Frank Moses (Bruce Willis) je penzionovaný agent CIA, který nyní žije poklidným životem na venkově. Až do té doby, kdy se jej nové vedení CIA rozhodne zlikvidovat. Jeho tajná identita je ohrožena, proto znovu sestaví svůj bývalý tým, aby ukázali, že ještě stále mají pár triků v rukávu. Název filmu je zkratkou označení Retired Extremely Dangerous (v důchodu, extrémně nebezpečný), a právě takovým se náš hrdina ukáže. Výbušná akční komedie režiséra Roberta Schwentke natočena na motivy stejnojmenné komiksové mikrosérie tvůrců Warrena Ellise a Cully Hamnera. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

aannemer

100 minut báječné zábavy, velmi dlouho jsem se u TV tak nepobavil jako u tohoto milého filmíku. Klasický Willísek, báječný Malkovich a neskutečně laskavý M. Freeman. K tomu velmi šaramantní Helen Mirren... mimochodem, její zimní bunda mě fakt dostala, hned bych ji chtěl mít také! ()

Scaevola

Pořád žasnu, jak moc si jsou ze sebe schopny akční hvězdy dělat legraci. Každopádně banda "staříků" potěšila a K. Urban jim sekundoval více než dobře. ()

geedee

Vidět vysloužilce pařící jako za starých (a podle nich i dobrých) časů je velice úchvatné. Willis hraje Willise, Helen Mirren je naprosto nedostižná s automatickou megazbraní i ostřelovací puškou, John Malkovich ... ehm... magor(?) je naprosto dokonalý a uvěřitelný, Brian Cox jako Rus je taky (víceméně) uvěřitelný. A hudba Chrisophe Becka je velice vkusná a svižná. Vřele doporučuju. ()

jopal

Tak vaham medzi 3 a 4*. Ako parodialna komedia to uslo, ale ako akcny film to bolo straasne neuveritelne. Ale ta plejada hereckych kapacit a vykonov zase stala za to! ()

SelfishMan

Nemůžu si pomoct, ale toto mě ukrutně bavilo... Možná to není úplná akční špička a Bruce zas tak moc nežeru (kvůli těmto 2 důvodům hvězda dolů) ale já se proklatě bavil prakticky od začátku do konce. Bylo tam pár trapnějších a nudnějších momentů, ale sledovat partu vysloužilých důchodců agentů jak si hrají byl fakt zážitek. 80% (Malkovich hlavně, Freeman a Helen Mirren byli tady skvělí.) ()

MapleLoops

RED nesplnil má očekávání ani akčního filmu, ani komedie, taková důchodcovská hantýrka s nicotným dějem který patří leda tak do koše řekl bych si, ovšem to by zde nemohlo být fantastické herecké obsazení tvrďáka Willise, podivína Malkoviche, zestárlého Freemena a rusáka Coxe, také zde máme silnou zápletku ve které figuruje jak jinak žena :-). Takže pokud chcete vidět vysloužilé tvrďáky v akci a Helen Mirren za težkým kulometem ráže 50, tak si tento film pusťte protože je to jistě příjemná podívaná. pro mě je více pro než proti takže 75% ze sympatie :D. ()

imaginer21

Nemůžu si pomoc, ve zdlouhavém ději je příliš nevyužitého prostoru pro vhodné gagy. Jasně, RED je hlavně o skvostném nástupu (odstupu) starých lišáků, které máme všichni rádi. A že si to opravdu vychutnávají. Ale buď je scénárista pořád ucho, nebo mám prostě vysoké nároky. Největším tahounem tu pro mě není tentokrát "božský" Bruce, ale patřičně ujetá Mary-Louise Parkerová. "Jakej je trest za to, co tu teď provádíme?" - "Smrt." - "HUSTÝ." Chápete, ne? ()

Ghostcz

Odpočinková podíváná, která už snad nemohla dopadnout lépe :) Velké překvapení a to hooodně příjemné. Na hercích bylo znát, jak si film užívají. Je zde 100% herců, 70% vtipu a 60% akce :D Co víc si přát. ()

Simir79

Partička agentů v důchodu to natře agentům v plné síle. Celé se to točí jen kolem akce a nemá to vlastne žádnou zajimavou myšlenku. Ale pokud se jedná o jednoduchou a nenáročnou zábavu, je to celé za jedna (respaktive za 5 *). Nic co bych musel vidět podruhé, ale OK. ()

Thanyss

Bavila jsem se a to opravdu hodně dobře. Willis dokazuje, že do důchodu rozhodně nepatří a že by byla chyba ho tam posílat :) A John Malkovich v roli pošuka, na kterém vláda zkoušela drogy, je prostě geniální. Na film, jako je RED jsem čekala docela dlouho a dočkala jsem se. Není to sice až tak nabušený akčňák, ale vzhledem k věku hlavních hrdinů je to přesně akorát... Takže za mě ano, ano, ANO! :D ()

bezprezdivky

Tak to jsem fakt nepochopil. Taková herecká sestava, takový rozpočet a taková sr.... Jeden z těch filmů, kde se zasmějete několika forům, ale jako celek si to dobrovolně už nikdy nepustíte. Scénář je slátanina, která jenom hrdiny žene z jedné akce do druhé, ale logiku ztrácí cestou. Samozřejmě netřeba pochybovat o tom, že parta starých vysloužilých agentů CIA převeze celou CIA, včetně zlého víceprezidenta (proč ne rovnou prezident ?), který je chce nechat vybít. A láska na závěr .... Navíc, asi jsem divnej, ale scény, kdy se lidi jen zabíjejí, aniž by k tomu byla nějaká vtipná nadstavba, mi prostě vtipné nepřijdou. ()

XI-XAO

Tihle extrémně nebezpeční důchodci mě opravdu pobavili. Skvělá akční komedie, se skvělým seniorským obsazením. ()

Laci

Bývalý agent CIA Bruce Willis dáva dohromady partu dôchodcov, aby spoločne zabili viceprezidenta USA, pričom v ceste im stojí celá CIA. Veľmi podarená komédia, nad ktorej dejom a reálnosťou sa netreba zamýšľať. Škoda, že ku konci už humoru ubúda. Herecké obsadenie skvelé a k Johnovi Malkovichovi niet čo dodať... ()

Kada80

Nejlepší penze,takovou si ani neumíte představit.Willis ty akční hrdiny bude zvládat na jedničku snad i v osmdesáti.Ostatní na scéně taky super,ale totálně vás musí rozsekat MALKOVICH.NEZAPOMENUTELNÉ : MYSLEL JSEM,ŽE UŽ TO NIKDY NEŘEKNU. JDU SI PRO PRASÁTKO!!! Podívejte se na to a pochopíte z čeho jsem tak na větvi. 80% ()

Wladimir78

Byl sem vcelku unešen :) Malkovich naprosto užasnej, sice jeho antre bylo možna až moc přehraný a přitažený za vlasy, ale jinak prostě paráda, a ostatní o moc nezaostávali :) Old school vizuálem, obsazením a hlavně střihem, což kvituji s velkým povděkem. ()

blekekeke

Skvělý Bruce, který opět nezklamal a všem pochybovačům předvedl, že zásadně nepatří do starého železa a že je to stále ten skvělý Bruce, se vším všudy. Hlavně s tím svým šibalským úsměvem a ledovým klidem, se kterým plácá padouchy po hlavičkách. Mary-Louise Parker "ty si vážně od síajej" kdy jsem neurvale vyprskl smíchy a pak ještě několikrát :o) ()

HennessyVSOP

Škoda toho slabého scénáře, protože herci a hlášky jsou prima, ale ten děj bohužel zábavný opravdu není a tak jsem se prostě v některých chvílích děsně nudil. Na jedno shlédnutí je to naprosto bezproblémový film a některé scény si prostě nutně zapamatujete, ale po druhé se k tomuto filmu již vrátit nehodlám. ()

Tisto

cely film som mal usmev na perach, taky oddychovy film ktory vie rozveselit po strasne nudnom dni a herci si svoje role uzivaju jak dieta cumel tak preco nie 5* ()

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

01.08.2011

John Malkovich jako ruský kmotr

John Malkovich jako ruský kmotr

12.07.2011

Podle jeho výkonů v Red a Transformers 3 se zdá, že je v dobré herecké formě. Kromě hollywoodských blockbusterů si ale rád zahraje i v něčem menším. Třeba v italsko-litevské koprodukci Educazione… (více)