Silné téma, vynikající scénář plný zvratů a životní herecké výkony poskládaly dohromady thriller o pátrání po dvou zmizelých děvčatech, který je napínavý až k nesnesení. Keller Dover (Hugh Jackman) čelí asi nejhorší noční můře každého rodiče, jeho šestiletá dcera Anna a její kamarádka Joy jednoho večera na Díkuvzdání zmizí. Jejich hledání nebere konce, hodiny se vlečnou a dívky jsou stále pohřešovány. Do objektu zájmu se při pátrání dostane zchátralý karavan, který parkoval před jejich domem a u kterého si dívky naposledy hrály. K případu je povolán detektiv Loki (Jake Gyllenhaal), který zatýká řidiče karavanu, retardovaného Alexe Jonese (Paul Dano), ale pro nedostatek důkazů je Jones po nějaké době propuštěn. Oficiální pátrání sice stále pokračuje, ale Dover se cítí bezradný, jeho strach se mísí se vztekem a zlobou. Bere spravedlnost do svých rukou a bez ohledu na následky se rozhodne vyslechnout jediné pojítko k případu sám, po svém a bez rukaviček. (Bontonfilm)

kolly13

Téma těžké a pro rodiče skoro neudržitelné. Hlavním protagonistům role věříte a vyústění mě potěšilo. Jackman pro mne dokázal, že umí být nejen namakaný jelimán, u Gyllenhaala jsem to již čekal. Dano je pro mne pecka. ()

Matonny1012

Keď sa stretne wolverine a donnie darko v jednom filme tak z toho nemôže nič zlé vzniknúť. Tento film bol jednoducho úžasny psycho krimi dráma jak má byť 90% ()

lwp

100% jak vyšívaných. nič lepšie v danom "sub"žánri neexistuje!!! 153 minút a ani sekundu som sa nenudil. ()

Raffer

Šel jsem do toho kdysi jako do každé kriminálky, ale příběh mne postupně neuvěřitelně vtáhnul a připadal jsem si, jako bych byl součástí celého děje. K tomu je nutné přidat herecký koncert hlavních herců H. Jackmana, J. Gylenhaala i P. Dana. Ačkoliv takové filmy stačí kolikrát vidět maximálně jednou, vím, že tento film budu chtít vidět několikrát. Nemohl jsem dát nic jiného, než pět hvězd. ()

Tondonis

3 dni som si musel nechať tento film uležať v hlave. Atmosféra, nervydrásajúce napätie a omračujúce herecké výkony sú minimálne rovné dráme Hon, a to je už iná poklona. Herci na čele s Jackmanom a Gyllenhaalom idú na plný plyn a veríte im každé slovo a každý čin, ktorý sa rozhodnú vykonať. Hudba je využitá na minimum, no umne a v scénach, ktoré si to žiadajú. Vileneuve sa týmto definitívne zapísal do prvej ligy. Za triler takejto kvality a depresiu vyvolávajúci zážitok by sa nehanbil ani majster žánru pán Fincher. ()

HellsAngel

Emočná a atmosférická bomba, ktorá keď vybuchne, zanechá vás doslova omráčených. Jeden z tých filmov o ktorých môžete ľuďom hovoriť aj hodiny, no kto to nevidel, ten to nepochopí. Každá scéna má svoje miesto, svoje opodstatnenie a svoj neopakovateľný náboj. Mozaika príbehu tak starostlivo vystavaná, že nenechá divákovi ani priestor na dýchanie - totálne ho pohltí. Jake Gyllenhaal v hereckom stvárnení hraničiacom s dokonalosťou (Jackman rovnako odzbrojujúci). Villeneuve vytvoril niečo ozaj jedinečné. ()

Rian_witcher

Výborné herecké výkony se silným morálním podtextem. Nevadí ani nadprůměrná délka filmu. Co ale chybí hodně, je alespoň trochu nepředvídatelnosti. Téměř 3/4 filmu bylo jasné, kdo je pachatelem a čekání na běžné rozuzlení bylo pak příliš dlouhé... ()

gpx

K dokonalosti tomu něco chybí, ale herecké výkony to nejsou. Btw. Mam malé děti, takže na mně to zapůsobilo dost silně. ()

Ronkar

Mistrovská atmosféra. Kamera a hudba tomu kraluje stejně jako herecký koncert Jackmana a jistý výkon Gyllenhaala. Těžký snímek na sledování, a přesto nejlepší trhiller roku 2013. Velkou zásluhu na kvalitě má Villeneuva režie. Bezútěšná, mrazivá nálada se divákovi nepříjmeně zažírá pod kůži a beznaděj zúčastněných je z obrazovky cítit naprosto neuvěřitelně. Herecké výkony vynikající. Zápletka je lehce roztáhnutá a občas škobrtá, ale napětí v podstatě neztrácí. Je to skoro jako číst román. Deprese a bezmoc z toho číší způsobem, jako málokde a náboženský podtext dovysvětluje to, co není v ději řečené na plnou pusu. V rámci žánru prakticky bezchybný snímek, kde mě nejeden moment emocionálně rozhodil. Chválím i tísnivou hudbu Jóhannssona. Někomu to může připadat rozvleklé, ale právě tenhle Villeneuveův rukopis dosahuje efektu pohlcení do atmosféry, příběhových motivů i zatraceně dobrých scén napětí. Závěrečná konfrontace s pachatelem a následný boj s časem patří k filmovým skvostům, ze kterého by se jiní tvůrci měli učit. Takhle má vypadat příběhový klimax! Audiovizuálně i emočně. Dávám pět hvězd! ()

Velislav

Bez očakávania, len s prísľubom kvalitného zážitku a predsa pre mňa "absolutórium" dráme, ktorá ma nenechala vydýchnuť. Bravúrne výkony Jackmana, či Gyllenhalla, ktorý sa definitívne zaradil k hercom, ktorých filmy vyhľadávam, atmosféra, ktorá sa dala krájať... Villeneuve ma pripútal k sedadlu kina neskorším Arrivalom, on to tie blockbustery vie natočiť tak komorne, v tak melancholickej, skľúčenej atmosfére s nepredimenzovaným gradovaním, že o filme sa dajú písať filozofické eseje. 10/10 ()

Radek273

Naprostý souhlas, Malarkey mi mluví z duše. Navíc dodám, a to mě taky trochu zklamalo, malinko uspěchaný konec. Stačilo ještě o pár sekund prodloužit záběr a podívat se do té jámy na po-několika-dnech-zdecimovaného Hugha s rudou píšťalkou v puse..a tím to ukončit. Škoda. Nicméně ve výsledném měřítku to je vcelku prkotina. ()

r007

Výborný scénář, herecké výkony a režie. Na můj vkus však příliš dlohá stopáž, která je na škodu celkovému dojmu. I přesto je to film, který stojí za to vidět kvůli neskutečně silně psychologické stránce. I když Jake je zde v netypické roli, je tak opravdový, jako by se proměnil v detektiva. Skvělý výkon také od Hugha. Oba ve filmu zazářili stejně. Je to ponuré, syrové, ale pokud někdo chtěl, aby to vypadalo jako severská detektivka, tak to má až moc happy end. ()

Skylwalker42

Ano..měl jsem pocit, že sleduji Finchera. Už jen kvůli tomu neustálému dešti :) Dokonalá atmosféra a celková nálada odpovídající průběhu. Poslední střih dokonalost sama. ()

Kalda69

Zajimava detektivka, kterou do kolen srazi konec a par nelogickych kroku. Nebejt ten zaver tak divnej, zaslouzilo by si to 4 a mozna i 5*. ()

LencaN

Marně pátrám v paměti, kdy naposledy mě nějaký film tak vtáhnul do děje. Naprosto sugestivní, že mi to vlezlo hodně pod kůži. Chvílemi jsem musela sledování i přerušit, protože ta beznaděj byla tak citelná, až mi to nedělalo dobře. Holt cíťa no. Ale je to perfektně napsané, natočené, nastylované do studených barev bez kapky slunce. Je to naturální, citové, scénář sice není nic převratného, prostě dvě unesené holčičky (možná to zní divně, ale ve filmech jsou únosy normálka, však víme). Ale to, co dělá tento film něčím víc je ta sugesce. Naprosto jsem se ztotožňovala s náladami hrdinů a ještě chvíli jsem musela vstřebávat to, co jsem právě viděla. Mazec. ()

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

16.12.2021

Režisér Denis Villeneuve (Příchozí, Duna) se v Hollywoodu rychle stává expertem na významné sci-fi. Jen co tak filmař dokončí adaptaci druhé poloviny knižní Duny, ujme se oceňovaného… (více)

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina