Rendezvous with Rama

Arthur C. Clarke (kniha)

Kamera:

Josh Nussbaum

Franta

Velmi obdivuji tvůrce, se pokusili zfilmovat Setkání s Rámou, protože se jedná o naprosto nezfilmovatelné dílo. Bohužel to dopadlo podle očekávání a tvůrci to nedokázali. Film je sice visuálně okouzlující, ale zároveň úplně obsahově prázdný. Dvě hvězdy proto dávám za odvahu tvůrců a visuální dojem. ()

Pavew

Mám celkem pochopení pro podobné experimenty, ale měly by se držet fyzikálních zákonů. Pokud tvůrci nemají základní znalosti fyziky, mohli by se držet alespoň předlohy, která vše velmi pečlivě popisuje. Narážím tím hlavně na chůzi kosmonautů přechodovou komorou. Je to samozřejmě nesmysl, protože přechodová komora je blízko osy rotace, tudíž zde panuje stav bez tíže. Přesně takových nepřesností se děsím, pokud by se někdo rozhodl toto dílo A.C. Clarka sfilmovat. Na druhou stranu bych to strašně rád viděl. Zde musím dát alespoň 3* za snahu. ()

m.gunzel

Má to atmosféru,vizuálně povedené,ale jak už tu bylo napsáno jinak nic.Možná se dočkáme filmu na velkém plátně jak tomu bylo třeba u District 9. ()

burg

Jelikož jsem uprostřed třetího dílu knižní série, nedalo mi to, abych na netu neshlédl i tenhle kraťas. Vizuálně i atmosféricky velmi povedené - téměř nad očekávání! ()