Causa Wardových

• slovenský

Kausa Wardovcov

Drama / Thriller

USA, 1991, 105 min

Výtečný film z právnického prostředí o soupeření otce a dcery nejen v soudní síni, ale i u "rodinného krbu". Celé drama je až do konce napínavé, naštěstí i vrcholí spíš smířlivým koncem než klasickým americkým happy endem. V neposlední řadě stojí za ocenění také herecké výkony obou hlavních protagonistů: skvělému G. Hackmanovi brilantně sekunduje neméně skvělá Mary Elizabeth Mastrantonio.(5.1.2010)

Velmi dobré drama ze soudního prostředí, ve kterém excelují Gene Hackman a M.E.Mastrantonio v rolích otce a dcery. Oba sice v jiných právnických firmách, nicméně oba na straně čestného právního sporu.(27.3.2003)

70%. Celkom slusna drama o rivalite otca a dcery v pravnickom prostredi. Otec skuseny a chvilami namysleny pravnik, dcera zaciatocnicka, ktora je otcom neustale ponizovana. Nejde tu len o pravnicky pribeh, kde na strane zalobcu sa postavil Gene Hackman a obhajkynu Mary Elizabeth Mastrantonio v jednej sudnej sieni, ale aj o rodinny psychologicky pribeh, pricom herecke vykony oboch predstavitelov su bravurne. Skoda len, ze reziser Michael Apted GORILY V HMLE (1988), NELL (1994) nepridal trosku viac na plyn, chybal mi tam trosku väcsi svih, avsak nechybalo vela a dal by som styri hviezdicky. ________ Gene Hackman - (Jedediah Tucker Ward) +++ Mary Elizabeth Mastrantonio - (Maggie Ward) +++ Laurence Fishburne - (Nick Holbrook) +++ Colin Friels - (Michael Grazier) +++ Joanna Merlin - (Estelle Ward) +++(3.10.2008)

Jeden z filmů (už jsem to tuším psal u Howardova Ohně), který povedená scéna vystřelí o hvězdičku výš. V případě tohoto mixu soudního a rodinného dramatu jde o scénu, která začíná usmiřovací večeří otce a dcery po matčině smrti. Mimochodem, pointu Causy Wardových svého času prozradila Cinema v popisce k fotografii..(26.8.2008)

Tento film jsem viděl asi 20x perfektní pohled do am soudnictví, perfektní gradace pomalý rozjezd bouřlivý závěr skoro jako u dobře povedené soulože. Pokud komentujete film po 1 shlédnutí , tak si ty vaše kecy strčte do rekta zdraví deda :-)PS ten film nemá chybu, vztah otce a dcery, velká firma vrz malá firma to je fantastický záběr rejža odvedl skvělou práci a herci také moc se jim to povedlo BRAVO deda :-)(20.6.2015)

• Gene Hackman