Silné téma, vynikající scénář plný zvratů a životní herecké výkony poskládaly dohromady thriller o pátrání po dvou zmizelých děvčatech, který je napínavý až k nesnesení. Keller Dover (Hugh Jackman) čelí asi nejhorší noční můře každého rodiče, jeho šestiletá dcera Anna a její kamarádka Joy jednoho večera na Díkuvzdání zmizí. Jejich hledání nebere konce, hodiny se vlečnou a dívky jsou stále pohřešovány. Do objektu zájmu se při pátrání dostane zchátralý karavan, který parkoval před jejich domem a u kterého si dívky naposledy hrály. K případu je povolán detektiv Loki (Jake Gyllenhaal), který zatýká řidiče karavanu, retardovaného Alexe Jonese (Paul Dano), ale pro nedostatek důkazů je Jones po nějaké době propuštěn. Oficiální pátrání sice stále pokračuje, ale Dover se cítí bezradný, jeho strach se mísí se vztekem a zlobou. Bere spravedlnost do svých rukou a bez ohledu na následky se rozhodne vyslechnout jediné pojítko k případu sám, po svém a bez rukaviček. (Bontonfilm)

Kecupak

Úžasný thriller s takovou atmosférou, že jsem se častokrát přistihl při dlouhém vydechnutí. Hugh Jackman a Jake Gyllenhaal vydali ze sebe úplně vše a nutno říct, že aspoň Jackman si toho Oscara zasloužil. Scénář na jedničku a kamera výborná. ()

Enon

Modlete se za nejlepší, připravte se na nejhorší’’. Fakt dobrá detektivka s ponurou atmosférou a skvělým vykreslením postav a jejich následné beznaděje. Bavilo mě to ale něco mi tam chybělo. Možná za to může až moc náhod, které tady byly a odůvodnění od vraha proč to všechno vlastně dělá mi taky přišlo celkem slabé. Čekal sem od toho trochu víc. Samozřejmě tomu nemůžu upřít skvělé herecké výkony, kameru a režii ale nebyl sem 100% spokojen, tudíž dávám 77% ()

Ivett.Motion

Skvěle zpracovaný drama na téma únos. Jake Gyllenhaal si v roli mysteriózního detektiva vede perfektně, Hugh Jackman taktéž. Počas filmu vládne naprostá bezmoc ze strany rodičů, scény s Paul Danem jsou surové a brutální, při mučení divák zapomíná, že může být zodpovědný za zmizení dívek a chce ho litovat. Chyběly mi trochu spojitosti mezi hádankami a lidmi, kteří je vytvořili, ale když pominu tenhle fakt, Zmizení je parádní thriller. A ten konec je proste skvělý. ()

Liweixiaojie

10/10 Už dlho ma pri nijakom filme tak nemrazilo. Toto je presne ten typ diela, ktoré bude relevantné aj za 50 rokov. Skvelé herecké výkony (Jake a Hugh sú tu naozaj skvelí), výborný scenár a nádherne ponurá atmosféra. A rozuzlenie je naozaj neočakávané. ()

angelle

Áno, toto je veľmi citlivá téma, únos nie jedného dieťaťa, ale hneď dvoch a k tomu štyria ustráchaní a zničení rodičia. Aj keď nejde o témovo nevhodný film pre deti, paradoxne som si pri ňom hovorila, že práve tento film by určite nemali pozerať deti. Áno, môže to byť pre nich sčasti edukatívne - Detičky, dávajte si pozor, nepribližujte sa k neznámym ľuďom - ale keby som mala 10 rokov a videla, že takýto dokáže byť svet, že sa unášajú deti, z ustráchaných rodičov sa stávajú vrahovia, zlá výchova môže mať katastrofálne následky, atď, asi by som prestala chodiť z domu. Ozaj oceňujem herecké výkony, najmä Jackmanov, svoju rolu zahral ozaj bravúrne. ()

agi

Tak tohle byla pecka. Řekla bych, že mi jenom tak něco nenažene husí kůži, ale tenhle film opravdu přečkal má očekávání. Jake Gyllenhaal – opravdu úžasná práce a Hugh Jackman – ještě lepší! Film mě tak upoutal, že jsem ani nedokázala odtrhnout oči od obrazovky a zvládla jsem se dokonale vcítit do hlavních postav. Tohle není rozhodně film, u kterého si hezky odpočinete u kafíčka, mnoho scén (za mě hlavně ta s kufry) není rozhodně moc příjemných, ale za to skvěle vykreslují situaci a v divákovi vyvolají emoce – někdy pozitivní, někdy naopak ty negativní. Pokud máte náladu na nějaký psychologický thriller, neváhejte a určitě si pusťte tento film! ()

gggggg

Atmosféricky to malo najbližšie k filmu Sedem, tipologicky prepracované ako Zodiac a karty s možnými páchateľmi rozdané ako v najlepších knihách Agathy Christie. Je to určite jeden z najlepších filmov vo svojom obore, ktorý síce má dva a pol hodiny, ale nenudil som sa ani v jednej pasáži. Postavy konali logicky, sem tam sa dotiahli v nejakej tej myšlienke a vznikol skvelý thriller, akých sa dnes už točí veľmi málo. ()

Falanx

66%. Unášení dětiček je vždy trochu silné kafe. Tajemný muž byl ale o třídu lepší a rozhodně svižnější. Navíc mne skutečně otrávilo jak detektiv jde zase do akce sám, nepřivolá další cajty, ni ve finále. Prostě si hraje na Spasitele a Supermana, skautík chytrolínský, za což by si zasloužil suspendovat. ()

Dr.Marek odpad!

Hugh Jackmana mám moc rád a Jacka Gyllenhaala miluju. Ale ani to nestačilo ani na jedinou hvězdičku. To je tak neskutečně plytkej a nudnej a naprosto trapnej film s modelovejma situacema, že nechápu jak někdo mohl napsat, že to je napínavý. Jak mám tyhle herce rád, tak tady Hughovi nevěřím ani za mák, že je to hystericky běsnící otec kvůli uneseným dcerám a už vůbec ne Jakeovi, že je policajt. Tenhle film je ohraná, trapná a úplně zbytečná sračka. ()

Petbrab

Pro mě malinko zklamání. Chování některých postav zcela nelogické. Film se sice snažil hrát až na dřeň, ale nepovedlo se mu to. ()

Maxtrix

Ve filmu Zmizení by mělo na papíře fungovat úplně všechno, ale přece se najde něco co tam nesedí. Fungují zde herecké výkony, scénář, nečekaný zvrat, temná, napínavá a překvapivá atmosféra, tvůrčí schopnost morálních dilemat (díky Barčo) i krásná metafora labyrintu a 2 způsobů, jak ho řešit (buď stěnu obejdu anebo ji prorazím). Vázne tempo a diváka otravuje i neustálé vybočování (ano, v labyrintu jsou slepé cesty, ale zabývat se půl hodiny něčím mimo příběh a obzvlášť, když je takhle silný, je opravdu na povážení). Mažu pátou hvězdu se slzou v oku. ()

Good_Joe

Je až neuvěřitelné, jak tento film pracuje s napětím a vy až do úplně posledního okamžiku stále nevíte, jak to dopadne. Film jde v pomalém tempu, postupně vám odkrývá všechny potřebné indicie k vyřešení případu. Všechny události, které se ve filmu stanou, do sebe postupně zapadnou jako puzzle. Každá událost, která se ve filmu stane, má v průběhu filmu větší význam. Dokonce i jedna jediná věta je pro příběh důležitá, aby to diváka zmátlo a nakonec překvapilo, jak moc se se svým přesvědčením mýlil. Opravdu jsem byl na konci filmu překvapený, že to tak dopadlo. ()

honza.g

Mohlo to být kratší, mohlo tam být méně deště a plískanic, i nočních scén (člověk pak má pocit, že taponurá atmosféra je trochu umělá). Režisér herce nevede úplně pevně, Jackman svou postavu pojal možná jednoduše, ale nic z toho neubližuje příběhu. Děj se většinu času potácí v podstatě bez pohybu vpřed, divák se začíná bát, že se rozuzlení nedočká, nebo že bude trapné. Je až s podivem, že přes všechny tyto vady se nedokážu odtrhnout, naštvat nebo sahat po ovladači a zrychlit. Jen mne zajímá, jak to dopadne. A závěr nezklame. 75% ()

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

16.12.2021

Režisér Denis Villeneuve (Příchozí, Duna) se v Hollywoodu rychle stává expertem na významné sci-fi. Jen co tak filmař dokončí adaptaci druhé poloviny knižní Duny, ujme se oceňovaného… (více)

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina