Reklama

Reklama

A-Team sleduje odvážnou skupinku bývalých členů speciální vojenské jednotky. Hannibal Smith je protřelý plánovač vynalézavých misí, na jejichž realizaci je minimum času, vyžadují mimořádné schopnosti a velmi zdatné vojáky. Templeton 'Hezoun' Peck dokáže sehnat kdykoliv cokoliv. B.A. Baracus je řidič a největší svalovec v týmu. A H.M. 'Šílenec' Murdock je zdatný pilot a kvalifikovaný potápěč. Společně sloužili své vlasti celých osm let, načež byli posláni do vojenského vězení za zločin, který nespáchali. Poté, co se jim relativně snadno podaří z vězení utéct, se pouští do nebezpečného pátrání, aby dokázali svou nevinu a očistili svá jména. Během toho je napříč zeměkoulí pronásleduje vysoce postavená vojenská důstojnice Charisa Sosová (jedna z bývalých Hezounových milenek). A právě když už se zdá, že mají všechny potřebné důkazy k prokázání neviny, zjišťují, že jejich nejnovější mise právě začíná. (HBO GO)

(více)

Videa (6)

Trailer 1

Recenze (1 275)

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Tu pátou dám protože jsem (se) skoro celou dobu v kině che(chro)chtal blahem. Lahůdkové obsazení, špičková akce a především kilo hlášek, které jsou na nás sypány neuvěřitelnou kadencí skoro celý film. Liam Neeson si u mě získává definitivní status totálního borce a roli Hannibala si užívá jako už dlouho nic. Murdock Sharta Copelyho funguje jako dokonalé lepidlo celé party a jeho kousky mi sázely úsměv na rtech s úžasnou pravidelností. Rampage důsojně zastoupil Mr. T. a Cooper je taky fajn. Patrick Wilson hodně příjemně překvapil, Jessica Biel nebyla vůbec rušivým prvkem jak ji někteří popisují, ba dokonce bych řekl, že si střihla jednu ze svých nejlepších rolí a zatraceně jí to sluší. A camea potěší, i to Jona Hamma. ;) There's a plan in everything, kid and I love it when a plan comes together. ()

Kaka 

všechny recenze uživatele

Je to velmi akční, občas vtipné, ale vesměs sterilní a ne příliš zábavné. Neeson se snaží a některými chvaty dává vzpomenout na jeho hvězdné Taken, ale to je bohužel někde trochu jinde. Jestli má být A-team nadsázka k velkorozpočtovým akčním filmům, potom ok, dá se to přežít. I některé akční scény jsou jak za rámeček. Na kinohit ovšem chybí kvalitnější a velkolepější režie. A možná i lepší herci. Kromě slavného brita a Jesiici Biel mne příliš nikdo nezaujal. ()

Reklama

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Akcí nabitá pocta klasickému seriálu ze zlatých 80. bez špetky kompromisu, ale s dostatkem moderních technologií (na které občas nezbylo moc peněz). A-Team je v mých očích vtipnější než většina komedií a současně akčnější než většina současných akčních filmů. Přesto...kde je chyba? V očekávání a pohledu, jakým se na film díváte. tohle je zábava, kterou nenapsal aspirant na Nobelovu cenu za literaturu a natočil milovník bláznivé akce. Carnaham chtěl a dokázal udržet vzpomínku na slavný tým v moderním pojetí, s novými zbraněmi, možnostmi a fantastickým, ještě jednou, fantastickým castingem. Tomu se nedá nic vytknout, ani z "teamu" ani z druhé strany(od Wilsona bych takovou kvalitu nečekal). Stejně jako výcviku herců, kteří vypadají jako praví vojáci včetně drobností (třeba hannibalovo držení zbraně během rutinního běhu). Scénář je jednoduchý, i když se snaží občas zbytečně komplikovat, ale vždy zůstane čas i na drobné vtípky jako je nápis lodě v závěru (odplata?;-)). Jsou tu drobnosti, jako podlaha kontejneru, přehnaný konec a pár fyzikálních zákonů, prostě drobnosti, které tu pětihvězdičkovou nonstop jízdu srážejí o stupínek níže. Vloni famózně potěšil Star trek, letos, až na pár drobností, A-Team. PS: cameo za titulky je už jen malá drobnost pro fanoušky. PPS: úvodní titulky jsou krásné po mrknutí na televizní seriály...PPPS: fakt, že jsou všechny postavy trochu "přepálenější" než jejich předlohy naprosto odpovídá celému filmu. Více zde. ()

TheDarKnig 

všechny recenze uživatele

Další buddy akčnák tohoto roku a znovu dost povedený. některé hlášky nemají chybu, samotný A-Team nemohl dostat lepší členy, hlavně takový Neeson je charismatický jak... a bere si celou show pro sebe, přičemž ale chemie funguje mezi všemi taky a na výbornou. Co trochu zamrzí je neskutečně na akční film opravdu překvapivě debilně udělána akce.. Ne, nápady v ní jsou a často opravdu zběsile zábavné, o obsah tedy nejde, ale o formu. A musím říct, že kamera a hlavně střih jsou opravdu tragicky špatné. Jak si mám plně užít akční film s tak nepřehlednou, zběsile nastříhanou akcí, si fakt nedokážu představit.. No, protentokrát ale budiž tato "rozhodně ne maličkost v tomto žánru" odpuštěna, protože A-team není B-team a všichni si to uvědomují a podle toho taky hrají. A Biel je k sežřání. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

No konečně, jak já se načekal na pořádnou akci a když už sem se dočkal, tak hned takovejhle mega nášup na mě připravili, já prostě čumim, po tak dlouhým půstu mě to málem odrovnalo, ale nakonec jsem se dostal zase do svý správný provozní teploty a byl jsem zase na svým akčním standardu, navíc ani scénář neni nějakej stupidní, má to správnej spád, švih a totálně monstrózní akci, že i Arnold by moh závidět. K tomuhle filmu se dá dát jediná rada - držte si koule a čepice, pokud nějaký máte, rozjíždíme se. Já žádám spravedlnost a další díl. ()

Galerie (69)

Zajímavosti (53)

  • Velké letadlo, které zaútočí na A-Team v Německu velkorážním palubním kanónem, je AC-130 Spectre, což je po zuby vyzbrojená verze dopravního letounu Herkules (stejný, ve kterém utíkali). Agent Lynch (Patrick Wilson) si přitom vzpomene na misi "Death from Above" ze slavné počítačové hry "Call of Duty 4: Modern Warfare". (c.tucker)
  • Při procesu si můžete všimnout jmenovky před soudcem. Je na ní napsáno "Carnahan", což je skutečné jméno herce, který postavu hraje (Woody Carnahan). Je to otec režiséra filmu Joea Carnahana. (c.tucker)
  • V závěru filmu si můžete všimnout jména lodi, "Die Vergeltung". V překladu to znamená "Odplata". (c.tucker)

Související novinky

Jackie Chan vs. drogový kartel

Jackie Chan vs. drogový kartel

06.12.2016

Pokud jste viděli Sejmi eso, A-Team nebo Mezi vlky, dobře víte, že se Joe Carnahan vyžívá v dobré akci. Jeho filmy vždycky mají říz a většinou jsou napůl šílené, určitě vás tedy potěší, že by… (více)

Bradley Cooper opět v akci

Bradley Cooper opět v akci

19.08.2014

Každé hollywoodské studio by rádo mělo svého Jasona Bournea. A u Warner Bros. jej velmi pravděpodobně objevili v Macku Bolanovi. Původně vietnamský veterán, jenž se stal elitním protiteroristickým… (více)

Na Hromnice o pár projektilů více

Na Hromnice o pár projektilů více

03.06.2012

Joemu Carnahanovi se sice nepovedlo rozběhnout úspěšnou sérii s A-Teamem, ale letošním Mezi vlky dokázal, že jako filmař má co říct a ví, jak to říct. Naposledy jsme o něm psali v souvislosti s… (více)

Kdo bude střílet pobudy v ulicích?

Kdo bude střílet pobudy v ulicích?

02.02.2012

Akční klasiku Přání smrti se před několika lety pokoušel remakovat Sylvester Stallone. Má teď ale spoustu jiné práce a o projekt se začal živě zajímat Joe Carnahan (foto). Režisér A-Teamu a survival… (více)

Reklama

Reklama