Dokonalý únik

A Perfect Getaway

Dokonalý únik

A Perfect Getaway

Mysteriózní / Thriller / Akční / Dobrodružný

USA, 2009, 98 min (Director's cut: 108 min)

Keď jediní štyria užívatelia z mojej topky videli tento film a ohodnotili ho štyrmi hviezdičkami, tak som si povedal, že snáď na tom niečo bude. A bolo. Znova sa teda potvrdil náš spoločný vkus, takže som rád, že sa na ich názory môžem spoľahnúť. 'A Perfect Getaway' je klasický thriller s horrorovými vsuvkami. Ničím neprekvapí, ale určite poteší fanúšikov dusnej atmosféry. Jedno je pravda, že príbeh by sa dal ako celok zhutniť do jednej seriálovej epizódy. Našťastie pohodoví herci pôsobia úplne spásonosne, prekrásne scenária zabudnutého raja na Zemi zase lahodia oku a pohotové hlášky zase uchu. Steve Zahn si znova odbehol popri všetkých lacných komediálnych projektoch zahrať aj vážnejšiu rolu a znova sa mu to podarilo. 75%.(17.11.2009)

• xxmartinxx

WTF hovadina se zvratem vycucaným z prstu. Každý máme rádi příběhy, kdy vypravěč celou dobu naznačuje, kdo je vrah s tím, že čekáme, že to udělal někdo jiný, aby to byl někdo ještě víc úplně jiný. Ale to, jakou pointu tomu nasadil mistr režisér tady, je už trapné. Hlavní herecké duo funguje na 50%. Žena skvělá, muž zoufalý. Další dva páry fungují docela dobře a ten bývalý voják je sympaťák, ale to, jak je film veden a zakončen, je samoúčelné a nesmyslné. Naštvalo mě to. Není to totální brak, přesto docela hovadina.(13.12.2009)

Někde na hawajských ostrovech chtějí novomanželé strávit poklidné líbánky. Ty jim však naruší další dva páry a jeden nich jsou hledaní vrazi... Tenhle parádní thriller je především hrou na schovávanou. Scénář si pohrává s divákem, který hádá, kdo je vrahem (zkušený divák možná uhodne půl hodiny dopředu), jinak samotný film vyniká silným obsazením v čele se Stevem Zahnem, Millou Jovovich a hlavně Timothym Olyphantem. Poslední třetina nechává naplno propuknout režisérově bujné fantazii, kamerovým hrátkám a mění se tak ve vizuální žranici. Konečně David Twohy po dlouhý době dokázal, že Černočerná tma nebyla jen náhodou.(27.5.2010)

Myslím, že chtějí začít společný život nějakým dobrodružstvím….. Tam na Honolulu je nádherná příroda. Stojí za to ji vidět. Kameraman to má ulehčený v tom, že když ho nudí děj, šoupne do záběru kapku přírody a je na co koukat. Ale pro tento film je podstatné, že tu potkáte lidi, které fakt jen tak lehce nezabijete. Film bych rozdělil do dvou částí: 1.) napětí je tu bráno jako samozřejmost, což se mi líbí. A když si myslím, že zápletka je těžce předvídatelná, zjišťuji, že se pletu a film dostává nový náboj. 2.) vadí mi, že se mnou nehráli férově. A finále je kreténštější než jsem očekával. Prostě došly nápady. Mohl to být zajímavý thriller, kdy míra NE – PŘEDVÍDATELNOSTI mohla být velkým lákadlem. Bohužel scénárista nevydržel nasazené tempo a místo ovací mu přeji …. vy taky? :-) PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ***(14.12.2009)

Rozpočet $14miliónovTržby USA $15,515,460Tržby Celosvetovo $22,852,638Tržby za predaj DVD v USA $5,483,872 //počet predaných kusov 444,537║ Dobrodružstvo s hustou dávkou napätia, na koniec aj nečakaná hra s divákom, pozerateľný priemer. /60%/(22.1.2010)

• - Režisér v mnoha rozhovorech prohlásil, že vedl dlouhé spory se studiem, aby film dostal rating R namísto PG-13. (viperblade)

• - Podle slov Nicka, sloužil v Iráku jako "American Jedi", což je vskutku slangový výraz pro elitní jednotky typu "Delta", které "oficiálně" neexistují. (c.tucker)

• - Režiséra Davida Twohyho příběh napadl během dovolené na Havaji. Kvůli vysokým daním se ale tvůrcům na tyto ostrovy nechtělo, takže si museli vypomoci exteriéry Portorika a digitální triky. (Money_too)