poster

Causa Wardových

 • anglický

  Class Action

 • slovenský

  Kausa Wardovcov

Drama / Thriller

USA, 1991, 105 min

 • nervoznideda
  *****

  Tento film jsem viděl asi 20x perfektní pohled do am soudnictví, perfektní gradace pomalý rozjezd bouřlivý závěr skoro jako u dobře povedené soulože. Pokud komentujete film po 1 shlédnutí , tak si ty vaše kecy strčte do rekta zdraví deda :-)PS ten film nemá chybu, vztah otce a dcery, velká firma vrz malá firma to je fantastický záběr rejža odvedl skvělou práci a herci také moc se jim to povedlo BRAVO deda :-) Stále je bez chyby Gene Hackman a Mary Elizabeth Mastrantonio perfektní to nemá chybu deda:-) tento film mě vždycky dostane i dnes 4 .12 . 2018 dnes taky 10.5.2019 i dnes ačkoli je 30 let starý tak se velice rád na něj podívám deda :-) Jedediah Tucker Ward je skvělý a Mary Elizabeth Mastrantonio taky deda:-) 22.1.2020(20.6.2015)

 • kinderman
  ****

  Jeden z filmů (už jsem to tuším psal u Howardova Ohně), který povedená scéna vystřelí o hvězdičku výš. V případě tohoto mixu soudního a rodinného dramatu jde o scénu, která začíná usmiřovací večeří otce a dcery po matčině smrti. Mimochodem, pointu Causy Wardových svého času prozradila Cinema v popisce k fotografii..(26.8.2008)

 • Falko
  ***

  70%. Celkom slusna drama o rivalite otca a dcery v pravnickom prostredi. Otec skuseny a chvilami namysleny pravnik, dcera zaciatocnicka, ktora je otcom neustale ponizovana. Nejde tu len o pravnicky pribeh, kde na strane zalobcu sa postavil Gene Hackman a obhajkynu Mary Elizabeth Mastrantonio v jednej sudnej sieni, ale aj o rodinny psychologicky pribeh, pricom herecke vykony oboch predstavitelov su bravurne. Skoda len, ze reziser Michael Apted GORILY V HMLE (1988), NELL (1994) nepridal trosku viac na plyn, chybal mi tam trosku väcsi svih, avsak nechybalo vela a dal by som styri hviezdicky. ________ Gene Hackman - (Jedediah Tucker Ward) +++ Mary Elizabeth Mastrantonio - (Maggie Ward) +++ Laurence Fishburne - (Nick Holbrook) +++ Colin Friels - (Michael Grazier) +++ Joanna Merlin - (Estelle Ward) +++(3.10.2008)

 • Snorlax
  *****

  Haničincův hlas mi bohužel k Hackmanovi vůbec nesedí, i když jinak se dabing FSB povedl, hlavně Zlata Adamovská je výborná. Minimálně dlouhá scéna návštěvy Margaret u otce začínající večeří a (z)povídání těch dvou na samém konci filmu stojí za to slyšet v originále. Hlavně díky skvělé scéně Magie u otce u mě zvítězilo toto vztahové drama nad jinak výbornou soudní pří.(20.1.2019)

 • honz
  ****

  Výtečný film z právnického prostředí o soupeření otce a dcery nejen v soudní síni, ale i u "rodinného krbu". Celé drama je až do konce napínavé, naštěstí i vrcholí spíš smířlivým koncem než klasickým americkým happy endem. V neposlední řadě stojí za ocenění také herecké výkony obou hlavních protagonistů: skvělému G. Hackmanovi brilantně sekunduje neméně skvělá Mary Elizabeth Mastrantonio.(5.1.2010)