Ztracena v pustině

And Soon the Darkness

Krimi / Thriller / Mysteriózní / Horor

USA / Argentina / Francie, 2010, 91 min

Marcos Efron

Jennifer Derwingson, Marcos Efron, Brian Clemens (původní scénář), Terry Nation (původní scénář)

tomandandy
  • MartinezZ

Filmu by se hodil podtitul "Oslava blbosti", tolik hloupých rozhodnutí, náhod a chování postav se hned tak do nějakého filmu "nepoštěstí" vměstnat. ~~~ Dvě mladé hezké dívčiny na cyklistickém výletu se skupinou po Argentině se rozhodnou v neznámých krajích a končinách oddělit a užívat si dobrodružství po svém a samy, jen ony dvě. Jedna by se ráda držela plánu a mapy a panenskou přírodou se dostala z bodu A do bodu B, ta druhá je ale dílem ďáblíka a přírodu si nehodlá vychutnávat jen v sedle kola, ale i v objetí některého z místních krasavců. Tohle ale není země zaslíbená gentlemanským mravům a mladé krásné maso se dá dobře zpeněžit. Jedna z dívek tak mizí, druhá se ocitá sama v neznámém světě a s vidinou hrůz budoucích. Na stejném místě se ale objevuje další Američan, také pátrající po své ztracené přítelkyni. Naivita obou je ale tak nezměrná, že se vsadím, že i celý štáb, včetně scénáristy samotného, vytvářel film s otevřenými hubami a v duchu si říkajíc "to jsou postavy fakticky tak tupé?". ~~~ Ano, jsou. Jen málokdo může být nějak příliš překvapen vývojem událostí a tak se většinou přistihnete, že se z vás stává prorok: Prorokuji, že tenhle řekne tohle a udělá tohle. Staniž se. A proč se vybavuje s tímhle a vylézá z auta, ačkoliv je křišťálově čistě jasné, co bude následovat? Protože je scénárista blb a ten, kdo scénář schválil, taky. ~~~ Chtěly dobrodrůžo, mají ho mít. Kdo chce kam, až se ucho utrhne.(27.4.2011)

• J*A*S*M

S hororem tento film mnoho společného nemá. Při sledování jsem nepociťoval výraznější potřebu jej vypnout, což je náhodou ještě docela pozitivní ohodnocení. Dvě moc pěkný holky cestujou kolmo po Argentině, jedna z nich je unesená, ta druhá ji začne hledat, do toho se nachomýtnou další tři postavy, pak tam probíhá taková podivná interakce a je konec. To, jak na sebe těchto pár postav neustále někde náhodně naráží (popřípadě se míjí), je celkem sranda, byť nechtěná (v tomto ohledu je jednozančným vrcholem snímku patnáctiminutové pobíhání po jakémsi opuštěném rozbořeném "velkoměstě"). Zoufalost, ale upřímně řečeno - nenudil jsem se. Každopádně nedoporučuju.(19.12.2010)

• maddy

Prečo sa natočil tento remake naozaj nechápem, všetko a tým myslím absolútne všetko, čo sa vo filme udeje tu už bolo videné minimáne 1000x. Posledná "naháňačková" polhodinka bola síce ako-tak napínavá, ale ani zďaleka nevynahradí predošlú hodinu, v ktorej sa nič zaujímavé nedeje. Jediná výhoda, že tam boli po celý čas pekné dievčatá a zábery na krásnu prírodu Argentíny, týmto zároveň chválim kamerama, že svoju epilepsiu nechal odloženú doma. Inak však najzbytočnejší film roka 2010, aký som videl.(26.12.2010)

• Jara.Cimrman.jr

"Vztah je pro tebe, když znáš jeho příjmení." Tak se nám dvě americké slepice vydaly hledat zábavu do argentinské divočiny a jelikož přitom skvěle vypadaly, tak si každá svou hvězdu zaslouží. Jestli tu zábavu našly, tak jim to přeju, protože já jsem to trošku odzíval ve společnosti, která není příliš tolerantní k ruce v trenýrkách během sledování filmu. Takže za mne to byla zábava jak na pohřbu, příroda okoukaná jak migrant v Malmö a děj šokující jako syreček v Olomouci.(11.11.2016)

• Mikino00

Ač jsou slečny překrásné, podívaná už to tak pěkná není, scénárista se evidentně moc neobtěžoval s nějakou originalitou, smyslem či dokonce věrohodností (celé pátrání po ztracené kamarádce má v sobě až moc náhod). Odette si o únos vyloženě koledovala, spíše mi bylo líto Amber, která jako jediná z šablonovitých postav, měla co nabídnout. Bohužel i děj je zoufale předvídatelný, druhou hvězdu má film skutečně jen za Odette a Amber.(3.1.2014)