grogodil

Vynikajúco natočená fikcia, ktorá by nestratila nič so svojej znepokojivosti a mrazivosti , ani keby sa režisér tak úpenlivo nesnažil diváka stále presvedčovať split sreen zábermi a pod. zvýrazňovačmi, že ide o autentické archívne zábery, pretože to som mu prestal žrať pomerne skoro... ()

Colonist

Působivý a napínavý snímek. Kdyby si nehrál na dokumentární rekonstrukci a upustil od "skutečných" záběrů (které mu však zároveň dodávají určitou sílu), byli by k němu kritici jistě přívětivější. Ale i tak se jedná o velmi dobrou mysteriózní sci-fárnu, která v jádru připomíná mimozemské epizody z první série Akt X. Jak napsal jeden z uživatelů na IMDB: "I don't care if it is fake, it's still entertainment". Pod to se můžu podepsat. Bavil jsem se a při pár momentech mě i trochu zamrazilo. Pozměnit styl vyprávění, ale zároveň ponechat to nejlepší, tak by to byla opravdová bomba. //// Edit 2022: Před lety jsem byl dost shovívavý. Po aktuálním zhlédnutí mi to přišlo jako poměrně hloupý a prázdný film. Je to průměrné béčko, které by rádo bylo něčím víc. Těch působivých scén tu není zase tolik. Jedinou spásou Čtvrtého druhu je Milla Jovovich, ta to celé táhne. Bez ní by to bylo úplně v háji. Ubírám jednu hvězdičku. ()

vegetol.mp

To Nome musí bejt v nějaký náramně chudý části Aljašky, když tam nemají v roce 2000 ani barevný videokamery... Co to mělo bejt? Ty archivní záběry nevypadají vůbec autenticky. Respektive autenticky vypadají, ale jako záběry z 50. let , odněkud z Roswellu. Není to vůbec strašidelný a pokaždý, když se objeví ty "AUTENTICKÝ" záběry, začne to být i nudný. Kdyby je někdo vystříhal, hodilo by to na průměrnou epizodu Akt X, ale jít na tohle do kina? Sorry, tam se to dostat vůbec němělo. ()

L_O_U_S

Ufohoror, na jehož obsah se pár dnů po zhlédnutí rychle zapomíná. Pár slušných momentů se v něm ale najde - scény hypnóz, poruchy kamery, sumerština. (570.) ()

Dexter1

Chcel som tomuto atmosférickému kúsku dať za 5*, ale keď som sa dozvedel, že real doktorka bola herečka Charlotte Milchard budú musieť postačiť 4*. Ale oceňujem Olatundeho hru s divákom a treba povedať, že atmosféru perfektne zachytil a tento "pseudo-dokument" som mu celkom hltal. ()

Skip

O únosech mimozemšťany jsem něco četl a viděl i nějaké dokumenty. Většinou to byly dost traumatizující zážitky. Tento film je natočen zčásti dokuimentárně (možná jen fiktivně) a zčásti je hraný. Do celé problematiky moc světla nevnáší, ale natočené je to vcelku efektně. ()

Dubro

Nič by sa nestalo, keby režiséra Olatundeho tiež uniesli mimozemšťania. Millu nech tu nechajú, rád by som si pozrel Rezidentnú štvorku. Trojka. ()

rastlinka

Tento film nie je o tom či v nadpozemskú civilizáciu veríte alebo nie. A predpokladať, že Zem je jediná planéta v tomto obrovskom (a neustále sa rozpínajúcom) vesmíre, na ktorej funguje alebo môže fungovať život, je absurdné. Štvrtý druh je najmä o jeho spracovaní, hercoch, ale v prvom rade o atmosfére, ktorá je naozaj pôsobivá. Nevadí, že v určitých momentoch sa stráca obraz, pretože aj audio dokáže byť napínavé a účinkovať takmer strašidelne. Dokonca si myslím, že to v tomto prípade zvyšuje možnosti aktívneho využitia divákovej fantázie a načrtne v našich hlavách scenáre, ktoré by nám pri videu ani len nenapadli. Veľmi milé prekvapenie a pekných 70%. ()

Fanucci

No...ne že bych se nebál. Kombinace hraného filmu a "archivních" záběrů byla sice netradiční, ale jedno přebíjelo druhé. Film Paranormal Activity byl díky věrnosti k jednomu žánru - dokumentu - o dost důvěryhodnější. A tedy děsivější...P.S To dítě Dr. Tyler vypadalo jakoby si ho mimozepšťani vzali do parády u několikrát. Velmi škaredý hošík to byl:-) ()

fmash

Díval jsem se v pravé poledne a přesto mi chvílemi běhal mráz po zádech. Především první polovina filmu byla velmi solidně udělaná a kdyby se tempo zachovalo, mohla to být špička. Bohužel se postupně začínalo vše „vyjasňovat“ a konkretizovat, čehož jsem se od počátku bál asi nejvíc. Obecně ale kvazidokumentární forma filmu dle mého neubližovala, ani prostřihy zdůrazňující že jde o „dokument“ jsem nepovažoval za rušivé. Co mi ale nějak vadí je, že se o filmu nepíše ve smyslu „jako“ podle skutečné události, ale rovnou se tvrdí, že to podle skutečné události opravdu je. Jak má potom divák poznat, když něco podle skutečnosti natočíte doopravdy? ()

Kopik

Ano, bylo to smyšlené, což odporuje tvrzení herců - nicméně mě to nijak nelimitovalo. Byla to velice zajímavá podívaná, zhruba po dvaceti minutách nabral film velice dobrý spád a já se bavil. I když se dívám na horory sporadicky, tak se většinou nelekám - zde se mi to podařilo, takže další malé plus. Velice zajímavý rozměr přidaly ,,amatérské'' záběry. Atmosféra byla výborná, jen škoda podle mě trochu nezdařilého soundtracku. Přesto čtyři hvězdičky dle mě adekvátní. (Viděno 23.06.2010) ()

ilemas

Velice zajímavé téma, ale velice špatně natočené. Tyhle filmy už mně v poslední době lezou krkem,co si hrají,že jsou podle skutečné události. Raději si pustím třetí druh od Spielberga, ten mám nejraději. ()

berusche

Nn, U.F.O. prostě nemůže v takovém podání zapůsobit. Kdyby tvůrci nezdůrazňovali, že je to podle real story, tak by mě to asi ani nebavilo. Filmu dodávají šmrnc totiž nakonec jen ty skutečné nahrávky. Ale to nestačí. Navíc, pardoon, ale Mila jako psycholožka? Ne, to ne, jejím osudem je Resident a možná Johanka, tady se mi nelíbila. ()

Fíla

Když jsem film dokoukal, šel jsem si najít okamžitě pár informací o Sumerštině. Fascinoval mě, nějaké Paranormal Activity nesahá ani po kotníky.. ()

StrYke

Pro maximální požitek filmu si komentář nečtěte! ---------- Zajímavý film, který má bohužel k pravdivým událostem hodně daleko. Samozřejmě že bez vědomí, že tohle se opravdu někde stalo, by Čtvrtý druh ztratil veškerou atmosféru, ale na konci by se mohli ke svému "podvodu" přiznat a takhle ztrácí film dost na čestnosti.. Chtěl jsem srazit hodnocení jednu hvězdičku kvůli tomu, ale nakonec jsem si to rozmyslel, film to byl dobrej. ()

Caminzind

Tak tohle je paradox. Tohle téma mě velice zajímá a beru ho vážně. Ale ta ubohá úvodní mystifikace v podání Jovovichové mě tak vytočila, že jsem nevydržel ani deset minut. (mračící se rudý smajlík) Jestli si rádi necháte srát na hlavu, prosím. Já si raději pustím KGB o UFO. Dodatek: Po 2,5 letech jsem do toho šel znovu, film dokoukal a ohodnotil. ()

Morloth odpad!

No, pokud to nemám brát jako reklamu na rychlohypnózu, tak nevim, proč byl film natočen. Jediné, za co se dá tento horor pochválit, je místy zajímavý vizuál, jinak kam se člověk podívá, všude samé klišé, fušařina a neumětelství. ()

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

Milla Jovovich a vrah bez obličeje