Zmizení

• Belgie

• Nizozemsko

Drama / Krimi / Mysteriózní / Psychologický / Thriller

USA, 2013, 153 min

Pokud se jednoho škaredého večera doma nebude rovnat počet dětí počtu mých oplodňujících výstřiků, tak bude zle. Každého šmejda, který se na mě někdy divně podíval, totiž přitluču hřebíkem za přirození ke stropu a budu se dožadovat svého práva na svobodný přístup k informacím. Z tohoto úhlu pohledu Kellerovi naprosto rozumím, což vůbec neznamená, že bych ještě více nefandil detektivovi Lokimu. Ten se sice občas zapomněl zeptat na něco zásadního, ale já jsem si to vyšetřování užil docela dost na to, že obvykle špatně trávím filmy, ve kterých se ubližuje dětem.(6.3.2014)

Po delší době současný, mainstreamový film, který není infantilní komiks a není přecpaný efekty. Je postaven na slušném vyprávění jak za starých dobrých časů, a přesvědčivém herectví hlavní dvojky (že ostatní statují je dost jedno). Tleskám a takřka pětkuji (chyběl mi vlastně jen, což by u napůl detektivky bylo dobré mít, motiv).(19.10.2013)

,,…A JEDINÝ, CO TI POMŮŽE PŘEŽÍT, JSI TY SÁM…“ /// Taková seversky chladná atmosféra, pátračka samotářskýho policajta, trochu rodičovský iniciativy, trocha toho rodinnýho dramatu, hrátky s tím co je a co není správně … vlastně nic, co by čovek neznal. Ale vono je to tak fajn poskládáný a všechno dostává (díky stopáži) svůj (rozumnej?) prostor, nikam to nechvátá, ale udržuje mě to v takovým hezkým pnutí. Příběh o zmizení parchantů od A do Zet. Se vším co se může, nebo by se mohlo přihodit. S lidským chováním, s chybama, emocema. Jsem rád, že nejsem jedinej, kterýho nasrala (místo nějakýho chytřejšího - možná i kratšího závěru) sázka na lehkou debilitu. Ale na jednu projekci – DOBRÝ! Vlastně víc než dobrý! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mám to radši pomalejc a dýl. 2.) Zmizel mi parchant. (že ho nechceš hledat? Tak se na to vyser…) 3.) Thx za titule ,,fčelí medvídek“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **(18.11.2013)

Naprosto skvělý film. Boží atmosférická práce, která pracuje s postavami, s počasím, s náladami. Prostě kompletně rozebírá situaci a samotné role do jednotlivých detailů. Tak to mám rád a přesně toto se mně dostává z americké produkce tak jednou za dva roky, jestli vůbec. První takovýto poctivý film, který jsem viděl byl Sedm. Přesně i nad tím vším jsem dost přemýšlel během sledování tohoto filmu. Mrzí mě ale, že mu pořád nemůžu dát plný počet. Byly tam místa, u kterých bych potřeboval bližší vysvětlení. A myslím si, že by na tom vysvětlení víc minut nepřibylo. Už tak byl dost dlouhý a jestli bude delší o deset minut, to už bych nejspíš ustál. Každopádně Hugh Jackman a Jack Gyllenhaal zahráli famózně. Oba se do role tak vžili, že jsem viděl i ty jednotlivé nuance, které se od normálních hereckých výkonů maximálně odlišují. Z Hugha se stává troska a Jack zařazuje rychlostní stupeň u tikání v obličeji minutu co minutu k výslednému závěru. Skvělý film a poctivá filmařina. Kéž by takových bylo víc.(27.11.2013)

Na dvě a půl hodiny jsem zmizel! Zmizel jsem pod peřinu a doufal, že každou chvíli zazvoní Vlkverin nebo Jacky a budeme hrát na piki piki, Bestlama ve skříni! Spálená, volové, pod peřinou! Při filmu jsem vymyslel asi 34 konspiračních teorií, jak by mohl film dopadnout a pokaždé, když se jedna vytratila, tak jsem řekl, že jsem si to stejně myslel. Na konci jsem měl stejně pravdu, protože to vyšlo jen na jedinou, kterou jsem trefil 5 minut před koncem (za tohle chci body, díky.) No, nebýt toho utnutého konce, kdy jsem měl chuť hodit rohlíkem a vaječným salátem po televizi, tak bych šel spokojeně na pět. Naštěstí jsem u sebe rohlík a vaječný salát neměl, takže pohoda. Jsem rád, že Denis dokázal natočit film rodičovského pánbíčkářství, kde by stačila prostě jedna dobře mířená kopačka do vajec od zdatného pískového prince a bylo by po problémech. Raději se budeme spoléhat na Boha a ten to jistě vyřeší. Ale ten má přece s námi jisté úmysly a všechny ty nebohé děti nechal pochcípat na pospas nějakým pomrdaným úchylům.(7.1.2014)

• - Detektiv Loki (Jake Gyllenhaal) neměl ve scénáři křestní jméno, tak si ho vymyslel jeho představitel. (Pria)

• - V čase 2:18:31 předjíždí detektiv Loki (Jake Gyllenhaal) skupinu aut jedoucí v levém pruhu, v čase 2:18:43 ale předjíždí tu samou skupinu aut znovu. (mauro)

• - Hugh Jackman hraje v tomto filmu roli otce unesené dívky. Už dříve dostal podobnou roli ve filmu Pevné pouto (2009), kterou ale odmítl. Tuto roli nakonec získal Mark Wahlberg, který byl původně obsazen i do hlavní role ve Zmizení, ale nezahrál si v něm. (Cheeker)