Ctihodný občan je dramatický thriller o muži, který se bez slitování rozhodne pomstít tomu, kdo nechal z vězení propustit vrahy jeho rodiny. A nejen jemu, také městu, společnosti, všem. Město Filadelfii začíná děsit teror a vraždy, které jsou brilantně naplánované a provedené. Pomalu však vychází najevo, že je nemohl spáchat nikdo jiný, než právě člověk, jenž přišel o rodinu a rozhodl se vzít spravedlnost do vlastních rukou. Ten člověk ale sedí ve vězení... (oficiální text distributora)

Susanita

Nebýt toho konce!!! Někde jsem četla, že v původní verzi Butler vyhraje, ale změnili to na Foxxovu žádost. Tak nevím. Tento závěr je nelogický, přitažený za vlasy a celkově trapný. ()

McMerkurion

... klasická ukázka,kam až může vést americké právo o dohodě s podezřelým,když ze ctihodného občana udělá postrach města.Vše má propracované a jde jen za svým cílem - pomstít se.A po dvou hodinách,jsem litoval,že film skončil,tak,jak skončil,fandil jsem mu.Asi byla chyba,že se zaměřil na zničení všeho a to přeci nemůže dobře dopadnout.Perfektní efekty,strhující děj,nádherná kamera,preciznost detailů,to vše z tohoto snímku dělá dokonalý thriller.Není divu,když jsem zjistil,že Gray režíroval i Loupež po italsku a Jonathan Sela stál za kamerou Dobrovolné oběti,pak se není čemu divit... ()

cobr4in

Sú dva typy ľudí. Prvý typ bude pri sledovaní tohto filmu každú nepárnu sekundu nadšene kričať "VAU!!!", zatiaľ čo druhý typ sa bude väčšinu času priblbo uškŕňať, čo miestami prerastie do regulérneho smiechu. Na oko výborne premyslený snímok, čo mal byť zrejme najväčší ťahák, sa v konečnom dôsledku javil takmer až detsky naivný. Béčková klišé zápletka v áčkovom prevedení a so slušným hereckým obsadením. Ak hľadáte oddychovku, ktorou sa môžete nechať voľne a bezmyšlienkovite unášať napätím a neustálymi prekvapeniami počas toho, ako prežúvate pukance, film si užijete. ()

SwejaS

Ja se proste bavil. Gerard byl fakt dobrej, mozna trosku pritazene za vlasy, ale atmosfera naslapana a to jsem od takoveho filmu vyzadoval a celkem i dostal. Vid(t)i ()

Pavlis.xxx

Solidní krimi thriller, který krásně ukazuje jak často bývá vykreslována spravedlnost. Zachoval bych se jako Butler a nelitoval bych! :D ()

megacik

Toto je proste skvelý film. Ako to hovoria američania...MUST SEE BEFORE YOU DIE.....Napätie od začiatku do konca. Škoda len, že niektoré tie pasáže neboli dostatočne jasné. Párkrát som zažíval Deja vu s filmom Mlčanie jahniat, pravdepodobne odtiaľ čerpali inšpiráciu. ()

Peggyyy02

Sice jsem čekala trochu něco jiného a některé scény mě dost překvapily. Ale určitě je to skvělé drama, přesně takové filmy mám ráda. ()

Ywec

Nápad na filmařské zobrazení věcně tenké a mlhavé hranice mezi ušlechtilostí Paní spravedlnosti a zavrženíhodnou pomstychtivostí Lady Vengeance jistě chválím. Ovšem nemohu se zbavit dojmu, že se to vše tak nějak tvůrcům postupně vymklo z rukou, když jejich snaha o zobrazení geniálního a všehoschopného hrdiny naráží čím dál více na neúprosné mantinely uvěřitelnosti a autentičnosti vymezené logikou každého z diváků. A ty máme každý vymezeny dle svýc predispozic úžeji či šířeji. Jak je však z ostatních hodnocení vidět, film se líbí a pro většinu zůstal dobře stravitelným. Ovšem mně osobně už to na konci moc nechutnalo a přestože minimálně 75% stopáže atakuje vyšší hodnocení, než nakonec filmu jako celku dopřávám, závěrečná čtvrtina išla dole vodou. Škoda. ()

davidhilario

Na tenhle film se moc dobře kouká, a to až tak dobře, že člověk může zapomenout, že jde o celkem plytkou podívanou. Není náhodou, že po dvaceti minutách si říkáte, co by se snad ještě mohlo stát, následná gradace pak nabývá vskutku neuvěřitelných rozměrů a film zásadně selhává v koherenci scénáře, přesto je snímek jako oddychovka příjemnou záležitostí. Hlavní myšlenka dovedená do absurdních rozměrů nicméně na víc než na jednoduchou podívanou nestačí a výtečné herecké obsazení tomu bohužel také nepomůže. ()

andy60

Musím přiznat, že takovej nářez jsem nečekal. Když člověk pomine skutečnost, že toíhle má k realitě hoooodně daleko, je to skvělá zábava.Akce stíhá akci, žádná hluchá místa. ()

Mart4s

Počítáte si takhle inverzní matice a Váš spolubydlící si pustí tento film. Po 15 minutách ,,tvrdého" odporu rezignujete, neboť Vás napínavý děj upoutá a Vy si nemůžete pomoci. Po dalších 90 minutách, kdy hltáte každou scénu a vlastně fandíte ústřednímu ,,padouchovi", aby dokončil své dílo pomsty, se přistihnete, že pořád sedíte na tvrdé dřevěné kolejní židli a v ruce stále držíte propisku. Ctihodný občan Vás vtáhne do děje od první minuty a dlouho poté, co skončí závěrečné titulky, stále o filmu přemýšlíte. Pokud jste fanoušky drsného thrilleru z justičního prostředí, vřele doporučuji. ()

cenitel

Škoda, toho závěru. Víc jsem fandil Butlerovi, ale tak, že ho pustí. A Jamie Foxx taky přežije. Škoda, závěru. Jinak super zajimavej film jako odreagovačka.👏💪 ()

Sejkorka

Další obrázek toho, jak to funguje v božské americké demokracii. Pochopitelně, zveličeno a děje se to všude kolem zeměkoule, naši zaprděnou kotlinu nevyjímaje. Tomu černochovi od začátku nevěřím, je arogantní a samolibý. Hlavnímu hrdinovi naopak fandím, i když se z něj vyklube masovej vrah. Tu sympatickou holku mohl ušetřit, trouba. Ale měl bych jeden tip Ty svoje vynálezy, kdyby použil u nás a vystřílel pár největších idiotů, kteří nám teď vládnou. Stačili by aspoň dva, co jsou úplně Top. Pro Clyda by to byla brnkačka. A třeba bu mu pomohla i Bonie. ()

darius1706

No, dost přitažené za vlasy, až by si jeden položil třeba otázku, jak se dá bez problémů vykopat takový tunel, osadit dveře v celách a nikdo si toho nevšimne. Že odejde na jak dlouho a někdo může přijít, ani nemluvě. Ale tohle ponechme stranou, cílem asi nebyla úplně logika. Na druhou stranu to, že ve mně film dokázal vyvolat zklamání, že Gerard, když už se na to dal, nedokázal dostat vlastně toho největšího šmejda, protože ten to byl, kdo mu soud zazdil, znamená, že asi film dosáhl toho, čeho měl. Zřejmě to mělo znamenat, že se návladní nakonec napravil, ale když máte vyvražďovačku, kde navíc vrahovi vše vychází, všechno má pod palcem, je geniální a pak se nepohlídá 2 základní věci, na kterých mu to celé stojí, tak je to vlastně zklamání. Ale vem to čert, většinu filmu jsem se bavil, nad nelogičnostmi mávnul rukou, stráveného času nelituji a celkem se mi to i líbilo. ()

Ctihodný občan se vrátí

05.06.2009

Darabont a další oběť systému

Darabont a další oběť systému

11.10.2008

Frank je má očividně rád. Prosté občany, kteří neudělali nic špatného, ale justiční systém si s nimi přesto důkladně vytřel... ehm, podrážky. Postava, kterou si v jeho psychologickém thrilleru Law… (více)