Přání smrti

• Kanada

• Austrálie

• Nizozemsko

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2018, 107 min (Alternativní: 103 min)

Paul Kersey tentokrát ne jako architekt ale doktor. Což není na škodu. Bruce Wllis místo Charlese Bronsona je důstojnou náhradou - následovníkem. I když jde o remake, tak o remake zdařilý, přizpůsobený dnešku. Člověk si říká, že v USA je těžko zvolit rovnováhu mezi právem na použití zbraně a regulaci zbraní. Původní přání smrti jsem viděl, ale na hodnocení bych potřeboval reprízu. ČSFD Projekce, která mne překvapila lokací místo Cinestaru Cinema City. Ještě, že ty kina nejsou daleko od sebe.(7.3.2018)

Nezlobte dědečka 2, Buriana nahradil Willis. Čumim, že zrovna teď přišel z Ameriky film, kde se střílí a kde se střílí do černého. Takový zvláštní slepenec akce se srandou, omlouvám to ale jednak tím, že dělat něco podle filmu z roku 74 asi není nic k závidění, no a jednak tím, že vidět v posledních letech Bruce na plátně a neťukat si při tom na čelo je bohužel docela zázrak. Kdo ho konečně obsadí do pořádného filmu a dá mu smysluplnou roli, tomu já naopak dám bonbón. (Banff, Kanada)(24.3.2018)

Táto téma síce nie je originálna ( nehľadiac na sériu filmov s Charlesom Bronsonom podľa ktorých je tento film natočený ), ale divácky veľmi vďačná. Stačí dobrý scenár a akčná hviezda a úspech je zaručený. Režisér Eli Roth síce nie je žiadny borec, ale slušný scenár s angažovaním Brucea Willisa určite pomohlo tomuto remake. Willis je v podobných filmoch ako doma a určite je aj tu presvedčivejší v akčných scénach než v komorných, ale oceňujem jeho snahu. Nový Death Wish má svoju dynamiku, dobré scény a určite reflektuje aj na súčasný stav v Amerike, čo sa týka nosenia zbraní.(4.5.2018)

Jestli tenhle snímek má na první ligu? Určitě ne. Vrátí se Willis díky Přání smrti do první ligy? Rád bych tomu věřil, ale optimista nejsem. Pravdou ale je, že v té druhé lize Bruce i s ne 100 procentním nasazením dominuje a když ho to baví maže si to na chleba. . Je vidět, že když se chce, tak to jde. BW roli zvládá v rámci scénáře na výbornou. Minimálně co se béčkových vod týče. Jeho postavě se dá vytknout jen to, že bych ji rád viděl dopadnout někam ke dnu kde by se odrazila k tomu co následovalo. Celkově film funguje. Osobně mi nepřijde, že by si na něco hrál a drží se přesně toho ranku kam patří. Smrti jednotlivých padouchů jsou pěkně krvavé, ale ne samoúčelné. Mé hodnocení sráží pouze to, že bych si u filmu představoval mírně mrazivější atmosféru a taky to, že si holky problémy způsobily tak trochu samy. Pokud se BW bude vracet takto, já to beru všema 10ti. 75 procent.(14.3.2018)

Dvojice junkfoodových mistrů Eli Roth a Joe Carnahan se spojila, aby přivedla na svět remake kultovní bronsonovky. Povedlo se jim dostat zpět na plátna Bruce Willise v roli, která je v jeho současné filmografii světlejším bodem. Mrazivá surovost původní předlohy je ovšem pryč, zůstala jen pravičácká nakládačka, kde je paleta padouchů vždy silně multikulturní, ale nikdy zcela bílá a asi každá druhá scéna je direktivním suportem pro držení zbraně. Dobře obsazená (Shue, O'Nofrio, Norris), byť myšlenkově pochybná zábava.(16.3.2018)

• - Zbraně použité ve filmu byly: pistole Glock 17, samopaly CZ Scorpion evo3, AK 47 a útočná puška M4. (K98)

• - Paul Kersey (Bruce Willis) jezdí ve filmu autem BMW řady 7. Jeho manželka má Porsche Macan GTS. (FIAT 500)

• - Bratia Paul a Frank Kerseyovci sú ľaváci. Ich hereckí predstavitelia Bruce Willis a Vincent D'Onofrio sú v skutočnosti tiež ľaváci. (m.a.t.o.)