Ztracena v pustině

And Soon the Darkness

Krimi / Thriller / Mysteriózní / Horor

USA / Argentina / Francie, 2010, 91 min

Marcos Efron

Jennifer Derwingson, Marcos Efron, Brian Clemens (původní scénář), Terry Nation (původní scénář)

tomandandy

Odhliadnuc od tunajších hodnotení to vôbec nebolo také zlé. Jasné, dej neprináša nič nové a má v sebe jedno klišé za druhým typu - teraz sa rozdelíme, bad cop atď a záver sa dá odhadnúť hneď na začiatku, ale pre moju slabosť pre Južnú Ameriku, jazdu na bicykli a Odette Yustman, ktorá má nehorázne sexy plavky, ale napriek tomu si priam koledovala...., dávam toto hodnotenie.(6.1.2011)

• Campbell

Nedávno jsem viděl originál, a asi po měsíci a pár dní jsem viděl i remake a.....Dopadlo to uplně stejně. V původním jsem se dost nudil a celej film mi připadal neuvěřitelně zvláštní, a divně natočenej. Tohle mi přišlo natočené lépe ale zase dost vykleštěné. Třeba Urban mohl dostat více prostoru a hlavně hlavní herečka mi přišla poměrně nesympatická. Z čehož je tu další negativ v původním filmu se postavy chovaly poměrně rozumě ale tady jsem se kolikrát chytl za čelo abych zjistil co to ta ženská zase dělá. A to nemluvím o naprosto idiotským hlavním hajzlovy kterej měl za svý chyby chcípnout hned v prvních 10 minutách. Kdybych se musel rozhodnout co je lepší jestli remake nebo originál tak říkám tohle. Ale tak o 10%.(16.9.2012)

• miciveres

V otvaracich titulkoch som sa dozvedel, ze o scenar sa postarali az dvaja ludia. Povedal som si - Parada. Viac hlav, viac rozumu. V tomto pripade vsak siel rozum niekde do uzadia. Po pozreti filmu som rozmyslal, ake strasne hlupe by to bolo, keby to pisal iba jeden z tych scenaristov... No ale koho budem klamat. O tento film som zavadil len kvoli Odette a Amber + Argentinska sceneria a Urban taktiez potesili, takze v konecnom vysledku si to tu jednu hviezdicku urcite zasluzi.(26.12.2010)

Jako v mnoha jiných, i zde se nás snaží nalákat vábničkami v podobě vzhledných modelek, které jsou posléze buď masakrovány nebo distribuovány. V případě AStD je to rozděleno přesně na dvě poloviny, kdy ta první je celkem nudná, holky si užívají sluníčka a nasávají alkoholu s argentinskými chlapci a v té polovině druhé už přece jen přituhuje. Občas se vyskytnou nelogické situace a chování, ale dá se to překousnout a závěr...závěr? Tak ten dopadne dobře...a nebo špatně, to už se nechte překvapit. 55%(22.1.2011)

Každý si myslí, že Argentina je úchvatná země, kde se na plácku mezi palisandry honí za hadrákem stovky malých Maradonů, kteří čekají, až po nich sáhne nějaký ten FC Barcelona. Jenže už v době, kdy byl i do té největší díry uprostřed pampy zaveden elektrický proud a rozblikal červené lucerny, sáhl místní gaučo po mýdlu a změnil se v lázeňského šviháka, který si především rád zaprcá. Tomu je podřízena veškerá ekonomika města Los Prdelos und Negros Kundos, dějiště tohoto filmu. Odložit zde vnadnou brunetu v plavkách a čekat, že bude za několik vteřin stále na svém místě je podobně pošetilý nápad, jako zaparkovat fungl nové Camaro doprostřed Chánova a nechat klíčky v zapalování. Znalec jistě uzná, že A brzy tma má jednu z nejdebilnějších zápletek v dějinách kinematografie a snad ani nemá právo koexistovat vedle takových strhujících skvostů, jako je Sedmá pečeť, Stalker nebo Ginger a Fred. Jenže ty dvě cyklistky jsou opravdu spanilé, sukně jim končí půl metru nad koleny, tuze pěkně se na ně dívá a nejméně jedna z nich prakticky nesleze z obrazovky. Kvůli takovým filmovým zážitkům vynalezl Eastman celuloid, Chaplin buřinku a Onan pravačku. Zároveň je potřeba uznat, že kdyby příběh pojednával o výletě dvou buzerantů na koloběžkách, jde hodnocení rapidně dolů.(9.2.2016)