A-Team

A-Team: Posledná misia

A-Team

The A-Team

Akční / Dobrodružný / Komedie / Krimi / Thriller

USA, 2010, 117 min (Director's cut: 128 min)

Předzvěstí dobré zábavy mi byl již kraťas The Hire, ve kterém tvůrce Sejmi Eso! dokázal, že "live action" zvládá vedle Michaela Baye asi nejlépe na světě. Drsňák s tváří Ramba se teď bude muset sakramentsky snažit, aby trumfnul tuhle digitálními efekty nabušenou pecku, ze které jsem brutálně nadšený ještě několik hodin po odchodu ze sálu..! Carnahan ve své akční poctě mistrně pracuje se dvěma veledůležitými prvky - vtipem a akcí. Schéma je na první pohled jednoduché, ovšem o to více candy: po několikaminutovém dechberoucím adrenalinu režisér vždy pravidelně servíruje nášup komediálních scének anebo hlášek, v ideálním případě oslní kombinací obojího. Největší zásluhu na konzistentní zábavnosti má Sharlto "kreveťák" Copley, který se do role trhlého rangera ponořil až po uši. Moje dojmy během promítání? Akce - výbuch smíchu - akce. Od prvního záběru, až po závěrečné titulky. Občas je to sice dost přehnané, ale je důležité zeptat se sám sebe: kdy naposledy jsem se v kině tak bavil? Letecké souboje, půl zeměkoule v plamenech, vtipů jako při sledování Modern Family... Těšil jsem se dlouhé týdny, a zklamán nejsem - bravo! Carnahana mám v hledáčku "nových" talentů hned za Kramerem.(1.7.2010)

Pro někoho je to možná neuvěřitelné, ale já jsem šel do tohoto filmu s tím, že z původního seriálu jsem všehovšudy viděl asi půlku dílu. Ani nevím proč, ale já spíše vyrůstal na MacGyverovi. Ale možná i tohle mi pomohlo, abych k tomuto filmu nepřistupoval s velkými nadějemi. A tahle strategie (nečekat nic) se mi (opět) vyplatila. A-Team mě překvapil skvělou akcí, vynikajícím obsazením (hlavně mě neskutečně potěšila Jessica) a především svým přístupem "ok, je to přestřelená akce, ale diváku, na to hoď bobek a pojď se bavit". A já se bavil. Sice mi na plné hodnocení cosi chybělo, ale přesto můžu s čistým svědomím dát filmu zasloužených 80 %.(9.10.2010)

Svoje druhy ve zbrani nikdy nezklamu. Statečně předvedu světu, že jsem voják z nejvybranějších. Rázně se utkám s nepřáteli mé země. A BUDU BOJOVAT JAK JEN BUDU MOCI...... Jako každej tým (akční), má i A-Team problémy. S důvěrou šéfů, s vnitřními záležitostmi, ale hlavně se zrádci vlasti, kteří mají ještě tu drzost ušít na ně boudu. Úvodní 20ti minutovka plná bláznivé akce nedá prostor ke spekulacím ani mezi příznivci komorních snímků, že tady budou odlehčený i titulky. Letecká akce, slaňování, výbuchy a spousta více či méně šílených nápadů jde velmi často na vrub příběhu. Ale co, většinu času se na tenhle ,,mančaft“, od kterýho by se každá .......no to je jedno – mohla učit, jak ochránit svoji nevinnost dobře dívá, protože i já mám rád, když plány nakonec vyjdou. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Jsem pravidelným návštěvníkem leteckých dnů. 2.) Pochopím, proč si nechat poslat do vězení kubánskej doutník napuštěnej 5 ml tetrodotoxinu. 3.) Zjistím, jak vypadá maximální 3D efekt. PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE *** NAPĚTÍ *(14.10.2010)

Rozpočet $110miliónovTržby USA $77,222,099Tržby Celosvetovo $177,241,171Tržby za predaj Blu-ray v USA $15,183,841 //počet predaných kusov 698,543Tržby za predaj DVD v USA $27,453,330 //počet predaných kusov 1,758,288 ║ No tak popcorňový nášup ako sa patrí, má to samozrejme drobné chybyčky krásy, ktorým sa režisér Joe Carnahan nevyhol ani teraz tak ako to bolo aj pri Zabiť eso, ide prevažne o miestami zbytočne prekombinovaný dej a zbesilý strih. Ale všetko ostatné, vrátane obsadenia, uletenej zbesilej akcie, hudby tu krásne sedí. Samozrejme ako fanúšik TV seriálu A-Team som si to krásne užil, tento projekt fakt vyšiel, rád by som uvítal aj pokračovanie. /90%/(28.11.2010)

Nostalgicky zatlačuji sopel, na tom jsem vyrůstal a Carnahan et comp. to dokázali velice solidně zmodernizovat, aniž by z toho vznikla digitální slátanina pro mládež. Naopak, možná to dokonce až moc hraje na nostalgickou notu a ukazuje dlouhý nos na současné masové pojetí blockbusterů. Bavil jsem výtečně, nebýt pár "over the line" pokusů o zvážnění, bylo by to bezmála dokonalé relaxační odfrknutí. Obrovská poklona nádherné chemii v ústředním kvartetu a také Carnahanovi, který akční scény dokázal zrežírovat s protřelostí hazardního hráče. Jednoznačně nejlepší blockbuster okurkové sezóny, je mi moc líto, že to nebude pokračovat...(14.6.2010)

• Jessica Biel

• - Vyzvánění na mobilu poručice Sosy (Jessica Biel) je písnička právě z alba, které jí "Hezoun" (Bradley Cooper) vyčitá, že mu při rozchodu vzala. (c.tucker)

• - Ve filmu si zahrál malou roli také dnes již zesnulý Charles Cooper, otec Bradleyho Coopera. (winifred1)

• - Velké letadlo, které zaútočí na A-Team v Německu velkorážním palubním kanónem, je AC-130 Spectre, což je po zuby vyzbrojená verze dopravního letounu Herkules (stejný, ve kterém utíkali). Agent Lynch si přitom vzpomene na misi "Death from Above" ze slavné počítačové hry Call of Duty 4: Modern Warfare. (c.tucker)