Silné téma, vynikající scénář plný zvratů a životní herecké výkony poskládaly dohromady thriller o pátrání po dvou zmizelých děvčatech, který je napínavý až k nesnesení. Keller Dover (Hugh Jackman) čelí asi nejhorší noční můře každého rodiče, jeho šestiletá dcera Anna a její kamarádka Joy jednoho večera na Díkuvzdání zmizí. Jejich hledání nebere konce, hodiny se vlečnou a dívky jsou stále pohřešovány. Do objektu zájmu se při pátrání dostane zchátralý karavan, který parkoval před jejich domem a u kterého si dívky naposledy hrály. K případu je povolán detektiv Loki (Jake Gyllenhaal), který zatýká řidiče karavanu, retardovaného Alexe Jonese (Paul Dano), ale pro nedostatek důkazů je Jones po nějaké době propuštěn. Oficiální pátrání sice stále pokračuje, ale Dover se cítí bezradný, jeho strach se mísí se vztekem a zlobou. Bere spravedlnost do svých rukou a bez ohledu na následky se rozhodne vyslechnout jediné pojítko k případu sám, po svém a bez rukaviček. (Bontonfilm)

pepca72

Pro mně osobně je to film roku. Tak stísněně a s napětím jsem už dlouho film nesledoval, a vůbec po dlouhé době, film ve mně vyvolal takové pocity, že po jeho konci, jsem na něj ještě dlouho myslel, a nemohl ho vytěsnat. Skvěle rozehraný příběh, lidkého neštěstí, vzdoru osudu, a síly osobnosti, poprat se s realitou daného okamžiku uvnitř sama sebe a s okolním světem. Gyllenhall svou roli, jako vždy chápe, a dává do ní vše. Jackman hraje jak o život, a mám pocit, že tuto roli si opravdu užil, a já sním. Pomalé tempo vyprávjení, spolu s ponurým sychravým počasím, film po emoční stránce jen umocňuje. Každý kdo má děti, bere tento film jinak, a musí si položit otázku, udělal bych to taky tak? Rozpad osobnosti směrem k záchraně milované dcery, za jakou koli cenu, je vice než dobře podán. Celkově je snímek silným příběhem, dobře napsaným a zrežírovaným. Ty drobné vady, které jsou zde na přetřesu, nezastíní potenciál a výpověď, kterou v sobě má. Neskládá se náš život z prapodivných náhod a průserů, nepravidelně za sebou jdoucích? ()

Robino15996

Výborný Thriller!! Jediná vec, ktorá ma trošku sklamala bola tá, že som už po 50 minútach filmu na 90% vedel kto tie dve malé deti uniesol ()

Bluerider

Docela dobrá kriminálka, která nabízí zajímavé herce, špičkovou kameru, velmi působivou atmosféru a slušnou dávku napětí. Často připomínané srovnání s fimy D. Finchera ovšem kulhá na obě nohy (pokud nebudeme za "fincherovský" považovat každý film ve kterém prší, nebo v něm hraje J. Gyllenhaal) zejména pokud jde o propracovanost zápletky a množství nadbytečných motivů. Scénář příběhu o pátrání po unesených holčičkách je plný logických děr, které autoři zaplňují náboženskou symbolikou a srdcervoucími scénami rodičovského zoufalství. Výsledkem je navíc neuvěřitelně rozvláčný a příliš dlouhý film (příznivcům "fincherovské stopy" připomínám, že je o půl hodiny delší než "Seven" a stejně dlouhý jako "Zodiac", který ovšem v těch cca 160 minutách obsáhnul tři desetiletí). Je zajímavé porovnat o co lépe a efektivněji příběh s velmi podobnými motivy (zoufalý otec beroucí spravedlnost do vlastních rukou, traumatizovaná oběť únosu a zneužívání, detektiv snažící si udržet odstup...) zpracoval C. Eastwood v "Mystic River". ()

n5ver

Ten film jsem viděl už dvakrát a stále mám chuť se na něj kouknout znovu. Tento thriller u mě daleko předčil kultovní Se7en a skvělého Zodiaca. Je tam vše, co od podobných filmů očekávám a vyžaduji a to je: pár magorů, temný sklep a úžasná zápletka. Jedním slovem je to fantastické. ()

Big Daddy

Atmosférou a námětem mrazivý krimi-thriller s překvapujícími momenty, zvraty a výbornými hereckými výkony. Zdánlivě flegmatický detektiv Jake Gyllenhaal a zdrcený, všeho schopný rodič Hugh Jackman dominují a tvoří osu snímku, který netrpí dvěma častými syndromy a to lehce čitelným vývojem a pokaženým koncem, čehož výsledkem je pevné připoutání k obrazovce s velkým očekávání minut příštích. Well done! ()

Film2

Silná atmosféra pri ktorej nebudete ani dýchať... Tá prvá veta ktorá je napísaná v obsahu: ,,Silné téma, vynikající scénář plný zvratů a životní herecké výkony poskládaly dohromady thriller o pátrání po dvou zmizelých děvčatech, který je napínavý až k nesnesení." je naozaj pravdivá, fakt silné to bolo. Odporúčam vidieť ()

Chlopotun

Aj napriek tomu, že film bol pre mňa tak trochu predvídateľný, tak si dokázal udržať atmosféru a napätie až dokonca a keď k tomu pripočítam skvelý scénar a výborné herecké výkony (u mňa vládne Gyllenhaalov detektív) tak nemôžem dat nič iné ako 5*. ()

zero_zelo

naprosta paráda včetně konce. konec letošního roku je jedna velká filmová událost, gravity mě rozbilo včera, dneska neusnu z temný atmosféry tohodle prožitku. herecký výkony dvou hlavních, gyllenhaala a jackmana? smekám a těšim se, až si to pustím znova. ()

bobbio

Pecka. Lepšie sme si už na koniec oka ani nemohli priať. Dokonalá dráma, nevadí ani dlhšia minutáž. Ani sekundu som sa nenudil a jediné čo mi vadilo, bol ulízaný účes Jaka Gyllenhaala.Veľmi silný zážitok, ale je to jeden z filmov, ktorý si asi o rok nepustím, keď sa budem nudiť...95% ()

Acinore

Já teda souhlasím s verbalem :D obsazení super, film děs. Dlouhý, nudný....ale hodnotím průměr, protože jsem to zvládla dokoukat do konce, což je úspěch. ()

BruceTichac

Po dlouhé době na mě film tak silně emotivně zapůsobil. Na jedné straně boj bezmocných rodičů, kteří pátrají po svých unesených dcerách a na druhé pátrání policie, které se nedaří získat žádné důkazy vedoucí k jejich nalezení. Vynikající scénář, který je napínavý do poslední vteřiny a divák si není do konce filmu jistý, kdo je únoscem. Perfektní herecké výkony všech zúčastněných. Tento film mohou shlédnout diváci všech věkových kategorií (starších 15-ti let), všech oblíbených žánrů a musí být spokojeni! ()

sipop14

Po dlouhé době mě místy opravdu mrazilo. Skvělá atmosféra a ještě lepší herecké výkony. Jackman ukázal, že krom drsňáka s drápama umí zahrát i něco z jiného soudku a zasluhoval by víc takovýchto rolí. Co se týče Gyllenhaala, ten opět odvádí skvělou práci. V jeho podání je postava policisty dodělaná do detailů, jako třeba mrkací tiky. Konec trochu sráží celkový dojem, ale když se podívám na herecký výkony, celkovou atmosféru, která člověka vtáhla, nedá se jinak než 5 hvězd. ()

gonzo

Píxxxxxa! Špatní herci (Jake má tik, Wolverine je trapný), zdlouhavá režisérska onanie a scénárista neví, zda chce vyprávět sociální drama nebo laciný drsný psychothriller. Nejhorší z letošních velkých filmů. ()

Zizou_

Nevadilo by mi, kdyby ten film měl klidně 3 hodiny, závěr byl trochu delší a byly přidány některé chybějící scény. Každopádně brilantně vygradovaná podívaná s ne tak brilantním finále na které jsem se celý film těšil. Proto nemohu udělit plné hodnocení. Jinak špičkové herecké výkony od obou hlavních představitelů. ()

shinlove

Jednoznačně film, který vás strhne svou dokonale vytvořenou atmosférou strachu o blízkého, o to, co máme rádi, o všechno! Před i za kamerou výkony, které bohužel asi porota oscarů nebo globů neocení, ale od Gone baby gone jsem nebyl tématem únosu dítěte tak unesen! ;) Film, jehož příběh by nechtěl zažít nikdo z nás a já z něj mám opravdu husí kůži. Bravo tvůrci a protagonisté, povedlo se vám to, že jsem neodtrhl dvě a půl hodiny oči. 5* ()

doogiemus

Skutočne pekne vykreslené reakcie jednotlivcov na ťažkú životnú situáciu. Áno, priznávam, niektorá z tých reakcií ma trochu štvala, ale na druhej strane som chápal, prečo to tak bolo. Inak som sa ešte nestretol s takýmto otvoreným zobrazením vojny, ktorú niektorí vedú proti Bohu. Originalita ma dosť zaskočila, prinútila ma dosť sa zamyslieť. Je to jeden z tých lepších filmov, ktoré som v poslednom čase videl. Bol dlhý, ale držal ma celý čas. Vrelo odporúčam. ()

injoy

Nejlepší kriminálka, kterou jsem za poslední dobu viděl, hodně dlouhou dobu.... Jelikož jednu z hlavních rolí má Jake Gyllenhaal, tak jsem pousmál nad tím, že opět hraje vyšetřovatele v podobném filmu, viz Zodiac. Atomosféra není tak mistrovská jak jsem čekal, ale celkově se jedná o velmi povedený film, který vám moc nedovolí se nudit. Ke všemu se jedná o opravdu nečekaný závěr. ()

zigi

Dlouho jsem se rozhodoval mezi třema a čtyřma hvězdama. Atmosféra a vtáhnutí do děje na výbornou, ale jak dost lidí píše, všechny trumfy se vyplácají v první půlce, pomalý gradování by bylo určitě efektivnější. Na rozdíl od ostatních mě finální scéna spíš naštvala, takový konce ala domysli si sám prostě nemusim. Na druhou stranu jak Gyllenhaal, tak i Jackman ukázali, že hrát umí a vytáhli to na 4*. ()

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

16.12.2021

Režisér Denis Villeneuve (Příchozí, Duna) se v Hollywoodu rychle stává expertem na významné sci-fi. Jen co tak filmař dokončí adaptaci druhé poloviny knižní Duny, ujme se oceňovaného… (více)

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina