Snímek Moneyball společnosti Columbia Pictures je natočen podle skutečného příběhu Billyho Beaneho (Brad Pitt) – bývalého nadějného hráče baseballu s vyhlídkami na oslnivou kariéru, který se poté, co nedokázal splnit nadějná očekávání, se svou soutěživou povahou raději zaměřil na administrativní stránku tohoto sportu. Na počátku sezóny v roce 2002 se Billy ocitá v zapeklité situaci: jeho špatně financovaný tým Oakland Athletics, zvaný též lidově A's, přišel o své nejlepší hráče (znovu), kteří se nechali zlákat velkými týmy (a s tím souvisejícími nemalými platy) a on je nucen dát svůj tým znovu do pořádku a zahájit sezónu s třetinou původního rozpočtu. V touze po vítězství se Billy rozhodne jít proti klasickým zvyklostem, které v baseballu platí. Zaměří se zcela mimo baseballová hřiště na zneuznané teorie Billyho Jamese a najme Petera Branda (Jonah Hill), inteligentního ekonoma, který vystudoval univerzitu v Yale. Společně se postaví selskému rozumu vyzbrojeni odhodláním vše přehodnotit a vybaveni počítačovou statistickou analýzou, kterou baseballová administrativa dlouhodobě ignoruje. Dospějí k neuvěřitelným závěrům a začnou najímat hráče, které zbytek baseballového světa považuje za příliš nevhodné, příliš staré, příliš nemocné nebo příliš problematické, kteří jsou ale současně všichni velmi nedocenění. Jak se Billy a Peter neúnavně tlačí kupředu, vzbudí jejich nové metody a pozoruhodná sestava outsiderů pozornost ostatních týmů, médií, fanoušků i hlavního manažera jejich vlastního týmu (Philip Seymour Hoffman), který odmítá spolupracovat. Tento experiment ale nakonec vede nejenom ke změnám v tom, jak se baseball hraje, ale také k výsledku, který Billymu definitivně otevře oči a posune ho na zcela novou úroveň. (oficiální text distributora)

Šindy

Nejlepší fim se sportovní tématikou a se strhujícím dějem od Hokejového zázraku. A že to pár let už je. Nemyslím strhujícím kvůli akci, ale kvůli přesvědčení, že co dělám, je správné, i když se hned nemusí dařit. Kvůli tomu zapálení pro věc. Brad Pitt tohle na plátně předvedl naprosto neuvěřitelně uvěřitelně a dokázal, že jeho přechod k vážnějším rolím zvládl naprosto výborně a tady je zkrátka výborně výborný. Právě díky němu jsem Moneyball hltal každou vteřinou a ač mám rád sport, tak sportovní tématika nebyla tím hlavním, co mě zaujalo. V tomto případě se scénář povedl nejen na papíře, ale i jeho adaptace na plátně. Celkový dojem pak podrthuje vynikající hudba, která mne osobně naprosto okouzlila. Není sice nijak strhující, tady by se to ani tak nehodilo, ale je taková přijemně podmanivá a vážná. A z toho mi šel mráz po zádech. Stejně jako z celého filmu. ()

Jerry_87

Výborná športová dráma, ktorú jasne a s prehľadom vedie Brad Pitt ako GM týmu, ktorý nemá na to aby nakúpil drahé hviezdy. Vsadí na štatistiky a ... treba vidieť. Aj keď sa o baseball nezaujímate o nič neprídete. 7/10 ()

markyzgero

stárnoucí playboy s vráskama u očí se nás snaží přesvědčit, že na to pořád má a tak se snaží o charakterní roli...nuda...když si kdokoliv z nás zkusí jakoukoliv sportovní manager hru, pochopí, že lidi jsou jen čísla a dá mu vlastně za pravdu. jarda jágr má v nhl 09 jen číslo 91.já bych po něm sáhl hned... ()

Lukaso1

Skvělý a plně fungující pohled do zákulisí jednoho týmu baseballové ligy. Je to až neuvěřitelně chytlavé a chytře natočené. Vytýkat zde není co a chválil bych zde celý filmový štáb. Tohle byla trefa do černého a silné 4 hvězdičky toť mé hodnocení. ()

TommyDiamond

Máme tu zase o trochu jiný pohled do světa velkého sportu. Tentokrát jménem baseball. Osobně mám rád filmy podobného ražení. Opět to dokazuje, že i chudý tým s velkým srdcem může dokázat velké věci. Tento film vás vtáhne do děje i když vlastně tomuto sportu vůbec nerozumíte. A právem si proto zaslouží všechny nominace na oscara i všechny superlativy. Ale když tak zabrousím do filmů o sportu, tak se mi mnohem víc líbil film Vítězové a poražení (1999). Celkově 80% ()

Maniik88

Brilantný film, výborný Brad Pitt, aj mozog operácie Jonah Hill skvelý. Určite jeden z najlepších filmov so športovou tematikou, no pri tom aj ľudia ktorí moc nemusia šport, pri tomto filme nezaspia. Ono nejde priamo o nejaký baseball, ten nám môže byť ukradnutý, Brad je športový manager, ktorý má za úlohu zháňať hráčov do týmu, pri tom je jeho tým najchudobnejší z ligy. Mladý študent ekonómie prinesie prevratné myšlienky do športu ako takého a zhodou náhod začne spolupracovať s Bradom. Tu je presne problém našej Európskej spoločnosti, bojíme sa niečo skúsiť, bojíme sa zlyhať. Je to do nás vtĺkané už od základnej školy...toto je takto, toto hentak a opováž sa skúsiť niečo iné ako vravím ja, ináč zlyháš, budeš mať zlú známku... Najväčšie objavy a pokroky boli dosiahnuté práve ľuďmi čo sa nebáli niečo skúsiť a risknúť, že zlyhajú. Toto všetko je krásne ukázané vo filme, ako sa rozhodne Brad s mladíkom zaviesť nové praktiky do športu a ako idú proti všetkým a nikto im neverí. Super scenár, super herci, treba vidieť :) ()

Oudee33

Příběh ze života se Millerovi krásně podařilo přenést na plátno. Jednou nahoře, pak zase dole. Emocionálně pěkně vykreslený. Jen trochu nuda. Pitt dobrý, ale má na víc... 65% ()

Endyz

Spoustu let se mi nestalo abych přepnul na program a úplně neznámý film mě zaujal natolik abych ho dokoukal až do konce. A to se mi právě stalo teď u Moneyball. Opravdu epický film, který člověka drží od začátku do konce! ()

vozralec

Piťák a špekoun v zákulisí baseballu. Vyjednávání manažerů o přestupech hráčů; vyhazování hráčů a mnoho dalšího. ()

dwyane

Velmi tento film obdivuji především díky jeho přesahu ze sportovní branže do normálního, pracovního života. ()

PanPaniscus

Nejlepší, naprosto a s přehledem nejlepší sportovní film, který jsem viděl. Obešel bych se bez seznámení s rodinou, ale jen do chvíle, kdy se díky dcerce můžu dívat do Pittových očí dívajících se na ochozy fanoušků. Jeho výkon je po celý film fascinující. Můj oblíbený Hill hraje stejně jako v jiných filmech a díky tomu dodává té postavě tak krásnou reálnou lidskost. Perfektní film s duší a sportovním srdcem. ()

DjangoDoe

Aj keď idú americké športy mimo mňa, film s tak dobrou atmosférou zaujme aj najväčšieho odporcu baseballu. Moneyball nie je vyslovene športový film. Zobrazuje jedného zúfalého manažéra s jeho asistentom, ktorý sa snažia dokázať celej Amerike, že dokážu zmeniť nezmeniteľné. Každý si dokáže predstaviť, čo to v svete športu znamená...uspeješ? fajn neuspeješ? aloha. Skvelý Pitt, dostačujúci Hill a skvelý, aj keď nevýrazný, soundtrack to majú u mňa za plných 5*. ()

HarqAlAda

Prvýkrát mi bolo jedno že nerozumiem bejzbolu. Kto má rád šport, má sny, alebo prekonáva(l) sám seba, možno sa zamiluje podobne ako ja. ()

Amras

Musím říct, že nikdy jsem neměl v oblibě sportovní filmy. Nijak zvlášť. Baseball je navíc pro mě španělská vesnice. Možná díky tomu, že jsem ho nikdy prakticky nesledoval, tak nechápu pravidla. A možná to ani chápat nechci. Moneyball je ale jiný sportovní film. Nezaměřuje se totiž na hráče, ale na to, co se skrývá uvnitř vedení sportovního týmu. Vzhledem k tomu, že profesionálně jsem nikdy žádný sport nedělal, dost mě překvapilo, jak je to vlastně složité. A věřím, že tvůrci to natočili podle skutečnosti. Myslím si ale, že je to film pouze pro příznivce baseballu. Například mně to přišlo až moc dlouhé a díky tomu jsem to moc neocenil. Brad svou roli ale zvládl dobře. Upřímně se mi ale víc líbila Jonahova role. Asi kdybych se víc zajímal o baseball, film by se mi nejspíš líbil více. ()

RAFT

Dorbý film nám řežisér natočil,i když je pravda ,že tenhle druh sportu mě ale,vůbec nebaví ,tak ve filmu se na to dosti pěkně dívá.Herci sou ve filmu vybráni ,skvěle ,Brad Pitt ve filmu dobré,ale že by do filmu šel herec Jonah Hill ,který je znám spíše přes komedie ,tak to klobouk dolů .Tenhle herec nám ,ještě natočí lepší filmy než jenom komedie,možná něco lepšího. ()

BrianMorello

Pro mě jeden z nejlepších sportovních filmů, který jsem viděl, a ostatní by si v něm mohli brát v lecčems příklad. Přestože baseball není sport, který by mě zrovna bavil, příběh dokáže diváka krásně vtáhnout do centra dění a pokud má v sobě člověk aspoň trochu sportovního ducha, věřím, že onu „romantičnost“, o které hlavní postavy několikrát mluví, sám najde a pocítí. Vedlejší nesportovní linie s dcerou jen dovytváří příběh a poukazuje na jednotlivé motivace hlavní postavy. Takhle přesně by to i ve sportovních filmech mělo být, ale často není.. viz. Draft Day, kde mi fakt, že Kevin Costner čeká miminko, byl naprosto ale naprosto u prdele a sloužil pouze k zabavení slečen, které sportovní tématika moc bavit nemusí. S filmem tak nemám vlastně jediný problém a to včetně obsazení, kde mě i Jonah Hill byl snad poprvé sympatický. P.S.: Doufám, že se Oakland Athletics v čele s Billem Beanem toho titulu jednou dočkají.. ()

denulik

Fajn, takže banda vypatlancov, ktorých nikto nechce, sa vďaka počítačovému programu poskladá do zázračného mančaftu, ktorý zlomí rekord v šnúre víťazných zápasov. A potom už nič. Ale čo z toho, keď po dvoch hodinách nemám o nič väčšie tušenie, čo je to prvá méta, deviata zmena, homerun a baseball ako taký?A vlastne mi je to ukradnuté. Nepomôže tomu ani stále sa napchávajúci Brad Pitt, ktorý melancholicky dumá o svojej spackanej kariére. ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Aaron Sorkin chystá režijní debut

Aaron Sorkin chystá režijní debut

09.05.2016

Jen těžko byste v Hollywoodu hledali výraznějšího scenáristu, než je Aaron Sorkin. Autor Západního křídla a Newsroomu napsal i Moneyball nebo Stevea Jobse, hlavně má ale doma Oscara za Social Network… (více)

Nolan lanaří Deppa do sci-fi

Nolan lanaří Deppa do sci-fi