A-Team

A-Team: Posledná misia

A-Team

The A-Team

Akční / Dobrodružný / Komedie / Krimi / Thriller

USA, 2010, 117 min (Director's cut: 128 min)

Pro někoho je to možná neuvěřitelné, ale já jsem šel do tohoto filmu s tím, že z původního seriálu jsem všehovšudy viděl asi půlku dílu. Ani nevím proč, ale já spíše vyrůstal na MacGyverovi. Ale možná i tohle mi pomohlo, abych k tomuto filmu nepřistupoval s velkými nadějemi. A tahle strategie (nečekat nic) se mi (opět) vyplatila. A-Team mě překvapil skvělou akcí, vynikajícím obsazením (hlavně mě neskutečně potěšila Jessica) a především svým přístupem "ok, je to přestřelená akce, ale diváku, na to hoď bobek a pojď se bavit". A já se bavil. Sice mi na plné hodnocení cosi chybělo, ale přesto můžu s čistým svědomím dát filmu zasloužených 80 %.(9.10.2010)

V dobrém i zlém klon Sejmi eso: každá z postav ve své bublině (chemii je spíše chtěná, o týmovosti se mluví než že by ji divák zakoušel), divoká nadsázka mixovaná s nepochopitelnou vážností, místy cool a jinde zase nepřehledná akce, překombinovanost a zároveň absurdní záminka pro veškerý pohyb na plátně. Nechce se mi věřit, že by pro TOHLE nasazoval tým krky takhle sebevražedným způsobem... 5/10(23.6.2010)

Akčná komédia , ktorá sa snaží vytĺcť niečo z bývalej slávy televízneho seriálu. Zopár dielov som videl, ale nikdy som to pravidelne nesledoval. Herecká zostava sa zišla výborná, humor je namiešaný dobre a ja som sa slušne bavil. Poniektoré akčné scény treba brať s poriadnym nadhľadom, no zarazí hlavne padajúci tank a streľba so spätnou reakciou. Režisér aj takéto neuveriteľné scény dokáže vzápätí odľahčiť a po hláške" Kadiaľ na Berlín?" , som im to zase zožral. Podarilo sa namiešať akčný koktail na ktorý sa dá v pohode naviazať ďalším pokračovaním. 60%.(5.7.2011)

Předzvěstí dobré zábavy mi byl již kraťas The Hire, ve kterém tvůrce Sejmi Eso! dokázal, že "live action" zvládá vedle Michaela Baye asi nejlépe na světě. Drsňák s tváří Ramba se teď bude muset sakramentsky snažit, aby trumfnul tuhle digitálními efekty nabušenou pecku, ze které jsem brutálně nadšený ještě několik hodin po odchodu ze sálu..! Carnahan ve své akční poctě mistrně pracuje se dvěma veledůležitými prvky - vtipem a akcí. Schéma je na první pohled jednoduché, ovšem o to více candy: po několikaminutovém dechberoucím adrenalinu režisér vždy pravidelně servíruje nášup komediálních scének anebo hlášek, v ideálním případě oslní kombinací obojího. Největší zásluhu na konzistentní zábavnosti má Sharlto "kreveťák" Copley, který se do role trhlého rangera ponořil až po uši. Moje dojmy během promítání? Akce - výbuch smíchu - akce. Od prvního záběru, až po závěrečné titulky. Občas je to sice dost přehnané, ale je důležité zeptat se sám sebe: kdy naposledy jsem se v kině tak bavil? Letecké souboje, půl zeměkoule v plamenech, vtipů jako při sledování Modern Family... Těšil jsem se dlouhé týdny, a zklamán nejsem - bravo! Carnahana mám v hledáčku "nových" talentů hned za Kramerem.(1.7.2010)

Od půlky je to sice zbytečně vážné a těžce překombinované a "velké" finále jde mimo úplně, ale pod sedm se stejně jít nedá. Na to má A-Team moc hlášek, nápadů a skvěle přepálených akčních scén. Snad si to napodruhé sedne komplet, i když ty vedlejší osobní linky asi nebudou fungovat nikdy. [Black Box, Slovanský dům](11.6.2010)

• Jessica Biel

• - Ačkoliv je Liam Neeson bývalý kuřák, pro film musel opět sáhnout po tomto zlozvyku, tentokrát po značkovém Hannibalově doutníku. (c.tucker)

• - Když v blázinci nařizuje Murdock (Sharlto Copley) pacientovi Howardu Littlovi (Stefan Arngrim), aby všem ostatním rozdal barevné 3D brýle, naprosto křiklavě se prolínají záběry, kdy Howard má a zase nemá brýle na očích. Jedná se o tak evidentní chybu, až se vnucuje myšlenka, jestli nejde o záměr. Podobně je tomu i při následném útěku, kdy se změní prostřelená pneumatika Hummeru z levé na pravou. Mimo to je tento typ vozu vybaven tzv. "Run Flat" pneumatikami, které jsou specificky dimenzovány pro udržení funkčnosti po prostřelení. (Mr. Filuta)

• - Přezdívka "H.M." kapitána Murdocka znamená "Howling Mad" (Vyjící šílenec). (c.tucker)