Marmaduk

• Česko

Marmaduk

Komedie / Rodinný

USA, 2010, 85 min

Marmaduk je neuvěřitelně chytrý a vnímavý pes. Nevěřil bych nikdy v životě, že nějaký pes může být až takhle chytrý, kdybych se nedal dohromady se slečnou, která má právě takhle chytrého pejska. Ano, asi to sem nepatří, ale když už jsem to napsal, mazat to nebudu. :-) Co se příběhu týká, jedná se o milionkrát ohraný příběh - nové město, problém zapadnout. A co se filmu týká, řadí se spíše do průměru. Ovšem právě zde si dovolím vyzdvihnout český dabing v hlavní roli s Petrem rychlým, který dal příběhu podle mého názoru větší humornost i hloubku. Za tento počin zvedám z původních tří na 4* a teď mě omluvte: Můj pejsek se chce podívat na film s pejskama. To jí nemůžu odepřít. :-)(29.5.2018)

Typický, narýchlo zbúchaný rodinný film z USA. Dáme tam zvieratká, najlepšie psov, tí budú rozprávať a všetko ostatné už nieje také dôležité. Psi surfujúci na vlnách?? Našťastie si obrovitý pes Marmaduk narobil problémy u Dobermana, takže aspoň táto linka príbehu skvele funguje. Uvedomujem si, že je to určené v prvom rade deťom a tie spokojné určite budú. My dospelí na tom pár chýb nájdeme, ale oplatí sa venovať deťom trochu času a pozrieť si to s nimi. 50%.(4.11.2012)

Blu-ray/// Dabing 10/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// +vydařený český dabing, skvělí a bohatě obsazení originální, super zábava, příběh, počítačová animace zvířat -mohlo být klidně uvedeno do kin, obsazení lidských rolí mohlo být bohatší/// Filmů se zvířaty a o zvířatech, často i mluvících vzniká hodně, ale od dob Neuvěřitelné cesty 1 a 2 tu nebyl tak krásný a zábavný film, který by splňoval nejen roli rodinného filmu, ale taky filmu, který má duši, příběh a dokáže krásně dojmout. Možná že jsou některé prvky jednoduší, některé možná mírně přehnané, ale nikdy nejsou trapné nebo dětinsky infantilní. U Marmaduka jsem s půjčením trochu váhal, nevěděl jsem do čeho jdu, byl to risk, který ale stál za to. Super film./// Celkem 84%///(3.1.2011)

No a co, že prvoplánovost z toho čiší na sto honů a je to klišovitá rodinná komedie? Hlavní je, že i přes všechna klišé je to ohromně zábavné a milé a koukat na ty mluvící psy je prostě super :). I když jsem z těchto filmů už dávno odrostl, stále je dokáži ocenit. Navíc je tu i něco málo dobrých hlášek a třeba-"Whiskas žeroucí bestie"- budu na svojí kočku křičet 24 hodin denně.(31.3.2013)

Mohl bych tu klidně okopírovat příspěvek od uživatele Malarkey. Nechápu, o co vám všem jde. Já osobně jsem měl filmy s mluvícími zvířaty jako malý kluk strašně rád (hlavně "Neuvěřitelnou cestu", která má 70%). Radši si pustím několikrát Mermaduka než nějakou přeceňovanou novinku od Roba Zombieho. A to mám horory rád.(3.11.2010)