Sci-Fi / Thriller

USA, 2010, 94 min

Nechápem čo všetci proti tomuto majú, mne sa Skyline v určitej rovine páčil... už dávno viem, že s nadmernými sympatiami človek ďaleko nezájde... sci-fi jak sviňa, pocit orgazmu pri pohľade na "nebo", pár akčných scén, ktoré nevyzerali tak trápne ako je tu asi tak 1000x spomenuté aaa myšlienka?! Kur*a, koľko je tuna romantikov... no samozrejme v tejto zvrátenej premise sa Vám to nepáči čo?! sebci... 6/10(1.1.2011)

Wow - AKČNÍ film a synonymum pro zábavnou sci-fi (trochu nadhledu...), to je Skyline; mix Monstra a Dne nezávislosti. Nečekal jsem to, snažím se být kritický :-), ale fakt jsem se bavil, chvílemi až nehorázně. Mít to dvacet minut, napařím maximum - kromě akčních scén je to totiž prostoduchý béčkový film s otřesnými herci a tunou nelogičností. Ale poslední půlhodina, jo, ta odsejpala!(8.3.2011)

• Renton

Scénář: Joshua Cordes, Liam O'Donnell .. Osvědčené a mnohdy úspěšné téma o mimozemské invazi dostalo smrtící ránu jak ve scénáři, který drží partu lidí na omezeném prostoru a nechává je nudně vykládat si a hloupě řešit danou situaci, tak v režii, která sice vizuál a akci jakštakš zvládá, ale v ničem jiném podstatném neexceluje. K tomu skladba druhořadých herců a zázrak resp. překvapení, vystupující z vod (pod)průměru, se zkrátka nekoná.(5.12.2010)

• mil@n.fanatik

Jejda jejda, do 20 minut to vypadalo na "slušný" film, ale od té doby to bylo čím dál tím horší a větší blbost. Ano efekty byly výborné, ale to asi tak vše. Děj žádný,nic nic... Škoda, z tohoto filmu se dalo vytáhnout daleko, daleko více!! Myslím si, že to trošku odflákli... Když vidíme prakticky v celém filmu pořád stejný obrázek, jak obří monstrum nahání a střílí ruznými zbraněmi po utíkajících a schovávajících se lidech střely, střely a výbuchy a nic víc, no nevím no...ŠKODA, ŠLO VYTÁHNOUT Z TOHOTO FILMU VÍCE!!!!! Dávám 2*, i když jsem chtěl dát 3, tak si to prostě celkově nezaslouží, muselo by ve filmu být i něco víc, než jsme viděli.... 45%(11.6.2011)

Nejlepší béčkové scifi, co jsem kdy viděl. Připravte se na mimozemskou invazi do L.A. v sofistikovaném scifi od talentovaných bratrů Strausových. Spielberg s Emmerichem se svými letitými vykopávkami na podobné téma se tiše po zhlédnutí tohoto nářezu krčí v koutě a budou tam ještě dlouho i s Bloomkampem, který něco podobného v otřesném balení vypustil do světa před časem. Dvaceti patrová výšková budova se pro skupinku přátel, pro něž bylo probuzení noční můrou, stane dočasným útočištěm než to peklo skončí, ale scénář chrlí takové množství nečekaných nápadů ve vysokém tempu, že se to na poprvé nedá ani pobrat. Obdobná smršť je to i po vizuální a trikové stránce, kdy jsem byl ohromen realistickou kvalitou triků a neobjevil jsem žádný rušivý element, respektive nepovedený trik. Nesmím opomenout ani trefné herecké obsazení. Jedna hezčí herečka vedle druhé (Scottie Thompson, Brittany Daniel, Crystal Reed) dva chrabří týpci v hlavních rolích neměli chybu (Eric Balfour,Donald Faison), pak do party přibyl i starší ročník (David Zayas), do toho hřímala epická hudba a postavy hynuly jedna po druhé v nepříliš odhadnutelném pořadí. Stejně neodhadnutelný je doslova bombastický konec ve stylu totální apokalypsy. Zkrátka se jedná o scifi nejen pro příznivce tohoto žánru. 100%(15.12.2010)

• - Téměř celý snímek byl natočen v domě režiséra Grega Strause v kalifornském Marina Del Rey. (oje)

• - Jarrodovi (Eric Balfour) se před setkáním s Waltem (Robin Gammell) mění délka vlasů. (KucC)

• - Celý rozpočet čítající 10 milionů amerických dolarů financovali Colin a Greg Strauseovi bez asistence jakéhokoliv studia. Samotné filmování stálo pouhých 500 000 dolarů, zbytek pak "spolkly" digitální efekty. (oje)