Reklama

Reklama

A-Team sleduje odvážnou skupinku bývalých členů speciální vojenské jednotky. Hannibal Smith je protřelý plánovač vynalézavých misí, na jejichž realizaci je minimum času, vyžadují mimořádné schopnosti a velmi zdatné vojáky. Templeton 'Hezoun' Peck dokáže sehnat kdykoliv cokoliv. B.A. Baracus je řidič a největší svalovec v týmu. A H.M. 'Šílenec' Murdock je zdatný pilot a kvalifikovaný potápěč. Společně sloužili své vlasti celých osm let, načež byli posláni do vojenského vězení za zločin, který nespáchali. Poté, co se jim relativně snadno podaří z vězení utéct, se pouští do nebezpečného pátrání, aby dokázali svou nevinu a očistili svá jména. Během toho je napříč zeměkoulí pronásleduje vysoce postavená vojenská důstojnice Charisa Sosová (jedna z bývalých Hezounových milenek). A právě když už se zdá, že mají všechny potřebné důkazy k prokázání neviny, zjišťují, že jejich nejnovější mise právě začíná. (HBO GO)

(více)

Videa (6)

Trailer 1

Recenze (1 273)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Film se naprosto vůbec nebere vážně a na takovým Neesonovi je vidět jak si tuhle cvokjízdu užívá. Naprosto vyníkající byla třeba scéna s 3D promítáním a akční sekvence taky patřily do ligy mistrů, tady stojí za zmíňku ta ve švýcarský bance, fakt ňám. Jenže co je to všechno platný, když samotný finále je jak dvouhodinový proslov koktajícho maďara. ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Ultimátní rachot, který se spoutáním dobrmanů chytne grády a nepustí je až do závěru. Carnahan pod produkčním bičem bratří Scottů seká jednu ‚over the top‘ scénu za druhou, ale v tom akčním infernu na vás ještě stihne střílet smrtící hlášky s neuvěřitelnou kadencí. Ústřední kvarteto hraje tu nejsehranější instrumentálku za poslední roky a výsledkem je čistokrevná ‚osmdesátková‘ šleha, které kabát jednadvacátého století sedne jako ulitý. Jasně, je to nehorázná kravina, ale vibruju z toho ještě druhý den. Odpustím digitální tajtrlíkování na konci a pálím do plných. Nevěřím, že to napodruhé klesne. [Filmová noc 2010]. Edit: A nekleslo. I napodruhé (napotřetí, napočtvrté,...) jeden z nejzábavnějších akčních filmů posledních let. ()

Reklama

KevSpa 

všechny recenze uživatele

Pro mě velké zklamání. Film se snaží tvářit tak moc cool, až je to trapné. A akce mě ani v nejmenším nezaujala. Film jsem dokoukala jen silou vůle a díky vcelku sympatickému Sharltovi Copleymu (kterému tyhle bláznivé role slušně sedí) a vidině, že na konci uvidím v cameo roličce svého oblíbence Jona Hamma. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

K mému velikému překvapení kvalitní a enormně zábavná akční jízda. Trailery mě nechávaly chladným, ale nakonec mě tahle čtveřice sympaťáků dostala. Akční scény jsou tak strašně přestřelený, že se nešlo neusmívat. Finále pak je přestřelený možná až příliš, chvílema jsem vůbec nevěděl co se děje a proč se to děje, takže dojem šel mírně dolů, ale i tak je to pro mne osmdesátiprocentní film. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Těšil jsem se na parádní akci, kde nebude chybět humor. Tyhle typy filmů si totiž dokážu oblíbit a zkouknout klidně na tisíckrát. Podle mě to ale A-Teamu chybí. Nejvíc mi na něm vadí hlavně to, že se bere strašně vážně. A když už kamera jde do akce, tak je akce hustá, nemožná, ale ve výsledku na ní není vůbec nic vtipnýho. Samotnej fakt, že jeden herec div nevylítne z vrtulníku a pak jenom smutně kroutí hlavou, že to málem nepřežil, mi prostě přijde divná. Já chtěl parádní akci, s kopou chytlavejch hlášek a sympatickými herci. Ve skutečnosti jsem nedostal ani jedno. ()

Galerie (69)

Zajímavosti (52)

  • Přezdívka "B.A." seržanta Baracuse znamená "Bad Attitude" (špatný přístup). (c.tucker)
  • V potitulkové scéně se objeví Dirk Benedict (původní Face ze seriálu) jako vězeň v soláriu a Dwight Schultz (původní Murdock ze seriálu) jako doktor v německé vojenské léčebně. (c.tucker)
  • Bezpilotní stíhačky útočící na dopravní letoun Herkules jsou typu "Predator". I ty se mimo jiné objevily v pokračování Call of Duty: Modern Warfare 2. (c.tucker)

Související novinky

Jackie Chan vs. drogový kartel

Jackie Chan vs. drogový kartel

06.12.2016

Pokud jste viděli Sejmi eso, A-Team nebo Mezi vlky, dobře víte, že se Joe Carnahan vyžívá v dobré akci. Jeho filmy vždycky mají říz a většinou jsou napůl šílené, určitě vás tedy potěší, že by… (více)

Bradley Cooper opět v akci

Bradley Cooper opět v akci

19.08.2014

Každé hollywoodské studio by rádo mělo svého Jasona Bournea. A u Warner Bros. jej velmi pravděpodobně objevili v Macku Bolanovi. Původně vietnamský veterán, jenž se stal elitním protiteroristickým… (více)

Na Hromnice o pár projektilů více

Na Hromnice o pár projektilů více

03.06.2012

Joemu Carnahanovi se sice nepovedlo rozběhnout úspěšnou sérii s A-Teamem, ale letošním Mezi vlky dokázal, že jako filmař má co říct a ví, jak to říct. Naposledy jsme o něm psali v souvislosti s… (více)

Kdo bude střílet pobudy v ulicích?

Kdo bude střílet pobudy v ulicích?

02.02.2012

Akční klasiku Přání smrti se před několika lety pokoušel remakovat Sylvester Stallone. Má teď ale spoustu jiné práce a o projekt se začal živě zajímat Joe Carnahan (foto). Režisér A-Teamu a survival… (více)

Reklama

Reklama