A-Team

A-Team: Posledná misia

A-Team

The A-Team

Akční / Dobrodružný / Komedie / Krimi / Thriller

USA, 2010, 117 min (Director's cut: 128 min)

Kurňa, to boli nadupané dve hodiny. Repete, please! Prakticky od začiatku do konca sa kolotoč akčných scén nezastaví, k dobrému dojmu z filmu prednostne prispiela hlavne netradičná línia príbehu, ktorá dementovala správy o obyčajnom nezáživnom béčku nesúcom sa v rovine klišé zábavy pre čisto konzumných divákov. 85%.(6.9.2010)

Over the top, over the gun, over the Top Gun:) Takhle nějak by vypadali Dannyho parťáci bez kravat. Nebo teamová Die Hard mezi armádními mozky. Nebo...Ne, přirovnání jsou k ničemu. A-team stojí a padá s vlastní výlučností, s vědomím, že tohle je těch pár správných chlapů, kteří patriotismus nepovažují za mizernou ctnost, s nekorektním, klukovsky rozpustilým humorem a zakutaným staromódním sentimentem, jenž je usazen v podhoubí nekompromisního drivu. Chemie ctí zlaté pravidlo týmovek "suma je víc než celek částí" a přemíra nápadů (nejreálnější 3D projekce ever, fantasmagorické pokusy šíleného pilota) potěší každého správného blázna. Daní za tu ohromnou švandu je Carnahanův akčnědigitální Kocourkov, pro který by se hodilo několik párů očí navíc, retardér záběrů a rozplétavač končetin, ale když se jede na turboobrátky, občas se okolní svět slije v jednu barevnou šmouhu. Tuhle káru ale kočíruje ta nejzábavnější čtyřka na letošním filmovém nebi, takže odložte fobii z létání a proleťte se tankem.(15.6.2010)

Další buddy akčnák tohoto roku a znovu dost povedený. některé hlášky nemají chybu, samotný A-Team nemohl dostat lepší členy, hlavně takový Neeson je charismatický jak... a bere si celou show pro sebe, přičemž ale chemie funguje mezi všemi taky a na výbornou. Co trochu zamrzí je neskutečně na akční film opravdu překvapivě debilně udělána akce.. Ne, nápady v ní jsou a často opravdu zběsile zábavné, o obsah tedy nejde, ale o formu. A musím říct, že kamera a hlavně střih jsou opravdu tragicky špatné. Jak si mám plně užít akční film s tak nepřehlednou, zběsile nastříhanou akcí, si fakt nedokážu představit.. No, protentokrát ale budiž tato "rozhodně ne maličkost v tomto žánru" odpuštěna, protože A-team není B-team a všichni si to uvědomují a podle toho taky hrají. A Biel je k sežřání.(9.2.2011)

Carnahan dokázal potlačit veškerou moji skepsi (vzhledem k velmi rozporuplnému Smokin' Aces a vzhledem k poněkud podivně namachrovaně - digitálním trailerům). Potlačil ji a naservíroval mi A-Team PŘESNĚ TAK jak jsem si jej představoval ve svých nejvlhčích snech!! Neustálý přísun nadsázky, humoru, geniálních point a ještě geniálních nadstaveb ("Takže... Přijde takhle Satan do baru..."), který neztratí nadhled ani v momentech, kdy se zrovna nic moc neříká a děje se zábavná, byť občas poněkud "over the digital top" akce. Vlastně jsem docela urvaný a šel bych na pět, ale brání mi v tom místy přeci je poněkud nepřehledné kontaktní souboje a fakt, že to vyšumí možná až příliš rychle. Ale podruhé si to dám s chutí!! P.S: Podruhé proběhlo a jde se na pět, zcela nemilosrdně. I realy love when the plan comes together...(14.6.2010)

Po vynikajících Expendables jsem očekával víc...A-Team pro mě bylo spíš zklamání. Samotná zápletka mě nezaujala, scény, které měly být vtipné mi přišly spíš trapné a nezasmál jsem se jim, nikdo z teamu neoplýval nějakým zvláštním charisma a celkově vzato bych si tento akčňák jen tak znovu nepustil. Radost tedy zůstala jen z hudby a ze zpracování některých akčních scén.(11.12.2010)

• - Face (Bradley Cooper) nosí hodinky značky Casio G-shock Giez GS-1001. (dyfur)

• - Hannibal Smith (Liam Neeson) během filmu "vykouří" 6 doutníků. (ledofredo)

• - Když v blázinci nařizuje Murdock (Sharlto Copley) pacientovi Howardu Littlovi (Stefan Arngrim), aby všem ostatním rozdal barevné 3D brýle, naprosto křiklavě se prolínají záběry, kdy Howard má a zase nemá brýle na očích. Jedná se o tak evidentní chybu, až se vnucuje myšlenka, jestli nejde o záměr. Podobně je tomu i při následném útěku, kdy se změní prostřelená pneumatika Hummeru z levé na pravou. Mimo to je tento typ vozu vybaven tzv. "Run Flat" pneumatikami, které jsou specificky dimenzovány pro udržení funkčnosti po prostřelení. (Mr. Filuta)