Marmaduk

• Česko

Marmaduk

Komedie / Rodinný

USA, 2010, 85 min

Krásne vystihli všetky tie vzťahy. Pes ktorý sa stará o svoju rodinu viac ako jeho pán, počúva keď mu niečo hovoria je najlepším priateľom pre deti. Presne o tomto je život so psom :) . Naviac to bolo spracované celkom ftipné takže keď vezmem do úvahy že je to pre deti nemám dôvod strhávať hviezdičky.(23.4.2015)

Marmaduke, německá doga, moula, hromotluk a taky pes s velkým srdcem, který se musí vypořádat s novým prostředím a novými přáteli. Můžete nadávat jak chcete, můžete namítat že je to hovadina. Ale je to hlavně film o rodině, přátelství, zklamání a základních morálních hodnotách, který je naservírovaný hlavně těm nejmenším. Za mého dětství to byla trojice mluvících chlupáčů, co hledájí domov a já na Neuvěřitelnou cestu rád nostalgicky koukám dodnes. Marmaduke je pěkná pohoda pro všechny děti a i pro ty, kteří najdou dítě v sobě.(24.6.2011)

Mohl bych tu klidně okopírovat příspěvek od uživatele Malarkey. Nechápu, o co vám všem jde. Já osobně jsem měl filmy s mluvícími zvířaty jako malý kluk strašně rád (hlavně "Neuvěřitelnou cestu", která má 70%). Radši si pustím několikrát Mermaduka než nějakou přeceňovanou novinku od Roba Zombieho. A to mám horory rád.(3.11.2010)

Přistupoval jsek k Marmadukovi jako k filmu, který si dobré hodnocení odnést prostě nemůže. Začalo to na imdb a postupem času i zde na csfd, kde Marmaduk okupuje průměrné až podprůměrné hodnocení. Ale proč až tak špatné? Jistě, Marmaduk není žádný zázrak. Ale odpady na imdb i csfd jsou více než scestné. Čekal jsem větší průser. Marmaduk mě totiž na daný žánr pobavil a na rovinu – líbil se mi. Z tohoto žánru jsem už dlouho neviděl něco tak dobrého, vtipného jako je Marmaduk. A co přesně mě zaujalo? Za 1) Povedl se originální dabing. Owen Wilson, Kiefer Sutherland a další dabéři jsou zárukou kvality. Za 2) Není to vůbec špatně natočený! Za 3) Zvířecí hrdinové včetně Marmaduka nebo jeho kočičího kámoša mi byli sympatičtí. A za 4) I přes jakkoli předvídatelný děj, klasický happyendový konec a všelijaké nástrahy, který daný žánr představuje, jsem se bavil i v méně vydařených momentech. Marmaduk má své chyby a nebudu zastírat, že jich není zrovna málo. Ale jako letní podívaná to funguje dobře a jako odpočinkový film ještě líp. Že je to spíš pro děti je snad všem jasné. A proto oceňuji, že jsem se pobavil i já. AKTUALIZACE: Po týdnu snižuju na 3*. Marmadukovi budou lepší 3* slušet víc, než slabší 4*.(24.8.2010)

Dítě nemám, ani jsem žádný nehlídala, když jsme se na to dívala, tak vážně nechápu, jak se to ke mě dostalo.. záhada. ;) Pro děti to asi musí být pecka a já jsem se taky upřímně zasmála, když tam představovali jednoho psíka (jezevčíka) jako Pana Rozinku :D a ještě kocour má dobrý hlášky... no ale jinak je to skutečně film pro rodinu s dětmi. PS: a je tam australáček.. a ty já naprosto zbožňuji! Doufám, že už brzy budu takového psíčka mít :))(18.9.2011)