Paranormal Activity: The Ghost Dimension

• Česko Paranormal Activity: Jiný rozměr (více)
Trailer 2

Než se nastěhujete do nového domu, zjistěte si, kdo v něm bydlel před vámi. Pokud to neuděláte, tak se alespoň nedívejte na videozáznamy, které po sobě vaši předchůdci zanechali. Právě tyhle školácké chyby spáchal herní vývojář Ryan. Ten se s rodinou (poněkud upjatá manželka Emily a šestiletá dcera Leila) a se svým lehce neschopným mladším bratrem nastěhoval do domu, který je divákům předchozích dílů série důvěrně známý. Stejně tak znají i „strašidelné sestry" Katie a Kristi, aktérky podivných záznamů na nalezených videokazetách. To, co diváky hluboce znepokojuje, protože vědí své, začne Ryana děsit až ve chvíli, kdy holčičky na dvacet let starých záznamech začnou reagovat na to, co se v domě právě teď odehrává. Pak ještě Ryan nalezne kameru, která umí zaznamenávat paranormální jevy, a záhy mu dojde, že s ním v jeho novém domě bydlí také síly, s nimiž by se nikdo normální nikdy setkat nechtěl. Seznam obětí, které mají na svědomí, je už pořádně dlouhý, otázkou zůstává, zda na jeho konec přibude i jméno Ryana a členů jeho rodiny. (CinemArt)

Trailer 2

*CARNIFEX*

Do domu, ktorý bol v minulosti známy mnohými paranormálnymi aktivitami, sa nasťahuje nová rodina. Potom ako v jednej z miestností nájdu kameru s video páskami, ktoré zachycujú mnoho záhadných rituálov, sa všetci presvedčia, že ich voľba na tento príbytok nebola najlepšou variantov. Ako fanúšik "P.A.", obzvlášť ducharín, dokážem tomuto subžánru, vzhľadom k čoraz slabšej ponuke, kadečo odpustiť. Tvorcovia tejto série sa zrejme domnievali, že zhmotnením ducha bude snímok rázom agresívnejší pričom divák ocení tento prvok natoľko, že v poradí šiesta časť bude konečne dôstojnou rozlúčkou. No a myslím že sa to sčasti aj podarilo. Určité pasáže boli dostatočne atmosferické, lakačky účinné, takže sám za seba, napriek tomu, že podľa mňa bola tretia časť proste TOP, nemôžem inak, iba vyjadriť spokojnosť na úrovni trošku lepšieho priemeru. Zázrak to nie je, vyslovená hanba taktiež, tak skromné tri budú zrejme akurát - 55% ()

dom156

Série byla celkově hrozná až otřesná, ale tento díl se povedl nejvíc. Jak se říká to nejlepší nakonec. Tento díl je dobrý po všech směrech a hlavně kvituji jiný pohled z kamer kde je konečně vidět ("něco nadpřirozeného"). Vysvětlení předchozích filmů je zde velmi okrajové a plno otázníků stále nebyla vysvětlena, což bych bral jako velké mínus. Byl jsem na tom v kině ve 3D a myslím si, že to 3D je zde úplně k ničemu. Doufám, že tvůrci budou mít dost soudnosti a další pokračování už dělat nebudou, jelikož jak líp skončit než takto. ()

Havaj8

Já jako celkem fanoušek série PA jsem zklamanej. Od toho názvu jsem si představoval kdovíjaký dimenze, ale tam jsme se s ničím takovým vůbec nesetkali, kromě temnýho černýho stínu. Nápad ušel, jakože jenom stará kamera může vidět tyhle activity, ale podle mě to byl snad nejslabší díl. Čím víc oni vědí, že na tom vydělaj, tím víc se asi snažej ušetřit. Tam nebylo nic drahýho, i ty závěrečný titulky byly obyčejný a bez hudby. Ta husí kůže a mráz po zádech absolutně vymizel. Jestli se dá něco opravdu vyzdvihnout, tak ženský obsazení, v tomhle opravdu byl znát pokrok. ()

juta

Jeden z těch vydařenějších dílů. Já miluju přesně takové poletující částečky a nápad s kamerou, která dokáže tohle zachytit byl taky super. Ale jak to tak bývá u této série, konec není úplně to pravé, třeba v tomhle případě mi chyběla nějaká lepší atmosféra, vizuální efekty jsou slabší a zabíjení nešokuje, ale oproti jiným dílům jsem s výsledkem celkem spokojený. ()

Epistemolog

Nejlepší díl celé pofiderní série to uznají i neutrální kritici FF. Snímek má své wtf momenty, ale to každý nový horor. Celkově jde o povedený celuloid a co se týče stylu hand cam je nad touto kontroverzní laťkou proklatě vysoko. Atmosféra je vcelku povedená a lekačky nejsou k zahození, celkově to funguje, což u PA bylo žádané zboží. Olivia Dudley má výstavní dudy, votom žádná ovšem 3D je fakt zbytečné. V tomhle díle se nudit nebudete a to jsme přece chtěli. ()

• V Ryanově (Chris J. Murray) pracovně, kde s bratrem přehrávají nalezené videokazety, visí na zdi plakát k mobilní hře "Dead Trigger 2" českého vývojářského studia Madfinger Games. (Jifo)
  • Kdo byl v kinech při sledování filmu Paranormal Activity 4 (2012) trpělivý a dokoukal i závěrečné titulky, mohl po nich spatřit promo právě k tomuto filmu. (MikeCool)
  • Katie Featherston (Katie) měla původně natočit jen první tři filmy. Jelikož si ji ale režiséři a producent Oren Peli velmi oblíbili, byla jí nabídnuta spolupráce i pro další díly. (SidneyP)

Související novinky

Kdo napíše G. I. Joe 3?

Kdo napíše G. I. Joe 3?

05.07.2014

Studio Paramount připravuje na rok 2016 spoustu pokračování. Zatím se chystá premiéra pro Jeníčka a Mařenku 2, Star Trek 3, Policajta z Beverly Hills 4, Paranormal Activity 5, Transformers 5 a… (více)