Bez úniku

• USA Breathing Room (více)

Myslíte, že ohraná variace na známý horor SAW již nemá co nabídnout? Že ani nemůže? V tomto mrazivém snímku půjde o čirou hrůzu. Nejsou zde ale zapotřebí žádná monstra, neboť i člověk sám o sobě dokáže být v krajních situacích dostatečně zvrhlý a odporný. Myslíte, že jste viděli všechno? Mýlíte se. (Davies182)

Martin_W

Celý film jsem se rozhodoval, jaké dám hodnocení. Od čtyř hvězd, na tři hvězdy, až nakonec na dvě. Ze začátku to vůbec nevypadalo špatně, sice kamera nebyla nejkvalitnější, ale šlo hlavně o příběh. Se Saw se to ani nedalo srovnávat, protože film nabízel něco jiného. Ne pouhé zvrhlé hrátky staříka s rakovinou/AIDS. Bohužel při konci se už novou postavou začal film zbytečně motat a při úplném konci si přímo vykopal hrob. Breathing Room je podprůměrný horor, který bych těm nenáročnějším klidně doporučil. 48% ()

Antaeus

Obsah je tu napísaný pekne. Len na otázku "Myslíte, že jste viděli všechno?" sa v tomto prípade naozaj viac hodí odpoveď:"tak určite..". Pretože tu sa naozaj nič nové nedeje. Prakticky všetko je tu odkopírované odniekiaľ zinakadiaľ. Od námetu, cez jednotlivé smrti a viaceré detaily až po "šokujúce" finále. Korunu všetkému nasadzuje kamera, ktorú mal v ruke epileptik s parkinsonom. Neviem, či mala svojou "dynamikou" navodiť napätie, alebo len v rozpočte neostalo niečo málo na poriadny statív? Každopádne mi dojem zo sledovania skôr kazila. Ide o slabé dielo, ktorého nepozretím človek aspoň nestratí čas. A to mám "rúmofky" rád. Ach jaj.. ()

fisus

Kdyby to nebylo tak moc zmatené a nic neříkající,nebylo by to tak špatné.Nic originálního se nestalo,pointu jsem čekal,ale moc jsem se nenudil,tak dám aspoň ty dvě hvězdy. ()

drankeryth

Dalsi klon o zahadnej miestnosti, kde su ludia a vobec nevedia co tam vlastne robia. Banda roznych dementov je na smrt vystrasena a hlavne ked zaznie z repraku Vecierka:) Vsetci do jedneho boli na smrt vystraseni, pretoze vzdy niekto v tom polosere zomrel. Nikto z nich nic nevidel, pretoze vsetci mali problemy nieco uvidiet v tom pritmi. Vsetky sceny vo filme boli spichnute amaterskym dojmom a rozne rebusy vobec nevyzerali dobre, ale skor odstrasujucim dojmom. ()

Kolssteyn odpad!

Dokonale bez nápadu okopírované téma mnoha jiných filmů. Ale celou dobu se to táhne v úrovni jedné hvězdičky až na ten konec, který je tou tečkou na závěr, která určila i mé hodnocení... ()

MickeyStuma

Ve své době úspěšný námět tentokrát snad v televizním formátu, neboť značně nízký rozpočet ze snímku doslova jen září. Po dějové stránce to však vypadá, že scénář měl spíše sloužit jako divadelní hra. Žádné činy či akce, jen neustálé konverzace o ničem. Pro film je to tak naprosto nezáživné, bez budující atmosféry a bez jakékoli hororového aspektu. Tohle snad má pro televize sloužit jako levnější náhrada za pořádné filmy, u kterých jsou vysílací práva vyšší, jinak se to nedá vysvětlit. ()

Drom

Filmu Saw se dá odpustit ta neoriginalita, protože oproti Cube má přidanou hodnotu. Je postaven trochu jinak, nahrazuje neznámé a nevysvětlené zlo jeho personifikací, navíc tím přesouvá souboj mezi hrdiny a ním na jinou úroveň. Ale proč vzniklo tohle, pravděpodobně za odpoledne ve skladu nějakýho nákupáku? Dobře, nebudu pomlouvat kulisy, ale když už neměli pořádnou kameru, tak alespoň nemusela být tak strašná. A hlavně v některých situacích nepřehledná. Nemluvě o suprefektech. Chvíli trvalo než mi došlo, že to červený světlo neznamená, že je něco sežehne. Oni to měly být záběry ze tmy... které prokládá skutečná tma? Hm... No ale i tak bych to slupnul, s trochou remcání, pořád jsem totiž čekal na nějaké rozuzlení a osvětlení zákulisí. Nebo taky ne. Nemám nic proti tomu nechat pozadí na spekulaci diváka, ale tenhle konec? Jako proč? Proč to vůbec nakousli? Když už, mělo to končit tím odchodem z místnosti, po kterém měla následovat ta úplně poslední scéna. Beze slov (a to mezi vynechat). Takže si přiznejme, že to je blbost, která potěší ponejvíc pokud na ní přepnete z něčeho ještě horšího. ()

vlado90

Film sa svojim sposobom trosku podoba SAW no postupne zistite ze sa to uberá iným smerom ale nie velmi zaujimavým.Ja som sa takmer celý film dost nudil a ani záver nebol dobry. ()

Tanus

Ze zacatku solidni nabeh, kvalitni napad, atmosfera, proste vsechno v pohode. O to vic me mrzi zaver, ktery je proste zpraseny. Skoda preskoda, vypadalo to celkem slibne. ()

borohub odpad!

Tak tohle byla dost dobrá sračka. Ano je to ohraná variace na známý horor SAW a ano nemá co nabídnout. Nuda nuda a ještě jednou nuda, akce žádná, napětí taky, děj taky rovný nule. Prostě tenhle film nenabízí nic nového a hlavně dobrého, takže doporučuji vyhnout se ho obloukem ()

Boudyy

Taková slabší variace na velmi nekvalitní díl SAW (tedy jakýkoliv od čtyřky do sedmičky). Děj se odehrává pouze v jedné místnosti, do které se dostali lidé a mají za úkol poznat vraha mezi nimi. No, kamera byla vážně otřesná, noční děj nepřehledný a twist před koncem filmu k ničemu. Taktéž herectvo není nijak zvlášť sympatické, jediný, kdo mě bavil, byl ten potřeštěný a ze začátku můj hlavní podezřelý týpek v tílku (už ani nevím, jak se jmenoval). Vraždy a napětí nic moc. A ten konec, ten se vůbec nepovedl. Sice nespoileruji, abych něco neprozradil těm, kteří se na film chystají, ale ani nedoporučuji. ()

honzic

Neoriginální thriller, který člověka vtáhne trochu do děje, i když mne štvala příšerná kamera a celkově viditelná nízkorozpočtovost. Hodnocení: 45 % ()

Scenixia

film Bez úniku není zase takový brak, jak se dá čekat podle zdejšího hodnocení. Celkově jde o průměrný, chvilkami i dobře napínavý film, ale má to jednu obrovskou chybu a to takovou, že ten námět tady už několikrát byl a jen se zde už kopíruje Saw a Kostka. Na mě to celou dobu působilo dobře, ale celkově jde o podprůměrný snímek s dost divným koncem (na který jsem byla z celého filmu nejvíce zvědavá..) ()

frolo

Zmes asi všetkých možných hororov, drám, trhillerov a podobne. O vykrádaní Saw, Kocky nemôže byť ani reči, lebo tie filmy mali aspoň akú takú dejovú líniu aj úroveň (myslím jednotku). Toto je bohapustá snaha o dramatizovanie deja a snaha prekvapiť diváka záverečnou scénou. Jednoznačne zo súboja medzi Breathing Romm a KR13 vyhráva druhá možnosť. ()