Ctihodný občan je dramatický thriller o muži, který se bez slitování rozhodne pomstít tomu, kdo nechal z vězení propustit vrahy jeho rodiny. A nejen jemu, také městu, společnosti, všem. Město Filadelfii začíná děsit teror a vraždy, které jsou brilantně naplánované a provedené. Pomalu však vychází najevo, že je nemohl spáchat nikdo jiný, než právě člověk, jenž přišel o rodinu a rozhodl se vzít spravedlnost do vlastních rukou. Ten člověk ale sedí ve vězení... (oficiální text distributora)

Loki_Six

"I'm just getting started. I'm gonna pull the whole thing down. I'm gonna bring the whole fuckin' diseased corrupt temple down on your heads. It's gonna be Biblical." ()

vorenus

V poslední době něco u čeho se člověk nenudí!Pár věcí je nejspíš trochu přitažených za vlasy, ale určitě výbornej příběh a to je podstatný. ()

Shakeus

Dobrý akční film s vysoký tempem, zajímavou zápletkou a dobrými herci. Je ale hodně přitažený za vlasy, a co do morality, samoúčelný a příliš názorný. Obzvlášť začátek chce ihned uvést do děje, ale uvěřitelnost je mizivá. Hlavní chybou filmu je podle mého zlom ve filmu, kdy se "problém" s naším občanem rozroste z osobní zášti k několika „vinným“ až do teroristických a demagogických rozměrů. Proč to nemohlo zůstat u pár lidí, ale muselo se to změnit v boj proti systému. To je dnes tak moderní. Samozřejmě nechybí ani scény v podchodu, kdy bývalý kolega hrdiny, a agent, ho přestaví jako super mozek, nikým nezadržitelný, aby si divák řekl: aha, nadčlověk. Na druhou stranu jde vlastně o oddychový film, takže co? Zábava to je a někdy tam bylo i pěkné napětíčko. ()

Orthank

Keď sa spravodlivosť nase*ie. Nemusí to byť samotná spravodlivosť.Stačí na to tradične ošľahaný scenár x-tej variácie, dobré herecké obsadenie a trošku schopného režiséra, dajme tomu F. Garyho Graya. Butler so svojím nemenným výrazom ukrivdeného otca a manžela nijak neohrozuje rovnako priemerného Jamieho Foxa, a to z jedného prostého dôvodu, a síce najprv by mali mať čo charakterné hrať. Príbeh je jasný a TAKMER celý veľmi vydarený, no aj napriek tomu, trošku pritiahnutý za vlasy. Čo tam na tom. Hlavne, že sa do sýta najedlo moje po spravodlivosti dychtiace srdce s poriadnou porciou vynikajúcej hereckej oblohy. Kopec vydarených nápadov však podkopáva naozaj pomätený a prevažne chabý na rýchlo zbúchaný záver, kde odrazu tvorcovia rúcajú všetky doposiaľ vybudované fakty a detsky prosto riešia už od začiatku očakávanú potenciálne "nadupanú" pointu. Nie skutočne, podobné veci by sa robiť nemali, nech už ide o akékoľvek peniaze. Keď už niekto niečo naservíruje je neslušné zobrať hladnému človeku obed z pred očí. Jasné.! Svoju myšlienku sa zradenému mužovi odovzdať podarilo, ale i tak tu zostáva len strohé konštatovanie.......ach tie závery:-( ()

Hanys_

Ze začátku to vypadá na příběh o pomstě ve stylu 96 hodin, hned na to, že to bude soudní drama (do té doby se mi to pořád hooodně líbilo..), a nakonec Prison Break říznutý Sawem s Okem dravce (to už bylo horší..). No moc mi tenhle mix prostě nesedl. Možná kdyby měl scénárista větší koule aspoň na pořádný konec, tak by to hodnocení bylo větší, protože snímek ukrývá pár lahůdkových momentů (nebo spíše Butlerových kutilských vychytávek), které musí potěšit každého (u mě jednoznačně vede střela z mobilu). Když už jsem u Butlera, tak si myslím, že tahle sezóna pro něj musí být malé zklamání, protože se objevil ve dvou papírově hodně silných filmech, které měly definitivně potvrdit jeho auru "akčního hrdiny" a ironicky největší úspěch zažil v romantické komedii...6/10 ()

divak84

jo, bylo to fajn. prakticky nulová hluchá místa. napětí, spád, energie,preciznost,nemilosrdnost.. škoda jen že nebyla zobrazena ta akce o ktere vyprávěl typek v tunelu (o te kravatě) určitě by to šlo ... škoda že nebyly použity např flashbacky za těch 10 let. třeba jak něco připravoval ale zaroven na druhou stranu se za to třeba nenaviděl nebo tak něco.. rozhodně to není špatný a nelogicky film jak sem tady četl. každy film ma svoje mouchy, i tenhle.. ale přece nebudu cely film úpěnlivě sledovat každy detail zda je logický či ne.. film se mi libil hodně. butler se mi libil, foxxxx ikdyž jej vubec neberu jako herce ani jako "zpěvaka" podle mě hral good. btw: song kdy butler probodal spoluvězně k smrti je od "deftones" jmenem ted nevim zda "nosebleed" nebo "engine no 9" ()

I.AM.NOT

Ten film je strašná jízda, než Butlera snad po půl hodině zavřou, což mě šokovalo (tak brzo???)...tím potenciál filmu snížili tak na polovinu, protože pak se sice něco občas stalo, ale výplň nudnými rádoby filozofickými úvahami o dobru a zlu v nás a jejich střetu...blahblah, nechtěl jsem koukat na nic náročného, ale na pořádné zlo...a ten konec? ŠKODA MLUVIT ()

Rssa

Lehký nadprůměr, hlavně díky hodně dobrému Butlerovi. Nevím jestli byl záměr aby na konci filmu fandil divák spíš jemu než v celé stopáži nevýraznému a někdy až otravnému Foxxovi, každopádně čekal jsem vyrovnanější souboj man to man (aspoň trochu přiblížení k Nelítostnému souboji), takhle zde byla pouze jedna výrazná postava. Zápletka hodně přitažená za vlasy, v podstatě béčková. Povedené. 75 % ()

NeosinneR

Od začiatku som bol nútený si k Butlerovi vytvoriť sympatie, ktoré neskôr ospravedlnili jeho brutálne vraždenie. V kútiku duše som dúfal, že to dopadne podľa jeho predstáv, bohužial márne. Ale aj tak veľmi dobrý akčňák, štipka krvavých scén a Butlerova prefíkanosť mi nedovolia dať menej ako 4*. ()

cab

Dost lidi si stezuje na nesmyslny a prepaleny scenar, ale mne nevadil a opravdu jsem se dobre bavil vendettou hnaneho Clyda (Gerald Butler) proti zakonodarci (Jamie Foxx). Od zacatku do konce vyborny akcni thriller. 75% ()

dopita

Z rodinného a velmi záhy soudního dramatu se postupně stává lehce nepravděpodobný a posléze až těžce nepravděpodobný thriller. Velkou devizou filmu je scénář (kromě závěru, kterej trochu zklamal), děje se toho ve filmu hodně a přitom film není nijak překotný. Ale v podstatě jsem to zbaštil a co je důležitý, nepřipadal jsem si manipulovanej. Hodně se mi líbila do modra laděná kamera jako od Camerona. ()

B4TM4N

Variace na již notně vymelté téma thrillerů s geniálními zločinci, vytírajícími si rectum se vším a všemi z pohodlí vězeňské cely. Některé záběry či motivy odkazují na více či méně podobné (ale mnohem zdařilejší) filmy jako Se7en, Heat, Prison Break či Silence of the lambs. Butler je nepřesvědčivý herec, navíc jeho postava, která byla jistě zamýšlena jako katalyzátor kontroverzních sympatií kvůli své motivaci záhy veškeré plusové body ztrácí díky absenci jakéhokoliv charismatu či promyšlenosti jednání. Neřku-li, že se časem sama zdiskredituje svou "čistící logikou". jamie Foxx také zažil světlejší dny filmové kariéry, nedá se však říci, že by zklamal. Ostatně i film jako celek poslouží dobře jako večerní oddychovka, i když jistě daleko méně drsná či rafinovaná, než by si ve skutečnosti přála. ()

helmut111

Aj napriek mnohým absurdnostiam a nelogickosti konania postáv je to celkom podarený thriller. Má to spád, akciu, brutálnosť čo poteší. Celý film sa natíska otázka, kto má byť ten dobrý. Ja som fandil ctihodnému občanovi. ()

Holina

Thriller je to parádní to ano, prokládání několika nechutnými, či šokujícími scénami, navíc umocňuje celkový zážitek. Občas ale tahá za vlasy nelogickými reakcemi hrdinů a ten závěr mě znechutil podobně jako řadu dalších, kteří to dali najevo v komentářích. Jinak Buttler i s tou svou křivou hubou podle mě zahrál velmi dobře a do role mi kupodivu seděl. Podobně i Foxx ()

Scevola

Skoda, velka skoda. Velmi dobry rozbeh, perfektny hlavny hrdina. Vsetko som mu uveril. Ale preco to tak hrozne pokazili takymto koncom??? Zial takto len tri. 6/10 ()

Junglista

Takhle sem si dlouho nechrochtal. Mám rád tyhle hi-tech thrillery a Gray a spol. nezklamali. Zvysoka seru na "erudovaný" připomínky, že Butlerovi po deseti letech maskéři neudělali vrásku na ksicht a že konec se dá předvídat. Jasně že dá, to mělo na konci přiletět ufo, znásilnit Foxxe a Butlera prohlásit za vládce galaxie? K smíchu fakt... užil sem si to od začátku do konce, herci bez výhrad perfektní, napětí by se dalo krájet a nevšim sem si žádnýho hluchýho místa. A i kdyby tam bylo, tak je mi to jedno, protože jako celek je to to nejlepší co sem zatim letos viděl. ()

Janega

Film v sebe nesie posolstvo, že spravodlivosť je relatívny pojem, a preto ani justičný systém nemôže fungovať správne. Samotný príbeh je predvídateľný miestami prekvapivý, každopádne napínavý a dynamický. Preto som očákal dramatické finále, ktoré sa akosi nedostavilo. Skončilo to tak, ako to malo skončiť, no nepredchádzalo tomu nič, kvôli čomu by ste ani nedýchali. ()

Ctihodný občan se vrátí

05.06.2009

Darabont a další oběť systému

Darabont a další oběť systému

11.10.2008

Frank je má očividně rád. Prosté občany, kteří neudělali nic špatného, ale justiční systém si s nimi přesto důkladně vytřel... ehm, podrážky. Postava, kterou si v jeho psychologickém thrilleru Law… (více)