Přání smrti

• USA Death Wish (více)

Lékař Paul Kersey (Bruce Willis) má všechno, co si jen člověk může přát – zajímavou práci, krásnou rodinu a nádherný domov. S násilím se setkává pouze na operačním sále pohotovosti, kde pracuje jako chirurg. Jednoho dne se však všechno změní. Po brutálním napadáním v jeho vlastním domě, manželka (Elisabeth Shue) umírá a dcera (Camila Morrone) zůstane v nemocnici ležet v kómatu. Hroutí se mu celý svět a policie jen bezmocně krčí rameny, protože podobných případů řeší desítky denně. Poháněný touhou se pomstít, Paul vezme zákon do vlastních rukou a ozbrojený vyráží do ulic, aby nevinným životy zachraňoval a zločincům je bral. Chicago má nového hrdinu, který věří, že spravedlnost ještě existuje. (Forum Film CZ)

Jackal07

Jak již výstižně komentoval kolega Verbal, naprosto pro****á příležitost. Scénář je místy dementní, režie mdlá a Willis si očividně potřeboval vydělat na údržbu baráku a jde segalovským tempem do háje. BTW pokud jste viděli trailer, viděli jste prakticky celou zápletku i všechny (opravdu všechny) akční scény. Se skřípením zubů dvě a půl za jistý záblesk bývalé McClanovy slávy a za jednu (jednu!) drsnou scénu. ()

PavelPros

Koukatelné, nemusí se u toho přemýšlet, nic převratného. Naivní příběh o člověku, který vezme právo a spravedlnost do svých rukou. ()

005

Bohužel ničím nezajímavé a již tolikrát zfilmované téma. Jediná změna oproti předchozím verzím je že hlavní hrdina je dědeček. Přestože se nás tvůrci snaží přesvědčit že je mu něco přes čtyřicet. ()

Beginek87

Stačilo přečíst si popisek filmu a hned mi bylo jasný, že to bude silné a neotřelé téma, které někdo uchopí tak jak jej ještě nikdo neuchopil. Dost jsem se tomu bránil, jelikož jsem poslední dobou sjížděl hodně kvalitní snímky typu Dokonalá loupež a Máš babu .... no a tohle přesně doplnilo magický trojúhelník filmů, kde opravdu není co čekat, ale je to zábavná podívaná a vlastně si to na nic víc nehraje. Krásné Béčko, skoro bych řekl jako za starých časů. Být na tom v kině, tak si vytrhám i chloupky na palcích u nohou za co jsem to zase vyhodil prachy, ale takhle v TV na krásně promrhaný večer ideálka. Za mě spokojenost a mít tu možnost, dám tomu 3,5*, ale 4 už fakt asi ne :) ()

calleboy

Těšil jsem se na Willise a zatím nepřišlo nic,stejně pomalý a do nebe volající hloupý scénář viz koule na bowling a jiné nápady co režisér Roth nedal do svých dřívějších filmu.Nakonec koukat se na to dá ale je to snadno zapomenutých sto minut škoda. .... ()

J.Crusader

Nevím už, který zasloužilý komentátor to tu pronesl, ale tento film je vskutku promr*aný potenciál. Že je to béčko, nevadí, ale já se těšil na revenge jízdu - a dostal unylou konverzačku, která sama neví kam se vlastně zařadit. Těch pár akčních scén naprosto nevynahradí onen pocit zmařené šance, kterou zde režisér předvedl. Willis už je zřejmě za zenitem, když zajímavější postavou byl i jeho bratr v podání Vincenta D'Onofrio - a to už prostě je něco špatně, když vedlejší postava hraje lépe jak hlavní protagonista. Ale úplně nejhorší na tomto filmu je to, že docela často prostě jen nudí a jakmile se u filmu padívám na hodinky, kolik vlastně ještě zbývá do konce, je něco hodně špatně na druhou. 5/10 a ta půlhvězdička nahoru (páč čsfd ani po těch všech letech neumožňuje jemnější škálu) je za všechny ty památné role BW z minulého století. ()

A161729

Nemám rád kopírování ale tohle docela ušlo jen je trochu divné že gauneři jsou běloši vůči původnímu moc nesedí. ()

goodridge

Po dlhšej dobe díky bohu zase jeden slušný filmový počin od Bruce-a. Ktorý v posledných rokoch natáča jedno hovno za druhým... ()

GrooteLulu

I kdyby v tom hrál třeba Ota Jirák, tak upřímný republikánský pohled nad každodenním ozbrojeným životem za velkou louží ()

czkrikri

Žádné zázračné terno to není. Dialogy jsou občas dost kostrbaté, scénář předvídatelný. Ale jako večerní lehce akční oddychovka je to dobrý. Bruce už hold není nejmladší, takže role mu v tomto sedne, i když je opravdu těžké mu uvěřit, že to všechno dělá poprvé, zvlášť když se u toho tváří jako starý otrkaný mazák. Ale je ve filmu pár dobrých hlášek a pár super momentů. Rozhodně mě to nezklamalo, přesně tohle jsem od tohoto filmu očekával. Plusový bod si to u mě získalo soundtrackem a ACDC. ()

python27

Vidieť B. Willisa po dlhšej dobe potešilo. Avšak potenciál filmu nebol podľa môjho názoru naplno využitý. Dej bol až na pár svetlých výnimiek dosť nudný a málo prepracovaný. Nie je to ten Bruce Willis akého si všetci pamätáme, najlepšie časy má nepochybne za sebou. Na druhej strane to nebola až taká veľká katastrofa, vydržal som pozrieť do konca. Za mňa priemerný film a 60%. ()

Zdenkaalexa

Snad ani neznám remake, kterej by byl lepší než originál, takže ani tady se to moc nepovedlo. Na druhou stranu, špatný to vůbec nebylo, koukat se na to opravdu dalo, Willise mám ráda - pro mě takový dost slušný průměr... ()

markus186

úplne zbytočný film. primitívny a lacný motív a obsah... Willisovi odkrágľujú ženu a tam žiadna emócia a žiaľ. Hlavne že skoro má liečivé účinky rán ako Wolverine... ()

Bohy

Musím říci, že to je slabý odvar původního filmu s Bronsonem. Především v emocionální rovině. Je to taková jednohubka, která se může hodit, když ležíte nemocní a nemáte co dělat. A ani nevadí, že Willisovi emoce moc nejdou a tudíž vás nedokáže přesvědčit o své bolesti nebo odhodlanosti. Původní film byl mnohem temější a hlouběji ukázal bezmoc policie a nezvladatelnou kriminalitu. Bronson přišel o všechno (na rozdíl od Willise) a byl pravým osamělým mstitelem. Drsný a nesmlouvavý. A hlavně, z filmu na vás intenzivně útočil morální rozpor, zda zabíjení vrahů a násilníků je omluvitelné či ne. Z této nové verze nic takového nedostanete. ()