Perníkový táta - Série 4

(série)
Krimi / Drama / Thriller
USA, 2011, 10 h 10 min (Minutáž: 45–51 min)

Tvůrci:

Vince Gilligan

Dave Porter

Bryan Cranston, Aaron Paul, Anna Gunn, Dean Norris, Betsy Brandt, RJ Mitte, Michelle MacLaren, Christopher Cousins, Charles Baker, (více)

Epizody(13)

Držitel ceny Emmy Bryan Cranston se vrací jako Walter White, učitel chemie, ze kterého se stal výrobce perníku. Tentokrát musí přelstít drogového bosse Guse Fringa. (Netflix)

ScarPoul

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Prihorieva. Postavy sú odrazu v pozícii, ktorá pre nich predstavuje výraznú zmenu. Istoty sa strácajú a viac ako inokedy predtým si uvedomujeme že hra ktorá sa pred nami odohráva nemusí mať šťastný koniec. Breaking bad sa sofistikovane blíži k tým dielam ktoré systematicky gradujú a zároveň prinášajú uspokojivé momenty v rámci vývinu postáv. Jesse sa stáva výraznejšou postavou a je to pecka. Bill Burr v malej úlohe poteší. Ideme pomaly do finále. 80% ()

Anderton

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Opäť som viac epizód série ohodnotil menším ako plným počtom, ale dokopy to neprekvapivo zase dáva stopercentný zážitok. Na BB je asi najpozoruhodnejší fakt, že sa každou sériou lepší a lepší a je vidno, že tvorcovia nevaria z vody a zrejme majú dosť dopredu premyslené, kam bude seriál smerovať aj povedzme o dva roky. Alebo už sú do písania scenárov o Waltovi a spol. tak in, že to ide proste samo a seriál akoby žil svojim samostatným životom. Mám dojem, akoby im postavy z fikčného sveta v snoch našepkávali, čo budú robiť ďalej a scenáristi to iba ráno dávali mechanicky na papier. ()

bart_

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"I am not in the danger. I am the danger!" ... Seriál se pyšní více dějovými zvraty, více graduje, pořádně šlape na plyn, a od poloviny 4. série až do samotného konce má neskutečně dramatické, napínavé a svým způsobem nehorázně hektické tempo. Waltova duše je černější stále více než jeho ikonický Heisenberg klobouk. Jak konstatuji: od 4. série se z Breaking Bad stává hotové adrenalinem nabité drama a ten pravý "one of the best TV show ever", a nejen z těchto důvodů se prosím nedivte těm vysokým číslům - třebaže zaslouženým. Prostě žrádlo... BrBaje jednoduše téměř smrtelně velká, intenzivní a nesporně kvalitní droga, kterou si za pouhý okamžik zcela zamilujete. ()

JitkaCardova

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nemít kredibilní tip, že se to vyplatí, tak bych se přes první tři série určitě nedostala, nedostala bych se ani přes první tři díly, ale konečně to začíná vyzrávat a čtvrtá řada mě už vyloženě těšila jako celek, ne jen ve vybraných momentech. A jen pár vteřin mi trvalo úplně docenit, jak v seriálu, co si před závorku vytkl "Breaking Bad" a tři série pracuje na na tom, aby se pod Waltem a jeho svědomím bořila jedna příčka do pekla za druhou, se z něj najednou na konci čtvrté série málem stává hrdina, otec, manžel, švagr, kamarád a kolega roku, zkrátka vyložený klaďas Superman. No, ale přece jen, konvalinky bílé mám na paměti a pátá série se přede mnou právě otvírá. Tuším správně poslední bránu do pekla? *~ ()

dr.horrible

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ďalšie zakčnenie seriál výrazne zmenilo. Pri predchádzajúcich sériách som konštatoval, že pri Breaking Bad uprednostňujem rodinné (vedlajšie) dejové línie pred tou hlavnou. Tu pre ne nezostalo miesto. Walter na streche s detonátorom v ruke, na konci predposlednej epizódy, je už skrátka iný vesmír. Asi sa mi zatiaľ najviac páčila S03, ale zas tá posledná časť je bomba a je to majstrovsky vygradované. Že neriešim kopiace sa diery v logike. ()

• Když Hank (Dean Norris) na svém laptopu prohlíží e-shop MineralEmporium.com, v adresním řádku prohlížeče je C:\Users\Mad Props\Desktop\Mineral Emporium screen\ebay hero.html, což jasně značí, že se jedná o fiktivní stránku uloženou na lokálním disku jeho počítače. (Nortizop)
  • Jesse (Aaron Paul) nosé tričko amerického dídžeja a producenta známeho pod pseudonymom Steve Aoki, s ktorým je herec v skutočnosti dobrý kamarát. (belinko)