A-Team

A-Team: Posledná misia

A-Team

The A-Team

Akční / Dobrodružný / Komedie / Krimi / Thriller

USA, 2010, 117 min (Director's cut: 128 min)

"To chce sestřelit tu stíhačku? - Ne, snaží se pilotovat tank." Pilotování tanku, startování sanitky defibrilátorem a neustále dobrá nálada - to jsou chlapci z A-Teamu a já se bez mučení přiznávám, že mi s nimi bylo dobře. Jasně, že je to hrozná kravina, ve které není nikomu podezřelý ani černoch umývající ve Frankfurtu okna s raketometem v ruce, ale té zábavy nabízí opravdu hodně. Za mě je proto trošku škoda, že ke konci akce nekompromisně rozstřílela humor a všichni se statečně zatvářili, že to bylo míněno vážně. Nebojte, nebylo, to já poznám.(15.4.2016)

„Čas, Lynchi. Dejte mi minutu a jsem dobrý. Když budu mít hodinu, budu skvělý. Dejte mi šest měsíců a jsem nepřekonatelný.“ Tak předně, měl jsem jistá očekávání. Čekal jsem stylovou akci, spoustu „cool“ scén, hlášky, nadhled a sympaťáky, kterým budu moct fandit. A přesně to jsem také dostal. Byla to opravdu jízda, která mě ani na moment nepřestala bavit. A nutno dodat, že místy vládla šílenost ruku v ruce se správně uhozenými nápady. Vzdušné hrátky, akce s dodávkou, žonglování s kontejnery, celá pasáž s tankem…prostě jsem jen vypnul mozek a přiblble se usmíval. Jasně, některé scény byly vyhnány až na samou hranici únosnosti (myslím tím mojí tolerance blbosti akčních sekvencí), pár z nich ji i překročily, ale s tím už jsem tak nějak počítal (za překvapivě nejslabší beru přestřelené „elektrošoky“). Celkově dávám solidní 4*, krásně jsem se u téhle „hovadiny“ odreagoval. „Nikdo neumí takový nemrznoucí marinády jako ty, Murdocku. Ale minule jsem po ní měl trochu křeče.“ - „Jen jsi částečně ochrnul. Ber to jako chlap.“(9.3.2017)

Další buddy akčnák tohoto roku a znovu dost povedený. některé hlášky nemají chybu, samotný A-Team nemohl dostat lepší členy, hlavně takový Neeson je charismatický jak... a bere si celou show pro sebe, přičemž ale chemie funguje mezi všemi taky a na výbornou. Co trochu zamrzí je neskutečně na akční film opravdu překvapivě debilně udělána akce.. Ne, nápady v ní jsou a často opravdu zběsile zábavné, o obsah tedy nejde, ale o formu. A musím říct, že kamera a hlavně střih jsou opravdu tragicky špatné. Jak si mám plně užít akční film s tak nepřehlednou, zběsile nastříhanou akcí, si fakt nedokážu představit.. No, protentokrát ale budiž tato "rozhodně ne maličkost v tomto žánru" odpuštěna, protože A-team není B-team a všichni si to uvědomují a podle toho taky hrají. A Biel je k sežřání.(9.2.2011)

Konecne po dlhej dobe vynikajuca nadupana akcia s humornymi hlaskami presne tak, ako to mam najradsej a to som serial A-Team nikdy na nemeckej RTL-ke zaciakom 90-tych rokov moc nemusel. Viem, ze plne hodnotenie si tento film nezasluzi, ale ja som sa chcel hlavne bavit a nie hladat chyby, preto si myslim, ze sa producentom bratom Ridley a Tony Scottovcom tento film vydaril a z tohto dovodu mu udelujem plny pocet. Liam Neeson sa do akcnych uloh celkom hodi, uz v thrilleri 96 HODIN (2008) ma presvedcil a to som ho skor podcenoval, ale mylil som sa, je to skvely herec. Reziser Joe Carnahan natocil napriklad akcny thriller SEJMI ESO (2006) s Ryanom Reynoldsom... 18.08.2010 _______ Liam Neeson - (Plukovník John ´Hannibal´ Smith) +++ Bradley Cooper - (Poručík Templeton ´Hezoun´ Peck) +++ Quinton ´Rampage´ Jackson - (Seržant Bosco ´B.A.´ Baracus) +++ Sharlto Copley - (Kapitán H.M. 'Šílenec' Murdock) +++ Jessica Biel - (Charissa Sosa) +++ Gerald McRaney - (Generál Russell Morrison) +++ Patrick Wilson - (Lynch) +++ Produkcia: Ridley Scott, Tony Scott +++ Hudba: Alan Silvestri +++ (Videl v kine 18.08.2010) +++ Nemecka Cinema - 50%(18.8.2010)

Do půlky svěží zábava, od půlky nesvěží průměr. Bohužel, asi takhle z kopce mi to šlo. Přeprdle nápaditá CGI akce (tank - dementní), hodně toho vyšlo do ztracena, i jednotlivé postavy týmu najednou přestaly bavit (Neeson a Cooper si u mě ale stejně píšou +). Takže výsledný dojem není žádný chachá, ale na druhou stranu, na sequel bych podíval. [HD](19.11.2010)

• - Název filmu se objeví až v 19. minutě. (Džany)

• - Spoiler: V okamžiku, kdy Hannibal simuluje svou smrt, tak se pod jeho tělo podepíše jakýsi doktor Schultz. Je to narážka na herce Dwighta Schultze, který ztvárnil Murdocka v původní verzi. (Othello)

• - Při soudním procesu si můžete všimnout jmenovky před soudcem. Je na ní psáno "Carnahan", což je skutečné civilní jméno herce hrajícího soudce (Woody Carnahan) , který je zároveň otcem režiséra filmu. (c.tucker)