Chuckyho kult

• Austrálie

• Kanada

Horor / Thriller

USA, 2017, 91 min

Nové pokračování Chuckyho působí trochu televizním zpracováním, což je velká škoda na tento kultovní horor. Na druhou stranu přišel tenhle díl s některými novinkami a navíc Chucky nebyl jen jedinou figurkou... To bylo docela fajn, stejně tak, že se vrátily staré známé postavy. Konec byl tak trochu otevřený, tak doufám, že se brzo dočkáme osmičky. :-)(3.5.2018)

"Neboj se." - "Co?" - "Neublížím ti." - "Děláš si prdel?" - "Ne, to ne." - "Já ti to vysvětlím. Jsem stará, dětská hračka vyrobená v osmdesátých letech, stojící přímo před tebou s velmi ostrým skalpelem." - "Ne, nejsi." - "Ano, jsem!" - "Jsem schizofrenička. Vídám divné věci." Příběhově to byl chaos! Film volně navazuje na ten předchozí. Máme tady dvě dějové linky: První se točí okolo hrdniky předchozího filmu. No, a druhá se točí okolo hrdiny původní trilogie. Problém mi dělalo určit tu hlavní dějovou linku, neboť Chucky byl na dvou místech současně. Takže jsem si kladl otázku, jak je to možné? A co z toho se děje teď? Protože jsem si myslel, že jedna linka se aktuálně děje a druhá ukazuje, co sa stalo před pár dny. Pravda byla však trochu jinde... No zkrátka příběhově to bylo překombinované. Po vizuální stránce, ale nelze nic vytknout. Nemohu však dát více než 3 hvězdy, kvůli tomu zmatku. P.S: Jennifer Tilly se tu pochopitelně opět mihla a předvedla, tu svojí klasiku. - 60%.(15.2.2018)

V siedmej časti série je Nica (Fiona Dourif) poslaná do psychiatrickej liečebne s miernejším prostredím a väčšou slobodou. Jej doktor jej chce pomôcť prekonať temné spomienky na minulosť, ale po jej príchode sa za nezvyčajných okolností v liečebni objaví bábika Chuckyho. Doktor je presvedčený, že ide len o neškodnú hračku, ale Nica vie, že Chucky je späť. Jej presvedčenie sa naplní, keď začnú pacienti jeden po druhom brutálne zomierať. - Tie sequely v posledných týždňoch pribúdajú rýchlejšie, než rastú hríby na Záhorí. V tomto prípade ide o vydarený sequel, ktorý neprináša nič nové, ale len to staré. To ale nevadí, pretože Chucky dáva brutálne moderné hlášky, vydarilo sa niekolko parádnych gore scén, Fiona Dourif po dlhej dobe presvedčivo zahrala svoju úlohu v horore a nebolo to pokazené nezmyselným CGI, ako sa mnoho ludí obávalo. Napätie sa miestami objavilo tiež, čomu v mojom prípade pomohlo hlavne to prostredie zasneženej liečebne, ktorá pôsobila dosť depresívne a je to moje najoblúbenejšie prostredie v hororoch. Som zvedavý, čo príde v tejto sérii ďalej, pretože koniec je otvorený, a aj keď nejde o špičkovú hororovú sériu, nie je tu ani jedna časť, ktorá by bola vyslovene zlá, takže s ôsmou časťou nebudem mať problém a rád si ju pozriem. + herec z Halloween a Halloween II + herečka z Fear Clinic a Arbor Demon + herečka z Channel Zero + herec z Damien + herec z iZombie(24.9.2017)

Pokud si někdy v budoucnu vzpomenu na film „Cult of Chucky“, asi to bude proto, že je to film, kde postava panenky pořád funguje a je zde pořád stejně děsivá, jako byla v prvním filmu. Je tak dobře nadesignovaná, že nic na své děsivosti neztrácí. Ale pak si na film vzpomenu už jen proto, že je to průměrná podívaná, a to jak v rámci hororu, tak i v rámci celé série. Nic, co by oslnilo, nic, co by skutečně vyděsilo.(2.10.2017)

Začnu napřed s negativy. O třídu slabší kvůli absenci té skvělé, opravdu aspoň nějaké,hororové atmosféry,která byla silně přítomna v 6.dílu. Shlédnuto teď po 2.-a určitě se mi nezdá ten podivný koncept s Chuckym jako na způsob epidemie,která se začíná nekontrolovatelně šířit. To mi připadá fakt divný i na tuhle sérii,ech. Ta myšlenka posedlé Niky,jak bude brázdit ameriku s tou rozteklou (kdysi snad sexy) knedlí J.Tillyovou,která je v tomto filmu,absolutně zbytečná a proto jsem rozhodně rád,že má jen zhruba 3 výstupy,ve mě vyvolává pocit zvracení. V comicsu by to vypadalo asi nějak takto-bleeeeeeuuuurgh!!! Podivný vzhled pana psychiatra,kterému určitě nepomohl ten absolutně příšerný účes! a proto jsem si užil,jak mu Nika/Charles,rozkopala xicht. Doslova! a totálně bílé prostředí,ze kterého vám brzy vytečou oči z důlků. To myslím napůl z legrace:) Teď ta pozitiva. Samotné místo děje (týká se jen exteriérů),je opět zvoleno výborně. Záběry na nekonečnou sněhovou pláň,kde uprostřed nicoty,stojí hnusná budova s malým hřbitůvkem,jsou boží:) Děj i tak,příjemně odsýpá,že se za 87min.čistého času,nenudíte. Aspoň já se 2x během 22h.,nenudil. Asi 5 krvavých násilných zranění,neslučitelných se životem,bylo určitě ok. I když scéna se střepy,neměla takový účinek,jak jsem čekal. A na závěr se musím naprosto rozplývat nad scénami s Andym,kteréžto,každá z nich,je doslova pro fandy/znalce 1.trilogie,lahůdkou! A když už jsem byl mírně znechucen z toho echech odjezdu,1 ženy,1 chlapa v ženském těle a 1 ´´panny´´, autem kamsi do míst,kam slunce nesvítí,naservíroval mi Mancini stejnou třešničku,přesně jako po titulcích předchozího dílu,ze které jsem ječel nadšením,jako min.rok z dospělého Andyho. A je velmi příjemné vidět,že Kyle se zas tak moc,nezměnila. Myšleno,komplexně. Díky tomuto a též dík faktu,že je Andy (na svou žádost,haha),umístěn v blázinci,vidím děj případné 8 (a já rozhodně chci aby byla! už kvůli Kyle),jednoznačně: Kyle dostane Andyho z ústavu a společně půjdou po těch třech individuích. Jsem přesvědčen,že to napadlo hodně lidí. A po end titulcích Dětské Hry 8 (která už dávno není dětská,škoda),by se mohla objevit,buď matka nebo ta sympaťačka,Kristin De Silva z výborného (ať si škorhlédi píšou zde,co chtějí),3.filmu. A měli bychom to komplet. Tedy,co se týká 1.trilogie. Do budoucích filmů,může Mancini (pokud do toho půjdou),narvat ještě též postavy ze 4:) Ale ona 1.trilogie bude bohatě stačit. Howgh!(17.10.2017)

• - Natáčelo se od 9. ledna do 17. února 2017 v Kanadě a Georgii (USA). (Varan)

• - V potitulkové scéně se objeví Kyle (Christine Elise), která se objevila ve filmu Dětská hra 2 (1990). (fisus)

• - Celosvětová premiéra proběhla 24. srpna 2017 na FrighFestu (Londýn). (Varan)