Harry Brown (Sir Michael Caine) je řádný občan a bývalý mariňák. Po smrti manželky žije sám v jednom ze stovek bytů na předměstí. Společnost mu dělá jen jeho nejlepší přítel Leonardo (David Bradley). Právě toho ale jednoho dne zavraždí parta místních výtržníků. Harry se rozhodne jednat a naplnit sám svou vlastní představu o spravedlnosti.... (oficiální text distributora)

veverysiak

Realistické až surrealistické, občas naturalistické, občas psychologické, na rozdiel od mnohých ma to vôbec nezvádza k porovnávaniu k starému Clintovi, možno námetovo áno, ale spracovaním a výrazovými prostriedkami určite nie, má to ohromnú silu, ale len v tej drsnej a špinavej časti, no a nebyť majstra Caina, ktohovie, ako by to celé dopadlo, takže 65%. ()

vlasto24

Malé komorné revenge movie, kde je v roli naštvaného teraz-vám-to-všetko-spočítam pomstiteľa deduško Caine. Vďaka tomu je síce táto téma trochu "oživená", ale na druhej strane tí mladí parchanti vyznejú veľmi imbecilne, keď ich čoby grázlov bez príčiny čo sa neserú s nikým a ničím rozpráši starý dôchodca. Cítiť z toho nedostatok peňazí, avšak mládež baviaca sa natáčaním vlastného násilia na mobily je mrazivo realistická až autentická. Verím, že v americkej produkcii by z toho vznikla sračka. ()

Tomasson93

Vezmu to od konce...velká škoda slabšího závěru, který mi přišel celkem dost uspěchaný. Jindy velká délka filmu snižuje jeho kvalitu a celkový dojem, ale tady to bylo přesně naopak. Ale i tak velká kvalita!! Myslím,že tenhle film bude trochu prodělávat na srovnání s Gran Torinem, které u mě, stejně jako asi u většiny zdejších uživatelů, nemělo chybu. Od začátku u mě měl Harry Brown oproti němu sice navrch, ale nakonec to dopadlo tak jak to dopadlo... Na druhou stranu tady bylo o hodně více akce. Hodně slušné 4*! ()

zodiak217

Michael Caine je Harry Brown. Veta ktorou sa začína ten dobrý film britskej kinematografie naozaj predznamenáva hodnotu tohto filmu. Keď pozerám film nikdy sa nenechávam ovplyvňovať názormi iných alebo recenziami, či už sú pozitívne alebo negatívne. Preto som sa len pozeral a čakal a čakal a na konci som si to celé pospájal do jedného celku. My na Slovensku vidíme len to že západný svet ponúka nové možnosti, vyššiu životnú úroveň, všetci sa majú fajn sú spokojný ale len málokto si uvedomuje, že aj tam je kriminalita, drogy, násilie, možno nemajú cigáňov, ale tiež majú chudobné štvrte kde žijú ľudia z nižších vrstiev a mládež sa rodí v zlých pomeroch do ešte horšieho prostredia a práve do tohto štýlu je ladený celý film. Dobrý ľudia doplácajú na tých zlých, lebo všetci sú hádzaní do jedného vreca vďaka špinavému pozlátku (štvrti) v akom sa nachádzajú. Príbeh o mužovi....alebo nie skôr o systéme, ktorý ignoruje a preberie sa len keď sa stane niečo čo už stojí za povšimnutie. Je to správne? Bolo správne zabiť feťaká čo sa pokúšal okradnúť starého dôchodcu Harry Browna? Možno ťažká odpoveď, ale prvá vražda bola len nehoda, sebaobrana ktorá spustila následný kolotoč ďalších udalostí, keď si tento dožívajúci vojak-dôchodca uvedomil, že je to na ňom aby upozornil na tento problém v uliciach, ktorý všetci len prehladajú a trpel ho aj on. Veľmi sa mi páči hlavne štýl v akom tvorcovia Harryho vykreslili neurobili z neho žiadneho hrdinu, ktorého minie každá guľka a nakoniec prežije len s pár škrabancami aj keď ide sám proti všetkým. Však na koniec po pár vraždách skončil v nemocnici na nejaké presilenie a ťažké dýchanie. To je naozaj reálne. Obyčajný dôchodca so skúsenosťami z armády čo bol donútený upozorniť na život aj niekde inde ako v štvrtiach zbohatlíkov. Trochu som mal pocit, že sa tu miešajú prvky z filmov Okrsok 13 ale toto mi pripadalo viac reálnejšie a skutočnejšie. Aká je tá spravodlivosť vrtkavá nikto si nič nevšíma, zrazu sa niečo stane a on má ísť do väzenia za to, že sa snažil zobrať opraty do svojich rúk. Aj keď niekedy nebol príjemný pohľad na scény tohto filmu, bola to ako terapia šokom, uvedomiť si vďačnosť za to čo máme, kde sme, aké máme podmienky, zároveň výstrahu nespadnúť do tej špiny, ktorá v dnešnej dobe naozaj číha všade a znalosť, že každá krajina má svoje problémy aj keď sa o nich za hranicami až tak nehovorí. Skutočne netradičný film a nikdy by ma nenapadlo že sa dá spraviť takáto produkcia s takýmto hercom aj keď som predtým o ňom v podstate ani nepočul jeho meno si odteraz budem pamätať. Michael Caine je Harry Brown! ()

david666

Jak lákavé je někdy vzít zákon do svých rukou - myslím, že každý na to někdy pomyslel. Film je vcelku drsný a zachycuje temnou stranu života na sídlišti. Zejména scéna s feťákama je hodně silná. Musím ale přiznat, že M.Caine mi nějak v této roli neseděl a za celou dobu sledování filmu jsem si na jeho polohu tvrďáka nezvykl. ()

benqsiemens

Feťáci, zbraně, přepadávání, bezúčelné vraždění, strašnej hluk, všudypřítomnej smrad a poslední přítel zavražděnej v metru = velmi, ale opravdu velmi nasranej starej chlap. A celkem vostrej starej chlap. ()

Honzad007

Čím víc nad Harry Brownem přemýšlím, tím víc jsem se utvrdil v tom, že hodnocení na třech (silných) hvězdičkách je správné. Ne snad, že bych byl ze snímku zklamán, nebo ho dokonce srovnával s o mnoho úrovní lepším Gran Torinem, a přestože jsem s filmem strávil výborných 103 minut, které dokázaly překvapovat, po skončení zůstal příliš prázdný pocit. Opět výborný Michael Caine, inovativní kamera, geniální scéna z drogové doupěte i naprosto nečekaně krvavé autentické scény, které zřejmě reálně vystihují situaci a problém mladých pouličních gangů v Anglii. Trošku slabší scénář, kterému chybí pomyslná třešnička, poetičnost, snaha o hlubší smysl a myšlenky- ne snad, že bych to u filmů vždy vyžadoval, ale v rámci tohoto snímku se to přímo nabízelo! Zajímavá podívaná, se zvláštním a přitom zábavným dějem, zvraty, prostředím. Skvělá jednohubka, ale příliš vláčná a fadní. Přidat trošku tempa, mohla to být jiná (a hlavně lepší) podívaná. ()

E.T.Martin

Nevím, zda nemá Harry Brown blíže k Babímu létu či k Lake Eden než ke Grand Torinu. U Grand Torina totiž spočívá celé těžiště vyprávění v příběhu, v Harryho Brownovi se ale divákova pozornost pohybuje více vrstvami. Máme zde krimi pátrání, sociálně kritickou sondu (zobrazení vykořeněné mládeže mi připomnělo právě Lake Eden) nebo obraz osamělého stárnutí (podobně jako naše Babí léto). Kvůli této mnohosti se emocionální dopad snímku rozptyluje a divácký zážitek je tím o jeden rozměr chudší (ale ne o tolik). Velmi dobrý film, v dnešní mainstreamové produkci silný nadprůměr. ()

jopal

Suhlasim, takto by sa malo jednat so vsetkymi grazlami, co nemaju respekt pred ludskym zivotom. Pozvolna rozbiehajuci sa dej (az som si miestami kladol otazku, ci pozeram ten film o ktorom som cital) ukazuje, ze mudrost a skusenosti dochodcov su na nezaplatenie a netreba ich vsetkych hadzat "do srotu". Velmi realisticky film, s putavym dejim a so slusnou davkou naopatia a nasilia. Jedine, co mi trochu vadilo, bola bezmocnost policie proti vycinom vandalov v zavere filmu(2011). Opat 1.2017... 2022 zase ()

Indris

Na nervy mi od začátku lezla tupá a naivní policistka, která si svým chováním říkala lidově řečeno o "přeshubu", bohužel ani poté se jí nepodařilo vrátit do reality. Souboj na dálku jednoznačně vyhrává Eastwoodovo Gran Torino. ()

retrix

Bezvýchodná drsná realita , která zcela jistě někde existuje v mnoha podobách, převedená na filmové plátno s koncentrovaným násilím a akčním napětím, odplatou a konečným sebeuspokojením. Mementem filmu je právě ona neschopnost současné společnosti bránit se podobným excesům, jenž doba přináší. Film samotný vzbudil spíše kladné ohlasy u kritiků a po celém světě vydělal cca 10 milionů EUR. Nemalou měrou k úspěchu přispěl i stárnoucí hlavní hrdina Michael Caine. ()

mik3shka

Film ve mě zanechal dlouho silnou stopu. V prvních minutách se mi chtělo zvracet a pocit nevolnosti se táhl po celý film. Nenávidím brutální filmy, ale na tento jsem se vydržela dívat až do konce a držela jsem Herrymu palce. A ač jsem velkým milovníkem M. C., tak tady jsem si ho oblíbila ještě víc. Za jeho statečnost osamělého jezdce a jak nakonec prostě pokosil ty hajzlíky. Howk... ()

v.indruchova

Negativní, pochmurná atmosféra se vleče celým filmem. Je to realita na mnoha místech světa, ve větších městech, chudých čtvrtí. Tohle vidět s klidem chce silnou náturu. Starý mariňák po mnoha útrapách bere spravedlnost do vlastních rukou. Někdo srovnává s Gran T.- je to podobné, ale zde je ještě pochmurnější a drsnější atmosféra a prostředí. Starý Harry nevtipkuje jen konná, neřešíte jeho charisma na rozdíl od Klinta E. Všude stříká krev a trčí vnitřnosti. Velmi reálné až do detailů surovosti. Na mě je to velká síla. Nechci to již vidět, je to opravdu dobrý film, ale znovu vidět tu beznaděj, nenávist, krutost. ()

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

14.09.2008