Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Píše se rok 1930, v USA panuje prohibice a Chicago ovládá gang Al Caponeho. V boji o miliardy dolarů plynoucích z nelegálního prodeje alkoholu korumpuje úplatky představitele města a policie a likviduje obchodníky, kteří od něj alkohol odmítnou koupit. Jeho heslem je, že s dobrým slovem a pistolí dojde dál než jen s dobrým slovem. Do Chicaga je vyslán zvláštní zmocněnec ministerstva financí Eliot Ness, který má řídit vládní akci proti distribuci lihovin a proti násilí. Dozví se o velké zásilce whisky a ve spolupráci se zvláštní policejní jednotkou vykoná razii ve skladu. V bednách však alkohol není. Al Capone, tisk i zkorumpovaní policisté se mu vysmívají. Setkání s poctivým pochůzkářem Jimem Malonem ho přivede k myšlence vytvořit malý neúplatný tým. Spolu s Malonem vyberou na policejní střelnici nejlepšího střelce, Itala Georga Stonea, původním jménem Guiseppa Petriho. Čtvrtým mužem se stane policejní účetní Oscar Wallace, kterého Nessovi poslali z Washingtonu. Ness prohlašuje, že chce využít všechny zákonné prostředky k tomu, aby Al Caponeho dostal do vězení… (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer 2

Recenze (909)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Pane Nessi, měl jsem Vás potkat před deseti roky a dvaceti librami. To víte, teď mi připadá, že záleží víc na tom zůstat naživu." Ctihodnej pan Alphonse Gabriel Capone mě bavil. Koho potkal, toho uplatil a kdo se nenechal, toho nakrmil. Olovem. Prostě sympaťák, kterýmu se může postavit jen tým ve složení ministerskej úředník, pochůzkář, účetní a střelec. Takže nyní už vím, že palírna je na poště, kanadská jízdní policie je zbrklá a manželství je umění snášet bolest. Pokud to nikdy neuplatním, tak se znovu mrknu na Neúplatný chlapy, kteří si to parádně rozdali s mafií i úplatnejma poldama, protože tohle prostě je divočina bez pravidel. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Netradiční gangsterka, ale prostě skvělá. Brain de Palma film nadupal hvězdami typu Kevin Costner, Sean Connery nebo naprosto úžasným Robertem De Nirem a nikdo z nich ani v nejmenšim nezklamal a nezůstal své pověsti nic dlužen. Příběh je originální a občas docela dost drsně podanej a tim se ještě zlepšuje už tak vynikající atmosféra týhle gangsterky. Pro mě to je jeden z nejlepšách De Palmových filmů ()

Reklama

Fr 

všechny recenze uživatele

Další z řady výborných gangsterek. ,,Dostaneš se dál s vlídným slovem a zbraní, než jen s vlídným slovem".... . Nezapomenutelná scéna v hale vlakového nádraží, výborné herecké výkony, režie, scénář a hudba, dávají filmu punc vyjímečného komplexního balení, při jehož sledování je od počátku každému jasné, kdo za koho kope - vlastně střílí. ()

lupuscanis 

všechny recenze uživatele

BRIAN DE PALMA, THE UNTOUCHABLES (1987). Kovbojka v gangsterském hávu o věčném boji dobra se zlem, kde jsou už asi v desátý minutě karty rozdaný. ___ Je to tak americky velikášské, (nejen politicky) korektní, a tím pádem předvídatelné, že v průběhu filmu už jen rezignovaně přijímáme "pravdy" o tom, že zatímco skrz na skrz prohnilý Al Capone (mrazivě slizský De Niro sem bohužel vpadl, jak říká Pohrobek, z nějakého jiného filmu) musel mít ve své zvrácenosti naruby snad i ponožky, "správná čtyřka" na straně zákona nejenomže pochopitelně "nepopije, nezakouří a nesesmilní", ale navíc vládne i nakažlivě chlapáckým smyslem pro legraci. Mirek Dušín a jeho Timurova parta hadr. _____ (Nemohu pominout, na jakém pozadí příběh vyrůstá. Doba prohibice. Doba, do které z historicko-politického hlediska spíše mžouráme. Doba rozostřená, paranoidní a temná. S doposud nerozklíčovanými motivy jednání aktérů i událostí. A především doba, vzpírající se příliš jednoznačné, a proto v tomto kontextu hloupé, hře na hrdiny a padouchy... Příklad za všechny: Ironií osudu si E. Ness později vyvinul tak intenzivní vztah k alkoholu, že jej od něho takřka nemohli odloučit... . ) _____ Pod tíhou tohoto rozvrhu sil, v mých očích pak nutně i ona proslavená přestřelka na schodech vypadá spíš jako parodie na sebe samu. Nezachrání to už ani Morricone, ani nákladná dobová výprava, ba dokonce ani všechny tehdy pozitivní mužské ksichty v Hollywoodu (by) nemohli ten scénář rozpohybovat. Závěrečná, rádoby vtipná replika novináře s Eliotem Nessem o konci prohibice, v mých zařadila tento snímek do škatulky: TV program na sobotu večer pro konzervativní rodinku se dvěma mírně odrostlejšími dětmi. ___ Tak nevím. Byv odchován cynickým ethosem francouzských kriminálek, v nichž poslední svědek zpravidla umírá ranou policejního snajpra do zátylku, možná bych se na předem ideologicky nalinkované filmy, jako je tento, příště raději ani neměl dívat. ___ Zajímavý komentář: Pohrobek. ()

Indiana 

všechny recenze uživatele

Brilantní. Skvěle navozená atmosfra Chicaga v době prohibice (fakt tohle období miluju, viz. game Mafie), De Palmova skvělá režie (jeho nejlepší film, i když... - Hadí oči se mi líbily zhruba stejně, Scarface taky neni k zahození). První pořádná role Kevina Costnera, jedna z nejlepších Seana Conneryho a prostě všichni herci si to tu dávaj (De Niro samozřejmě taky, ale to nemusim říkat). Spolu s Kmotrem moje nejoblíbenější gangsterka (Scorseseho filmy prominou, ale ty tomuhle navzdory svým velkým kvalitám nesahaj ani po kotníky). ()

Galerie (52)

Zajímavosti (54)

  • Souprava pro Caponeho osobní holírnu v hotelu Lexington zahrnuje množství malých položek (kolínská voda, štětky na holení) patřících skutečnému Al Caponemu. (Kulmon)
  • Robert De Niro se na roli Al Caponeho pečlivě připravoval - za 5 týdnů se změnil k nepoznání. V Itálii kromě oprášení neapolského přízvuku přibral 14 kilogramů, obličej se mu zakulatil a měl viditelně tlustší tělo. Aby vypadal ještě silnější, půjčil si latexový oblek a nosil jej na začátku filmování. Rovněž strávil 14 hodin u holiče, nechal si ostříhat, upravit a nagelovat vlasy. . Rovněž studoval stovky Caponeho fotografií a všechny staré filmové týdeníky, které se mu podařilo dohledat. Producent Art Linson byl z jeho proměny tak unesen, že odmítl zveřejnit jakékoli fotografie a nedovolil záběry s ním zařadit ani do upoutávek, aby účinek Robertovy změny byl ve filmu co největší. (Rocky62)
  • Posledním žijícím člověkem ze skutečných Nedotknutelných byl Albert H. Wolff. Na filmu pracoval jako konzultant a radil Kevinu Costnerovi, jak pojmout Eliota Nesse. (Kulmon)

Související novinky

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

23.11.2023

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration bude unikátní hudební událost s velkolepou produkcí, jejímž kurátorem je samotný Ennio Morricone. Pražský koncert se bude konat 6. dubna 2024 v O2… (více)

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

16.05.2023

Oznamování velkých projektů těsně před začátkem festivalu v Cannes pokračuje a po novince Rona Howarda tak dostáváme zprávy také o chystaném a poměrně unikátním filmu amerického režiséra a dramatika… (více)

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery

31.10.2020

Letošní Halloween se pro filmové fanoušky ponese spíše ve velmi smutném duchu, z Velké Británie totiž dorazila zpráva o úmrtí legendárního skotského herce a prvního představitele agenta 007, Sira… (více)

De Palma se vrací za kameru

De Palma se vrací za kameru

04.05.2017

Brian De Palma byl od 70. do 90. let filmařskou extratřídou, jíž vděčíme za Zjizvenou tvář, Neúplatné nebo Carlitovu cestu. Po Mission: Impossible ale začal trochu strádat a přišel o diváckou… (více)

Reklama

Reklama