• Česko

Paranormal Activity 5

(neoficiální název)

• Nizozemsko

Horor

USA, 2015, 88 min (SE: 97 min, Alternativní: 95 min)

Gregory Plotkin

John W. Rutland

Jason Blum

Michel Aller

Scénografie:

Nathan Amondson

Kostýmy:

Lisa Lovaas

Zo všetkých tých častí série Paranormal Activity sa mi táto zdala najvydarenejšia, aj keď zase na druhú stranu treba poznamenať, že neišlo o nič oslnivého čo by ma zrazilo dole zo stoličky. Je tu jedna démonická bytosť, malé sympatické dievčatko, vyplašený rodičia, farár... čiže štandard čo k ducharine tohto typu neodmysliteľne patrí. Navyše príbeh disponuje pár spestreniami ako napr. celkom zaujímavou časovou slučkou, len škoda, že tento prvok nebol spracovaný do väčšej hĺbky. Čo sa týka hororových prvkov, tak je jasné, že sa tu po celý čas hralo predovšetkým na ľakačky, ktorých je tu dosť, či sú ale funkčné je otázne. Na druhú stranu sa mi celkom páčilo, ako dokázala atmosféra miestami zhustnúť, žiaľ len chvíľkovo a nie tak často akoby som si želal. Len priemerný dojem. 60/100(30.4.2016)

Klišoidní sračka, která recykluje své předchozí snímky a nebo vykrádá nápady z jiných filmů. Občas jsou scény, které na těle zamrazí ale v celkovém hodnocení se to nemůže výrazně projevit. Stejná sranda jako každý rok, stačí vidět jednou a zase s klidným svědomím zapomenout. Kam se to hrabe na zlatou jedničku, které jsem v době vzniku měl velmi v oblibě, díky budování napětí a provedení námětu na plátno... Dneska už jde v téhle sérii jen o to, aby se z lidí vyždímalo co nejvíce peněz.(24.12.2015)

• SOLOM.

Je až k nevíře, že z něčeho takového jako je Paranormal Activity se snad stala další nekonečná série a ještě navíc každý díl vydělal svým tvůrcům nehorázné peníze. Tentokrát se rozhodl namastit si kapsu Gregory Plotkin, který měl od druhého dílu na starosti střih. Christopher Landon již zřejmě neměl dost inspirace k sesmolení dalšího scénáře a tak proběhla změna i na tomto postu a jeho maličkost vystřídala hned čtveřice scénáristů. No a že by to byla změna k lepšímu, se zrovna říci nedá. Téhle sérii už totiž nepomůže ani svěcená voda, natož zhmotněný démon Tobi. Co se týká kvality, tak tento díl skvěle zapadl do podprůměru svých předchůdců, takže žádné velké fanfáry neočekávejte! Děj nám nabídne další nešťastnou rodinku, která byla předurčena k teroru nadpřirozených sil a přestože se zde značně přitvrdilo, tak nevím, zda digitální para teror byl zrovna to pravé ořechové. Několik lekaček tu sice proběhne, ale že by se rozpoutala nějaká atmosférická bouře – tak to ani omylem. Již značně vyčpělý příběh nám přesto nabídne jistou spojitost s předchozími událostmi a to díky starým videokazetám. Což se mi asi jako jediné líbilo i fakt, že se opět dozvíme několik novinek ohledně tajemného Tobiho. Ten má prostě na debilní rodinky skvělý čuch a docela se divím, že mu trvalo tak dlouho, než uskutečnil všechny své plány.(13.10.2017)

Určitě nejlepší díl nepovedené paranormální skládačky. Sem tam to mělo slušnou atmosféru, zafungovalo pár lekaček, trochu se zainvestovalo i do efektů a postavy nebyly na pěst. pokud tedy nepočítám postavu otce. To byl debil. Samozřejmě ani v tomto případě se tvůrci nevyhnuli logickým kiksům a i tady si člověk musí často klást otázku "kdo to ku*va točí?". Ale s tím se tak nějak počítá. Každopádně u Ghost Dimension je asi největší škoda, že nebyl zvolen alespoň kombinovaný formát FF a klasiky. Nicméně i tak to stojí za to vidět, což je v souvislosti s Paranormal Activity příjemným překvapením. 60%(20.12.2015)

• sedm.1

Série Paranormal Activity patřila až do Ghost Dimension mezi mé nejoblíbenější a nejpůsobivější podívané, ovšem směrem, kterým se vydala právě tímto pokračováním, je pro mě konečná. Tvůrci zde totiž naprosto neohrabaně a bezohledně zazdili vše, co doposud ostatní díly tak pracně budovali, zcela zde změnili nastavená pravidla a styl zpracování, a dokonce se jim tady podařilo dosáhnout i něčeho, co jsem si myslel, že snad ani není možné, a to totální nefunkčnosti found footage, která na mě vždy působila,a to i v těch nejlacinějších bracích, ovšem zde prostě ne! Nechápu. Zápletka se jinak snaží propojit a zkompletovat dění všech doposud natočených „Activit“, ale i v tomto ohledu to je zpackané, marné, nelogické a hlavně strašně nudné. A vlastně ani postavy, či jejich představitelé, nejsou vůbec výrazný, zkrátka Ghost Dimension pro mě svou existencí nekompromisně pohřbil doposud skvěle rozjetou a extra působivou sérii, já truchlím a mám přání, na které jsem v souvislosti s touto sérií nikdy nechtěl ani pomyslet, ale nyní tedy doufám, že šlo již o poslední díl a nebude tak již nadále hanobena památka předchozích parádních Activit dalšími podobnými zbytečnostmi!(1.2.2017)

• - Spoiler: Počet mrtvých je 5. (hansel97)

• - Snímek byl natočen za 45 dní. (SidneyP)

• - Jediný film ze série, u kterého nebyl natočen alternativní konec. (SidneyP)