poster

Přání smrti

 • USA

  Death Wish

 • Slovensko

  Prianie smrti

 • Velká Británie

  Death Wish

 • Kanada

  Death Wish

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2018, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Peterssen
  ***

  Ač se film snaží se tvářit jinak, je to nakonec zase klasický devadesátkový akčňák s Brucem, který se mstí. A tím nemyslím, že je to špatně, jen jsem cítil určitou rozpolcenost a nejistotu v tom, že se tvůrci pokoušeli o nový přístup a tím udělali první část filmu zbytečně dlouhou a v dalších fázích se vždy, když měli možnost, v půlce jakoby zalekli neprověřených postupů a sklouzli ke klasice. Film má pár povedených akčních scén, pár povedených vtipů, ale celkově jsem cítil ještě dost nevyužitého potenciálu. Celkově mě to nenadchlo, ani neurazilo, jsem rád, že jsem to viděl a znovu na to nemusím...(7.3.2018)

 • Slartibarkfast
  ****

  [ČSFD projekce] Další z řady filmů o krvavé odplatě. Tentokrát Willis ztvárnil bezstarostného chirurga, kterému doma banda zlodějíčků oloupe perníček, když zrovna hákuje. Poté, co zjistí, že policie je více či méně bezmocná, ujme se nápravy sám. Nesmělými krůčky se vypořádá s prvními obtížemi, a když mu jako na talíři přistane na příjmu v nemocnici starý známý s jeho hodinkami na zápěstí, je cesta ke srovnání účtů volná. Za sebe musím říci, že nový kousek stárnoucího Bruce má mnoho nedostatků a vad na kráse, které jej skutečně srážejí. Nebudu jmenovat několik naprosto nesmyslných scén, kdy má hlavní hrdina neúnosně "z prdele kliku". To by snad ani v pohádce neprošlo. Nemluvě o product placement reklamě na zbraně, které jsou v Americe právě tak ožehavé téma. Na druhou stranu musím vyzdvihnout několik šťavnatých scén a veselých situací, kdy se náš doktůrek vypořádává se zlými hochy dost nevybíravě. Celkově je to sice takové nemastné neslané, plné věcí, které vám kazí dojem, ale přesto svižné, přímočaré a uběhne to docela rychle. Dost tomu také přidává fakt, že filmaři někde v šuplíku našli koule a napálili tomu celkem vysoký rating. Do kina bych na to za peníze nejspíše nešel, ale pro fanoušky akčních snímků s Willisem naprostá povinnost. 70%(6.3.2018)

 • Lucasion
  ***

  Na mojí výroční 25tou čsfd projekci jsem doufal v opravdovou pecku. A od Death Wish jsem si tajně přál, aby byla přesně tím, čím pátá Die Hard není. Pořádný thriller s hláškujícím Brucem Willisem a jeho nas****m obličejem. Vlastně jsem nečekal, že by Eli Roth z toho udělal komediální frašku. Navíc po Death Sentence (2007) od Wana jsem čekal, že náš čeká tvrdé a nekompromisní akční drama. No a to vlastně taky ne. Příběh začíná a vlastně hned po chvíli se stane to, o čem každý ví, pokud viděl trailer. Tady to ještě režisér myslí vážně a také to tak působí. Pak nastupuje hláškující strejda Willis, který nezestárl ani o den! Kapuci, nic neví o střelných zbraních a jde se zkoušet do kontejneru. Pak začíná to, co mě překvapilo. Prostě a jednoduše to začíná být mnohdy velmi odlehčené. Někdy i ze zcela nepochopitelných důvodů. Gore se samozřejmě taky dočkáme, takže nechybí nějaká ta krev a mozky. Já nevím, film mě vcelku bavil, ale v žádným případě si ho nechci pustit znovu. Vlastně mi z hlavy po týdnů pomalu vyprchává. Je to dobře u akčního filmu s Brucem Willisem? Asi ne. Bylo by to dobře u thrilleru s Brucem s Willisem? To rozhodně ne. Ale u napůl komediálního a akčního výplachu to vzal čert. [Csfd projekce25] (68 %)(14.3.2018)

 • InJo
  ***

  Film zajímavý ze dvou hledisek: Jako komentář k současné debatě ohledně legálního držení střelných zbraní (explicitně je zde prezentováno, že v USA si útočnou pušku můžete pořídit v podstatě úplně bez problémů). Druhou "zvláštností" je, že se jedná patrně o první snímek Eliho Rotha, jenž snad v žádném ohledu není nejen lacině okázale šokující a přehnaný (ta trocha zdejší brutality dnes už zaskočí málokoho), ale dokonce ani nijak významně řemeslně pofidérní. Je to vlastně úplně standardní akční revenge movie, který své téma zpracovává bez nějaké výraznější kontroverze (na rozdíl od originálu s Charlesem Bronsonem). Na druhou stranu jsem byl příjemně potěšen, že se Roth neuchýlil k jednomu hloupému dějovému zvratu, jenž jsem většinu stopáže na konci očekával jako "překvapivou" pointu (minimálně dvě konkrétní indicie mě k tomu mohutně nabádaly). 60 %(18.3.2018)

 • Shakers
  ***

  Originál som nevidel a možno je to aj dobre, pretože mám pocit, že by ma táto Willisová verzia moc nebrala. Každopádne ťažko povedať, pretože ma to bavilo a na to, že to bolo v réžii Eliho Rotha sa to prekvapivo držalo pri zemi a miestami sa film snažil o serióznu atmosféru, kde nechýbajú aj emócie, čo celkom oceňujem. Priamočiara, ale dobrá pomsta s konečne dobrým Willisom. 70% - 3*(8.3.2018)

 • - Původně měl film zrežírovat Sylvester Stallone a po něm také Joe Carnahan, který chtěl obsadit Liama Neesona a Franka Grilla. Carnahan ale v roce 2013 z režie odstoupil a režisérského křesla se ujal Gerardo Naranjo, který silně usiloval o obsazení Benicia Del Tora, ale tato verze se nikdy neuskutečnila. O 4 roky později, Paramount a Metro Goldwyn-Mayer oznámili, že remake budou režírovat Aharon Keshales a Navot Papushadu. Ti ovšem s projektem skončili a v červenci 2016 bylo potvrzeno, že režisérem nakonec bude Eli Roth. (PaTeXx)

 • - Natáčení probíhalo v Chicagu (USA) a v Montrealu (Kanada). (PaTeXx)

 • - Po svojom debute filmový trailer vyvolal kritiku od novinárov a filmových kritikov, mnohí ho titulovali za rasistický. (WalterIK7)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace