Když se přerostlý psí puberťák Marmaduk přestěhuje se svou rodinou do nového domova, brzy poznává, že sem příliš nepasuje. Najít se svou extrémní velikostí čtyřnohé přátele není úplně snadné. Naštěstí však má nejlepšího kámoše, kocoura Carlose, který mu hlídá záda. V psím parku se Marmaduk seznamuje s čistokrevnými psy, kterým šéfuje bojový pes Bosco. Marmadukovi ihned padne do oka krásná fenka Jezabel, díky čemuž ho Bosco začne nenávidět. Aby Marmaduk zapadl mezi psí kamarády, když jeho rodina odjede na víkend pryč, doga uspořádá doma mejdan. Ten ale skončí špatně - Marmaduk je ponížen kvůli svému přátelství s kocourem. Po návratu domů ho navíc rodina kvůli nepořádku vyhodí na zahradu do deště, a tak Marmaduk odchází neznámo kam. Všichni ho druhý den hledají a nalézají ho v centru města, kde právě došlo k havárii vody. Jeho psí kamarádka Mazie mizí ve vzniklé díře naplněné blátivou vodou a Marmaduk se vrhne ji zachránit. (TV Nova)

Trailer 1

Deimos

Blu-ray/// Dabing 10/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// +vydařený český dabing, skvělí a bohatě obsazení originální, super zábava, příběh, počítačová animace zvířat -mohlo být klidně uvedeno do kin, obsazení lidských rolí mohlo být bohatší/// Filmů se zvířaty a o zvířatech, často i mluvících vzniká hodně, ale od dob Neuvěřitelné cesty 1 a 2 tu nebyl tak krásný a zábavný film, který by splňoval nejen roli rodinného filmu, ale taky filmu, který má duši, příběh a dokáže krásně dojmout. Možná že jsou některé prvky jednoduší, některé možná mírně přehnané, ale nikdy nejsou trapné nebo dětinsky infantilní. U Marmaduka jsem s půjčením trochu váhal, nevěděl jsem do čeho jdu, byl to risk, který ale stál za to. Super film./// Celkem 84%/// ()

Riddick77

Taková dětská psí pohádka plná všech možných klišé, přičemž přirozeně vychovává k tomu, co je dobré a důležité (rodina, přátele...). Myslím, že pro děti je to dostatečně zábavné a humorné, stopáž je střídmá a dabing Petra Rychlého je výborný. Celkově jsem se bavil i já, ač už trochu odrostlejší divák. Jelikož jsem pejskař, tak dávám 8/10, nicméně je to hodně zabarveno vlastním vztahem k pejskům. ()

Nathaniell

Marmaduk je neuvěřitelně chytrý a vnímavý pes. Nevěřil bych nikdy v životě, že nějaký pes může být až takhle chytrý, kdybych se nedal dohromady se slečnou, která má právě takhle chytrého pejska. Ano, asi to sem nepatří, ale když už jsem to napsal, mazat to nebudu. :-) Co se příběhu týká, jedná se o milionkrát ohraný příběh - nové město, problém zapadnout. A co se filmu týká, řadí se spíše do průměru. Ovšem právě zde si dovolím vyzdvihnout český dabing v hlavní roli s Petrem rychlým, který dal příběhu podle mého názoru větší humornost i hloubku. Za tento počin zvedám z původních tří na 4* a teď mě omluvte: Můj pejsek se chce podívat na film s pejskama. To jí nemůžu odepřít. :-) ()

Aljak odpad!

Sám sebe sa čudujem, no zároveň sa aj obdivujem, že som takmer hodinu a pol strávil pozeraním na idiotský film s rozprávajúcimi psami. A priznávam, už dlho som nevidel väčšiu kravinu ako tento film. Ostáva pre mňa nesmiernou záhadou ako sa na niečom takomto podieľajú také osobnosti ako Owen Wilson či Emma Stone. Ale fakt nehorázna kravina! Všetky tie psy mi išli celý čas na nervy, no najviac ten "génius" Marmaduke. Ale celkovo boli hrozné aj tie ľudské postavy. Napokon musím zhodnotiť, že najsympatickejšou "postavou" celého filmu bol ten kocúr! ()

Litsarch

Znáte to... Outsider přijde do nové společnosti, kde je místní elita vedená v tomto případě nacistou vyznávajícím jen čistokrevnost a za partnerku má krasavici, která hned outsiderovi padne do oka, ale už nevidí, že je to jen přelétavá nána... Hrdinským činem vystřídá nacistu, dostane vysněnou slečnu a odvrhne opravdové kamarády... Pak dostane co proto atd. atd... Aneb tisíckrát omleté téma Hollywoodu, které v této psí formě nepůsobí naštěstí tak blbě a trapně... Člověk to nějak v klidu stráví a i se u toho pobaví některými vtípky... Když jsme ale u těch vtípků, tak u rodinné komedie bych čekal poněkud více vtípků... Spíš takto... Víc vtípků, které dokážou rozesmát... Rozesmát, ne jen se párkrát uchechtnou... Upřímně jsem od toho čekal trochu víc, nicméně zklamán zas nejsem díky pár psíkům, které ten snímek oživily... P.S.: Málem bych zapomněl... Hrozně, ale HROZNĚ, mě iritují taneční scény na konci filmů... Zkazilo mi to každý díl Shreka a tento taky... Škoda... ()

• Film se natáčel v Huntington Beach a v Santa Claritě v Kalifotnii v USA a ve Vancouveru v Britské Kolumbii. (rafix)
  • Ron Perlman byl původně obsazen do role Chupadogry, ale z neznámých důvodů jej nahradil Sam Elliott. (Karlos80)