poster

Přání smrti

 • USA

  Death Wish

 • Slovensko

  Prianie smrti

 • Velká Británie

  Death Wish

 • Kanada

  Death Wish

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2018, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • InJo
  ***

  Film zajímavý ze dvou hledisek: Jako komentář k současné debatě ohledně legálního držení střelných zbraní (explicitně je zde prezentováno, že v USA si útočnou pušku můžete pořídit v podstatě úplně bez problémů). Druhou "zvláštností" je, že se jedná patrně o první snímek Eliho Rotha, jenž snad v žádném ohledu není nejen lacině okázale šokující a přehnaný (ta trocha zdejší brutality dnes už zaskočí málokoho), ale dokonce ani nijak významně řemeslně pofidérní. Je to vlastně úplně standardní akční revenge movie, který své téma zpracovává bez nějaké výraznější kontroverze (na rozdíl od originálu s Charlesem Bronsonem). Na druhou stranu jsem byl příjemně potěšen, že se Roth neuchýlil k jednomu hloupému dějovému zvratu, jenž jsem většinu stopáže na konci očekával jako "překvapivou" pointu (minimálně dvě konkrétní indicie mě k tomu mohutně nabádaly). 60 %(18.3.2018)

 • Enšpígl
  ***

  Musím říct, že jsem to čekal mnohem horší s ohledem na pokryteví a korektnoti, které se nyní dějí v Hollywoodu. Bruce se konečně alespon přiblížil Brucovi z dob kdy byl pro mně king. Filmu určitě nechyběly scény mající úroveň, od počáteční fáze přepadení v baráku nebo dialogové scény ve výtahu v nemocnici. S vypětím všech sil a když pominu příliš zdlouhavý prolog měl film dynamiku a dokázal udržet mou pozornost. Co se nepovedlo byl kontrast vtipně náhodných zabití padouchů versus vážně vypadající akční thriller, vůbec mně nešla dohromady upadnutí po krvi, pád koule, náhodný blb v cestě kulky a pak tam vidíš dojemné scény v nemocnici mně to k sobě prostě nesedělo.(6.3.2018)

 • Shakers
  ***

  Originál som nevidel a možno je to aj dobre, pretože mám pocit, že by ma táto Willisová verzia moc nebrala. Každopádne ťažko povedať, pretože ma to bavilo a na to, že to bolo v réžii Eliho Rotha sa to prekvapivo držalo pri zemi a miestami sa film snažil o serióznu atmosféru, kde nechýbajú aj emócie, čo celkom oceňujem. Priamočiara, ale dobrá pomsta s konečne dobrým Willisom. 70% - 3*(8.3.2018)

 • verbal
  **

  To takhle ukecáte ke společnému čtení Bible na první pohled dravou, děsně lascivní a dokonale vysostruženou velekundu a nemůžete se dočkat, až už konečně nahá klekne na čtyři a odveze vás do ledničky pro lahváče. Načež ji při unyle funivém noření se do evangelií nedostanete z katolických zad ani heverem a při pokusu o jakoukoliv nekřesťanskou praktiku se zaštiťuje krucifixem a ústy sjíždí leda tak Otcenašeho. Přesně něco takového odborná terminologie definuje jako promrdaný potenciál. A naprosto stejné to máte s tímhle Detvišem. První půlka nomen omen a vy si úpěnlivě přejete být mrtvý, když sledujete nezáživné trampoty katalogové rodinky prkenného Wiliše. Ta druhá sice začne neznatelně přirážet, avšak počet mrtvých negrů, portorikánců a bílých socek, jakož i způsob jejich deratizace, by snad neukojil ani nehonivého řeholníka. K tomu všemu neštěstí zvládne Eliáš Hníth tak tak natočit akorát kečupovité amatérské snafporno, tudíž dramatizace a vedení herců na úrovni ochotnického spolku kvadruplegických mimů a kromě Deonofriovic Vincka jsou všichni koženější než galantérie. I ten ultratoporný Karlík Bronson to před čtyřiačtyřiceti lety kosil daleko přesvědčivěji, špinavěji, záživněji a s grácií. No škoda, kdyby se toho nechytla banda mantáků, mohla to být vcelku nekompromisní Smrtonosná smrt.(9.3.2018)

 • salisbury
  ***

  Eli Roth upekl na horkém pekáči remake filmu Přání smrti v jehož prapůvodu exceloval Charles Bronson. Zde byl nahrazen neméně zdatným Bruce Willisem. Filmu se dá spousta věcí vytknout, scénář je pln několika krvavých skvrn nepochopení, ale když dojde na věc, je v ní, díky bohu, ten náš starý dobrý Bruce. Poslední dobou jsem neměl možnost zaznamenat nějaký výtečný Willisův film, což není ani tento, ale rozhodně je dobré poděkovat i za těch několik příjemných akčních sekvencí přející smrt. Eli Roth žádný velký majstrštyk prozatím nenatočil a ani u Death Wish tomu není jinak, ale jako klasická oddechovka to splnilo normu i můžu se v poklidu bez zaplacení dalšího jízdného s příznačnou kapucí na hlavě cournout multiplexem na jiný film.(7.3.2018)

 • - Po svojom debute filmový trailer vyvolal kritiku od novinárov a filmových kritikov, mnohí ho titulovali za rasistický. (WalterIK7)

 • - Původně měl film zrežírovat Sylvester Stallone a po něm také Joe Carnahan, který chtěl obsadit Liama Neesona a Franka Grilla. Carnahan ale v roce 2013 z režie odstoupil a režisérského křesla se ujal Gerardo Naranjo, který silně usiloval o obsazení Benicia Del Tora, ale tato verze se nikdy neuskutečnila. O 4 roky později, Paramount a Metro Goldwyn-Mayer oznámili, že remake budou režírovat Aharon Keshales a Navot Papushadu. Ti ovšem s projektem skončili a v červenci 2016 bylo potvrzeno, že režisérem nakonec bude Eli Roth. (PaTeXx)

 • - Natáčení probíhalo v Chicagu (USA) a v Montrealu (Kanada). (PaTeXx)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace