Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lima
  *****

  Nejlepší film se sportovní tematikou za poslední roky. Je jedno, jestli rozumíte baseballu, nebo máte vztah ke sportu jako takovému. Sorkinův brilantní (opět) scenář je hlavně o zapálení pro věc, bezmezné víře svému úsudku a v to, co dělám, i přes riziko ztráty svého kreditu. Interakce Pitt – Hill byla přímo diváckým pošušňáním. To vše bez otravného klišé a falešně efektních scén, které by rády rozplakaly snad i kámen (viz. např Warrior).(20.1.2012)

 • Ant
  ****

  Váhala jsem mezi 4* a 5*, ale nakonec se přikloním k těm 4*. A to i přesto, že je pro mě Moneyball nejlepší sportovní film od Vítězů a poražených. Baseball je navíc jedna z mála her, která mě vážně baví, takže jsem se aspoň projednou necítila jako úplný ignorant. Nicméně mi tady chybí další úroveň příběhu nebo extra zapamatovatelná scéna, která by film posunula o něco dál. Co Moneyball ale dělá výjimečným, je Pfeisterova realistická kamera. Pittova oscarová nominace byla zcela zasloužená, Hillova ani tak moc ne. Zato Dannova hudba je úžasná a z filmu dělá prvotřídní drama. Hodně příjemně mě překvapila Millerova režie. Capote mě uspal, u Moneyballu jsem si naopak přála, ať trvá ještě o pár minut déle.(12.3.2012)

 • POMO
  ****

  Fantasticky nápadito a inteligentne napísané, brilantne zrežírované filmové stelesenie inšpiratívnosti a dobrého úmyslu. Baseball mi je ukradnutý, myšlienka tohto dielka je však aplikovateľná do akejkoľvek branže - vsaď na vlastný inštinkt, kráčaj svojou cestou a nezapredaj sa. Prečo to Sorkin so Zaillianom neumiestnili do zákulisia nakrúcania filmov, ktoré taktiež stojí na tímovej práci? Oscarové žne by boli isté. Hoci tu sú tiež veľmi pravdepodobné...(1.1.2012)

 • molotov
  *****

  Mám baseball docela rád. Před dvěma lety jsem byl v NY na Yankees, ale asi jsem spíš měl zajet do Oaklandu. Moneyball je vynikající film s skvěle napsanými postavami, což je to nejdůležitější. A že je ze sportovního prostředí je pro mě bonus navíc. Mám z něho podobný pocit jako ze Social Network (Sorkin to jistí), radost sledovat dialogy postav. Spokojenost totální.(7.12.2011)

 • verbal
  ***

  Tak si ty cenné údaje zase trošku shrňme. Vynásobíme li délku klacku vyhořelého pálkaře časem, za který tlustý černoch doběhne na třetí metu, přičteme počet strajků nadhazovače s vykloubeným ramenem, výsledek vydělíme počtem písmen ve slově houmran (pozor, psáno anglicky!!!), umocníme podílem množství sedaček VIP lóže a průměrným platem druhořadého bejsbólisty, celé to interpretujeme do gaussovy roviny, přičmáráme směrodatnou odchylku vzniklou rozdílem fucktoriálu průměrné délky sprchování středně zpoceného středopolaře a manažerských odměn překrásného kouče, dostaneme číslo, které když vykrátíme šestnácti a bude ležet v intervalu <7,44581; 7,44583>, znamená to, že vyhrajeme Světovou sérii! Jebat lidský fucktor!! Jo, jo, dobrodružné a strhující leda tak pro kníratou přítelkyni absolventa matfyzu. O kloudný bejsból tu člověk nezavadí a zbytek mi už vysvětlil doktor, když ještě Princové byli na draka. Vidím ale, že spousta z vás, včetně těch, o kterých bezpečně vím, že svou heterosexualitu jen nepředstírají, by s gustem vyexovalo ten kelímek, do kterého Božský Brad celý film chlustal. A máte recht! Hrát tam místo něj třeba takový Ron Perlman, bylo by to jako číst nedělní přílohu Sportu s házenkářskými výsledky. Je spanilý a dokonce i hraje, proto za něj jednu přidám, kdybych se náhodou někdy v budoucnu rozhodl změnit pohlaví.(10.1.2012)

 • - Film je natočen podle skutečného příběhu bývalého nadějného hráče baseballu Billyho Beaneho. Inspirace z části pochází také ze stejnojmenného románu Michaela Lewise. (Terva)

 • - Beanovi principy hraní baseballu byly zparodovány v epizodě Simpsonových (od r. 1989) "MoneyBart". (Filty)

 • - Ještě před začátkem natáčení byl kameraman Adam Kimmel zatčen v Connecticutu a obviněn ze sexuálního obtěžování a držení nedovolených zbraní a výbušnin. Nahradil jej Wally Pfister. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace