Deyw

Dnes uz bych tomu plnou palbu nedal..vypada to strasne.. :D ale diky nostalgii a vzpominkam to na plnou palbu je..jeden z nejlepsich vetrelcu..ta komorni atmosfera a bezmoc je proste jedinecka a lepsi nez akcni dvojka. ()

SeanLSD

Pripraviť Ripleyovej takýto krutý koniec po všetkom čo si prežila považujem za kruté až zvrhlé, ale dokázal by som si tú beznádej užiť, ak by prebehla originálnejším spôsobom. Oproti vizionárskemu Cameronovi však nadaný videoklipár Fincher v ťažkých realizačných podmienkach bez hotového scenára iba zopakoval votrelčiu schému z jednotky, obohatenú o výbornú atmosféru zhrdzavenej planéty a posilnené feministické posolstvo. Nevítaného hosťa sme už poznali, nikam sa neposunul, nepredviedol nič nové a ešte k tomu ho aj bolo málo. Navyše ani vzťahy a psychológia výborne obsadených väzňov ma na rozdiel od prvých dvoch častí nedokázali nadlho upútať. Zo všetkých zaujímavých potencialít, ktorými sa tretí Votrelec či dokonca votrelec Na Tretiu mohol stať, spojené s menami Williama Gibsona či Vincenta Warda, vzniklo nakoniec producentmi napísané nepríliš originálne pokračovanie, ktoré iba naťahuje Ripleyovej utrpenie... Ani jedno by nevadilo, keby to nebola tak trochu nuda... P.S. - Však už o pár rokov malo nasledovať také prevratné rozbíjanie klasiky, že sa nikto nestíhal čudovať... ()

Radiq

Zrovna optimisticky nám to nezačne, když zjistíme, že David Fincher se nebál nechat sejmout i tu malou holku z dvojky. Ale Ripleyová přežila a jak to vypadá, nebyla sama. Prostředí odlehlého vězeňského komplexu mi přišlo trochu předimenzované a takové "to by se mohlo hodit do filmu s vetřelcem". A ty charaktery, no, raději pomlčím. Naproti tomu Ripleyová s holou hlavou vypadá (a mluví a chová se) fakt drsně a možná i víc sexy než v předchozích dílech. A pak je tu xenomorf, často velmi digitální a to je pro mě osobně strašnej průser. Není nad to, když to vše bylo dělané pěkně poctivě, analogově. Jediným krokem vpřed byl vlastně krok vzad - že se vrátili k "hladké" podobě, jakou měl vetřelec v prvním díle - přeci jen ti Cameronovi byli jak pěknej software, kterej toho sice umí hodně, ale ty pičovinky kolem si mohl odpustit. Nevím jak ostatní, ale já mám rád hladkou. Moje nejoblíbenější scéna je, jak na ošetřovně xenomorf slintá u holé hlavy Ripleyové. A pak se mi líbila hláška: "We ain't got no entertainment center, no climate control, no video system, no surveillance, no freezers, no fucking ice cream, no rubbers, no women, no guns. All we got here is *shit*!" Viděl jsem Special Edition, ale nemůžu porovnávat s původní verzí, protože si ji nepamatuju. Jediné, co si vzpomínám, že tam bylo, tak jak se při pádu do olova ještě stihnul jeden alien vyklubat... a tady to nebylo a já to tam chtěl. Myslím si, že David Fincher to mohl natočit líp, ale jakožto první celovečerák se mu asi dívali na ruce a na rozpočet. PS: to propojení hudby 20th Century Fox a "vetřelčí" hudby - velmi pěkné. ()

vesper001

Počátek přesvědčení, že kdo nemá v režijní filmografii nějakého toho Vetřelce, jakoby nebyl. Nového nic a recyklace starého nakonec vyprodukovala jen hromadu odpadu. S mariňáky se ještě jakžtakž dalo vyjít, ale naháněčka tuctem špinavců někde v předaleké galaxii? Žádná velká zábava, ani když fandíte zubatému vysavači. ()

CinemaRanger

Nejenže je to první film Davida Finchera, ale také první Vetřelec, kterého jsem viděl. Mimochodem tento díl byl dlouhou dobu můj nejoblíbenější. Po zhlédnutí Director Cutu měním na plný počet, protože je to zkrátka úžasný film. Sice nedosahuje kvalit jako jeho dva předchůdci, ale vede si skvěle a jde o obstojné ,,zakončení". Výborní herci, i malé role hrají parádně. Scénář promyšlený a režie, co si budem povídat, už tehdá to byl klasický Fincher. První díl byl skoro čistě horor, druhý spíše akčňák a trojka je ponurý psychologický až depresivní thriller/horor, tak jak to známe z jeho dalších projektů. Krom Vetřelce jsou tu hrozbou i vězni, banda těch nejhorších. Vrazi, násilníci, pedofilové a uchyláci, někteří dokonce fanatici, jenž začnou Xenomorfa uctívat jako boha. Tísnivá atmosféra a napětí se jen hrne. Kamera je naprosto úžasná. Záběry na povrchu mistrovské a celkově se mi líbí ten styl, který je stylizovaný tak, že hlavní věci se dějí na okrajích a střed záběru zůstane ,,prázdný". Nebo podhledy jsou taky výborné. Hudba skvěle pasuje do prostor věznice a vizuální efekty jsou až na pár momentů výtečné. No a právě těch pár momentů je to jediné, co film sráží. Když stvůra pobíhá na stěnách a je použito právě toto nepěkně CGI, působí to až směšně. Chápu je to rok 1992, ale i v té době už byly triky na lepší úrovni. Kdyby ho tam nedali a zůstaly u nahánění z pohledu kamery nebo by tam běhal chlápek v obleku udělali by lépe. Ale co už, na kvalitě filmu to moc nestrhne. Jde jen o pár vteřin. Zajímavé je, že prodloužená verze, která je o 30 minut delší nemá žádná hluchá místa, ale kinoverze ano. Také má D. cut několik scén jinak a myslím, že jsou mnohem lépe udělané. Přeci jenom dává větší smysl, aby se Alien stvořil z vola než ze psa. Vzhledem k tomu, že jsme v minulém záběru viděli, jak táhne modul, ve kterém byl ,,obličejový objímač". To by bylo z mé strany vše. Alien³ rozhodně nedělá sérii ostudu a mohlo to tímto dílem klidně skončit. ()

Columbus

Treti a ac podivne zpracovany vetrelec neni vubec zly.Mozna je dobre, ze ho dostal do sparu do te doby pouhy clipar Fincher. Dal mu novy rozmer, v tomto dile je vic psychologie, nez kdy jindy a to nejen ve scenach z trestanecke kolonie. Da se vytusit i neco z vetrelecke "hlavy". Nutno vyzdvihnout skvele zpracovane sekvence, kdy ma divak moznost "videt" ocima vetrelce: podivne zrychleme pohyby, rotujici sirokouhly obraz.... proste je to jiny. Fincher: dobry! :) ()

Decker

Trikrat bravo. Tenhle film je doopravdy vynikajici. Absolutne jiny nez jeho dva predchudci. Dosti depresivni a psycholigicky. No a konec ? Nebudu prozrazovat, to uz MUSITE videt sami. ()

mr.kliky

Neváhejte a přijeďte navštívit planetu Fiorina 161 s krásnou přírodou a příjemnými interiéry ubytovny s výhledem na moře,kde vám bude dělat společnost zájezd pětadvaceti násilníků.Jídlo je podáváno formou švédských stolů,takže si může každý nabrat podle libosti.Nelze opomenout ani vlídný a milý personál,který vám po celou dobu pobytu bude ochotně pomáhat a ve všem vám vyjde vstříc.Kuchyňské nože a požární sekyry v ceně,depka pětkrát denně. Ženám je poskytováno spoustu výhod a bonusů ()

Triple H

Môj druhý najobľúbenejší diel Votreleckej série. Veľká škoda, že štúdio nedovolilo Fincherovi, aby si ho zostrihal podľa seba. Hodnotím tu 145 minútovú špeciálnu edíciu, na ktorej sa sám Fincher nepodieľal, ale bola zreštaurovaná, aby čo najviac zodpovedala jeho pôvodnému zámeru. Zlepšenie je naozaj markantné, atmosféra je depresívna a asi najhutnejšia z celej tetralógie. Jediné výrazné mínus sú mizerné digitálne efekty Votrelca, ktoré nestoja ani za prd. Mohli použiť radšej klasickú animatronickú verziu. Pôsobí to dosť rušivo a v podstate len kvôli tomu strhávam a zaokrúhľujem svojich ****1/2 smerom nadol. ()

matezzz

Fincherovo podání vetřelce. Ripleová jako jedniná žena mezi samými úchylnými vrahy a sexuálními devianty...zajímavý nápad. A ktomu obklopeni vetřelcem. Je to sice slabší než 1ka a 2ka, ale laťka je pořád hodně vysoko. ()

chelseaman22

Určitě jsem měl právo obávat se, jak se bude prezentovat již v pořadí třetí díl o Vetřelci. A nebylo to špatné. Trošku chybělo napětí a samozřejmě i kvalita, ale je nutno si uvědomit, že po dvou trhácích nelze očekávat žádné zázraky. 80% ()

LeoH

Fincher je podle mě prosím pěkně úchyl, v jádru banální estét násilí, zla a temnoty, vzbuzující depresi pro depresi a podporující líbivě negativní nazírání světa. Způsob, jakým ve svých začátcích popadl za rohy vetřelcovskou franšízu, má ovšem krom všeho, co jsem právě vyjmenoval, své nemalé kouzlo a dokonce jisté pozitivní podtóny, snad i díky tomu, jak se produkce snažila držet nováčka průběžně na uzdě. Těsné čtyři hvězdičky patří lehce rozcouranému, ale celistvému Assembly Cutu, ne torzu, které se původně dostalo do kin. ()

filmmovier

Ano, je to už slabší než jednička a dvojka, ale pořád to má něco do sebe a zase je to úplně jiné, než předešlé díly. Opět jiná atmosféra a tentokrát i jiný Vetřelec. Sigourney je jako vždy výborná, atmosféra je depresivní a bezradná, příběh zajímavý, ale v porovnání s minulými dvěma díly už tolik nechytne. Zároveň bylo vidět i to, že to není typický Fincher, ale jeho klasický rukopis je znatelný. Atmosféra, efekty a napěí jsou tedy na vysoké úrovni a já jsem rád, že si Vetřelec i se třetím dílem udržuje tak skvělou laťku. Fragment Davida Finchera je za 85% a já jsem zvědavý, jak dopadne čtyřka. A jo, napíšu to, i když je trojka určitě největší zářez ve Fincherově kariéře, jeho pozdější filmy jsou lepší a prostě víc od něj. ()

David.Darco

Bol, nebol raz jeden kamarát Hamaradža, ktorý ako malý chlapec zospoiloval iného malého chlapca, ktorý na spoiler nezabudol ani po približne ôsmich rokoch. A tak tomuto chlapcovi neostávalo nič iné, ako sa tešiť na súvislosti vedúce k tomuto spoileru. Spočiatku chlapec musel konštatovať, že zasadenie, postavy a celý nápad sú vynikajúce a bol ohúrený. Potom však prišiel Alien do ošetrovne a chirurgicky dokonalé rozprávanie dosť pokazil. Počítačový Alien je povedzme si úprimne...naozaj otrasný. Najmä preto, že v niektorých scenách vyzerá obrovsky, v iných je zasa maličký (nie nie je to rastom proste to je rozhádzané). Nápad nakrútiť scény z prvého pohľadu Aliena vynikajúci. To že režisér nútil v danom prostredí postavy myslieť ako sa ubránia, keďže veľa možností nebolo, mi prišlo super. Čerstvý vietor. No a napokon sme sa dostali na koniec, kde zospoilovaný chlapec čakal možno trošku komplexnejšie rozuzlenie, ako sa to tam dostalo a ako sa to stalo, ale čo už, nevadí. Tretí Alien je vynaliezavý film s originálnym prístupom a snahou navrátiť Alienovi ako jednotlivcovi dôstojnosť. Každopádne mu na to nestačí dych počas celej stopáže a tak nie je možné hodnotiť lepšie ako 4* s prižmúrenými očami. 75% ()

Motinski

Je vidieť že prvé tri časti Votrelcov režírovali rôzni tvorcovia. Alien 3 je ponurý, miestami krvavý, no dopláca na porovnania s predchodcami. Mierov strachu nemá na prvý diel a akčnosťou nemá na ten druhý. Je cítiť Fincherov rukopis hlavne čo sa týka výpravy a farieb do ktorých boli scény ladené, prostredie kde sa nachádzame ale nie je po čase tak atraktívne ako by bolo treba. Všetko pôsobí chladne a neprístupne.. Vlastne už úplny začiatok ma dosť naštval istým zvratom. Stále ide o osobité sci-fi s atmosférou. Len už nie tak vycibrené do detailov. 3* si ale s prehľadom zaslúži. ()

Remivsremi

Hodnocená SE verze. Vězeňské drama s velmi neobvyklým návštěvníkem, který od základu změní zavedené pořádky. Trojka je opět o něco pomalejší. Zkoumá duši člověka a navíc přihazuje možná nejkrvavější momenty trilogie. Štve mě digitální potvůrák při pohybu, ale věřím, že v době uvedení to působilo mnohém lépe. Ripley je jako vždy správně badass, Charles Dance ji zdatně sekunduje a samotný vetřelec má dostatek prostoru k představení svých krvavých schopností. Přesto si raději k zopakování vyberu první dva filmy. Musím však dodat jednu věc. Je Alien tou nejvariabilnější trilogií kinematografie? Tři filmy, tři zcela jiné přístupy (atmosférický horor, akční spektákl, komorní vězeňské drama), tři velcí režiséři na počátku svých kariér všem ukázali, co se od nich dá očekávat v budoucnosti. Sešli se tady velikáni, jejich rukopisy poznáte a jednotlivé snímky z toho razantně těží. Pro mě je to filmový zázrak, a těžko pro něj hledat podobně kvalitního soupeře. ()

Magneto

Odklon od Cameronovskej akčnosti smerom k trýznivej atmosfére...Filmu uškodili nedostatočne vykreslené vedľajšie postavy ()

Fincher a zombíci?

Fincher a zombíci?