať, že už dlhšiu dobu sú hrdinovia len povinnou výbavou(bez pridanej hodnoty) v nielen Amerických trhákoch. Keď by som aplikoval Zizekove nazeranie na film ako zrkadlo skutočného stavu spoločnosti, tak by mi z tohto trendu vzišlo jasné potvrdenie atomizácie spoločnosti na jednotlivca, ktorý už nepotrebuje ani hrdinov ale len záblesky oslepujúcich svetiel, ktoré ho v rauši spotreby udržujú bdelého a na nohách v prijateľnom stave najvyššej možnej apatie. ()

IceQueen

Fantastický prechod z dlhej a nudnej oslavy do katastrofy (príchod monstera) a zo začiatku pocit reálnosti, ale keď sa to zvrtlo v tuctový romantický film, prestala som sa baviť. Vďaka trasľavej kamere som miestami pociťovala ľahký diskomfort v oblasti hlavy a žalúdka (bolo mi zle, inými slovami). Nedovolila by som si pochybovať o americkej mládeži, ale vybehnúť takmer šesťdesiat poschodí a ani sa nezadýchať, nehovoriac o vracaní (viem, čo prežívam, keď nejde výťah a ja musím na piate), to je skoro také dobré, ako prežiť pád vrtuľníka a poflakovať sa po meste so smrteľným zranením. A ešte jedna otázka, kde sa dajú kúpiť také odolné kamery? Po druhom zhliadnutí odnímam hviezdičku, lebo... panebože, panebože, do riti, panebože... do riti, do riti, Rob, Rob, Rob.. a tak ďalej celý film. ()

Huntelaar

Ty, jako, málem jsem ten film po pěti minutách vypnul, protože než To přišlo, byla to setsakramentská nuda, ale pak.....jízda jak na tobogáně. V kině to musel být nářez. Osobně si nejsem jistej, jestli diváky bude zajímat stejnej koncept, jen z jiného pohledu v možném sequelu. PS: Nato, že v celém filmu se objeví jediná hudba a to v závěrečných titulcích, je tak řízná, že ji nemůžu vyhnat z hlavy. ()

Petroff

Je super, že tu ruční kameru nedrží nikdo z vojenský jednotky, nedejbože snad amerických námořníků, protože jinak by nebylo moc na co koukat... Kluci by naběhli, nasrali se... zabili všechny zlý a všem hodnejm dali pusu na čelo a na koule... Takhle to na koulích jen tak lehce škrábe a za mě docela zábava... I když bych to klidně o 15 minut zkrátil. Přeskakování mrakodrapů na mě s mojí vejškofilií bylo fakt moc... ()

fmash

Aby si divák tohle jeteliště pořádně užil, měl by si připravit především sáček (nejlépe igelitový) na zvratky. Úvod je totiž nepřečkatelný, doslova závratný. Průměrný černoch dokáže natočit domácí video i bez toho, aby nahodil zoom a začal mávat kamerou ze strany na stranu jako debil, což by si měl profesionální kameraman uvědomit, když se snaží točit jako amatér. Ještě že jsem to neviděl v kině, to by mi průměrný černoch na sedačce přede mnou nepoděkoval. Naštěstí po vicepresidentovi japonské filiálky dostane kameru do ruky jeho polodementní kámoš, takže po zbylou hodinu, když už se neděje nic, co by člověka nějak rozhodilo, je obraz celkem stabilní. Tedy kámoš je taky amatér, takže lidem zabírá jenom spodní část obličeje a nebo točí efektně našikmo... No dobrá, uznávám, že kdyby to mělo mít styl jako průměrné video z bratrancovy svatby, vypadalo by to hnusně a nikdo by se na to nechtěl dívat, takže si tvůrci museli vyvinout vlastní amatérský feeling, ale čeho je moc, toho je zase jednou příliš. Dál je potřeba říct, že zjevení nezničitelného monstra z moře s podivnými parazity v podpaží nemá žádnou logiku (obzvlášť když jeho tvůrce v dokumentu prohlásí, že je to teprve „miminko“ — zřejmě tedy vajíčko spadlo z oblakov), ale pak zase nelze než férově dodat, že to tak je nejspíš schválně, protože Cloverfield má být poctou příšeráckým béčkům. A ještě jedna věc: už by konečně mohl vyjít z módy ten pitomý zvyk cpát do posledního záběru sípající opuchlou holku s nudlí u nosu. Tak holt rejža viděl Blair Witch, a co má jako být?!                      No a to je asi tak všechno. Zbytek hezky odsejpá, baví a působil na mě tak nějak hezky realistíčesky. Za ten blicí úvod bych nejradši srazil dvě hvězdy, ale nakonec budu hodný. 3¾ ()

GILLWANDER

Autentická parádička, ktorá amatérskou kamerou ponúka reálne dianie v epicentri mesta. Cloverfield je určite veľký posun v naháňaní reálneho strachu, hrozby sú priam epické a využívajú priestor na maximum. Mesto pomaly upadá do prachu a príšera si to s ním nemieni zopakovať. Zanecháva obrovské podpisy v podobe zničených mrakodrapov či odťatou hlavou pani slobody. Herci iba ako pokrm. Išlo len a len o reálny pohľad na možnú katastrofu epických rozmerov. Efekty perfektné a vizuál uisťuje diváka, že sleduje "reálnu" záležitosť. Pre mňa amatérsky skvost...85% ()

TheDon

Super eFeFko. Trikově bezvadně zvládnutý, příběhově taky. Monstrum monstrózní a apokalyptickej Manhattan úžasnej. Jediná věc která mi strašně vadila, je dabing Lucky Vondráčkové. Ještě že už nedabuje a raději dělá to, co jí jde. Rodí děti. Měl jsem si to pustit v originále. Jinak pecka. 85% ()

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

30.01.2021

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

04.07.2020

Snímek Songbird od producenta Michaela Baye má potíže. Herecký odbor SAG-AFTRA (The Screen Actors Guild - American Federation of Television and Radio Artists) totiž vydal přísný zákaz všem svým… (více)

Michael Bay chystá film o pandemii

Michael Bay chystá film o pandemii

21.05.2020

Netflix ulovil Matta Reevese

Netflix ulovil Matta Reevese

06.01.2018

Ačkoliv se tržby z kin nijak zásadně nepropadají, diváků (alespoň v Americe) reálně ubývá. Leckdo totiž místo riskování s blockbusterem zůstane doma a zapne si Netflix, jenž se snaží vyrobit co… (více)