Akta X: Chci uvěřit

• USA The X-Files: I Want to Believe (více)

Fox Mulder a Dana Scullyová už delší dobu nejsou v žádném spojení s FBI. Mulder se skrývá kdesi v ústraní a Scullyová se zaměřuje na lékařskou praxi a snaží se pomáhat potřebným. Do hry je však vrací agentka Dakota Whitneyová, která obdivuje práci Foxe Muldera a věří, že právě on jim může pomoci s vyřešením případu zmizelých žen, mezi nimiž figuruje i mladá agentka FBI. Jak se záhy ukáže, v případu má přeci jen svou roli tajemný element. Tím je bývalý farář, který má vidiny týkající se zmizelých žen. Tento zvláštní muž se zdá být jediným klíčem k vyřešení případu. Vzhledem k jeho pedofilní minulosti mu ale věří jen málokdo... (TV Prima)

RomaS

Čekal jsem více mystiky a tajemna, kterého nebylo takřka ani cítit. To mě vadilo na celém filmu asi nejvíce. Celý film bych zhodnotil jako prodloužený, průměrný díl ze seriálu, který se více věnoval vztahu mezi Mulderem a Scullyovou než až tak chudému ději. Celkově tedy zklamání. Pokud nepatříte mezi X-fandy seriálu, uberte bod. ()

david666

Bohužel ani 2. film série X files ze mě fanouška dvojice Mulder Scullyová neudělal. Stejně jako u 1. celovečeráku je první polovina slušná a má gradující atmosféru, ale s postupující délkou stopáže už jsem se začal nudit. Navíc závěrečné rozuzlení je vcelku tuctová záležitost. Dějovou linku s nemocným chlapcem si tvůrci taky mohli odpustit - podle mě nic neřeší a zbytečně snížuje napětí a atmosféru. ()

Groower

UI bohužel žádná Akta X ,ale normální kriminálka s trochu zajímavějšímy zloduchy. Je škoda ,že tajemno seriálu a prvního filmu se vytratilo. Přesto jsem se bavil, ale asi to ze mě rychle vyprchá, protože kromě dvouhlavého psa asi za pár měsíců nebudu vědět o čem to bylo. ()

bonovox

Veľmi priemerné obhliadnutie sa za úspešným seriálom, veľká škoda pretože pre mňa boli Akty X jedným z najlepších seriálov 90-tych rokov. ()

Pepe1783

Nejdná se o až tak moc kvalitní film, ale vyložené zkažené a nezáživné to taky není. Navíc ta trocha nostalgie... Bavil jsem se a zklamaný jsem nebyl. ()

tuxie

Poměrně nudných 105 minut, které kvalitou odpovídají posledním sériím Akt X (seriálu). Běžná kriminálka s poměrně stupidní zápletkou. Nulová atmosféra vévodí celému filmu. Mulder a Scullyová pro mě byli synonymem kvalitní, mysteriózně laděné zábavy.... na Gillian jsem pozapomněl, Duchovny na mě v průběhu času "skákal" z Červených střevíčků a Californication, takže mé hodnocení odpovídá dvěma nostalgicky zamáčknutým slzám, patřících hlavním hrdinům skvělého seriálu a hloupých filmů :) ()

Callie

strašný, dialogy jsou snad horší než v Ordinaci v Růžové zahradě, zápletka totálně stupidní, kterak tajemný Rusové přišívají na nějakou důležitou hlavu mladá zdravá tělíčka. No odpad nedávám jen kvůli asi prvním 15 ti minutám, kdy jsem myslela, že to o něčem bude . Škoda času . ()

jukyn

Já se přiznám, že jsem mile překvapen, tohle má průměr 56%?To, že tam nejsou paranormální jevy je sice na škodu, ale napínavé to je až až...všichni, co jste dali dvě * a méně se zamyslete nad tím, zda nehodnotíte pouze název filmu a ne film jako takový...protože lepší thriller jsem dlouho neviděl. ()

sAreOn

No nevím, na Akta X hooodně málo, tvůrci vůbec nevyužili potenciál, který se skrýval v téhle trademark ! Kdyby to nebyly Akta X tak by šlo o docela solidní krimi thriller, ale takhle z toho vzniklo... ani nevím co. Půlku filmu tu Mulder a Scullyová kecají o minulosti a jejich mindrácích, aniž by to mělo nějaký vliv na děj filmu, nehledě na to, že celý děj je takový... zmatený a plytký. A na konci se budete, co z toho vzniklo a jak hlavní hrdinové dostali tam kde jsou :-D Kdyby bylo více paranormálních jevů, míň keců a taky míň patosu typu "nevzdávej to", tak by to bylo o DOST lepší. ... A Duchovnymu to stejně víc sluší v Californications ;-) ()

mseet

Jako ostatní fanoušci X-files jsem se náramně těšil na návrat Muldera a Scullyové. A jak tak pročítám recenze, ve srovnání s ostatními jsem snad ještě více zklamán. Chybí slibovaná mysteriózní atmosféra i originální zápletka. Každá druhá epizoda seriálu strčí poslední filmová Akta X do kapsy. Skalní příznivci (ale zřejmě jen oni) snad ocení linii sledující vztah hlavních protagonistů, celkový příběh je totiž bohužel slabý. Ovšem marná sláva, tuze rád jsem zase viděl své oblíbené agenty v akci (spíše v několika málo akcích). A tak (z trochou nadsázky) dávám jednu hvězdičku za Muldera, další za Scullyovou a třetí za nesmrtelný ústřední hudební motiv. ()

brasek

Ano, aj ja som chcel uveriť... ale už neverím! Možno si film nezaslúži ani jednu *, ale boli tam scény, ktoré ma prebrali z nudnej letargie... inak obyčajný krimifilm o odrezanej ruskej hlave. Veľmi ďaleko od pôvodných Aktov X. ()

matow

Kdeže sú starí dobrí Mulder a Scullyová....??Toto je už len slabá náplasť kedysi vynikajúceho serialu,ktorý trhal rekordy sledovanosti.Príbeh,spracovanie a atmosféra až príliš priemerná na to aby som ju baštil ako pred rokmi. ()

Abalzo

Podle mně o fous lepší než předchozí film z roku 1998. Pravda, co se toho nadpřirozena týká, tak tady ho nehledejte, nicméně jako kriminálka to působilo podle mě lépe. ()

rhiannon

Snad největší filmové zklamání mého života. Mulder a Scullyová v manželské krizi? No, fuj. Ani kousek vesmírného odpadu, nebo aspoň mýtických tvorů, když už emzáci došli... ani nádech mystična; tak proč to vydávají pod hlavičkou Akta X, když to s tím nemá nic společného? Jinak průměrná detektivka. Světlým okamžikem filmu je aspoň smrt nesympatické A. Peet. ()

DansteR

První film byl paráda, tohle jen snaha na úspěchu ještě víc vydělat. Koukat se na to dá, má to hlavu i patu, ale prostě už to není to co bývalo. Herecky pořád dobře zvládnuté, stejně tak jako vybudovaná atmosféra, ale scénář mi připadá jako jeden z těch slabších (ať už na film nebo seriál Akta X)...trošku škoda, ale i tak je to jen lehce pod průměrem ()

PeteBuck

Pre mňa bol tento film sklamaním. S kamošmi a bráchom sme šli do kina na neho dobre že nie šprintom, ale odchádzali sme s dlhým nosom. Ako slabšia časť Aktov X, no, dajme tomu, ale ako film? Príliš slabé. Aj keď minimálne jedna Mulderova hláška bola fantastická: "Čo máme robiť? Na vašom mieste by som mu v posteli bozkával za tie vidiny jeho svätý zadok. Ten kňaz je usvedčený pedofil. No, dobre, posteľ by som vynechal." Krátke objavenie sa Skinnera bolo super, hlavne po Scullyovej hláške: "Takže vy mi nechcete pomôcť? Tak mi dajte k telefónu niekoho, kto má gule." A tí tzv. Rusi, či Ukrajinci, či čo to boli, ktorí rozprávali po česky. To som sa už fakt chytil za hlavu. ()

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

Pokračování, kam se podíváš – 2. část