Poslední dům nalevo

• USA The Last House on the Left (více)

SeanLSD

Nielenže je to remake, ktorý je o celý dostihový okruh pred originálom, ale je to konečne nejaká krutosť, ktorá má hlavu a pätu, nevyžíva sa v samoúčelnom a neopodstatnenom násilí a hlavne sa s ním neponáhľa. Dopraje človeku rozbeh, vžitie a na rozdiel od väčšiny škváru podobného žánru vzbudzuje širokú škálu emócií - a konečne aj nejaké iné, ako iba uľahčenie, že nejaká celovečerná stopáž plná znechutenia, strachu, trýzne a beznádeje je už našťastie na konci. Brutalita naturalistická, ale neprehnaná, vyvážená až lyrickými sekvenciami, a hlavne SATISFAKCIA ! Záporáci konečne nie sú tajomnými bezcharakternými modelmi čistej zloby, ale obyčajnými ľuďmi - zločincami na úteku, ktorí nie sú prostí vlastných emócií, túžob a zraniteľnosti. A ich náhodné obete nie sú bezdôvodnou hračkou, ktorá sa im dostala do cesty, takisto ako potom absolútne ochromenými bábkami podliehajúcimi teroru. POSLEDNÝ DOM NAĹAVO je jeden z absolútneho mála zástupcov svojho druhu, ktorý si chcem pozrieť znovu. ()

Radiq

Hodně povedenej naturalistickej né horor, ale thriller. Jenom dvakrát během filmu se mi stalo, že mi to přišlo nelogický, ale nebylo to nic extrémního. Brutalitky nejsou servírovány bezdůvodně a nemají snahu nějak moc šokovat. Lesní naslinění bylo fakt dost drsný, ale nasliňovací scéna ze Zvráceného je ještě mnohem drsnější. V tomhle filmu mi sedí všechno a sedí to dobře. Na štěstí se tvůrci vyhnuli digi efektům a zabíjení probíhalo analogově a jako ze života... a to je to, co my potřebujeme. ()

Benjamin-L

Původní film byl dobrý ale tenhle remake je o něco lepší prostě se mi líbil na 4* a doporučuju ho každému kdo má rád horory. ()

tom88

Konečne kvalitnejší thriller spomedzi tých novších. Ako obvykle ničnehovoriaci úvod vyústi neskôr k napínavejším scénam a nechutným, ale autentickým záberom a tradičným vražedným záverom kde rozhodne potečie veľa krvi. Dej našťastie nenudí, aj keď zopár zbytočnejších scén sa nájde. Rodinka záporákov je vcelku fajn, no mohli vzbudzovať aj väčší rešpekt. Herci zahrali žánrovo nadpomery. Réžia je celkom fajn, taktiež technické spracovanie. Nie je to vôbec odfláknutá robota, ale stále sa dá toho ešte veľa povedať. Pravdupovediac som celkom potešený a dal by som aj lepšie hodnotenie, ale predsa len je to klasicky americké. 70% ()

spitr

Toto je přesně ten druh thrillerů co mám rád. Vynikající psycho atmosféra, hudba i kamera. Hlavně když máte fungující drtičku odpadu, někoho přes mikrovlnky a rodinu co drží při sobě a s ničím se nesere. Pořádný nářez… ()

Sabrewulf

Jeden z mála thrillerů tohoto typu, kde hlavní hrdinové nejsou banda uvřeštěných, hloupých a vulgárních pubošů, ale slušně vychovaní, fajn lidi. To je základní pravidlo pro thrillery/horory, aby bylo komu fandit, o koho se bát a Iliadis to pochopil. ()

kocik1

Dobrý bylo třeba to splývání. To bych taky chtěla umět, zubožená, postřelená, polomrtvá, omdlelá ležet ve vodě na zádech a ani se nehnout. Úplně se mi tajil dech, když jsem viděla, jak ji ti vrazi pozorovali a ona se jako správná akvabela ani nehnula a vůbec se nesnažila utopit. A tak jo, napětí to má. Ale taky spoustu nesmyslných hnusů. Hodnocení si odpustím, neviděla jsem konec. ()

sir-dave

Především pro fanoušky podobných filmů povinnost. Nepůsobí to lacině, lehkovážně, kde jde jen čistě o způsoby zabití/pomsty aj. Vše působí realisticky, postavy působí logicky jak se v dané situaci asi člověk zachová. ()

URBAN

Tento horor v hodnocení míří celkem vysoko, ale nechápu proč. Ano je to drsné, ale nejde za hranice aspon moje. Přišlo mi to nudné a bezhlavé, tak jak to u hororů bývá. ( 21.1.15/PC ) ()

st.jim

Remake se docela povedl, sice bych ho oblékl do kratšího kabátku ale budiž. Těch 110 minut se dá celkem dokoukat i díky solidním hereckým výkonům. Je pravda, že takovou brutalitu jsem tam nečekal, občas mi to připadalo přehnané a zbytečné (narážím na to znásilnění). ()

baruss

Keby boli niektoré postavy čo i len o kúsoček šikovnejšie, tak ten film by sa dal ukončiť po 30 minútach.. Keďže sa tu ako obvykle stretla banda nesmrteľných nešikov film ja natiahnutý na 110 minút... pozerať sa to dá.. atmosféru to má.. len škoda tých lajbavých postáv.. Idem sa zahrať na filmového barbara a poviem vetu, ktorú by len máloktorý súdny človek čo aspoň trochu vidí do filmov vyslovil.. Tento film nieje horor.. je to obyčajný thriller "kto z koho". Niečo ako No Coutry for Old Men (s dosť veľkou dávkou nadstávky). Nechcem si ani predstaviť, koľko by trval ten film keby sa v ňom stretla banda takých nešikovných postáv : )) ()

markuc

Po precteni deje jsem ocekaval konecne zajimavy horor - jde ale o stejny pribeh, ktery jsme jiz stokrat videli jinak, natoceny trochu zajimaveji, ale to je tak vsechno (stereotypni chovani postav, predvidatelny dej, prakticky zadne "lekaci" sceny, nulova atmosfera). ()

ecceHOMMO

Starý námet v novom príťažlivom šate......pričom sa však tvorcovia nevyvarovali chýb a nevyužili naplno potenciál snímku.....ďalšou vecou sú samotní herci a to najmä záporné postavy postrádajú hĺbku a výraznejšie charakterové črty..( iné obsadenie a väčšia prepracovanosť postáv by na zahodenie nebola...)...ale aj napriek týmto negatívam, film (a to najmä od udalostí v lese ) postupne naberá na obrátkach a stáva sa vysoko solídnym spracovaním. ()

Sfinkter

V podstatě první vědomé setkání se snímkem typu "rape and revange" a to v moderním hávu. Jsem rád, že si u těchto filmů můžete být jistí, že hlavní bastardi zemřou a to v pěkně drastické rakvi. Jen doufám, že mi brutální záběry podvědomě neporouchají už tak rozbitý mozek. ()

Goldenhair

Mám ráda milá překvapení a tento film právě takovým je. Poslední dům nalevo je poctivě a řemeslně velmi dobře natočený thriller, který stojí za pozornost. Následkem nepříliš velkého očekávání, ale zároveň i velkým plus je i nenucený “straight to video“ feeling. Potěšilo mě i to, že vizuální stránka snímku nepřebíjí tu obsahovou, jak to většinou bývá a nekoná se žádná extrémní brutalita. Na diváka působí především psychický teror a mrazivá atmosféra. Neříkám, že se nenajdou momenty z kterých slabší povahám nebude dobře po těle, nicméně oproti takovému Irréversible nebo I Spit On Your Grave je to pořád čajček. A pozor na Dennise Iliadise, ten chlapík má budoucnost. ()

Ryuuhei

Až na příliš dlouhý rozjezd, zbytečně natahovanou scénu se znásilněním, nebo pár (pro horory podobného ražení) typických blbých náhod (postava si vymkne kotník těsně předtím, než narazí na civilizaci, či oblast zrovna zasáhne bouře) jde o opravdu napínavý a hlavně atypický thriller. Kde jinde se stanou obětmi právě padouši a vy budete hrdinům držet palce, ať jim dají co proto? Asi jsem skutečně na rozdíl od většiny zdejších uživatelů již tak otrkaný, protože mě nálepka „exploitation“ opět zbytečně děsila dopředu. Způsoby zabíjení nejsou nejmírumilovnější a oplývají občas zajímavou kreativitou, ale ve spojení s neustálým napětím a nejistotou, kdo tedy umře a kdo naopak zaútočí zpět ve správný čas, nejde o nic vynuceného a působícího jako pěst na oko. Zkrátka dvojice amatérů, která se zabíjením dosud neměla žádné zkušenosti, se postaví partě kriminálníků. Nic méně, ale požitkově mnohem více! Starou předlohu jsem neviděl (a vlastně ani moc netoužím vidět), ale snímek jsem přežil v psychickém zdraví a s příjemným pocitem zadostiučinění. ()

Beky

Jednou větou: Nic co byste neviděli, ale atmosféra je hutná a je komu fandit, jako jednohubka super!! ()

rowdys

Originál som síce nevidel, no remake príjemne prekvapil, čo som zatiaľ v prípade Platinum Dunes vyslovil historicky asi prvý krát po šnúre štrbavých kvázi hororov, ktoré im za posledné roky vykypeli spod pokličky. Príbeh bol dobre rozvrhnutý, avšak občas mu kazili tempo príliš rozťahané zábery, až som mal v niektorých momentoch pocit že sledujem ťahovú stratégiu. Námietky mám len k poslednej tretine - keďže som originál nevidel, nečakal som, že sa to zvrhne na slasher, premisa skôr napovedala nejaky torture klimax, ktorého sme sa dočkali až úplne na konci v podobe zábavnej čerešničky, až som sa musel zamyslieť či Iliadisovi nenašepkával Sam Raimi. Rozhodoval, som sa medzi troma a štyrmi hviezdicami, ale ber to čert, bavil som sa. Určite omnoho lepšie než pri neskutočne nadhodnotenom Orphan. ()

uiu

Už dlouho se mi nestalo, abych u filmu cítila takovou beznaděj a plně se vžila do pocitů postav. Atmosféra dobře graduje a na hrudi cítíme těžší a těžší šutr, na který se přihazují další kamínky, když vrahové dorazí do domu rodičů. Následná jatka, která rozpoutají rodiče jsou jen třešničkou na dortu. Původní verzi neznám, ale tato se mi hodně zamlouvá a hercům jsem vše věřila. ()