Přání smrti

• USA Death Wish (více)
Trailer 7

Paul Kersey je lékař a má narozeniny. Od ženy  a dcery dostane dárek a chystají se odejít na večeři, když doktora náhle odvolají k případu do nemocnice. Právě tato situace mu zcela změní život. Zatímco je v nemocnici totiž jeho dům přepadnou lupiči a situace se vyhrotí natolik, že jeho ženu i dceru postřelí a utečou. Kersey se tak v nemocnici setká s mrtvou ženou, která střelbu nepřežila a postřelenou dcerou, která je v kómatu. Případu se ujmou dva detektivové, které začne Kersey doslova pronásledovat, aby urychlil jejich práci. Chce dopadnout všechny, kteří se na jeho bolesti podíleli. Detektivové jsou ale beze stopy. Kersey je denně bombardován zprávami o krádežích, znásilněních a střílení ve městě. Touha dopadnout gang, který mu ublížil eskaluje natolik, že když mu do nemocnice dovezou postřeleného gangstera, kterému na sále vypadne zbraň z kapsy, Kersey neváhá a zbraň si nechá. Začíná trénovat a vychází do ulic, aby zasáhl u několika přepadení. Pokaždé pachatele bez milosti zastřelí a v kapuci na hlavě mizí ve tmě. Přesto ho svědkové natáčejí a videa z přestřelek v nočním městě se stávají hitem internetu. Získává přezdívku Smrťák. Rozbíhá se veřejná debata o tom, zda má právo brát zákon do svých rukou, nebo je naopak hrdina, když policie je pomalá a bezmocná. Kersey mezitím dál pátrá po vrazích své ženy. Postupně likviduje jednoho lupiče za druhým až se dostane k hlavě gangu a dojde k přestřelce, při které jsou oba protivníci postřeleni. Kersey si musí ránu ošetřit sám. Hlava gangu naopak neváhá a nechá se převézt do nemocnice, kde je také Kerseyho dcera. Tam gangstera vyslechnou detektivové a dostávají se na stopu Smrťáka, kterým je právě Kersey. Chybí jim ale důkazy a také ho kryje Kerseyho bratr... (TV Prima)

Trailer 7

POMO

Unbreakable pro jednouduché a bez fantazie. Remake bez nápadu a charakteru. Ani Willis se tam moc nehodil. Toho primáře, který se v garáži za jeden večer naučí střílet lépe než profi-gangstři, mu neuvěříte. Mordy drsné, jakože katarze při výkonu spravedlnosti. Ale když je spravedlnost vykonaná na nezajímavých, nerozpracovaných záporácích, míra katarze pokulhává. ()

verbal

To takhle ukecáte ke společnému čtení Bible na první pohled dravou, děsně lascivní a dokonale vysostruženou velekundu a nemůžete se dočkat, až už konečně nahá klekne na čtyři a odveze vás do ledničky pro lahváče. Načež ji při unyle funivém noření se do evangelií nedostanete z katolických zad ani heverem a při pokusu o jakoukoliv nekřesťanskou praktiku se zaštiťuje krucifixem a ústy sjíždí leda tak Otcenašeho. Přesně něco takového odborná terminologie definuje jako promrdaný potenciál. A naprosto stejné to máte s tímhle Detvišem. První půlka nomen omen a vy si úpěnlivě přejete být mrtvý, když sledujete nezáživné trampoty katalogové rodinky prkenného Wiliše. Ta druhá sice začne neznatelně přirážet, avšak počet mrtvých negrů, portorikánců a bílých socek, jakož i způsob jejich deratizace, by snad neukojil ani nehonivého řeholníka. K tomu všemu neštěstí zvládne Eliáš Hníth tak tak natočit akorát kečupovité amatérské snafporno, tudíž dramatizace a vedení herců na úrovni ochotnického spolku kvadruplegických mimů a kromě Deonofriovic Vincka jsou všichni koženější než galantérie. I ten ultratoporný Karlík Bronson to před čtyřiačtyřiceti lety kosil daleko přesvědčivěji, špinavěji, záživněji a s grácií. No škoda, kdyby se toho nechytla banda mantáků, mohla to být vcelku nekompromisní Smrtonosná smrt. ()

T2

Rozpočet $30miliónovTržby USA $34,017,028Tržby Celosvetovo $48,576,379Tržby za predaj Blu-ray v USA $4,621,272Tržby za predaj DVD v USA $3,055,104║ Zatiaľ najstráviteľnejší Eli Roth, samozrejme o žiadny klenot sa zas nejedná, rozbeh troška rozpačitý. Hlavne Willis ako doktor dosť zaskočí ale pre vývoj deja v celku dobrý nástrel, ktorý má občas dobre tempo myšlienky ale potenciál nevyužitý. čistý priemer /50%/ ()

Enšpígl

Musím říct, že jsem to čekal mnohem horší s ohledem na pokryteví a korektnoti, které se nyní dějí v Hollywoodu. Bruce se konečně alespon přiblížil Brucovi z dob kdy byl pro mně king. Filmu určitě nechyběly scény mající úroveň, od počáteční fáze přepadení v baráku nebo dialogové scény ve výtahu v nemocnici. S vypětím všech sil a když pominu příliš zdlouhavý prolog měl film dynamiku a dokázal udržet mou pozornost. Co se nepovedlo byl kontrast vtipně náhodných zabití padouchů versus vážně vypadající akční thriller, vůbec mně nešla dohromady upadnutí po krvi, pád koule, náhodný blb v cestě kulky a pak tam vidíš dojemné scény v nemocnici mně to k sobě prostě nesedělo. ()

Cervenak

Je fajn vidieť Willisa po rokoch v kine, dokonca vo filme, kde celkom dobre hrá - dokonca som mu toho doktora veril viac ako človeka, čo nevie strieľať. Je to samozrejme staromódna pravičiarsko-fašistická mordovačka, ale nemôžem si pomôcť, v tejto korektnej dobe je to podobne osviežujúce ako napr. Punisher. Je však pravda, že najlepší remake Death Wish je Wanov Rozsudok smrti. ()

• Ve scéně, kdy Paul (Bruce Willis) postřelí „Rybu“ (Jack Kesy) a tomu dojdou náboje, mačká „Ryba“ spoušť na prázdno a zmatkuje tak, že závěr, kterej mu zůstal po vystřílení nábojů vzadu, odjistí zpátky dopředu. Když Paul přijde k „Rybovi“, ten drží pistoli a má závěr opět vzadu, což by jen mačkáním spouště na prázdno nedokázal. (Ace.A.T.L.)
  • V čase 44:33 si Paul Kersey (Bruce Willis) obvazuje ruku. V následující scéně, když dává prádlo do pračky, má na ruce už jen náplast, kterou si ale na ruku dává až v čase 49:02. (DBlitz)