Dokonalý únik

A Perfect Getaway

Dokonalý únik

A Perfect Getaway

Mysteriózní / Thriller / Akční / Dobrodružný

USA, 2009, 98 min (Director's cut: 108 min)

• Kaka

Do trapné a stokrát viděné pointy docela solidní věc, kde divák neví kdo je kdo a co je co. Bohužel závěrečných převratných a dost akčních 20 minut celé mé pozitivní mínění o filmu poslalo naprosto ke dnu. Přírodní scenérie dobré, práce s nimi rovněž. Herecky ucházející, zejména Timothy Olyphant je značně řízkovitý. Ovšem jak jsem již zmínil, pointa naprosto o ničem.(2.1.2010)

Velmi příjemné překvapení. Pravda, rozjezd, tedy první hodina filmu, by mohl být mnohem rychlejší nebo kratší, nicméně ani trochu nenudí. Sympatické postavy, nádherná příroda a zábavné dialogy, to je hlavní důvod, proč jsem s filmem a jeho počátečním volným tempem neměl žádný problém. Posledních dvacet minut je špičkových, rychlých a napínavých, často se objeví nějaká ta vychytávka (zpomalovačka předcházející zrychlovačku). Jediné, co narušilo jinak perfektně šlapající thriller, byl asi desetiminutový sled vysvětlovacích záběrů, které sice mají své opodstatnění - vzhledem k tomu, jak je předtím divák voděn za nos, nicméně přijde zrovna v tom momentu, kdy se film konečně rozjede na plný plyn, takže se nelze netěšit, až vysvětlovačka skončí. Velmi slušný prázdninový thriller. 7/10(18.10.2009)

Na to, že to má tak nízké hodnocení jsem velice překvapená jak mě film vtáhl do sebe téměř hned od začátku, na rozdíl od jiných, těch v polích červených. Zápletka neskutečná, nečekala bych rozuzlení příběhu jaký autoři vymysleli, napínavé, výborné ... hvězdičku srážím za český dabing, ten nebyl dvakrát uchvacující.(30.8.2013)

Přesně tohle jsem potřebovala! S napětím sedět u obrazovky a hádat, kdo je kdo. Je neuvěřitelné kolik emocí ve mně během té hodiny a půl proběhlo. Herecké obsazení i scénář jsou nadstandartní. I pro tu nejmenší roli byl vybrán vhodný jedinec. Přes příjemný začátek se dostáváme do tajemného atmosféry, která by se dala krájet. Teprve po rozuzlení, když se karty vykládají na stůl, přichází pořádná podívaná. Ikdyž může akční konec působit trochu komicky, užila jsem si ho do poslední kapky. 4,5*(5.2.2012)

S odstupem nakonec čtyři, i když původně jsem to, snad z náklonnosti k Twohymu a tím pádem pozitivní diskriminace, trochu podtaktoval. Jednoduchý koncept šperkovaný robustními dialogy a kočkomyší hrou s diváky, pečlivě vybraní herci, pozlátkový vizuál. Může to vypadat jako nejelementárnější věc na světě, ale natočit slušný thriller je dneska kumšt. Twohy možná nikdy nebude tapetovat svou hollywoodskou vilu Oscary, ale ten kumšt mu nevezme nikdo. Požehnáni budiž ti, kteří si ho umí užít.(30.11.2009)

• Steve Zahn

• - Režisér v mnoha rozhovorech prohlásil, že vedl dlouhé spory se studiem, aby film dostal rating R namísto PG-13. (viperblade)

• - Podle slov Nicka, sloužil v Iráku jako "American Jedi", což je vskutku slangový výraz pro elitní jednotky typu "Delta", které "oficiálně" neexistují. (c.tucker)

• - Hlavní záporná postava používá ve filmu ojedinělou krátkou verzi pistole Colt 1911 tzv. 1911 Compact ráže .45 na sedm nábojů. Schválně si spočítejte výstřely ve filmu, má-li k dispozici jen 2 zásobníky. (c.tucker)