• Česko

Paranormal Activity 5

(neoficiální název)

• Austrálie

Horor

USA, 2015, 88 min (SE: 97 min, Alternativní: 95 min)

Taková normální rodinka se nastěhuje do úplně novýho baráku, jen jim nikdo neřek´ , že už tam bydlí ektoplazmicky černej Toby, kterýho jedinou zábavou, bude hejbat lustem a každovečerní pokec s malou Leilou . Leilu navede k tomu, aby pastelkama namalovala na zeď Sezame otevři se, což se rodičům úplně nelíbí, bo ten primalex taky něco stojí. Atmoška se tomu upřít nedá, lekánečky jsou sice trochu průhledný, ale občas i plně funkční a musím říct škoda, že víc prostoru nedostala Olivka Dudlíková. Koukatelnej průměr, kterej bych klidně napálil na čtyři, kdyby ten konec nebyl tak zprasenej. Zelenej Toby mě fakt nepřesvědčil. 55% P.s.: Přemýšlím, jeslti soudruh ze CinemArt ten film viděl, nebo jen přeložil obsah. Bééé je správně. Jinak by takovou kravinu nemohl postnout.(10.1.2016)

• Stoka

Kdepak lidičky ani zdaleko to není nejlepší díl. Už neví co mají vymyslet a ten zhmotněný duch stál za prd, dělo se tam pořád to stejné. První tři díly byly dobré, pak už došly nápady a filmy nezaujaly. Už prosím žádné pokračování - k ničemu by to velice nevedlo. S odřenýma ušima dvě hvězdy, víc ani hovno!(9.12.2018)

Lekačky jsou fajn, atmosféra víceméně taky, takže na co si stěžovat? No asi hlavně na to, že je to celé už pošesté. Čas neúprosně letí a lidé stále dál ochotně natáčejí svůj dům, ve kterém začíná strašit. Divák už z toho začíná být mírně přešlý a tak jej do sedaček kin nenažene ani když je všeho více a denní rozhovory se omezí na minimum. Série pro mě působí hodně už vyčerpaně, přestože tenhle díl patří k tomu lepšímu co nabídla. 55%(14.1.2016)

Zo všetkých tých častí série Paranormal Activity sa mi táto zdala najvydarenejšia, aj keď zase na druhú stranu treba poznamenať, že neišlo o nič oslnivého čo by ma zrazilo dole zo stoličky. Je tu jedna démonická bytosť, malé sympatické dievčatko, vyplašený rodičia, farár... čiže štandard čo k ducharine tohto typu neodmysliteľne patrí. Navyše príbeh disponuje pár spestreniami ako napr. celkom zaujímavou časovou slučkou, len škoda, že tento prvok nebol spracovaný do väčšej hĺbky. Čo sa týka hororových prvkov, tak je jasné, že sa tu po celý čas hralo predovšetkým na ľakačky, ktorých je tu dosť, či sú ale funkčné je otázne. Na druhú stranu sa mi celkom páčilo, ako dokázala atmosféra miestami zhustnúť, žiaľ len chvíľkovo a nie tak často akoby som si želal. Len priemerný dojem. 60/100(30.4.2016)

Bohužel pro mě jednoznačně zklamání.Podle počátečních recenzí a po strašně špatném čtvrtém díle jsem čekal pořádně nadupané zakončení, bohužel pátý díl je naprosto průměrnou duchařinou která spíš než pořádný a děsivý Haunted House připomíná lehce hororové fantasy které je navíc devalvováno tunou vtipných hlášek bratra hlavního hrdiny.Příběh pokračuje tam kde skončil a místy se dá lehce mluvit o atmosféře, ale bohužel tvůrci zvolili nešťastný přístup.Zatímco v předchozích dílech byl Toby stín, či odraz nápadně připomínající ducha malého kluka, tady je to obří CGI černá skvrna připomínající rozteklý asfalt co se občas transformuje do podoby rádoby ďábla/démona.Rozhodně bych na finální díl čekal víc lekaček, než jen tři nebo čtyři a jak už sem se zmínil, rozhodně bych uvítal víc atmosféry.Pátý díl mě sice bavil co se příběhu týče a herci i postavy jsou velice sympatické a o proti čtyřce je to neskutečný vzestup kvality, bohužel jsem se ani vteřinu nebál a o to má jí sakra u hororu především.Z pátého dílu se bohužel stalo komediální hororové fantasy, které možná vyústilo v opět destruktivní a beznadějný konec, ale co se do děsivosti týče nešahá jedničce a natož nejděsivější trojce ani po kotníky a když se na konci z Tobyho objevily jenom nohy a řev, byl sem už spíš nasranej.Zatímco po třetím díle jsem odcházel z kina bledej a podělanej strachy, z pětky jsem odcházel nadrženej z brutálně sexy Olivie Dudley...smutný vývoj série.55%.(10.11.2015)

• - Jedna z rolí byla půvosně nabídnuta zpěvačce a herečce Demi Lovato. (hansel97)

• - Premiéra filmu byla posunuta až na říjen 2015 z důvodu uvedení latinského spin-offu, který šel do kin v lednu stejného roku. (SidneyP)

• - Produkce filmu byla potvrzena již před uvedení 4. dílu do kin. (beba789)