Jedná se o českou verzi britské televizní pěvecké soutěže Pop Idol. Z neznámých amatérských zpěváků se díky televizi stávaly známé tváře, které lidi prosili o podpisy. První řada v roce 2004 u nás byla oblíbená. Diváci posílali hlasy pomocí SMS a telefonátů a dva s největším počtem hlasů postoupili do finálových kol. V první řadě postoupilo do finálových kol 10 účastníků, ve druhé 12 a ve třetí, která byla vysílaná v roce 2006 10 účinkujících. V každém finálovém kole opět hlasovali diváci a účastník s nejmenším počtem hlasů byl vyřazen. Vítězem se stal ten, který zůstal jako poslední nevyřazen; od producentů, kteří jsou partnery soutěže, dostane smlouvu na vydání alba. (duklak2)

AlchENEMY

První série byla super, druhou jsem sledovala na jendo oko, třetí na půl oka. Jde to poznat i na výsledcích a uchycení jednotlivých soutěžících, kam se ztratil Vlasta Horváth a Zbyněk Drda? Už to vypovídá o neúspěchu dalších sérií. Mé hodnocení vychází pouze z první série a za pořad jako takový celkově. ()

Zhigi

První řada byla celkem dobrá, v ČR do té doby nic podobného nebylo a tak to bylo originální. Dalším opakováním už se soutěž nejen stala nudnou, ale i soutěžící byli rok od roku horší. ()

mira007

Jediný talentový zpěvácký pořad, který jsem kdy viděl. Všichni účastníci si vydali cédečko, měli koncerty, někteří se hudbou živili déle než tři měsíce po skončení pořadu a někteří se drží i pod deseti letech. Dneska vítězové podobných soutěží nikoho po skončení pořadu a během první reklamy nezajímají. Poprvé tento formát byl zjevení a z neznámých udělal na 15 minut opravdu megahvězdy. ()

Emzet odpad!

Není nic horšího, když publiku zkrátka MUSÍTE říct, že to co zde vyplodíte bude SuperStar, protože jinak by to stěží poznali. Přehlídka individuí bez výrazu, charismatu či charakteru, která zpívají všechna stejně (kluci jako Timbrlejk, holky jako Vitny Hjůston - zkrátka soulově černošsky, s procítěnými vzdechy i když černé vůbec nejsou) se diváka snaží přesvědčit, aby pro ně hlasoval. Proč bych proboha měl? Česko NEHLEDÁ zpěváky, zpěváků máme na rozdávání. Kdo nám chybí je skladatel. Kdo bude těmto ubohým chcípákům skládat skladby? Hapka s Horáčkem? Už zas? Nebo snad Michal David? Televize N@va nechápe jednu věc (nebo spíš možná chápe, ale v rámci $$$ je jim to jedno) - superstar se stávají lidé, kteří unikátně tvoří. Anebo alespoň unikátně PODÁVAJÍ, když už jim skládá někdo jiný (viz Rod Stewart, Joe Cocker nebo Sinatra). Tyhle nechutné rychlokvašky nedokážou ani jedno. Co víc, tahle show nemá absolutně jakýkoliv zábavní potenciál, protože Něrgešová, Brzobohatý i Mareš jsou zkrátka hrozní, porota ani zdaleka nedosahuje sžíravosti zahraniční předlohy a jediná docela zábavná sekce, "Hvězdná pěchota", ztrácí na zábavnosti a stává se děsivou noční můrou ve chvíli, kdy si uvědomíte, že někteří z těcho vejškrabů dokonce vydali album. Čechům tohle ale asi stačí. ()

RadimFišer

Řekl bych, že tohle byli aspon volby. Zapojil se celý národ a všichni jsme posílali smsky a nova vydělávala. Něco nového ze zahraničí a pořádná kvalita. Už ne více nějaké trapné DOREMI. Tedka to bylo natvrdo. Bud jsi nejlepší, nebo jsi nejhorší. Když nejsi ani to, tak jdi domů, nemáš tady co dělat. Bohužel všichni časem zapomeneme. Ti co vyhráli a byli v první dvanáctce jsou stále lidi. Nic víc. Nenašel jsem něco neobyčejného. Umí zpívat a toho si cením. Vážím si toho, když mě dokáží pobavit. Aneta Langerová je miss zpěvu. Mám rád její písně, ale bohužel další zapadly. Řekl bych, že možná volby měli menší procentní účast, než tady ta naše čeká soutěž. Ale více ji nechci vidět. Stačilo by mi to za pět let. ()

jasanka

Těžko hodnotit tři ročníky, když v každé byli jiní moderátoři a jiní soutěžící. Za výbornou první řadu ale 4*. ()

koniklecka

Teď mluvím hlavně o poslední řadě, i když první byla nejlepší. Mám ráda hudbu, a v poslední řadě SuperStar bylo spoustu zajímavých talentů, kteří si vybírali pěkné písničky a bylo občas opravdu zážitek, slyšet jejich podání těchto songů. Dále mám ráda pana Haberu :) Takže jasná volba na nedělní večer :) ()

frbulka

U první série jsem si říkala, dobře, proč nedát šanci talentovaným, ale k dnešnímu datu už je mi z celé Superstar a Leoše, Rytmuse atd. blbě. Palec dolů. ()