Ztracena v pustině

• USA And Soon the Darkness (více)
Trailer
Krimi / Thriller / Mysteriózní / Horor
USA / Argentina / Francie, 2010, 91 min

Čerstvé dvacátnice Ellie a Stephanie se odpojí od svého cyklistického družstva, aby si projely Argentinu na vlastní pěst - Ellie prahne po úchvatných přírodních scenériích, dobrodružství a zábavě, kdežto Stephanie hodlá uzavřít jednu neúspěšnou kapitolu ve svém romantickém životě. V malém městečku Alemana na ně číhá mnoho nástrah, čehož si však Ellie pohlcená flirtováním s místním pobudou Chuchem ani nevšimne. Dalšího dne zmeškají dívky autobus zpátky do civilizace - a po hádce se rozhodnou jít si každá po svém. Hned nato však Ellie zmizí - a Stephanie ji musí najít, než se setmí a naplní se její nejhorší obavy... (Canal+ Action)

Trailer

tron

Béčko, ale fajn. Neviem mu dať menej ako 3*, hoci by si to zaslúžilo. Dosť tomu pomáha vcelku sympatické ústredné dievčenské duo (Amber Heard to aj produkovala) a vcelku zaujímavá „exotická“ argentínska atmosféra. Naopak, značne tomu ubližuje zvyšok kastingu, ktorý je dosť hranatý, čudný a nepríjemný a predvídateľný scenár plný divných momentov a nelogického chovania jednotlivých postáv. ()

miciveres

V otvaracich titulkoch som sa dozvedel, ze o scenar sa postarali az dvaja ludia. Povedal som si - Parada. Viac hlav, viac rozumu. V tomto pripade vsak siel rozum niekde do uzadia. Po pozreti filmu som rozmyslal, ake strasne hlupe by to bolo, keby to pisal iba jeden z tych scenaristov... No ale koho budem klamat. O tento film som zavadil len kvoli Odette a Amber + Argentinska sceneria a Urban taktiez potesili, takze v konecnom vysledku si to tu jednu hviezdicku urcite zasluzi. ()

Renton

Scénář: Jennifer Derwingson, Marcos Efron .. Dobrý (ehm) dojem uchovávají pouze vzpomínky na dvě sličné dívčiny (bez nich prakticky absolutně nezajímavé) a slušné exteriéry Argentinského venkova. Jinak žánrově pouze "dobrodružný cestopis" říznutý podprůměrnou thrillerovou zápletkou. Nic urážlivého, ale ani pamětihodného či jinak obhajitelného. ()

Vyrida

Tak nakonec tedy nic moc, což se ovšem dalo předem očekávat od filmu postrádající i malou špetku jakéhokoliv napětí. Největším průšvihem však vyhlašuji kompletní scénář filmu, který je nejenom dopředu neskutečně předvidatelný, ale i směšně hloupý. Poslední zhruba dvacetiminutovka budiž toho důkazem. Hlavní herecké obsazení velmi průměrné a nanejvýše oku lahodící když už nic. Jelikož se film tváří býti argentickou pohádkou, nechybí ani desítka dialogů ( samozřejmě bez titulků ) v rodné španělštině, což nesmírně zbožňuji, protože mám alespoň čas odběhnout do lednice pro chlazeného lahváče. Bohužel podprůměr a to ještě tu druhou hvězdu přidávám za přírodní záběry, ve kterých se díkybohu většina scén odehrává. ()

ricci.s

Strata času. Prvú hodinu sa dokopy nič nedeje a v závere sa dočkáme len zopár naháňačiek. Čo je však najhoršie: Málo brutality, málo krvi, málo vrážd. Kamera bola celkom slušná, ale napriek tomu nevidím jediný dôvod, prečo to niekomu odporúčať - po obsahovej stránke neuveriteľne zúfalé. Navyše som mal pocit, že som už niečo podobné niekde videl, trochu mi to pripomína kombináciu krvavého Turistas (prostredím) a dosť nepodareného Shuttle (námetom). Jeden bodík ešte pridám za tú peknú brunetku. ()