Lesní duch

Mia je mladá dívka, jejíž život je prostoupený zklamáním a závislostmi, požádá svého bratra Davida, jeho přítelkyni Natalie a přátele z dětských let Olivii a Erika, aby se společně s ní vydali do rodinné chaty v lesích, kde by jí pomohli vypořádat se s démony závislosti jednou provždy. Jakmile tam společně dorazí, Mia obřadně zničí své zásoby drog a přísahá před svými přáteli, že už na ně nikdy v životě ani nesáhne. V opuštěné chatě s překvapením zjistí, že se do ní kdosi vloupal. Sklep byl proměněn v bizarní oltář, obklopený desítkami mumifikovaných zvířat. Erika fascinuje prastará kniha, kterou tam objeví. V touze po odhalení jejích tajemství z ní nahlas předčítá, aniž by tušil, jaké následky bude jeho čin mít. Jak se zhoršují Miiny abstinenční příznaky, přestává se ovládat a pokusí se uprchnout, ale je zastavena děsivým viděním. V chatě se začíná chovat tak násilně, že jsou přátelé nuceni ji spoutat. Venku zuří nebezpečná bouře a lidé v chatě se zvolna začínají obracet jeden proti druhému. Jak stoupá brutalita útoků, je David postaven před nepředstavitelné rozhodnutí. (oficiální text distributora)

Patrik200s

Keď som si film pustil netušil som že ide o remake. No keď som následne porovnal obe spracovania povedal som si, že tvorcovia jednoznačne dbali na detail masiek, ktoré hodnotím kladne, povedal by som že úprava hlavnej posadnutej, slečny Mií je dokonca jedna z najlepších čo som videl. No bohužiaľ ostatné aspekty filmu už tak slávne nie sú. Škoda. ()

vikino1

S nastřelovačkou hřebíků to bylo sice chvíli fajn, ale na hrátky s Ashovou rukou a brokovnicí to zdaleka nemělo.. ()

Durgas

Tak, čo si budeme hovoriť, scenár ani herecké výkony nie sú nič bravúrne, napriek tomu to celé má niečo do seba a nie je to taký fail, ako sa tu niektorí tvária. No a hviezdičku navyše prihadzujem rozhodne za exkurziu do funkčnej anatómie, pretože to bolo naozaj poriadne (ale správne) nechutné maso! Najmä ten spôsob posadnutia, ten ma teda riadne posadil! Takisto sa mi páčilo vyvolávanie KUNDY, zaujímalo by ma, ako to vyriešili v dabingu... ()

Mitopus

Překvapivě dobrý remake, i když "Necronomicon" bohužel neměl přebal z lidské tváře. Musím říct, že Jane Levy svoji posedlost zahrála výborně; když vykukovala z pod poklopu nemohl jsem si odpustit spokojené pochechtávání. ()

Wybez

Totální zhanobení Evil Dead. Během filmu zazní tak 20x siréna jako ze Silent Hillu, a vy stále čekáte, kdy přijde PyramidHead a rozkuchá ty ufňukané flundry na cáry. Nejlepší z celého filmu je brýlatý ježíš plný optimismu - "Právě si uřízla ruku .... Tobě to přijde dobrý?" 2 hvězdy za poslední scény, kde prší krev ()

Honzeechec

Originál je sice fajn, ale po pravdě si kromě znásilnění stomem nic nepamatuju. Za to na tenhle remake jen tak nezapomenu! Podle traileru jsem byl připravenej na krvavou podívanou, ale tohle... tohle jsem opravdu nečekal. Všechny podobný exploited snímky jako Živý mrtví, Ichi The Killer, nebo věci od Tromy pracujou s nadsázkou a černým humorem, Lesní duch se ale bere vážně a já si ani nejsem jistej, jestli to na mě neni moc. Standardní teenagerskou vyvraždovačku to tak povyšuje na úplně jinou úroveň. Přestože jsou postavy vrcholně nesympatický a chovaj se tupidně, ubližujou si ale tak strašným způsobem, že mi jich bylo líto. ()

danny_21

Rozhodně podařený remake, nemám s ním víceméně žádný zásadní problém a hodnotím ho výš než Raimiho předlohu. Snad i tím, že nevyznívá trapně a nechtěně komediálně, gore bylo povedené a na úrovni, kterou jsem nečekal, herci ovšem slabí, stejně jako scénárista, který jim nasadil do repertoáru mizerné béčkově scény - lepší průměr 55 % ()

bakeero

Ale jo. Kdyby takhle dopadaly všechny remaky, tak bych byl spokojenej. Myslím, že vizuálně by to takhle nějak natočil sám Raimi už tenkrát - kdyby měl dost prostředků. Takže palec nahoru. Více na Filmfanatic.cz. ()

Demonic189

Ultrabrutálny krvák, kde je občas pohľad na obrazovku skutočne nepríjemný a ja odvraciam zrak...Mnoho urezaných končatín, vygrcanych čriev, rozbitých hláv a podobných vylomenín. Klobúk dole pred dlhovlasým týpkom - to všetko čo prežil, hotový Superman! :) Žiaľ, ako i v podobných hororoch, logika si dala pohov, čo dosť zamrzí...i tak veľmi kvalitné 3*. ()

Sammy.Boy

Brutální, násilné, krvavé a temné! Prostě klasický horor dnešní doby. Bez potoků krve to zřejmě není ono. . .:-P ()

M1911

Po asi čtvrtém shlédnutí zvedám hodnocení ze čtyř hvězd na plný počet, jelikož kvalitních hororů je jako šafránu a když se jednou za čas objeví bomba jako Evil Dead, musí se zkrátka docenit. Film splnil v podstatě všechny hororové nároky co mám, od kvalitní a hlavně nápadité brutality, přes hrdiny, co se nechovají jako naprostí vypatlanci až po příběh... no co prostě není uplně retardovaný a dává aspoň trošku smysl. Jestli bych měl vyzvednout jednu věc, tak to že tvůrci si opravdu uměli pohrát se všemožným nářadím a náčiním, od injekční jehly až po motorovou pilu a i otrlému divákovi občas přejede mráz po zádech. Zkrátka je to řádně prokrvená pecka a na to že to je Alvarezův první celovečerák, tak klobouk dolů. Jen škoda že s dalším počinem Don't Breathe ubral plyn. ()

gemi

Film je to děsivý, a to ve všech ohledech. Hnusáren je tu větší než velké množství a mám podezření, že se mi o tom bude i zdát. Děsivé je ale také chování postav, tedy děsivě pitomé. Škoda. Jinak první slovo, které nechtěný vyvolávač z Nekronomikonu přečetl nahlas, bylo "kunda". :-D ()

Hellknight12

Celkom slušne podarený remake. Sú tu nejaké zmeny oproti pôvodnému filmu ale väčšia časť je len dobrá. Ja tu vidím jeden mínus a to, že hlavne postavy majú tri možnosti. Žiadna síce nie je bohviečo ale je tu na výber. Jednu z možností vidíme hneď na začiatku. Jednu sme videli už v pôvodnom filme a poslednú nám ukážu tu. Koniec s dažďom sa mi páči. Jediná škoda, že tento film pohorel je to jeden z lepších remakov. Celkové hodnotenie za mňa je 85%. ()

topi80

Slogan o nejděsivějším horroru na mě zabral. I když nejsem tak naivní, abych takové slogany nebral s výraznou rezervou, zdá se, že marketing na můj mozek zafungoval tak, jak si reklamotvůrci předsevzali. Původní originál jsem doposud neměl čest vidět (ani jsem o jeho existenci neměl ponětí), a tak jsem se vyrazil odreagovat nějakými těmi lekačkami a pokochat se podívanou na nějaké ty odpadající končetiny a další jateční podívanou. Musím říci, že jsem odcházel s pocitem, že tyto choutky byly splněny. Krví se zde rozhodně nešetřilo, lidská těla ukázala velmi extrovertně, co se skrývá uvnitř, a torza postav dokázala potěšit svou estetikou i v nekompletním stavu. Lekaček byla spousta, na některé byl hýčkaný divák upozorněn i zlověstným kamerovým nájezdem z hloubi lesa, takže to trochu připomínalo jízdu na horské dráze. Nelze zastírat, že forma jednoznačně zvítězila nad obsahem a film má velké štěstí, že jsem jej viděl v kině a nikoliv v televizi, ale mé naturalisticko expresionistické choutky odcházely z kina nasyceny velice výživně. ()

newstedson

Vrchol filmového nevkusu. Tak nezmyselné konanie postáv a ešte stupídnejšie dialógy som snáď v horore ešte nevidel a nepočul. Autor si asi myslel, že to všetko vyváži hekto litrami krvi, odrezanými končatinami a temnými pohľadmi. Nepodarilo sa. Ani neviem, čo viac k tomu napísať. Pre mňa takmer odpad. ()

PRobin

OBSAHUJE SPOILERY! Pěkně podaný remake jednoho z nejslavnějších hororů. Bohužel se opakuje to, co mě iritovalo na prvním díle - naprostá nelogičnost v chování herců. Takže i teď se hrdinové ochotně a hloupě opouštějí, posílají samotní do chaty a otáčejí se k hnusákům zády. K tomu všemu si ale způsobují takovou spoustu zranění všemi představitelnými věcmi. Ve výsledku tak tenhle film pouze ukazuje hektolitry krve a detaily krutopřísných gore efektů. O hororovou atmosféru je trochu nouze, ale neustálé řezání/bodání/líbání vám udrží napjaté nervy. Trochu vtipu přimíchá i zaklínadlo "Kunda astralis" a hlavní hrdina, který jakékoli zranění řeší lepicí páskou na koberce. Na konci nás navíc čeká ten nejmasakrálnější blowjob, jaký jsem kdy viděl. ()

Pokračování Smrti ve tmě našlo režiséra

05.01.2020

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

05.05.2019

Co chystá režisér Smrti ve tmě?

Co chystá režisér Smrti ve tmě?

16.10.2016