Přání smrti

• Austrálie

• Kanada

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2018, 107 min

Remake Priania smrti mal našliapnuté byť čímkoľvek a v konečnom dôsledku nie je ničím. Nakoniec tak ide o klasické B- čko s vyhasnutou hviezdou, akých ste videli desiatky. Má síce zaujímavé momenty, no najviac poteší asi z analytického hľadiska. Rozoberať po projekcii nevydarenú symbiózu jednotlivých zložiek a štýlov je totiž zaujímavejšie, než samotné pozeranie. Z úcty k lepším včerajškom Bruca Willisa, Rothovej snahe o niečo viac než bežnú žánrovku a tých pár gore záberom, ale nejaký ten bodík rád prihodím. 5/10(8.3.2018)

Zvlášť teď v době, kdy je to v USA masakr za masakrem a jakákoli obhajoba (či pouhý humor na téma) zbraní rovná se šílený píchání do vosího hnízda, tak je až neuvěřitelný, že "Bear Jew" Eli Roth přesto nějak protlačil a natočil zrovna remake DEATH WISH. A neusnete-li v úvodní půlhodince, čeká pár z vás taky tak skvělá nekorektní zábava. Nejhorší možný načasování, tupá zábava pro primitivy, nesmyslně násilný a bla bla bla bla bla, já říkám MRDAT POHORŠENÝ KRITIKY - tohle je přesně ta správná jednoduchá, ohraná, starosvětská akční střílečka na téma oko za oko. Má to šťávu, dost srandy, krve a drsňáren, úctu k originálu, taky vychytaný maličkosti typu Sway @Shade45, soundtrackový pecky jako "Back In Black" a "Love Sosa", plus fajn vedlejšky a starýho dobrýho hláškujícího Bruce Willise. Hloubka nulová, prostě popkorn a za mě radost veliká. Ideální cílovka: držitelé zbrojáku ✌🏻(6.3.2018)

• Yoshitsune

Je tedy hrozně fajn, že Bruce Willis, opustil tu pohodlnou židličku, na které v posledních filmech sedával a vydal se nejen do kina, ale i do samotné akce. Je to opravdu, hrozně fajn, ale tohle je všechno........jako nic víc, nic víc, film nenabídne ? Jako jo, je tedy dost násilí, je to i dobře nahláškované, ale celý tenhle film a i ty charaktery, na mně působí dost přežvýkané a to co je přežvýkané, neni prostě dobré. Navíc, aby toho nebylo málo, tak Vincent D'Onofrio na mně působil mnohem lépe, byl zábavnější, zajímavější a navíc má vousy a vlasy, takže by mi víc sedl, do hlavní role. Hlavní záporák, sice vzhledově působí dost drsně, ale je to docela chcípáček a moc toho nepředvede. Nemluvě o dvojici detektivů, kteří nejsou schopni dopadnou žádného zločince, tak hned ví, kdo zabijí zločince a sou mu na stopě. Je to škoda, jak tenhle film dopadl, vypadalo to nadějně, ale těch problémů má film dost a neni tady nic co by výrazně stálo za zmínku. I Death Sentence, s Baconem, dnes stále působí o mnoho líp a výrazněji a to nejen po charakterové stránce, ale i po té akční, nemluvě o tom že příběh, je prostě víc komplexnější.(5.6.2018)

Musím říct, že jsem to čekal mnohem horší s ohledem na pokryteví a korektnoti, které se nyní dějí v Hollywoodu. Bruce se konečně alespon přiblížil Brucovi z dob kdy byl pro mně king. Filmu určitě nechyběly scény mající úroveň, od počáteční fáze přepadení v baráku nebo dialogové scény ve výtahu v nemocnici. S vypětím všech sil a když pominu příliš zdlouhavý prolog měl film dynamiku a dokázal udržet mou pozornost. Co se nepovedlo byl kontrast vtipně náhodných zabití padouchů versus vážně vypadající akční thriller, vůbec mně nešla dohromady upadnutí po krvi, pád koule, náhodný blb v cestě kulky a pak tam vidíš dojemné scény v nemocnici mně to k sobě prostě nesedělo.(6.3.2018)

Trochu jsem se bál, když jsem viděl v kolonce režie jméno Eliho Rotha, co natočil jen všehovšudy dva zajímavý filmy (Cabin Fever a první Hostel). Výsledek proto moje očekávaní vysoce předčil. Pořádná béčková popcornová zábava jako za starých časů, která se nebojí obhajovat násilí. S tím souzním. A na rozdíl od ostatních komentujících mi ani trochu nevadily Rothovy hrátky s všemožnými klišé nebo ta slušná porce černýho humoru. Naopak, bylo to fajn odlehčení, bez nějž by šlo o obyčejný revenge thriller. Jasně, dá se tu polemizovat s nezbytností některých scén, například na začátku hádka na fotbalovém zápase nebo podivně nedořečená a hlavně nevyužitá postava hrdinova bratra (zvlášť když ho hraje někdo tak zábavný, jako je D´Onofrio). Paradoxně mám taky potíž s Brucem Willisem, ale to je čistě osobní dojem - podobně jako třeba Jack Nicholson, ani Willis nějak není schopný zahrát submisivnějšího kliďase (jak se právě ze scény na fotbalovém hřišti mohlo zdát), jakkoli je to třeba, aby potom vynikla ta proměna. A tohle nějak neumí - nebo jo, ale já už to po všech jeho filmech nejsem schopen vnímat. Ale to je jedno, po většinu filmu jde o starého dobrého Bruce, co se s nikým nesere, bez řečí odpráskne pár zloduchů a sem tam prohodí cynickou hlášku. A to se mi líbí. Plus skvělá hudba - hned dvakrát napálit do filmu Back in Black od AC/DC, to je paráda, chrochtal jsem blahem. Takže suma sumárum, v rámci žánru rozhodně nadprůměrná podívaná a skvělá béčková zábava, co si na nic nehraje. Je totiž hravá sama o sobě.(7.3.2018)

• - Než se dostal k režii Eli Roth, byl zvažován do hlavní role i Brad Pitt. (Stoka)

• - Zbraně použité ve filmu byly: pistole Glock 17, samopaly CZ Scorpion evo3, AK 47 a útočná puška M4. (K98)

• - Původně měl film zrežírovat Sylvester Stallone a po něm také Joe Carnahan, který chtěl obsadit Liama Neesona a Franka Grilla. Carnahan ale v roce 2013 z režie odstoupil a režisérského křesla se ujal Gerardo Naranjo, který silně usiloval o obsazení Benicia Del Tora, ale tato verze se nikdy neuskutečnila. O 4 roky později, Paramount a Metro Goldwyn-Mayer oznámili, že remake budou režírovat Aharon Keshales a Navot Papushadu. Ti ovšem s projektem skončili a v červenci 2016 bylo potvrzeno, že režisérem nakonec bude Eli Roth. (PaTeXx)