Pomáhat a chránit

• Irsko The Guard (více)

Komediální thriller POMÁHAT A CHRÁNIT se odehrává na západním pobřeží Irska. Policista z malého městečka Gerry Boyle (Brendan Gleeson) má konfliktní povahu, zvrácený smysl pro humor, umírající matku, zálibu v prostitutkách a hlavně ho vůbec nezajímá mezinárodní obchod s kokainem, kvůli kterému mu jednoho dne na dveře klepe agent FBI Wendell Everett (Don Cheadle). Víc než aktivnímu řešení případu se Boyle věnuje posmívání a podrývání Everettovy autority, okolnosti mu ale nepřejí. Nejprve jeho nový horlivý parťák zmizí, pak ho začne vydírat jeho nejoblíbenější šlapka a nakonec se ho ¨C podobně jako všechny ostatní členy místní policie ¨C pokusí podplatit samotní pašeráci drog. To už je příliš i pro Boylea, který pochopí, že musí vzít věci konečně do vlastních rukou a jediným člověkem, kterému může věřit, je právě Everett. Vše se schyluje k výbušnému finále. (oficiální text distributora)

D.Moore

Čekal jsem vtipnější záležitost a rozhodně originálnější, ne postavenou pouze na dvou třech nápadech. Finále mě vyloženě zklamalo. Ale Brendan Gleeson samozřejmě výborný stejně jako trojice překupníků drog. Filmy V Bruggách nebo Hot Fuzz, kterým by se Pomáhat a chránit chtělo podobat asi nejvíce, jsou ale mnohem, mnohem lepší. Tři a půl. ()

petero

Na mňa až príliš suchý humor a celkovo dosť nezáživné a ťažkopádne i keď Gleeson a Cheadle sú výborná dvojka. ()

Xmilden

Slovíčko průměrný bych v případě Guarda použil asi vícekrát než je zdrávo. 72% se mi moc nezdá, nepřišlo mi že sleduju kdovíjakou podívanou. Prostě takový normální "průměrný" film. ()

LiVentura

Místy to opravdu nemá chybu. Gleeson je zase v typické roli, prostě irský vysušený humor v této parodii na život a na specifické zaměstnání policisty... Gangsteři jsou výborní, atmosféra opravdu k pokukání. :-)) ()

nunka

The Guard je absolutný filmový úlet prinášajúci množstvo úsmevných scén, hlášok a skvelého Gleesona. Typ humoru v postavách a dialógoch je to, na čom je postavená celá zábava. A mňa to ohromne bavilo. ()

TedGeorge

Brendan ty staré sobecké morouse se srdcem na správném místě prostě umí vystřihnout jako nikdo jiný a vy mu jeho šerifa/děvkaře budete žrát i s navijákem. ()

Pepinec

Zaplať pánbůh, že nebylo vtipné úplně všechno. Proti takové kadenci by totiž při stoprocentní úspěšnosti nebylo ani pomoci, ani ochrany. Na emigraci do Irska to nevidím, ale na návštěvu si tam čas od času zajedu moc rád. Jen, jestli mužů poprosit Gleesona - kdybys mi někdy chtěl s něčím pomoct, zeptej se mě nejdřív, jestli chci já, jo? (Challenge Tour 2015, film č.5) ()

Big Bear

No tak úplně bych nad tím radostí nevýskal, ale zkombinovat svérázného irského policajta s černým detektivem FBI z USA byl docela neotřelý nápad. Moc jsem se ale u toho nezasmál, jen pár dialogů bylo vtipných. A bohužel, celkem se to táhlo. Možná být Irem, najdu si v tom všechny ta narážky na Welšany a hlavně na nenáviděné Brity. Jenže jím nejsem. Tři fialový tabletky od Lybijců. * * * ()

Sonnery

Abych nejlépe přirovnal mé pocity, tak si představte, že je vám tak maximálně 35 let a o Vánocích čekáte pod stromečkem kolo. A pak nastane tak kouzelná, sváteční chvíle. Dárky se rozléhají kolem stojánku, prskavky, svíčky, vůně lesa a cukroví. Najednou se váš pohled upne směrem, kde je obrovský balík s vaším jménem. Ach ano, ono kolo! Vyrazíte k balíkokolu hrdinně kupředu, porazíte babičku a zašlápnete psa. Pak rozsápete balící papír, krabici, nakonec strčíte svoje pařáty dovnitř a tam jsou místo raketovýho kola Lance Armstronga dvě obyčejný šlapky (na kolo, ty dvě dívčiny by mi udělaly radost). Díky táto ()

Anderton

Tie hviezdičky na plagáte budia veľké očakávania. Ono je to potom pomerne slušné sklamanie, keď vidíte mierne nadpriemerný film s pár dobrými fórikmi. To, čo sa tvári ako kult tarantinovského alebo ritchiovského formátu, mi vyšumelo z hlavy rýchlejšie, ako pivo v Irish pube. Gleesonovi to tu sekne, spoločne s Cheadlom tvoria slušný buddy pár, ale na takých Gibsona s Gloverom to zďaleka nestačí. A ako záporák je tu, hádajte kto, áno, Mark Strong. ()

Frajer42 odpad!

Naprostá hovadina. Jediné, co si zaslouží zmínku byl irský přízvuk zúčastněných. Vtipný není film ani malinko. A pokud komedie není vtipná, tak postrádá význam, aby byla viděna. Režisér i všichni zúčastnění by měli za trest žrát hovna. Totálně zbytečný film ubohé kvality. Absolutně nejhorší byl na filmu scénář, který nemá totálně co nabídnout. ODPAD!!!!!!! ()

Bachy

Trailer slibuje něco malinko jiného. Komedie to určitě je. Přít se nebudu. Ale bych malinko opatrný s tou neutuchající řachandou. Ovšem Gleesonovo galapředstavení je to bez debaty. Cheadle funguje taktéž na výbornou, k tomu pár ikonických vedlejších postaviček, jeden Mark Strong jako bonus. I když jsem byl na konci zlomen perfektním závěrem, tak stejně zůstala ta pachuť, že to mohlo být úplně bez chybičky a někdo to prostě nedotáhl do konce. Ale u herců chyba není. Gleeson by si zasloužil Oscara, ale tohle asi nikdo z Akademie neviděl. Lehký spoiler na závěr: Nikdy by mne nenapadlo, že jednou uvidím přestřelku Strong vs. Gleeson. Lahůdka. ()

eLeR

Fantastické hlášky. A Gleeson? klobúk dole a palec hore .. ale jedine v pôvodnom znení s titulkami. ()

Happens

Poměrně pochmurná komedie z mlhavého maloměstské části Irska aneb jak (ne)obyčejný polda za neustálého rasistického posmívání se svému novému kolegovi z FBI dopadne drogový kartel. Je to takový Dobrý voják Švejk po Irsku. ()

iamek

Velké překvápko z Irska. The Guard je naprosto parádní detektivní komedie kde září v roli policisty Brendan Gleeson a skvělé mu sekunduje Don Cheadle. Tenhle styl anglického suchého humoru mi v roce 2011 hodně schází a jsem za tenhle kousek hodně rád. ()

klerik

Priznávam, že po počiatočnej úsmevnosti mi to v strede prišlo trochu pomalé (ale nie tak očarujúco pomalé ako pri V BRUGÁCH), ale ku koncu sa to geniálne zlepšuje, až do skvelého prestrelkového finále. Potešili aj vedľajšie postavy (Strong). Od prvých SMRTONOSNÝCH ZBRANÍ sme tu nemali takto funkčné prepojenie humoru (i keď tentoraz írskeho) a vážneho finále... ()