A-Team

A-Team: Posledná misia

A-Team

The A-Team

Akční / Dobrodružný / Komedie / Krimi / Thriller

USA, 2010, 117 min (Director's cut: 128 min)

Nostalgicky zatlačuji sopel, na tom jsem vyrůstal a Carnahan et comp. to dokázali velice solidně zmodernizovat, aniž by z toho vznikla digitální slátanina pro mládež. Naopak, možná to dokonce až moc hraje na nostalgickou notu a ukazuje dlouhý nos na současné masové pojetí blockbusterů. Bavil jsem výtečně, nebýt pár "over the line" pokusů o zvážnění, bylo by to bezmála dokonalé relaxační odfrknutí. Obrovská poklona nádherné chemii v ústředním kvartetu a také Carnahanovi, který akční scény dokázal zrežírovat s protřelostí hazardního hráče. Jednoznačně nejlepší blockbuster okurkové sezóny, je mi moc líto, že to nebude pokračovat...(14.6.2010)

Akčná komédia , ktorá sa snaží vytĺcť niečo z bývalej slávy televízneho seriálu. Zopár dielov som videl, ale nikdy som to pravidelne nesledoval. Herecká zostava sa zišla výborná, humor je namiešaný dobre a ja som sa slušne bavil. Poniektoré akčné scény treba brať s poriadnym nadhľadom, no zarazí hlavne padajúci tank a streľba so spätnou reakciou. Režisér aj takéto neuveriteľné scény dokáže vzápätí odľahčiť a po hláške" Kadiaľ na Berlín?" , som im to zase zožral. Podarilo sa namiešať akčný koktail na ktorý sa dá v pohode naviazať ďalším pokračovaním. 60%.(5.7.2011)

A-Team má u mě tu smůlu že jsem již dříve viděl Losers. Takže tato týmovka u mě již neměla takový zvuk. Tím pádem se značně obávám Expandables. A to i přesto že Stallona rozhodně můžu a jeho comebaku tleskám ve stoje. Tyhle týmovky letos mají jeden veliký nedostatek a tím je věková přístupnost filmu. Ve filmu se nefuckuje a krve by se člověk nedořezal. Ano A-Team je velice vkusně složený. Velitel Liam Neeson super. Nový objev Sharlto Copley je borcem, který dokáže ve filmu spolehlivě táhnout humornou složku. Podobně jako je tomu u Bradleyho Coopera. Nelze si nevšimnout jasné narážky od Copleyho na Hangover. Jeho testování rotoru vrtule nemá chybu! Poslední do party je řízek Rampage. Přesto film ač je kvalitní nemůže mě donutit k vyššímu hodnocení. Pardon hoši. PS: Druhá projekce a vše v pořádku. Nevím kde jsem prvně nechal oči a na co jsem myslel. Skvělé, nebýt slabší poslední půlhodinky tak maximum, 80%(18.6.2010)

„Čas, Lynchi. Dejte mi minutu a jsem dobrý. Když budu mít hodinu, budu skvělý. Dejte mi šest měsíců a jsem nepřekonatelný.“ Tak předně, měl jsem jistá očekávání. Čekal jsem stylovou akci, spoustu „cool“ scén, hlášky, nadhled a sympaťáky, kterým budu moct fandit. A přesně to jsem také dostal. Byla to opravdu jízda, která mě ani na moment nepřestala bavit. A nutno dodat, že místy vládla šílenost ruku v ruce se správně uhozenými nápady. Vzdušné hrátky, akce s dodávkou, žonglování s kontejnery, celá pasáž s tankem…prostě jsem jen vypnul mozek a přiblble se usmíval. Jasně, některé scény byly vyhnány až na samou hranici únosnosti (myslím tím mojí tolerance blbosti akčních sekvencí), pár z nich ji i překročily, ale s tím už jsem tak nějak počítal (za překvapivě nejslabší beru přestřelené „elektrošoky“). Celkově dávám solidní 4*, krásně jsem se u téhle „hovadiny“ odreagoval. „Nikdo neumí takový nemrznoucí marinády jako ty, Murdocku. Ale minule jsem po ní měl trochu křeče.“ - „Jen jsi částečně ochrnul. Ber to jako chlap.“(9.3.2017)

FILMOVÁ NOC 2010 I když člověk během sledování praktikuje po vzoru jedné z divácky vděčných postav, která se jako jediná z celého sehraného týmu dočkala nějakého vývoje, techniku pasivní rezistence, stejně nakonec podlehne. A-TEAM je opravdu prvním letním zdařilým popcornovým blockbusterem, který je jednak uvědomělou osmdesátkovou zábavou, jež funguje jako prequel k seriálu, jednak zdařilou aktualizací, která nerušivě přesazuje dění do současnosti a forma přebírá postupy současných poučených blockbusterů. Osmdesátková uvědomělost se projevuje v okázale digitálních vizuálních efektech, komiksové představovačce hrdinů, celkové stylizaci a fórkem s 3D projekcí, zatímco ve vyprávění je patrná inspirace novou seriálovou vlnou v podobě flashforwardů na plánovanou akci, jež se nakonec od původního plánu odobočí. Problém mám s tím, že tato vypravěčská důmyslnost není tak důmyslná, jak se zdá, protože slouží k rozpoutání atrakcí, které jsou nepřehledně nasnímané i nastříhané, aniž by to mělo nějaké opodstatnění například v napojení se na hlavní postavu, určitý typ smýšlení apod. A-TEAM na progresivní abramsovské revitalizace seriálů - MISSION: IMPOSSIBLE: III a STAR TREK - nemá, ale jako machistická obdoba CHARLIEHO ANDÍLKŮ, která nabízí i silnou ženskou hrdinku pro identifikaci něžnému pohlaví, obstojí velmi dobře.(12.7.2010)

• - Označení A-Team (nebo také Team alfa) se používá i ve skutečnosti. Je to označení pro jednotky operující přímo v terénu. B-teamy (Team bravo) zase poskytuje krytí. A Team charlie tomu všemu velí. Vznikl i Team delta, dnes známý jako Delta force. (Sharky95)

• - Když v blázinci nařizuje Murdock (Sharlto Copley) pacientovi Howardu Littlovi (Stefan Arngrim), aby všem ostatním rozdal barevné 3D brýle, naprosto křiklavě se prolínají záběry, kdy Howard má a zase nemá brýle na očích. Jedná se o tak evidentní chybu, až se vnucuje myšlenka, jestli nejde o záměr. Podobně je tomu i při následném útěku, kdy se změní prostřelená pneumatika Hummeru z levé na pravou. Mimo to je tento typ vozu vybaven tzv. "Run Flat" pneumatikami, které jsou specificky dimenzovány pro udržení funkčnosti po prostřelení. (Mr. Filuta)

• - Velké letadlo, které zaútočí na A-Team v Německu velkorážním palubním kanónem, je AC-130 Spectre, což je po zuby vyzbrojená verze dopravního letounu Herkules (stejný, ve kterém utíkali). Agent Lynch si přitom vzpomene na misi "Death from Above" ze slavné počítačové hry Call of Duty 4: Modern Warfare. (c.tucker)