Zmizení

Prisoners

Unesené

Thriller / Krimi / Drama / Psychologický

USA, 2013, 153 min

Gyllenhaalův tik byl po většinu času tak přesvědčivý, že jsem ho od něj málem chytil. Jak to sakra dělal? :-) Jinak tu více, tu méně zdařilá kompilace scén ze všech možných filmů o záhadných i méně záhadných únosech. Bohužel, proložená příliš dlouhou a po nějakém čase už doslova ubíjející torture vložkou. Ovšem Wolverine a Donnie Darko v hlavních rolích budou tomuhle kousku zajišťovat diváky asi ještě hodně dlouho.(18.10.2015)

,,…A JEDINÝ, CO TI POMŮŽE PŘEŽÍT, JSI TY SÁM…“ /// Taková seversky chladná atmosféra, pátračka samotářskýho policajta, trochu rodičovský iniciativy, trocha toho rodinnýho dramatu, hrátky s tím co je a co není správně … vlastně nic, co by čovek neznal. Ale vono je to tak fajn poskládáný a všechno dostává (díky stopáži) svůj (rozumnej?) prostor, nikam to nechvátá, ale udržuje mě to v takovým hezkým pnutí. Příběh o zmizení parchantů od A do Zet. Se vším co se může, nebo by se mohlo přihodit. S lidským chováním, s chybama, emocema. Jsem rád, že nejsem jedinej, kterýho nasrala (místo nějakýho chytřejšího - možná i kratšího závěru) sázka na lehkou debilitu. Ale na jednu projekci – DOBRÝ! Vlastně víc než dobrý! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mám to radši pomalejc a dýl. 2.) Zmizel mi parchant. (že ho nechceš hledat? Tak se na to vyser…) 3.) Thx za titule ,,fčelí medvídek“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **(18.11.2013)

Mě to sedlo. Ještě dlouhou dobu po odchodu z kina jsem měl tísnivý pocit. Přece jenom skoro každej v tomhle filmu je pervert. Líbila se mi ta změna, kdy se ze zdravě odhodlaného slušného chlapa Hugh Jackmana stává stále větší a větší násilník. Zahrál to skvěle a úplně je z něj cítit jeho únava. Neustále mrkající Jake Gyllenhaal byl taky dobrej. Největší kompliment patří ale režii, protože to byl prostě fakt nervák. Už dlouho jsem nebyl u filmu takhle napjatý. (Nyní bude spoiler.) Jedinou výtku mám k přítomnosti toho druhého perverta, co si ustřelil hlavu. Jelikož vlastně neměl s únosy žádnou spojitost a na to jaký prostor mu byl dán pak zmizel ze scény velmi rychle. Byl to prostě takovej instatní, z prstu vycucaný, pervert pro doplnění tajemna.(10.11.2013)

Na dvě a půl hodiny jsem zmizel! Zmizel jsem pod peřinu a doufal, že každou chvíli zazvoní Vlkverin nebo Jacky a budeme hrát na piki piki, Bestlama ve skříni! Spálená, volové, pod peřinou! Při filmu jsem vymyslel asi 34 konspiračních teorií, jak by mohl film dopadnout a pokaždé, když se jedna vytratila, tak jsem řekl, že jsem si to stejně myslel. Na konci jsem měl stejně pravdu, protože to vyšlo jen na jedinou, kterou jsem trefil 5 minut před koncem (za tohle chci body, díky.) No, nebýt toho utnutého konce, kdy jsem měl chuť hodit rohlíkem a vaječným salátem po televizi, tak bych šel spokojeně na pět. Naštěstí jsem u sebe rohlík a vaječný salát neměl, takže pohoda. Jsem rád, že Denis dokázal natočit film rodičovského pánbíčkářství, kde by stačila prostě jedna dobře mířená kopačka do vajec od zdatného pískového prince a bylo by po problémech. Raději se budeme spoléhat na Boha a ten to jistě vyřeší. Ale ten má přece s námi jisté úmysly a všechny ty nebohé děti nechal pochcípat na pospas nějakým pomrdaným úchylům.(7.1.2014)

Kdyby tomu něco nechybělo, tak se rozhodně jedná o jeden z nejtemnější thrillerů poslední dekády navazující na nejlepší fincheroviny. Bohužel to něco je pořádný záporák s pořádnou motivací. Takto působí finále neskutečně směšně a po skvělé psychologické sondě do ostatních postav je onen záporák vykreslen ve stylu "někoho unesu, je to prdel". Docela zvláštní a hlavně amatérsky jednoduchý pohled na zlo mezi námi.(27.2.2014)

• - Detektiv Loki (Jake Gyllenhaal) má na malíčku levé ruky zlatý prsten s vyrytým znakem svobodných zednářů. (bugfoot)

• - V čase 2:18:31 předjíždí detektiv Loki (Jake Gyllenhaal) skupinu aut jedoucí v levém pruhu, v čase 2:18:43 ale předjíždí tu samou skupinu aut znovu. (mauro)

• - Matka Alexe Jonese (Paul Dano) se jmenuje Holly Jones (Melissa Leo). Stejně se jmenovala dívka, která byla v roce 2003 unesena a zavražděna v Torontu. (Cheeker)