poster

Rendezvous with Rama (studentský film)

Animovaný / Krátkometrážní / Sci-Fi

USA, 2003, 4 min

Režie:

Aaron M. Ross

Předloha:

Arthur C. Clarke (kniha)

Kamera:

Josh Nussbaum
 • messiah
  ****

  Kolik tomu mám dát? Dilema tak časté u kraťasů. Tnehle kraťásek je jakási návnada na Rámu. Moderní hi-tech vzhled vesmírné stanice i přechodových komor samotného Rámy vám za tu kratičkou chvilku nedovolí rozhodnout se jestli se vám takový vzhled líbí nebo naopak. A pak už tu je pouze vstup do tohoto vesmírného "zbloudilce?" a dramatický první pohled do jeho vnitřku. A konec. Alejo, líbilo se mi to.(23.2.2009)

 • Pavew
  ***

  Mám celkem pochopení pro podobné experimenty, ale měly by se držet fyzikálních zákonů. Pokud tvůrci nemají základní znalosti fyziky, mohli by se držet alespoň předlohy, která vše velmi pečlivě popisuje. Narážím tím hlavně na chůzi kosmonautů přechodovou komorou. Je to samozřejmě nesmysl, protože přechodová komora je blízko osy rotace, tudíž zde panuje stav bez tíže. Přesně takových nepřesností se děsím, pokud by se někdo rozhodl toto dílo A.C. Clarka sfilmovat. Na druhou stranu bych to strašně rád viděl. Zde musím dát alespoň 3* za snahu.(10.9.2009)

 • -bad-mad-wolf-
  **

  No, Setkání s Rámou je dlouhodobě jedna z mých nejoblíbenějších knih, takže oceňuji, že si někdo pro grafické cvičení (nebo ono je tam opravdu něco víc?) vybral toto téma... otevírání Rámy i světlice jsou pěkné momenty. Jelikož ale absolutně chybí příběhová složka, zůstává tenhle Ráma jen hezkou animačkou pro sci-fi fanoušky, které navíc zoufale chybí jakákoliv sugestivnost. Nepoužitelné ani jako trailer. 5/10. Kniha 20/10 a jestli skončí v rukou nějakého mainstreamového mazala pro kinomasy, stane se ze mě vrah!(23.2.2009)

 • JohnMiller
  **

  Jednu hviezdu za vizuálnu stránku a jednu zase za to, že ide o študentský film. Ináč je to bez akejkoľvek srandy alebo chodenia okolo horúcej kaše, jedno veľké nič, čo nemá žiaden umelecký presah ani nejakú hĺbku. Možno ten, kto pozná predlohu, v tom uvidí niečo viac, ale mi ostatní tam neuvidíme zhola nič. Čo je škoda, určite si s tým dal maník dosť práce, lebo to vyzerá dobre ale nič viac.(25.9.2015)

 • Tom_Lachtan
  ***

  Tohle setkání s Ramou je nebývalé nudné, ono to je to totiž jenom pozlátko bez hloubky a velké nabubřelé nic natočené jen za honbou co nejlepšího vizuálu (což se více méně zdařilo), ovšem de facto bez děje, který pokud by měl za něco stát, musel by být rozveden do běžné celovečerní délky, takhle vypadá filosofie ala Vesmírná odysea (a tím rozhodně nemyslím jen to, že obé vzešlo z předlohy A.C. Clarka) jen směšně, pár vážným tónem pronesených vět za doprovodu dobře zvládnutých efektů nestačí a nikdy stačit nebude.(1.3.2014)

 • - Astronauti při vstupu normálně chodí, což však nedává smysl, protože zde není žádná síla, která by je držela u země. (Franta)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace