Honzíno

David Fincher už ve svém debutu perfektně zvládá své charakteristické depresivní pojetí, avšak na druhou stranu lehce selhává v pověstné vetřelcovské temné atmosféře. Ta se mu nedaří udržet v celé šíři snímku. Zajímavý námět a prostředí příběhu kazí pak slabší scénář mezi 30 a 90 minutou a zejména kontrast špatných triků při snímání aliena z dálky, v rychlém pohybu a již tradičně skvělých figurín a trikového pojetí při snímání vetřelce z blízka. Trikaři měli jít cestou prvních dvou dílů, cestou hmotných maket. Počítačová animace sice nebyla na počátku devadesátých let špatná, jenže též nebyla na úrovni uvěřitelnosti, dnes už to bohužel vypadá dost špatně. Sigourney opět skvěle hraje, Charles Dance perfektně sekunduje. Klasické konečné Vetřelcovo zmrtvýchvstání se dá označit za nejslabší od prvního po třetí díl, zato úplná finální sekvence sebeobětování a nekompromisního konce zaručeně potěší. Měl jsi na víc, tvůrčí týme. ()

adams89

Pro někoho je třetí díl Vetřelce docela zklamáním a myslím si, že to je velká škoda. On je to hodně povedený film, ale má tu smůlu, že ho každý hned srovnává s excelentním druhým dílem. Kvalitou se mu samotřejmě nevyrovná, ale na to, že je to již třetí díl série, je to stále dobrý film. Líbil se mi hlavně scénář - trestanecká kolonie na nevlídné zapadlé planetě, kde se skupina vězňů, společně s Ripleyovou, snaží zneškodnit agresivního vetřelce, i když vlastně nemají žádné zbraně... v tomhle ohledu budou možná fanoušci akční dvojky lehce zklamáni, protože během celého filmu prakticky nepadne žádný výstřel. Docela mi také oproti dvojce chyběly postavy, které by film dokázali ještě více oživit. Ale zde je budete hledat (snad jen s vyjímkou doktora Clemense) marně. I přes několik těchto nedostatků to je solidní pokračování prvních dvou dílů, které určitě stojí za shlédnutí. A nechybí zde ani dobrá hororová atmosféra, která už tak nějak k této sérii patří. Jak tak počítám, hodnocení mi výsledně vychází něco kolem osmdesátky.80% ()

JimmyII

Fincher vtiskl Vetřelci svůj nezaměnitelný otisk, atmosféra by se dala krájet (je snad hustší než v jedničce), oholená Ripleyová je správně zoufalá i drsná zároveň, Charles Dance je jí skvělým partnerem, vězeňská kolonie je náramně atraktivní... co do těchto atributů, Fincherův Vetřelec mě bavil téměř nejvíc, co ale šíleně sráží jeho kvality jsou zoufalé triky. Když je vetřelec rozanimován v počítači, vypadá mnohem hůř než triky od Karla Zemana, což je v r. 1992 co říct. ()

DaUr

Asi půjdu proti proudu, ale pro mě nejlepší Alien. Atmosférické, adrenalinové, depresivní a skvěle zakončené (honička, pec), doplněné skvělou hudbou a bezchybnou Sigourney. 91%. ()

DJ Rocco iNc

Rozpočet $55,000,000 // Tržby USA $55,473,545 // Tržby celosvetovo $159,814,498 // Otváraci víkend $19,449,867 Takže sme sa dočkali aj zmeny a v tomto treťom pokračovaní sa stretávame s úplne iným druhom votrelca,ktorý tu doposiaľ bol. Naozaj jedičné spracovanie. Nechýba tomu nič. Je tam všetko čo má byť, až na niektoré chyby vo filme. Tých tam mohlo byť oveľa menej. Jednou fatálnou chybou, ktorú tvorcovia urobili je, že predĺžena verzia nie je oficiálnou verziou filmu. Pretože pri sledovaní oficiálnej (kinovej) verzie votrelca 3, vám niektoré scény nedávajú zmysel. Ako napríklad to, že votrelec sa vyvinie z psa, pričom votrelec je väčší ako samotný pes. ()

skrblik007

Po Scottovi a Cameronovi se režie vetřelců ujal David Fincher a musím konstatovat, že se mu pokračování povedlo. Akce a napětí nedosahuje úrovně předešlých dílů, pořád se ale jedná o hodně dobrý film. ()

Mr.Bulanek

Po skvělé dvojce, vypadá třetí díl se slizkými vesmírnými mazlíčky jako slabý odvar, ale s odstupem času zjišťuji, že má svoje kouzlo a atmosféru. ()

Lachtaan

Vzal jsem třetího Vetřelce na milost zejména kvůli panu Fincherovi, jehož mysteriózní filmy miluju a je dost možné, že by se bez odrazu na předem proklamovaném třetím Vetřelci nedostal tak rychle na světlo světa. V rámci Alien série se jedná o průměrný kousek, bez něhož bychom se obešli, stále je ale snesitelnější než Cameronova nadhodnocená dvojka. ()

lennyd

I když už Ripleyová doufala ve šťastný a pokojný návrat na Zemi, vetřelec s ní má jiné plány. Díky havárii kosmické lodi modul s Ripleyovou (a "zbytky" posádky) havaruje na odloučené planetě, kde kdysi bývalo vězení pro ty nejhorší zločince. Vězení sice bylo zrušeno, ale hrstka jich zde zůstala, a stará se o tavící pece. I když zprvu Ripleyové nikdo nevěří (a spíše je zajímá ona, jako první žena na planetě), po nálezu prvních mrtvých je vše jasné - Ripleyová nepřistála na planetě sama... Musím zopakovat to co jsem psal u předchozího dílu - každý z režisérů pojal svého vetřelce úplně jinak. Po Scottově hororu a Cameronově akci, je čas na Fincherovu depresivní vizi budoucnosti. A že zrovna toto je přesně to, co Fincher umí, o tom není třeba pochybovat. Po tisících vystřílených nábojích v minulém díle neváhá postavit Ripleyovou a trestance proti vetřelci bez jediné zbraně ("v kuchyni jsou nějaké nože"), a navíc postavit samotnou před samotnou Ripleyovou nezáviděníhodnou otázku. Sigourney Weaver to tu docela sekne (dlouhé vlasy krátký rozum, a naopak, že) a trestanci (do jednoho) působí naprosto odhodlaně. Do celkové ponuré atmosféry přispěl i svojí hudbou Elliot Goldenthal .. ()

Pavlínka9

Pro mě už slabší než předešlé díly. Hlavně to bude asi okolními postavami, které mi přišli nadmíru nesympatické a "zbavila" bych se jich co nejdříve :D :D ()

elanius

(18/2016) / Tretí diel Aliena vystrelil Davida Finchera rovno do A kategórie. Na celovečerný režisérsky debut je to počin z ríše geniality. V rámci série, je samozrejme trojka úplne inde atmosférou. Osobne radím jednoznačne na tretie miesto, to čo vytvorili Scott s Cameronom sa už proste nezopakovalo. Pravdepodobne preto, že takáto úloha nie je v ludských silách. Alien 3 stojí hlavne na prostredí, postavách a hrôze ktorú scenáristi naordinovali Ripleyovej. Tri štvrtiny filmu sú možno trošku ukecanejšie, čakanie ale vynahradzuje adrenalínový akčný záver, prvý krát s votrelčím POV. V posledných 5 minútach dal do toho Fincher všetko a rovnako ako prvé dva diely aj jeho pokračovanie je nezabudnutelné. (8/10) ()

noriaki

Třetímu Vetřelci škodí místy skoro televizní výprava a neumělé CGI triky. Monstrum není tak působivé jak by být mohlo a v některých záběrech vypadá uměle a téměř neškodně. Kdyby na režisérské židli seděl někdo menší než David Fincher, tak by film dopadl všelijak. Walter Hill měl s jeho angažováním šťastnou ruku, a je jen jeho zásluhou že atmosféra drží a napětí celou dobu houstne. Herci jsou v hororech často na vedlejší koleji, ale v téhle sérii to neplatí. Charles Dance měl dost možná svou nejznámější roli před Hrou o trůny a Charlese Duttona si budu pamatovat hlavně odtud. Zmíním ještě vynikající hudbu Elliota Goldenthala. ()

strixsr

David Fincher již v tomto svém prvním filmu dokázal svůj nezměrný talent, a pod neustálým tlakem producentů vytvořil díl, jež se minimálně vyrovná původním dvěma. Mrazivá atmosféra plná deprese a beznaděje v thrilleru jak má být. ()

dANo

Trochu tu cítiť, že to bolo napísané nasilu a chýba tomu tá pravá votrelecká šťava... Jedine vďaka Fincherovi to má svoju atmosféru, ktorá celkom pozdvihla dej. ()

Kubaso

Tohle chtělo asi velkou odvahu. Fincher musel mít z Camerona asi nehoráznou srandu, když se škodolibým úšklebem na rtech zničil všechno pozitivní, co naservírovala dvojka. Dvakrát větší překvapení ze strany studia, které na něco takového dalo peníze. Solidní šok pro všechny fandy. Ale taky dost povedené pokračování, řemeslně na úrovni, s dobrými herci... Ale určitě ne pro všechny. Jinak taky hodně tlustá tečka za osmou dekádou (i když to působí spíš jako kopanec do koulí). ()

Danny F.

Tak tenhle vetřelec je o něco chudší (co se efektů a děje týče) a podle mého i zbytečný. Vetřelec samotný na scéně působil v mých očích jako "umělotina" a jakási šmouha na monitoru. Nebyl vytvořen dost reálně a efektivně, i když rok vzniku by už mohl být snad modernější. 85% ()

Fincher a zombíci?

Fincher a zombíci?