poster

Paranormal Activity: The Ghost Dimension

 • Česko

  Paranormal Activity: Jiný rozměr

 • USA

  Paranormal Activity: The Ghost Dimension

 • USA

  Paranormal Activity 5

  (neoficiální název)
 • Slovensko

  Paranormal Activity: The Ghost Dimension

Horor

USA, 2015, 88 min (SE: 97 min, Alternativní: 95 min)

Režie:

Gregory Plotkin

Kamera:

John W. Rutland

Producenti:

Jason Blum

Střih:

Michel Aller

Scénografie:

Nathan Amondson

Kostýmy:

Lisa Lovaas
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • POMO
  ***

  Ghost Dimension nadväzuje na osviežujúci a najlepší diel série (3), ale je iba lenivým recyklantom nielen paranormal chytákov (nájdete v tom všetko možné od Insidiousov až po finále REC). Ľakačky ako tak fungujú, ale s neprekvapivým dejovým vývinom to nad priemerný dojem nevytiahnu. Dva a pol hviezdy.(1.11.2015)

 • *CARNIFEX*
  ***

  Do domu, ktorý bol v minulosti známy mnohými paranormálnymi aktivitami, sa nasťahuje nová rodina. Potom ako v jednej z miestností nájdu kameru s video páskami, ktoré zachycujú mnoho záhadných rituálov, sa všetci presvedčia, že ich voľba na tento príbytok nebola najlepšou variantov. Ako fanúšik "P.A.", obzvlášť ducharín, dokážem tomuto subžánru, vzhľadom k čoraz slabšej ponuke, kadečo odpustiť. Tvorcovia tejto série sa zrejme domnievali, že zhmotnením ducha bude snímok rázom agresívnejší pričom divák ocení tento prvok natoľko, že v poradí šiesta časť bude konečne dôstojnou rozlúčkou. No a myslím že sa to sčasti aj podarilo. Určité pasáže boli dostatočne atmosferické, lakačky účinné, takže sám za seba, napriek tomu, že podľa mňa bola tretia časť proste TOP, nemôžem inak, iba vyjadriť spokojnosť na úrovni trošku lepšieho priemeru. Zázrak to nie je, vyslovená hanba taktiež, tak skromné tri budú zrejme akurát - 55%(17.12.2015)

 • humanbeing
  ***

  Je tu snad závěrečný díl série a dobrá zpráva je, že je to lepší než PA 4, ale, řekněme si to upřímně, to nebylo zas tak těžké dosáhnout. PA 5 dává dohromady střípky z předchozích filmů a vzniká cosi dávající vcelku smysl, v rámci horrorového žánru. Po stránce strašidelnosti film moc nefunguje, a za to také může vysoká frekvence lekaček, které na diváka útočí asi každé tři minuty, a tentokrát už od prvních minut - a tady je vidět, že to dlouhé čekání v předchozích filmech na první lekačku prostě mělo smysl. Ve scénáři je pár pěkných nápadů, je jen škoda, že působí, jako kdyby tvůrci házeli nápady na jednu hromadu, aniž by ve výsledku znali jejich smysl v rámci celku, a použili to lepší, co na "hromádce" našli. Jako jeden z těch lepších se dá zmínit ten, co je na plakátě, tedy tunel vedoucí z pokojíčku do neznáma, který docela možná tvůrci zahlédli ve hře Silent Hill 4, anebo také ne. PA 5 se pyšní nejen tím, že konečně ukazuje aktivitu - tedy cosi, co připomíná kouřové monstrum z Lostu -, ale také faktem, že jde o první PA ve 3D. Bohužel ve 3D je, když přimhouřím oči, jen půlka filmu (!). Scény působící prostorovým dojmem začnou až momentem, kdy si jedna z hlavních postav pořídí 3D kameru, a dále tyhle scény jsou ještě prokládány běžnou 2D přepínáním kamer z různých částí domu. Dává to sice smysl, ale pocit při sledování filmu je... jak bych to jen nazval, nepohodlný? Navíc, všechny 3D záběry jsou prokládané, čili mají v obraze nepříjemné pruhy. Jediným kladem na 3D je tak zobrazení kouřového monstra, či jeho kousků poletujících ve vzduchu, kde 3D efekt na plátně působí velmi zajímavě. Doporučit, nebo ne? PA nikdy nebylo o příběhu, tedy po této stránce zřejmě nebude nikdo zklamán, už horší je to po stránce, chcete-li se bát; i když, na mé projekci se první půlhodinu ozývaly dívčí výkřiky, takže je docela možné, že první půlka - než se lekačky začnou až příliš opakovat - docela hrůzu nahánějící za jistých okolností být může. Paranormal Activity je (asi) naposledy v kinech! Myslím, že horrorový fanda si tuhletu příležitost ujít nenechá, přece jen PA již několikátý rok vyplňuje mezeru po Saw, které se tradičně objevovalo v kinech v období Halloweenu a je jen otázkou, co ho vystřídá. Pokud váháte a nechcete zbytečně vyhazovat peníze, raději si pusťte znovu třetí, dle mého názoru nejlepší, díl.(1.11.2015)

 • verbal
  ****

  Chvalme Satana! Po pěti mlaskavých šlápnutích do hovna konečně někdo udělal z Abnormálních pasivit aspoň trochu Paranormální aktivity a splácal asi nejlepší péovéčko od RECu 2. Hnusné neherce vystřídali sympatičtí herci, kteří se nebojí i vzít kameru do ruky a sem tam se s ní projít, no a démonek tentokrát dělá solidní bordel a posedává ostopéro, a ne jen při úmorném cyklování CCTVéčka jednou za film rozhoupe lustr a jednou strašlivě vrzne dveřmi. No vida, jakmile od toho odstavili unylé židácké bubukomando ve složení Orál Feli a Persil Šulimán, rázem to dostalo koule i předkožku. To však velmi překvapivě nerozdýchala zdejší kohorta nevkusných maďarských teplometů a centurie artových pražským bukvic, co tu u předchozích homodílů předváděly cákací spartakiádu, a jedinému kulantnímu pokračování hystericky kurví rejtyng.(5.1.2016)

 • TheDon
  ***

  Taková normální rodinka se nastěhuje do úplně novýho baráku, jen jim nikdo neřek´ , že už tam bydlí ektoplazmicky černej Toby, kterýho jedinou zábavou, bude hejbat lustem a každovečerní pokec s malou Leilou . Leilu navede k tomu, aby pastelkama namalovala na zeď Sezame otevři se, což se rodičům úplně nelíbí, bo ten primalex taky něco stojí. Atmoška se tomu upřít nedá, lekánečky jsou sice trochu průhledný, ale občas i plně funkční a musím říct škoda, že víc prostoru nedostala Olivka Dudlíková. Koukatelnej průměr, kterej bych klidně napálil na čtyři, kdyby ten konec nebyl tak zprasenej. Zelenej Toby mě fakt nepřesvědčil. 55% P.s.: Přemýšlím, jeslti soudruh ze CinemArt ten film viděl, nebo jen přeložil obsah. Bééé je správně. Jinak by takovou kravinu nemohl postnout.(10.1.2016)

 • - Film existuje vo verziách s dvoma koncami. Verzia, ktorá bola uvedená v kinách v ČR a SR, má o dve minúty viac ako verzia s druhým koncom. (Stefan Deryck)

 • - Spoiler: Počet mrtvých je 5. (hansel97)

 • - V Ryanově (Chris J. Murray) pracovně, kde s bratem přehrávají nalezené videokazety, můžete na zdi vidět plakát mobilní hry "Dead Trigger 2". Jedná se o hru vyvinutou českým vývojářským studiem Madfinger games. (Jifo)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace