Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Žalobce Jedediah Tucker je proslavený právník a ochránce lidských práv. Tento charismatický muž zasvětil svůj život obhajobě lidí - vyhnanců společnosti. Margaret Wardová je mladá žena, partnerka prestižní právnické firmy v San Franciscu. Otec a dcera, jejichž jediným poutem bylo vzájemné pohrdání se teď střetnou v boji na soudním procesu, který je buď spojí, nebo jejich rodiny úplně rozdělí. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (31)

Snorlax 

všechny recenze uživatele

Haničincův hlas mi bohužel k Hackmanovi vůbec nesedí, i když jinak se dabing FSB povedl, hlavně Zlata Adamovská je výborná. Minimálně dlouhá scéna návštěvy Margaret u otce začínající večeří a (z)povídání těch dvou na samém konci filmu stojí za to slyšet v originále. Hlavně díky skvělé scéně Magie u otce u mě zvítězilo toto vztahové drama nad jinak výbornou soudní pří. ()

Falko 

všechny recenze uživatele

70%. Celkom slusna drama o rivalite otca a dcery v pravnickom prostredi. Otec skuseny a chvilami namysleny pravnik, dcera zaciatocnicka, ktora je otcom neustale ponizovana. Nejde tu len o pravnicky pribeh, kde na strane zalobcu sa postavil Gene Hackman a obhajkynu Mary Elizabeth Mastrantonio v jednej sudnej sieni, ale aj o rodinny psychologicky pribeh, pricom herecke vykony oboch predstavitelov su bravurne. Skoda len, ze reziser Michael Apted GORILY V HMLE (1988), NELL (1994) nepridal trosku viac na plyn, chybal mi tam trosku väcsi svih, avsak nechybalo vela a dal by som styri hviezdicky. ________ Gene Hackman - (Jedediah Tucker Ward) +++ Mary Elizabeth Mastrantonio - (Maggie Ward) +++ Laurence Fishburne - (Nick Holbrook) +++ Colin Friels - (Michael Grazier) +++ Joanna Merlin - (Estelle Ward) +++ ()

Reklama

Padme_Anakin 

všechny recenze uživatele

Snímek, u kterého nemusím přemýšlet nad hodnocením, neb si mě tvůrci v závěru namazali na chleba a já bulela jak želva.. Jedná se o výborné soudní drama, morální dilema, což já ráda, a zároveň o komorní záležitost otec vs. dcera, oba právníci.. Gene Hackman a Mary Elizabeth Mastrantonio jsou tu úžasní, uvěřitelní, živí, chybující, odpouštějící.. Nádhera, filmové pohlazení.. If you don't know me by now.. „slíbila jsem to mámě..“ ()

castor 

všechny recenze uživatele

Pokud se dva členové jedné rodiny věnují popelařině u dvou různých svozových společností, můžou se tak maximálně dohadovat, jak správně koulet kovové popelnice. Jenže když se dva advokáti, otec a dcera, ocitají na opačných stranách soudní pře, je to problém. Jenže nikdy hvězdný (ale zase poctivý řemeslník) Michael Apted z toho nedokáže vytáhnout víc. Zatímco táta dává přednost zastupování malých a slabých, jeho dcera se chce kariérně vydrápat rychle nahoru. Teď je na stole případ defektu v elektronice v automobilovém průmyslu, který způsobil několik karambolů a následných újmách na zdraví nejen šoférů. Ani mimo soudní budovu není jejich vztah idylický, tatík doma moc nebýval, respektive se pelešil v jiných postelích, což laskavá matka roky tak nějak přehlížela. Tahle úzká hranice mezi pravdou a lží se nemůže kvalitou rovnat jiným soudním dramatům (vybavuje se mi třeba ...a spravedlnost pro všechny), naštěstí má ale temperamentní hereckou dvojici Mastrantonio-Hackman. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Úspěch, podíly ve firmě, házení parády v Alfa Romeo Spider, to všechno může být pryč, když se na miskách vah proti sobě postaví loajalita a čest.. Class act soudních dramat, co se trošku odlišuje tím důrazem na vztahovou rovinu dvou ústředních postav a která všechny ty devadesátkové odstíny vztyčila na několika více, či méně významných osobách a jevech. Za všechny Hallovy krystalicky čisté obrazy s přirozeným světlem, Hornerův dramatický motiv, Hackmanův sarkasmus obalený přirozeností či odzbrojující úsměv madam Mastrantonio. Ten „bean-counting“ při analýze rizik je pěkně vrtkavá věc, neboť někdy může nastat i varianta, že přijdete o hromadu fazolí i reputaci jejich pěstitele. Na světě však není nic, co by nespravily další fazole.. ()

Galerie (7)

Reklama

Reklama