Perníkový táta - Série 4

(série)
USA, 2011, 10 h 12 min (Minutáž: 45–51 min)

Tvůrci:

Vince Gilligan

Hudba:

Dave Porter

Bryan Cranston, Anna Gunn, Aaron Paul, Dean Norris, Betsy Brandt, RJ Mitte, Bob Odenkirk, Giancarlo Esposito, Jonathan Banks, Ray Campbell, Emily Rios (více)

Epizody(13)

Držitel ceny Emmy Bryan Cranston se vrací jako Walter White, učitel chemie, ze kterého se stal výrobce perníku. Tentokrát musí přelstít drogového bosse Guse Fringa. (Netflix)

FrankSusta

Já už prakticky nevím co psát. Ten seriál prostě vytváří napětí jako rybník Brčálník mlhu, prostě by se dalo krájet. Postavy okamžitě dostaly opět nový rozměr, aniž by to jakkoliv rušilo jejich danou minulost. Gus Fring coby Giancarlo Esposito je něuvěřitelný macho-charakterní sráč. A Walter White (yo!) si slušně zadělává vcelku na slušné problémy. Ono to nemá prakticky chybu - možná jen větší množství hanka by mi udělalo radost, ale na druhou stranu už s ním není taková zábava. ()

BrooksW.Here

"I am not in danger, Skyler. I AM THE DANGER! A guy opens his door and gets shot and you think that of me? No. I AM THE ONE WHO KNOCKS!” Dočkal som sa... BREAKING BAD sa vo štvrtej sérii konečne začína poriadne rozbiehať a ja som z toho veľmi spokojný. Síce som to od seriálu čakal už oveľa skôr, ale vždy je lepšie, keď sa niečo stane neskôr, než aby sa to nestalo vôbec. A to je aj prípad tejto série... Úvod je veľmi rozťahaný a plný siahodlhých rozhovorov, ale na druhú stranu sa aspoň vyvíjajú postavy - z Walta sa už pomaly, ale isto stáva bezduchý psychopat, čoho som sa už naozaj nevedel dočkať. Zlom v tejto sérii však príde až niekde za polovicou a od toho momentu začína všetko krásne gradovať a ja som ani v najmenšom nešetril päťhviezdičkovými hodnoteniami. Rovno skočím na moje názory a postrehy k jednotlivým epizódam. Štvrtá séria začína brilantne, a to už v prvej časti, kde sa Gus ukazuje ako naozaj krutoprísny šéf, ktorý si nenechá len tak skákať po hlave. Potom nasledujú dve takmer zbytočné epizódy, v ktorých sa absolútne nič nedeje, teda až na to, že Marie sa vracia ku svojej kleptománii. Štvrtá epizóda ma pekne zamrazila, a to je k nej asi všetko. Potom prichádza pohodová piata časť, hneď po nej, v šiestej epizóde Waltovi vyjde z úst jeho asi najlegendárnejšia hláška. Časť č. 8 bola ukončená naozaj nervydrásajúcim flashbackom, ktorý úzko súvisí s nasledujúcimi epizódami. V desiatej časti sa séria konečne naplno rozbieha a z Gusa sa stáva nekompromisný frajer. V závere jedenástej epizódy predvádza Bryan Cranston úplne najdokonalejší herecký výkon, aký som zatiaľ v tomto seriáli videl a v záverečnej, trinástej časti som už iba žasol, na čo sa to vlastne pozerám, lebo podľa mňa to bola doposiaľ najlepšia epizóda (minimálne v celej štvrtej sérii). Obdivujem, ako bolo všetko do detailu premyslené a práve táto časť (s neuveriteľným hodnotením 99% !) rozhodla o tom, že som si celý seriál pridal medzi obľúbené. Zhrnul by som to, štvrtá séria BREAKING BAD je zo všetkých, ktoré som zatiaľ videl rozhodne tá najlepšia (som zvedavý, čo prinesie piata séria), a to hlavne preto, že:_____ 1.) Konečne tu máme poriadne dávky napätia, ktoré mi predošlých sériách prišli ako rarita. _____ 2.) Príbeh sa čím ďalej, tým viac zamotáva a ja som veľmi zvedavý, ako všetko nakoniec dopadne. _____ 3.) Nečakal som, že ma Hectorova prítomnosť ešte niekedy tak poteší... Naozaj už k tomu nemám, čo dodať - čo najskôr sa vrhnem na poslednú, piatu sériu. Finálny verdikt pre sériu č. 4 je za mňa 9,5/10, a veľmi dúfam, že záverečnej dám ešte o 0,5 bodu viac :) "I’ve got some math for you: Hank catching Gus equals Hank catching us." ()

joker.george

Seriál se stává lepším a lepším. Dal jsem si sice od Breaking Bad dvouměsíční přestávku, ale těšil jsem se, až se k němu zase vrátím. A jakmile se tak konečně stalo, bylo to, jako by žádná pauza ani neexistovala. Bez obtíží jsem naskočil do rozpohybovaného veletoče a se zájmem sledoval vývoj a postupnou proměnu jedné z nejpropracovanějších postav. (Netflix) ()

dr.horrible

Ďalšie zakčnenie seriál výrazne zmenilo. Pri predchádzajúcich sériách som konštatoval, že pri Breaking Bad uprednostňujem rodinné (vedlajšie) dejové línie pred tou hlavnou. Tu pre ne nezostalo miesto. Walter na streche s detonátorom v ruke, na konci predposlednej epizódy, je už skrátka iný vesmír. Asi sa mi zatiaľ najviac páčila S03, ale zas tá posledná časť je bomba a je to majstrovsky vygradované. Že neriešim kopiace sa diery v logike. ()

klukluka

Jak se mi zdála být třetí série naprosto dokonalou, čtvrtá mi připravila nemalý zklamání. Bylo to statický- žádný nový figury, zbytečně ukecaný a roztahaný a hlavně se tomu už nedalo věřit- švárovi Hankovi patrně neporanili páteř, ale mozek, když si na základě všech těch indicií nedal dohromady, co se to u těch Whiteů děje... Blbku udělali scénáristé i ze Skyller: Pět dílů ji nechají omýlat dokolečka dokola slovo myčka, coby spásu a čistírnu pro rodinný špinavý prachy, a teprve když tu myčku konečně skutečně získá, začne se pídit po tom, kolik v ní Walter potřebuje vyprat prachů... Ach jo, je to škoda, nemuselo se to posrat tak rychle. ()

• Tým maskérů a odborníků na vizuální efekty ze seriálu Živí mrtví (od r. 2010) byl pozván na pomoc kvůli scéně, v níž Gus Fring (Giancarlo Esposito) přijde po výbuchu o půlku svého obličeje. (Marpe)