Harry Potter a Relikvie smrti - část 2

• Velká Británie Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (více)
Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy

Scénář:

Steve Kloves

Kamera:

Eduardo Serra

Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Helena Bonham Carter, Bonnie Wright, Maggie Smith, Evanna Lynch, Robbie Coltrane, Alan Rickman (více)

Potterovská fantasy sága se uzavírá, tímto dílem nelítostný zápas dobra se zlem vrcholí. Trojice věrných kamarádů - Harry, Hermiona a Ron - plní úkol, který po zásahu smrtící kletbou nemohl splnit moudrý Albus Brumbál. Na trojlístek hrdinů číhají nebezpečné nástrahy na každém kroku, ale ani v nucených úkrytech neztrácejí podporu oddaných přátel. Vypátrání a zničení viteálů je jedinou zárukou jejich vítězství. Harryho čeká rozhodující bitva s lordem Voldemortem, která rozhodne o osudu čarodějnického světa a školy v Bradavicích. (TV Nova)

Jamal

Popravdě jsem čekal mnohem více. Více dramatické fnále (myslím to mezi Harrym a Voldemortem) a hlavně jsem nečekal takovou tu "debilní" vsuvku na konec ala po 25 letech či co. Ale jak říkám začalo to jako pohádka a končí to jako pohádka. Nejsem skalním fanouškem Harryho Pottera, ale obdivuji tuto sérii, jeji vytrvalostí, jejím průběhem a rozvinem jejích postav atd. a bylo mi ctí jí dosledovat. Tím se zavírá poslední kapitola a částečně mi bude tato série chybět. Za to vše nemohu dát méně než čtyři hvězdičky, ale mnohem radši bych dal i více, jako zlatou tečku za obdivuhodným příběhem. ()

juta

Spoiler! Paráda. Chtěl jsem, aby byla poslední část famózní a nakonec opravdu byla. Ta atmosféra doplněná hudbou... Dokonce v mnoha ohledech předčila moji fantazii o dokonalém zakončení. Vždy jsem doufal o Snapeovi, že bude na té dobré straně a vyplnilo se. Senzační podívaná s parádním soubojem Harryho a Voldemorta, i smutnými okamžiky. Zase po dlouhé době spokojenost u Harryho a zrovna u toho posledního. ()

Fiftis

Najlepším dielom série stále zostáva nedostihnuteľná Ohnivá čaša a rad Yatesových fanúšikov ocenia viac piaty alebo šiesty diel, ale aj tak sa jedná o dôstojné zakončenie monumentálnej ságy, z ktorého David Yates dokázal aj cez rad nedostatkov predlohy urobiť naozaj strhujúce predstavenie. ()

Kass

"It is the quality of one's convictions that determines success, not the number of followers." V podstatě jedno velké a nepřetržité akční finále. Dost mě překvapilo, jak to se mnou místy dokázalo emocionálně cvičit. ()

filmfanouch

„Ani jeden nemůže žít, jestliže druhý zůstává na živu.“ Vyvrcholení filmové ságy o Harry Potterovi ztělesnilo závěr jednoho globálního fenoménu, na kterém vyrostla celá jedna generace. Po Fénixově řádu, Princi dvojí krve i první částí Relikvií smrtí bylo poměrně snadné věřit Davidu Yatesovi, že endgame Harrryho Pottera bude stát za to. Finále velkých sérii ovšem přeci jen vždy vyvolávají příliš velká očekávání, které se pak často nedokáží naplnit. V červenci 2011 ovšem bylo snadné rozlučce se světem Harryho Pottera podlehnout. I proto, že to je po vzoru první části neskutečný doják. Druhá část Relikvií smrti je nejkratším dílem série, kdy jako jediný díl z celé série nepřesáhne délku dvou hodin a čtvrt. I díky rozdělení knihy do dvou částí a chytrému rozseknutí příběhu v ideálním místě je Relikvie smrti - část 2 zběsilá jízda, která nezastavuje, protože nemůže. Musí se toho poměrně dost uzavřít (i přes povinné osekání od scenáristy Stevea Klovese) a tak se ihned skočí k heistu v Gringottově bance, aby nakonec došlo k nevyhnutelnému návratu do Bradavic. Svého času nejbezpečnější místo v kouzelnickém světě se ovšem stane bitevním polem pro osudovou bitvu, kdy při pohledu na hořící famfrpálové hřiště, ničení mostu a umírání oblíbených postav vyvstane pocit melancholie. I když to celé pochopitelně záleží na procítěné nostalgii a především zasvěcení. Yates ani tentokrát nepřišel o status velmi schopného řemeslníka, kdy mu i tentokrát jdou emotivnější momenty. Dost prostoru ovšem zabírá samotná bitva, která je přesně tak velkolepá, jak se sluší a patří. Vizuální efekty jsou na nejvyšší úrovni v historii celé série, několik postav (McGonaggelová, Kingsley Pastorek, Aberforth Brumbál) si získá svůj moment slávy. Při jedné cestě z bodu A do bodu B se poměrně šikovně dokáže reflektovat průlet prvními školními léty Harryho Pottera, i díky použití archivní hudby Johna Williamse poté nostalgie chvílemi skutečně dýchá za pochodu. Alexandre Desplat si ovšem jinak bez problému vystačí s vlastními hudebními motivy, které jsou bravurní a předznamenali, proč je Desplat jedním z nejlepších filmových skladatelů současnosti. Mladí herci skutečně vyzráli, staří matadoři se poté nenechají zahanbit. Ralph Fiennes je pořád jasnou castingovou trefou v rámci ztvárňování Voldemorta, na pravého krále byl ovšem pasován Alan Rickman. Rázem se ukazuje, že je Snape skvěle napsaná postava, které se navíc Rickman chopil fenomenálně, dost pravděpodobně i právě proto, že jako jediný dopředu věděl, jak jeho postava dopadne. Vyvrcholení jeho linky je silné, nečekané a z jedné ze snadno nejnenáviděnějších postav v rámci série se rázem stala postava nejkomplexnější, nejzajímavější a v očích mnoha i ta nejlepší. J. K. Rowlingová možná neměla sérii dopředu promyšlenou na 100%, minimálně celá příběhová linka Snapea ovšem dokazuje, že měla celou dobu pod čepicí.  Do velké míry to celé funguje především právě i díky ohlížení zpět. Pamatujete na ostýchavého Nevilla v podání Matthewa Lewise? Rázem je z něj rozený vůdce, který si zařazení do chrabrého Nebelvíru dokáže definitivně ospravedlnit. Pamatujete na Draca Malfoye Toma Feltona, který ze sebe dělal ztělesnění zla podobného ražení jako sám Voldemort? Tady do velké míry váhá a v zásadní moment odmítá překročit hranici. Pamatujete na nerozlučná dvojčata Freda a George Weasleyovi v podání Olivera a Jamese Phelpse? Když na samém počátku Harryho Pottera zvažoval Steven Spielberg realizovat jako anmák, uvažoval o tom, že by scvrkl do jednoho filmu. Právě fakt, že filmy s Harrym Potterem pravidelně vycházeli jednu celou dekádu ovšem udělali své, kdy dětští herci mohli vyrůst divákům před očima, herecky zrát po boku zkušenějších kolegů a skutečně dospět. Ano, dětští herci si díky tomuto faktu nemohli užít normální dětství a muselo se to do jisté míry odrazit na jejich psychice, i z tohoto úhlu pohledu ovšem zůstává filmová série o Harry Potterovi speciální a zůstane v očích mnoha ještě hodně dlouhou dobu. Velkým dojákem sám o sobě je ostatně i epilog. O 19 let později se předává pochodeň, herci přesvědčivě zestárli a i přes nespočet obětí se rázem ukáže, že to vše mělo smysl. V závěru se odkazuje na samotný počátek ságy, začne hrát ústřední motiv Johna Williamse a příběh se definitivně uzavírá. Nad sérii o Harry Potterovi může mnoho lidí ohrnovat nos, pro spoustu lidí ovšem navždy zůstane důležitou součástí jejich dospívání a do jisté míry i pohledu na svět. Bylo krásně vyrůstat s Harry Potterem.... Viděno v kině: 2x () (méně) (více)

DJ_bart

"After all this time?" "Always." ___________ Famózní završení téhle kultovní kouzelnické ságy, která definovala dětství nejedné generace. Tuhle velkolepou katarzi pochopí jen potterheads nebo čtenáři knížek. Pobrečel jsem si a nemám se za co stydět. Nikdy nezapomenem. 🖤 ()

lamps

Jestliže první část sedmičky byla určena výhradně milovníkům knihy a Harryho nejzarytějším "následovníkům", závěrečný díl byl stvořen pro masy. Nic, co se v něm odehrává, není v kontextu s literární legendou a předchůdci nastolenou atmosférou špatně a bitva o Bradavice vypadá jednoduše úžasně, přesně nějak takhle jsem si ji při opakovaném čtení knihy představoval. Ale filmu přeci jenom schází jakákoli přidaná hodnota, jakékoli hlubší znázornění osudovosti nebo rozvržení motivů mezi více postav, které by dodalo dění ještě více emocí. Poslední díl má nejkratší stopáž ze všech, což svědčí popkornovým fandům a neúprosné akční gradaci, ale poněkud tím absentují osvědčené Potterovské esence, interakce mezi hrdiny a duševní trýzeň mladých lidí tváří v tvář čistému zlu (alá třetí LOTR). Na druhou stranu skvělá režie, několik příjemných a nerušivých vtípků, brilantní sekvence z myslánky a over-the-top Alan Rickman, úchvatné efekty a samozřejmě Bradavice, nejmagičtější místo knižní i filmové historie, kde jsem částečně vyrůstal a každý záběr na ně si zkrátka a dobře nesmírně užívám. Škoda, že tentokrát to bylo jen na těch 120 minut :)) ()

Shakers

Potter explodoval, ale u mňa len po finančnej stránke. Nie, že by tento posledný diel bol zlý, ale po všetkých tých chválach, aký je posledný Potter dokonalý som trošku sklamaný. Pottera mám rád ako sériu, rád sa k nej vraciam a vždy sa k nej aj rád vrátim, ale bohužiaľ. Ako som povedal v HP7 P1, že finále je blízko a Pottersovská séria čo chvíľu exploduje, tak sa tak u mňa nestalo. A to s dôvodov, že sa záverečný diel udržiaval stále na rovnakej vlne. Teda je to lepšie ako naťahovaní Deathly Hallows: Part I, má to fajn vizuál, ktorý k Potterový patrí a ktorý ho vždy mal, opäť fajn postavy, či dej, akcie, Emmu Watson, ale chýbali mi tu grandiózne scény. Čakal som veľkolepé finále, ale akcii, ktoré boli dobre som moc nedostal, pretože sa na ne len fajn pozeralo, ale že by mi padla sánka, alebo že by ma to zdvihlo zo sedačky, tak to v žiadnom prípade. Ako vravím - celý film je fajn a skvelo funguje po vizuálnej, technickej, či dokonca hudobnej stránke (po Williamsovi najlepší soundtrack zo všetkých dielov), má to vlastne aj fajn hustú atmosféru aký nemal žiadny Potter (niektoré scény sa fakt vryjú až pod kožu), ale pri veľkolepom finále ako všade píšu si nie len ja, ale aj vy určite predstavujete veľkolepé epické scény. Ako celok to funguje fajn a záver filmu na vlakovej stanici je lepší ako finále, ale stále to nie je ono. Presne to som hovoril prvý krát, ale po druhom videní a po týždennom pozeraní celej ságy som dospel k názoru, že tento diel je skvelý, na prvý krát som mal asi prehnané očakávania, ale na druhý krát je to oveľa lepšie. Teda aj pred tým sa mi film dosť páčil a scény o ktorých som hovoril, že sa stále udržiavajú tesne pod maximom, tak sa dotiahli na vrchol. Emócie nechýbajú pokiaľ vás bavili všetky Potterovky, ale ako už bolo povedané v jednej recenzii - Keď si pred štyrmi hobitmi kľakol Aragorn a celý Gondor, verím tomu, že sa nezmazateľne pohli srdcia všetkých fanúšikov Stredozeme. Aj Harry by si niečo také zaslúžil. A ak máte možnosť kuknite Deathly Hallows Part 1 a 2 za sebou funguje to oveľa lepšie. Väzeň s Azkabanu, Fénixov rád a Dary Smrti II sú pre mňa najlepšie časti. Pred pár rokmi by som asi povedal, že to nikdy nepoviem, ale na konci tohto dielu mi bolo smutno, že to skončilo. Potter je pre mňa jedna z najlepších sérií! Ťažko uveriť, že po 10 rokoch je koniec. Obľúbený soundtrack: Lily's Theme, The Tunnel, Dragon Flight, Statues, Battlefield, Courtyard Apocalypse, Severus and Lily, Harry's sacrifice, The resurrection stone, Voldemort's end. 95% - 5* ()

Jacinda

Když jsem četla pasáž, kde McGonagalová oživuje rytíře, aby bránili hrad, cítila jsem úžasný pocit. Četla jsem bez dechu, cítila všude horko a neuvěřitelné nadšení. Když jsem se dívala na scénu, kde totéž probíhá na plátně, cítila jsem to samé. Oči jsem měla lesklé, plíce bez dechu. Poslední HP je neuvěřitelně emotivní záležitost. Scény jsou vykreslené s realitou, provázené hudbou, která celou situaci posune ještě o krok dál. Princův příběh předčil všechna má očekávání. Cítila jsem Severusovu bolest. Jeho smrt byla ta nejtragičtější věc ve filmu.Spousta scén, o kterých se v knize jen zmínilo a které nebyly popsány, byly zfilmovány a díky za to. Mluvím hlavně o baziliškovi. Bolest draka bránícího banku mě ničila a jeho osvobození mě rozradostnilo. Úžasné... Ovšem měla bych zmínit i pár negativních věcí. Mezi ty nejhorší patří účes Albuse Severuse Pottera ála Justin Bieber. Trošku úsměvný je i let Voldemorta a Harryho. Celková stopáž 130 min mohla být klidně rozšířena o 15minut osobních bojů (Fred, Brumbálova armáda, Lupin a Tonksová, Dráp). Nic z toho ale nemůže snížit můj pocit nadšení ze závěrečného filmu, i smutku, že obrovská část mého života končí. S HP jsem vyrostla a s HP ještě dlouho budu a nejen já. ()

DaliX

Filmová séria, ktorá začala v roku 2001 konečne dospela k svojmu koncu. Prvý diel Deathly Hallows bol pre mnohých divákov pomerne nudný, zdĺhavý a viac menej aj najhorší diel vôbec. No popravde, kniha bola v tomto smere rovnaká tak čo si budeme vravieť. A keďže ja považujem obe časti za jeden kompaktný celok, z toho vychádzam, že sme sa dočkali najlepšieho Harryho Pottera s úžasným finále, akciou, hudbou a aj emóciami. Dvojka totižto obsahuje presne to, čo jednotke chýbalo. Vysvetľovačkám je koniec, nastupuje akcia. Od úvodných záberov film získava nečakané grády, a je vidno, že si Yates nechával od Polovičného princa všetko najlepšie až nakoniec. Čo sa týka samotného príbehu, ten klasicky pokračuje, Harry, Ron a Heromiona hľadajú zvyšné Horcruxy zatiaľ čo Voldemort s jeho prívržencami útočia na Rokfort. Herecké výkony opäť výborné, či už samotný Daniel Radcliffe (nikdy som nemal problém s jeho hereckým prejavom), Rupert Grint, Emma Watson a ostatní, opäť treba vyzdvihnúť (ako inak) výborného Alana Rickmana alias Severusa Snapea, ktorý zohrá v tejto časti najvýznamnejšiu úlohu (mimoriadne dojímavý záver). No a keďže sme všetci čakali na veľkolepé finále, musel film ako inak obsahovať značnú dávku akcie. K prvej časti Deathly Hallows som písal niečo v zmysle, že nám Harry Potter dospel. Ale o tejto časti to platí minimálne dva krát. Akcia je naozaj efektná, už v úvode som bol nadšený, postáv tu zahynie viac ako vo všetkých predošlých dieloch dokopy a samotná kapitola je potom vojna o Rokfort. Tu už totiž začína pravé magické inferno končiace až veľkolepým a efektným súbojom medzi Harrym a Voldemortom. Musím priznať, že film moje očakávania splnil, knihy mám prečítané všetky, niektoré dokonca viac krát a prekvapivo, na to aký bol v predošlých dieloch zmätok, sa záverečný diel podaril na plnej čiare. A hoci emócií mohlo byť vo filme viac (aj keď ja som bol spokojný), treba si uvedomiť, že toto nie je fantasy typu Pána prsteňov ale spadá kategoricky (alebo spadalo) do detskej fantasy literatúry typu Narnja, Twilight, Eragon. A z tohoto hľadiska nemá Harry Potter z hľadiska knižného a filmového spracovania konkurenciu. P.S. Na Harrym Potterovi som rástol od 11-stich rokov až doteraz, filmy boli moje naj a nebyť prvých dvoch častí, možno by som sa ani o filmy nezačal zaujímať ako také. Pravdepodobne áno ale niečím to muselo začať a prvý diel sa o to postaral. Rád by som sa týmto komentárom poďakoval všetkým, ktorí sa na tejto nádhernej fantasy sérií podieľali, filmárom, scenáristom, môjmu najobľúbenejšiemu filmovému štúdiu Warner Bros a samozrejme aj samotnej autorke J.K Rowling vďaka ktorej bolo moje detstvo oveľa krajšie. ()

JohnnyD

Aj keď úvod je v rovnakom štýle ako mizerný predošlý diel - teda bombastická nuda pre fanúšikov knihy - celkovo je to o niekoľko tried lepší film. Bombastickosť z toho sála (už len ten rýchly úvod a intro s Voldemortom), no opäť je to taká nabúchaná akčná nuda, kde sa riešia veci, ktorých zmysel priemerný divák a nečitateľ kníh nemá šancu postrehnúť a doceniť. No najmä flashback so Snapeom je bohovský a finále, aj keď mohlo byť lepšie, je viac než dôstojné. Škoda, že séria postupne prešla z rúk vizionárov (Cuaron) do rúk priemerných remeselníkov a ešte horších dramaturgov (Yates) ovládaných nenásytnými producentami (2x zarobiť na tom istom natiahnutom filme - no Weinsteinovci majú skvelých pokračovateľov...). ()

playboxguest

A ta část kdy začala zlá strana útočit a dobří se podívali z balkónu, jak kdyby se Titanic potápěl :-) Takhle to má vypadat, druhej part Deathly Hallows, to je přesnej opak prvního, od začátku do konce se v něm něco zajímavého děje a odsýpá i tam, kde měly předchozí díly ve zvyku zavadit kouzelnickým pláštěm o ruční brzdu. Konečně zase jeden pořádnej Potter, po Azkabánovi druhej nejlepší. Co naopak není ani v nejmenším dobré, tak to je, stejně jako v předchozím případě, 3D: * které opět nestojí ani za zlámanou hůlku a trocha popílku v samotném závěru to nenapraví, v tomhle směru se i druhej Silent Hill vyšperkoval o nějakou tu třídu vejš. Takže druhou relikvii jednoznačně brát, 3dčko ani malíčkem. 80% ()

Madsbender

Byť druhá časť Darov smrti dobrým filmom, môj komentár by znel nasledovne: „Dôstojné grande finale fenoménu, ktorý naveky poznačil nielen jednu generáciu. Zostáva len povedať - zbohom.“ S prihliadnutím na kvalitu posledných troch dielov série zažívajúcej nebývalý úpadok ho ale musím upraviť na „Zbohom. Konečne.“ ()

sheen

Tak jsem dorazil zpět z půlnoční premiéry a pocity jsou uspokojivé...narozdíl od první části. Kdyby se první část nenatočila, nic by se nestalo, nu což. Podle mě díl s nejdynamičtějším dějem, neustále se rychle mění. Část dvě je určitě nejakčnější díl, nemám pomalu co vytknout. Dostal jsem to, co jsem si přál, epické zakončení (se vším všudy) fantasy ságy s dorostenci:) Nevím, jestli to 3D byla ideální volba, většina filmu je po tmě a je tam prd vidět (na druhou stranu ty akční scény jsou bomba), dabing se přežít dá (1x). No, každopádně se nejedná o vrchol Potterovské ságy, nejlepším dílem a králem stále zůstává Vězeň z Azkabanu, Gary Oldman je prostě nedostižný (ani zářící Alan Rickman v poslední části nestačí). ()

Hromino

„Not my daughter, you bitch!” –– Konec jedné předlouhé ságy se... povedl. V některých aspektech více, v jiných méně, ale v rámci zakončení jednoho dlouhého příběhu to zakončení špatné vůbec není. Bohužel, mohlo být ale mnohem lepší. Již tradičně musím zavzdychat nad neumětelem jménem Steve Kloves, kterému se i tentokrát podařilo mi úspěšně znechutit nějakou tu scénu. Tentokrát však musím vyčinit i producentům. Koho sakra napadlo, aby se to dělalo do 3D, přičemž i jednotlivé scény byly dělány samoúčelně pro tuhle pakáž? Na tmavost si sice jako většina uživatelů nestěžuju, ale když je tohoto efektu využito akorát v prvních cca 15 minutách, je něco špatně. Smrt Bellatrix a Voldieho – odkdy se podřizuje i způsob smrti nejhlavnějších záporáků té trojrozměrné bejkárně sice nevím, ale rozhodně z toho nejsem nijak udělanej. Na druhou stranu si jinak můžu jedině libovat. Co třeba skvělá atmosféra? Řekli byste někdy, že budu přát Bellatrix či Voldiemu, takovým povedeným komikům, opravdovou smrt? Byť způsob smrti je již věc druhá, tady fakt nejde jinak než smeknout před herci a Davidem Yatesem, géniem a smolařem v jedné osobě, který dokázal vytvořit nádherný film plný silně nabitých scén, ale narazil na hubu se zpackaným scénářem a hladovými producenty. Snapeův příběh, úvod, epilog, McGonagallová a sochy – tyhle scény bych z tohoto snímku zvlášť vypichol. Snímku, který sice důstojně zatáhl oponu za krásnou desítkou let s HP, ale nemůžu se zbavit pocitu, že to šlo udělat ještě mnohem lépe. ()

Beckett51

Lepší zakočení série, která mě provázela celým dětstvím, jsem si ani přát nemohl. Emotivní jak prase (u jedné scény mi ukápla slza), špičkový herecký výkony (Alan Rickman, Ralph Fiennes), nádherná vizuální stránka, úchvatná hudba, perfektní režie a nezapomenutelný záporák. Tahle série mi bude opravdu, ale opravdu chybět. " Lily? After all this time? - Always." ()

hippyman

no avadra kurvadrát! myslim, že lepší zakončení téhle série si fanoušci zjizveného wizarda v lennonkách nemohli přát... po zcela plytkém part 1 přichází velké zadostiučinění, co se týče prakticky všech stránek... žánrový mnohostěn akce-drama-thriller-romance(no... tak trochu omg!)-fantasy-horor byl vybroušen téměř k dokonalosti, obalen do dechberoucích triků a hudby a předán divákovi na luxusním podnose... série HP se zcela určitě zapíše do historie kinematografie úvodu 21. století jako velmi zdařilá... skoro je mi líto, že už je konec, takže si asi budu muset sednout a pěkně od prvního dílu si to přečíst... no... spíš to dopadne tak, že to za těch 20 hodin raději znova skouknu :-) 90% ()

Silas

Válka, kde bezejmenní padají. Po sebeparodické šestce a bezdějové první části je druhá našlapaná od začátku do konce. Odboj je nasraný a drží v podzemí při sobě, tahle atmosféra se mi líbí. Nakonec je ta pachuť nesourodé série aspoň trochu rozmělněna a jedna éra uzavřena. Jen mě teď mrzí, že jsem nezůstal až do konce i v literární rovině. ()

salahadin

Dopotterováno jest! Pro některé výjimky, dosud netknuté Potterofílií, mám varování, že můj koment obsahuje (všeobecně známé) SPOILERY! V určitém ohledu mě poslední film o brejlícím klukovi zklamal - čekal jsem, že KAŽDÁ scéna bude impozantní a nezapomenutelná, protože je svým způsobem POSLEDNÍ. Toto splnily tak dvě tři scény (dračí let, povolání soch do boje a Harryho resurekce). Zbytek mi přišel jako takový vcelku zábavný průměr, který se dal natočit mnohem lépe, osudověji, impozantněji. Ke konci se ale vše jen zhoršovalo. A když se na úplném konci objevilo na plátně kina "O 19 let později", sálem se nesly naprosto výmluvné, tiché, ironické posměšky. Tento naprostý WTF!? konec vyvrcholil v momentě vyslovení jména Albus Severus, kdy jsme vespolek vybuchli smíchy více, než když Filch zametal zdevastované Bradavice. Ať se nám autoři snaží namluvit sebedojemnější a srdceryvnější konec, já vím, že to bylo asi takto: Ginny: "Harry! Už jsi opravil ten starý mudlovský záchod?" Harry: "Ne, koukám na baráž ve famfrbálu. Dej mi aspoň týden pokoj! Na WC běž k Malfoyovi, tomu pořád funguje." Ginny: "Ty seš úplně nemožnej, od té doby, cos porazil Ty-víš-koho, jen obrážíš školy a líčíš svůj heroický příběh. Pokaždé si přidáš nějakou historku navíc, aby z toho byli všichni unešení, takže už vlastně neříkáš ani pravdu." Harry: Ale tahle nepravda se ti náramně hodila, když jsi chtěla nový lasičí kožich, peněženku z rejnoka, diamanty z JAR, boty od Bati a zástěru na vaření od Versace." Ginny se lehce zastydí a praví: "Víš co mi můžeš? TY-VÍŠ-CO!" Harry se poškrábe na pokročilé plešce, zadumaně oklepe cigáro o podrážku své boty a pod fousy si zamumlá: "Čert ví... ale ptát se ho na to nebudu..." A jestli se těmi hůlkami neprokleli do pátého kolene, tak si aspoň vypíchli oči.... ()

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

07.08.2023

Marvel čelí rekordnímu propadu

Marvel čelí rekordnímu propadu

26.02.2023

Před týdnem jsme se ptali, jestli je Marvel imunní vůči kritice, když třetí Ant-Man přes špatné recenze za první víkend vydělal přes 225 milionů dolarů, na poměry hmyzího superhrdiny skvělý výsledek.… (více)