Lesní duch

Mia je mladá dívka, jejíž život je prostoupený zklamáním a závislostmi, požádá svého bratra Davida, jeho přítelkyni Natalie a přátele z dětských let Olivii a Erika, aby se společně s ní vydali do rodinné chaty v lesích, kde by jí pomohli vypořádat se s démony závislosti jednou provždy. Jakmile tam společně dorazí, Mia obřadně zničí své zásoby drog a přísahá před svými přáteli, že už na ně nikdy v životě ani nesáhne. V opuštěné chatě s překvapením zjistí, že se do ní kdosi vloupal. Sklep byl proměněn v bizarní oltář, obklopený desítkami mumifikovaných zvířat. Erika fascinuje prastará kniha, kterou tam objeví. V touze po odhalení jejích tajemství z ní nahlas předčítá, aniž by tušil, jaké následky bude jeho čin mít. Jak se zhoršují Miiny abstinenční příznaky, přestává se ovládat a pokusí se uprchnout, ale je zastavena děsivým viděním. V chatě se začíná chovat tak násilně, že jsou přátelé nuceni ji spoutat. Venku zuří nebezpečná bouře a lidé v chatě se zvolna začínají obracet jeden proti druhému. Jak stoupá brutalita útoků, je David postaven před nepředstavitelné rozhodnutí. (oficiální text distributora)

misar3

Klasický béčkový horor. Hlavní hrdinové dělají neuvážené až idiotské kroky, které vedou k jejich záhubě. Původní lesní duch měl něco do sebe, toto byla snesitelná jednohubka, kde do poslední chvíle nevíte, kdo je vlastně hlavní hrdina a zda-li vůbec někdo přežije. Ostatně, to vás ani moc nezajíma, je jedno kdo bude další. Bruce Campbell měl alespoň charakter a člověk měl určitou potřebu mu fandit. A jedna otázka na závěr... Kam zmiznul ten zraněný pes? ()

JohnZ87

Zbytečný remake horové klasiky plný účelové brutality s cílem vyvolat v divákovi maximálně tak pocit nevolonosti. Další snaha vytřískat ze slavného jména horové (i vtipné) série další peníze. Nelogické jednání hlavních protagonistů vedených hloupým scénářem a pravidlelné konání až "5 minut po dvanácté" či řada předvídatelných klišé jsou bohužel také základními rysy tohoto filmu. Jestli se v něčem podařilo navázat na originál, tak vydařenými kulisami staré chaty v opuštěném lese. Pokus o symboliku formou odkazu na původní sérii ve scéně s motorovou pilou se příliš nevydařil a působil dost vynuceně a uměle. Potěšilo doslova mikro-cameo Bruce Campbella v potitulkové miniscéně, které má zřejmě navnadit na Army of Darkness 2. Celkově však šedošedý průměr. 50% ()

viky13

Bohužel jsem dřív než tento film viděla parodii scary movie 5 ,takže jsem tak nějak věděla jak to dopadne. Pro nebojsy ovšem kvalitní krví nasáklý ,masochistický horor. ()

beuska

Jestli sem se měla u toho bát, tak pardon, ale sem asi divná....levná slátaná sračka, která mi nedala nic, hektolitry trapné krve a ještě trapnějších lekaček.....nu což, chybama se člověk učí.... ()

Cooller

postavy naprosto postrádají rozum, neustále se tam opakuje situace posedle oběti a ostatní jsou stále "kamarádští" ačkoliv přiznaky jsou teměř totožné jako u předhcoziho posedleho, jinak krvák povedenej necutností mohli ubrat některé postradaji kvalitou na věrohodnosti, typicke Bečko... remake se moc nepovedl uvidime dal... ()

Rimer545 odpad!

Hodinu a půl mého života, kterou mi nikdo nevrátí, jsem pociťoval stejně bolestivá muka, jako když do Franka ve filmu Hellraiser nabodávali háky. Tenhle remake je doslovné znásilnění úžasného filmu Sama Raimiho. Doufám, že druhý díl se nikdy nenatočí! Slovy E. A. Poea "NEVERMORE!!!" ()

acn

"Tatínku, jak jsi vlastně poznal mou maminku?" ptá se malé škvrně svého otce při svátku Kundy. "No, to máš takhle ... jednoho dne navrhla jedna strašně moc chytrá, pěkná .. dobře, nebudu lhát, jen pěkná, kamarádka od Tvé maminky, aby jela s nima na detox do hor. Jelikož její kamarádka měla za sebou už celé dvě přednášky medicíny, maminka souhlasila, poněvadž na poslední párty s Charliem sjeli celý kufřík a potom si dali kundální povídání. A tak Tvá maminka ihned po příjezdu spláchla poslední zbytky dobrůtek od Charlieho do studny. Byl zde přítomen i její bratříček, jeho kunda a John Lennon. Nu, a během noci, John Lennon viděl, že Tvá máma je osamocená a necítí se nejlíp, tak našel Lexikon kouzel a vyčaroval mě. S maminkou jsme si ihned padli do noty ale s jejím bratříčkem ne. Chtěl mě poslat pryč, ale nebylo těžké se jej zbavit. Víš, byl úplně blbej, takže jsem mu řekl, že ve sklepě je zakopaný poklad a on tam kope dodnes. Povídá se, že po shlédnutí filmu Ňádro se stal posedlým ideu o tom, že zemské jádro je jedna velká prsní kunda. Nu, a mezitím co si John Lenon hrál na kutila Tima a paní doktorka si šla čistit zuby, jsme se s maminkou pomilovali a tak jsi přišla na svět." vysvětluje Fede své dceři, zatímco uvnitř své duše cítí smutek a bolest. Ví, že pravda je ve skutečnosti jiná. Ví, že splodil Satana s Tomášem Magnuskem, kterého nedokáže zastavit v přípravách na nový biják Vyjezený Exorcista aneb 15 kilo heráku v žíle. ()

darthhokro odpad!

Tohle se hodně nepovedlo, nudný scénář, nesympatičtí statisti, žádná atmosféra a napětí, jen hromada gigitálních efektů. S kultovní sérií Evil Dead to nemá nic společného, jen to parazituje na značce a dělá ji ostudu! ()

Scraffy

Ohromný horor, ktorý je naprosto boží. Nebudem tu hovoriť, aký je skvelý, lebo to tu bolo povedané už veľa krát. ()

ŠpetaMarek

Takhle se má dělat remake, fakt jsem si to užil. Trochu jsem se bál, že z toho bude hnusný splatter, ale já tam pořád dokázal najít dostatek nadsázky, abych mohl mít nasazený úsměv. Škoda, že některá nastolená témata nebyla do děje zasazena lépe. ()

movemat

Nervydrásajúca jazda od začiatku do konca, ktorá maximálne efektívne využíva všetko, čo žáner horor dokáže ponúknuť. Od vysokej dávky gore brutality až po čarodejníctvo a démonizmus. Nakoľko drvivá väčšina hororov sa zameriava len na jednu stránku (t.j. buď máme brutálne horory alebo démonické horory), tak toto považujem za jedinečnú a vysoko výživnú dávku filmového strašenia. Veľká spokojnosť a najmä uznanie tvorcom, že sa nebáli toto vyprodukovať. ()

Homerking

Tento vydařený remake má podobný děj jako původní Evil Dead akorát je zde zakomponováná závislost na drogách, kouzlo Raimiho klasiky tu je a to především v rámci děsivé atmosféry, chyběl mi tu ale kámoš Ash a jeho komediální aura, podotknu že oproti předchozím dílům je zde humoru minimum, tento Evil Dead se naopak snaží být extrémně násilný, brutální a nelítostný, (hřebíky, páčidlo, prstíky) to se mu dařilo na výbornou díky skvělému gore, speciálním efektům a výborným hereckým výkonům. ()

Fungore

Tenhle film má pár problémů...prvním z nich je, že v traileru toho bylo až příliš. Člověk vidí podstatnou část v upoutávce a při sledování filmu mu to už nepřijde tak děsivé, jak plakát filmu slibuje. Dalším problémem je částečná ztráta atmosféry. Film ale časem předvede slušnou dávku brutality a krve. Humor, který byl v předchozích Raimiho filmech tu schází, ale nemohl jsem se nesmát, když jsem pozoroval jak se David - Shiloh Fernandez snaží vše ošetřit lepící páskou (bodná rána, uříznutá ruka). Toto dílo nám předvádí dost klišé, hlavně na konci. Mě ale film bavil. Herci mi přišli sympatičtí, dobrý nápad s abstinováním a krve je opravdu dost. Jasně, je to moderní pojetí, a tak nemůžu očekávat něco víc, než od originálu, ale ostudu tento film nedělá. Za mě 75 %. ()

HRCV

Evil dead 1981, braný jako horor dobrý na tu dobu i efekty... Evil dead 1987, také dobrý akorát, už brané s humorem ale stale nic špatného. Jelikož to bylo asi uspešné tak udělali i třetí díl, který už je trošku mimo, ale za podívaní stojí. Tento díl je sice remake, ale spíš bych to bral jako samostatný film a bylo by to lepší jediné co tam bylo vzaté z předešlích dvou filmu byla pila, "boomstick" (brokovnice), řezaní ruky, posedlá žena ve sklepě zavřená řetězi, ale to je vše... Jinak to nebylo špatný 9/10. ()

borohub

Už od samého počátku jsem tušil, že to bude dost drsné. Samotná chata a okolí, kde se celý film odehrával je strašidelná a myslím že bych na podobném místě nevydržel ani chvilku. Zpět k filmu, opět se projevuje hororové myšlení - je místnost neosvětlená a jasný že tam bude něco zlého ne stejně se tam musí jít. Horor to opravdu byl a musím říct že dost drsný. Asi bych si ho sám doma nepustil. 4 hvězdy dávám protože tam občas fakt kravina byla a protože jsem od toho očekával ještě něco horšího (když jsem někde četl "Nejděsivější horor který kdy uvidíte") ()

JT87

Original zustal neprekonan,...trosku me mrzi ze se nepovedlo prekonat puvodni film,ale stejne dobre tri hvezdicky ()

Pokračování Smrti ve tmě našlo režiséra

05.01.2020

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

05.05.2019

Co chystá režisér Smrti ve tmě?

Co chystá režisér Smrti ve tmě?

16.10.2016