Poslední dům nalevo

• USA The Last House on the Left (více)

Flaxik

Když jsem uviděl jméno Sáry Paxtonojc v titulcích, vybavil se mi jeden unikátní film a začal jsem mít opravdu nahnáno, cože to bude za jetelovinu. Výsledek mě pozitivně překvapil. Jsa sám rodičem jedné malé smraďošky, dovedl jsem se zcela vžít do kůže mamky s taťkou, kteří byli nadmíru pohněvání negalantním chováním tří polozmrdů a myslím, že jim předvedli tu pravou (možná i dost jižanskou) pohostinnost. Po inovativní Alyci vítám další neotřelé použití mikrovlnné trouby v samém závěru filmu. Slušivé čtyři hvězdičky. ()

4daPeace

Verdikt: O den dříve jsem shlédl Krvavý Valentýn a nedá mi, aby nesrovnal s UNCUT verzí Posledního domu nalevo. Zatímco KV je nebetyčná samoúčelná hovadina, tak tady si dali tvůrci záležet - úžasné hrátky s hloubkovým rozostřením scén alá vysoce světelný objektiv v oblasti fotografování, kdy takřka každá scéna v první polovině filmu vypadá jako krásná fotka. K tomu příběh, který má hlavu a patu (i když v závěru onu hlavu zbytečně ''ztratí''), dobří herci ve všech rolích a vyjde mi z toho opravdu hodně povedený thriller s několika scénami, které si budete pamatovat zatraceně dlouho. Doporučuji! ()

TomikZlesa

Jsem hodně překvapenej, v tomhle žánru se přiznám že nemám moc nakoukáno, může za to hlavně bezduchá sračka SAW kde je násilý bez cíle a táhne celý film. Tenhle druh násilí, na nevinných a bezbraných lidech nemusím a hnusý se mi, naopak násilí vedené pomstou a skrze poškozené mi nevadí, naopak mu fandím. Už dlouho sem nefadil nikomu jako nasranýmu tátovy doktorovi ! ()

DruidKarel

977. hodnocený film: Brutální snímek, který svým charakterem připomíná béčkové horory na počátku 90. let. Podobnost s filmem "Jezero smrti" a srovnání s ním je na místě. Parta lidí se stane rukojmími za zcela nevinné situace. V tomto případě si nezbedná dcerka zavaří, když odjede od rodičů navštívit svou kamarádku, která však zatouží ochutnat mařenu od neznámého mladíka. Z toho se nakonec vyklube sy uprchlého vězně, kterého doprovázejí krutá milenka a chlípný, násilný bratr. Samotnému hlavnímu protivníkovi pak přísluší ještě horší přízviska. Ti si vezmou jako rukojmí ona dvě děvčata. Jedna zemře a druhá se postřelená a znásilněná dostane zpět na letní sídlo u jezera ke svým rodičům, kteří mezitím ubytovali v protějším domku hosty. Kdo by ale čekal, že to bude ona krvelačná partička, která vše zlé způsobila. Veškerou zodpovědnost pak berou na sebe rodiče, kteří se popasují s násilníky, jak se na béčkový horor sluší a patří. Doporučuji všem, kteří se rádi bojí. 3* jsou ale i tak maximálním hodnocením, protože mě vyčkávání a "tanečky" s posledním protivníkem moc nenadchly. 3* ()

dubinak

S I Spit On Your Grave si dovolím říci, nemá cenu srovnávat. V tomto Rape-Revenge exploitation je problém v hrozné nevyváženosti, která mi vadila asi nejvíc. V první polovině docela nudné, perverzně se tvářící násilí, které mi sice nedělalo dobře, ale oproti ISoYG bylo poměrně dost krátké a vlastně vcelku ubohé. Za to v druhé polovině bylo násilí víc než by mělo. A krve bylo prolito víc než dost. Nic šokujícího se v tomto remaku nevidí. V konečné scéně už vládne jen čistý exhibicionismus. Opravdu hodně málo známý režisér Dennis Iliadis, který zatím natočil jen pár snímků si možná nasadil laťku moc vysoko, ale do budoucna hodně štěstí. ()

Flynn

Takové nějaké klasické podívání, je to spíše takový thriller, za horor bych to neoznačoval, rozhodně jsem se u filmu nijak nebál. Je to spíše o násilí, někdy se na to nekoukalo moc příjemně, ale po filmu jako Jezero Smrti už je člověk trochu obrněný. Závěr se konal v klasickém klišé, už ani nevím proč se tohle točí. Nevím jestli to někomu příjde napínavé nebo co, mě rozhodně ne. Když vrahoun zápolí s panem otcem doktorem 10 minut, má ho naprosto na lopatkách a zase ho nechá odpočívat a plká kravoviny.... prostě klasika. Ale jinak aspoň to není takový ten teenage horor plný ječících modelek. ()

Wormboy

Po Eden Lake dalsia kvalitna terrordrama, ktora divaka chyti a pusti az na zaver. Pre mna velmi prijemne prekvapenie. 3,5/5 ()

destroy83

The Last House on the Left, Cravenova surovost z roku 1972, znovu ožívá pod rukama řeckého režiséra, který spíše sází na krvavé lázně, než na syrovost, kterou na diváka tlačil původní snímek. Opět tu máme dvě mladé dívky, které se dostanou do spárů partičky psychopatů, ve snaze opatřit si nějaké kuřivo. Výše zmíněná partička je zde ztvárněna psychopatickým Krugem a jeho deviantní družinou, tedy až na jednu světlou výjimku. Samozřejmě na řadu přichází les, kde se banda hodlá zbavit nepohodlných svědků sadistickým způsobem sobě vlastním a laskavá pohostinnost v domě rodičů jedné z obětí, kam se zabijáci byly nuceni uchýlit před bouřkou. Pohostinnost manželů končí nalezením polomrtvé dcery a následným zjištěním, koho že to mají vlastně v domě. Nastává čas na krvavou odplatu, která je provedena opravdu ve velkém stylu. Hra nervů v kalužích krve po domě zoufalých rodičů dostává ohromný prostor, což napravuje remaku reputaci a výsledný dojem je tak nejméně stejně dobrý jako z originálu. Přesto nelze obě dílka moc dobře srovnávat, každé provedení totiž sází na trošku něco jiného. Proto mé hodnocení vypadá, tak jak vypadá. Cravenův originál, který považuji v některých částech lepší - čtyři hvězdy. Iliadův remake objektivním hodnocením - plný počet. ()

Juto

Dobrý remake, ktorý udržal jeho krutú povahu. Celkovo ide o intenzívny film, na ktorý tak skoro nezabudnete. 6/10 ()

čidlo

Konečně dal někdo těm záporákům na prdel !!!! Hustá atmosféra a drsní rodiče,kteří si jdou za svím a tak to má být že :-) 80% ()

rizek2

Prvnich 45 minut slabota, nudne postavy, dej o nicem a já se rozhodoval zda vypnout, nebo to ještě chvíli nechat žít. Dobře jsem udělal, že jsem nechal! Druhá část filmu mi to vrátila měrou vrchovatou. Holt rodiče mají své děti rádi. ()

emo

Ďalší primitívny pokus o horror, pri ktorom som neveriacky krútil hlavou, že toto hádam nie... Ďalšia totálna hlúposť, miestami akurát dosť brutálna. ()

Maty85

Hmmm, tak celkem drastickej a nemilosrdnej thriller. A ten závěr... opravdu brutální. Aspoň se divák dozví, že tu mikrovlnku doktor úspěšně opravil :D ()

pankreminek

Upřímě jsem čekal, že tenhle film bude úplně o něčem jinym, ale bavil jsem se skvěle. Jednou z velkých předností The Last House on the Left je výborná atmosféra a velice zajímaví děj, který se stále více stupňuje, až se dostane k nelítostnému souboji o život v onom domě. Po pravdě jsem se u toho vůbec nebál a čekal jsem že to bude něco jako Vyvrženci Pekla, býval bych ani neřekl že to byl horror. Film to ale byl výbornej. ()

campix

Podle vás je Poslední dům nalevo ideálním mixem brutality. Ten názor nesdílí. Jelikož třeba znásilnění nebo kuchyňský taneček ve kterém září drtič pod dřezem jsou podle mého trošku z jiného ranku brutality. Ale já si prostě podobné filmy moc neužívám. Občas jsem musel odvrátit zrak, ale to hlavně kvůli té brutalitě. Jinak nemám žádné velké výtky co se týče hereckého obsazení nebo příběhové linky. Pro mě průměr. Radši se lekám než zvracím. ()

majo25

Žiadny horor. Iba priemerný, nudný a tuctový thriller. Zase zločinecká skupinka prepadne rodinku (ktorá má tiež sklony vraždiť) a terorizuje ju. Slábé a tuctové. Hodnotenie: 45% ()

A.Fish

Krásně brutální ale naprosto zbytečně natažený, čili postrádá švih a spád. Místy sklouzává do užvaněné nudy. ()

dr.fish

Je to klasická honička po domě. Kdo si ještě nějakou nedal, určitě doporučuji, mne už to nějak nevzalo, nějaká třešnička na dortu chyběla. 60% ()