Irská odplata

Perrier's Bounty

Perrier's Bounty

Akční / Komedie / Krimi / Drama

Irsko / Velká Británie, 2009, 88 min

S pejskařama nebude nikdo vyjebávat! Perrierova odplata je komedie. Seriózně si to dokáži představit jako povedenou divadelní hru, která vznikne do nějakých pěti let v Anglii. Černý humor, peprné hlášky, pozoruhodné panoptikum gangsterských postaviček... je to prostě zábava. Zde ale veškeré klady končí (možná ještě několik dobrých hereckých výkonů, hudba), protože tenhle snímek jako okénková předváděčka docela nudí a zklamává. Nevím, ta divadelní prkna by tomu asi slušela víc, několik vtipných scének k tomu přímo vybízí. Takže jako taková milá televizní jednohubka OK, ale nějakou větší důležitost film postrádá. Shlédnuto kvůli Cillianovi.(26.9.2010)

• Cervenak

Nečakane chabé. Ritchieovka bez Ritchieho videoklipovej zábavnosti a úderných postáv. Hrdinovia tohto filmu sú zaujímaví len tým, akí sú nesympatickí a nudní (jediný, kto tu má trochu šťavy, je Gleeson). Halda prázdnych kecov, ktoré majú dodať akože nejakú inú, možno osudovú atmosféru, ale zúfalo to nefunguje. Má to hodinu dvadsať, ale už v polovici som mal dojem, že som videl celú sezónu nejakého nevydareného bulšitu z írskeho podsvetia. Nebrať.(31.3.2011)

Slabý, nijak originální film, který má to štěstí, že získal solidní obsazení. Nicméně jediný vážně výrazný človíček z téhle party je Jim Broadbent, který svého "nespícího" Jima zahrál na vyvážené komediálně-dramatické úrovni, což se ostatním moc nedaří (především Murphy je tu za vážného, zdeptaného týpka). Tahle story peněz, psů a homosexuálních gangsterů je někde na půli cesty mezi nezávislou irskou krimi-komedií a "vyprávěčkami" od Ritchieho. 50%(14.6.2011)

Mně se to do vkusu trefilo. Jasně, je těžký to lidem doporučovat, protože každýmu se líbí něco jinýho, ale recenze jsou subjektivní názory. Já už třeba nechci nikdy znova vidět Avatara, ale Irská Odplata se mi zamlouvala a za shlédnutí stojí. Nejmíň mě vlastně zaujal představitel hlavní role, ale jinak herecké výkony super, kvantum hlášek a černého humoru, pěkně syrově vyobrazené násilnosti. Prostě to mělo koule. A to je můj styl kámo... 90 % Oblíbená část- výměna aut s mladíkama(17.4.2011)

Taková Irská verze Ritchieovek. Spadá do průměru svého žánru, ničím až tak moc nepřekvapí (až na příchod pejskařů), cool hlášek je taky po skrovnu a ta irská angličtina je děsná... naopak příjemný byl hlas "vypravěče", dobře obsazení herci a ta trocha humoru byla dostatečně černá aby se mi líbila. Tento žánr mám ale hodně rád, Irsko tuplem takže pro mě 70% na pomezí 3 a 4 *. Vidět stáčí jednou.(25.3.2011)