A-Team

A-Team: Posledná misia

A-Team

The A-Team

Akční / Dobrodružný / Komedie / Krimi / Thriller

USA, 2010, 117 min (Director's cut: 128 min)

Nostalgicky zatlačuji sopel, na tom jsem vyrůstal a Carnahan et comp. to dokázali velice solidně zmodernizovat, aniž by z toho vznikla digitální slátanina pro mládež. Naopak, možná to dokonce až moc hraje na nostalgickou notu a ukazuje dlouhý nos na současné masové pojetí blockbusterů. Bavil jsem výtečně, nebýt pár "over the line" pokusů o zvážnění, bylo by to bezmála dokonalé relaxační odfrknutí. Obrovská poklona nádherné chemii v ústředním kvartetu a také Carnahanovi, který akční scény dokázal zrežírovat s protřelostí hazardního hráče. Jednoznačně nejlepší blockbuster okurkové sezóny, je mi moc líto, že to nebude pokračovat...(14.6.2010)

• Gilmour93

Quo vadis, akční filme 21.století..? To, že Carnahan režíruje rychleji, než si předepsal scénářem a že udělal z Alfa Teamu panenku na hraní v rukou tajných služeb a ministerstev lze ještě tolerovat, ale odsud posud… Zběsilý střih v nepřehledných akčních sekvencích (ten střihač by měl hotovou papírovou skládačku Karlštejnu do 5 minut), totálně ujeté digitální efekty, z kterých se mi slovy Hugo Haase dělalo "little šoufl" (především akce s čínskými kontejnery made in nablýskaná kuchyňka Míši Záliva) a v neposlední řadě absence hercny, která by po celý film bušila s tou vaší jak jedna - to se nepromíjí, zvlášť když je člověk v posledních letech tímto stylem krmen takřka neustále.. Šmahem jsem přihodil ještě jednu hvězdu původnímu seriálu sázejícímu na to, na co se Carnahan v rámci oslovení mas vystolicoval (lehkost, jednoduchost) a budu si za ní stát, i kdyby se B.A.Baracus nasoukal do modrých šatiček a stal se dobrovolně letuškou první třídy u ČSA..(20.1.2011)

Legendární seriál A-Team se vrací v plné síle, v parádní akční filmové komedii, která sice popírá realitu, ale nenechá diváka vydechnout. 75 %(16.11.2013)

FILMOVÁ NOC 2010 I když člověk během sledování praktikuje po vzoru jedné z divácky vděčných postav, která se jako jediná z celého sehraného týmu dočkala nějakého vývoje, techniku pasivní rezistence, stejně nakonec podlehne. A-TEAM je opravdu prvním letním zdařilým popcornovým blockbusterem, který je jednak uvědomělou osmdesátkovou zábavou, jež funguje jako prequel k seriálu, jednak zdařilou aktualizací, která nerušivě přesazuje dění do současnosti a forma přebírá postupy současných poučených blockbusterů. Osmdesátková uvědomělost se projevuje v okázale digitálních vizuálních efektech, komiksové představovačce hrdinů, celkové stylizaci a fórkem s 3D projekcí, zatímco ve vyprávění je patrná inspirace novou seriálovou vlnou v podobě flashforwardů na plánovanou akci, jež se nakonec od původního plánu odobočí. Problém mám s tím, že tato vypravěčská důmyslnost není tak důmyslná, jak se zdá, protože slouží k rozpoutání atrakcí, které jsou nepřehledně nasnímané i nastříhané, aniž by to mělo nějaké opodstatnění například v napojení se na hlavní postavu, určitý typ smýšlení apod. A-TEAM na progresivní abramsovské revitalizace seriálů - MISSION: IMPOSSIBLE: III a STAR TREK - nemá, ale jako machistická obdoba CHARLIEHO ANDÍLKŮ, která nabízí i silnou ženskou hrdinku pro identifikaci něžnému pohlaví, obstojí velmi dobře.(12.7.2010)

Klučičí verze CHARLIEHO ANDÍLKů se sympatickou partičkou prohánějící se smrští pixelů a příběhovým vakuem, občas utrousivše i něco vtipného. Liam a Sharlto opět bodují.(22.6.2010)

• - Bruce Willis byl zvažován pro roli Hannibala Smithe. (TomikZlesa)

• - Hannibal Smith (Liam Neeson) během filmu "vykouří" 6 doutníků. (ledofredo)

• - Další z odkazů na původní seriál je Baracusova dodávka z Mexika. Je to 1994 Chevrolet Chevy VAN, která je předělána na 1983 GMC Vandura G-1500 (byla použitá v původním seriálu). (c.tucker)