Černá hodina

Čierna hodina

Posledná hodina Zeme

Sci-Fi / Akční / Thriller / Horor

USA, 2011, 86 min

Hmyzu s lucerničkami čelíme zásadně ve složení: bezcharakterní zmrd, ulízaný chytrolín, bruneta s malými prsy, blondýna s malými prsy, retardovaný dvojník Jacka Blacka. A jakou horší horoucí prdel si k zániku světa představit, než Moskvu. Takhle nějak by to asi dopadlo, kdyby Jan Karafiát začal s H.G. Wellsem popíjet absinth přímo z lahve. Nechápu hodnocení některých uživatelů. Jedná se o kvalitní béčko, které zcela naplňuje mé intelektuální ambice a několikrát mě donutilo k hlubokému zamyšlení: Mládež trčí čtyři dny zavřená ve skladu, kam však celou tu dobu chodí srát? Spatří retarda ve Faradayově kleci angrešty rozpustilé brunety? Potřebuje stárnoucí komsomolec v náruči ženu, nebo mu stačí druhý stárnoucí komsomolec? Vrátí se Vladimir Putin z rybolovu včas, aby ukázal lucerničkám své Osoto-gari? Váhám, jak toto dílo správně uchopit, jelikož na mé palčivé otázky nedává jednoznačnou odpověď.(7.4.2012)

• Xmilden

Aha, kolega verbal dal 4 hvězdy, tak to bude blbost. Ale má to hodnocení 50%, tak že by nebyla? O 90 minut později: Neskutečná kravina, která nemá ani jednu kloudnou scénu. Většinou při mimozemských invazích divák trne napětím a fandí lidem aby ty emzáky dostali, tady to nehrozí. Naopak mi přišlo jako dobrý nápad zlikvidovat všechny lidi, kteří měli něco s tímhle filmem společného. Nerozumím, že tohle se mohlo dostat do kin a moc se omlouvám jak Noci žraloka tak Skyline, které přecejen dokáží pobavit mnohem více. Emile Hirsch totálně potopil svou kariéru. Zbytek filmu tvoří neherci. PS: Napětí je v těchto i blbých filmech zapotřebí, takže nerozumím tomu proč tady naprosto chybí.(3.4.2012)

Ááá tak pozor, tentokrát mimozemšťani nenapadnou zemi hvězd a pruhů, ale matičku Rus, což je rozhodně příjemná změna, jen škoda, z mimákama bojujou z většiny americký puberťáci, chtělo to Vladimíra Vladimiroviče jak tam do pů těla honí kolem Kremlu svítící mouchy, to bych dal pět už z principu, takhle mě sralo, že film skončí v moměntě, kdy to vlastně začalo být nejzajímavější, ale jinak, světe div se, to nebylo až tak zlý, ale když tak o tom přemýšlím mohlo to být i lepší, hlavně atmosférou a hlavníma hrdinama mohl bejt taky někdo jinej než americký děti ke kterým jsem si za celejch 86 minut cestu vskutku nenašel, na rozdíl od těch rusáků, ale tak aby ne, pokud nějaká svítící mimozemská velemoucha ohrožuje Moskvu je třeba sednout na kobylu vzít rpg a ject velemouše natrhnout její veleprdel.(19.7.2013)

• st.ranger

Co čekat od filmu, který je v kinech promítán pouze ve 3D? Pro mě už to znamená jisté varování, že je třeba cenou lístku vyvážit mizerné kvality filmu. Zvolené prostředí, Rusko, mluví za vše. Země neomezených možností, kde elektrikář vyrobí podomácku metač mikrovlnek a tím oslabuje silové pole nebezpečných, téměř neviditelných mimozemšťanů. Přihodíme trochu moralizování, nějakou tu minulost, která spojuje kamarádské dvojice, obětování se, perfektní angličtinu Rusů, naprosto směšné efekty a vzhled invazní jednotky a výsledkem je nenáročná sci-fi ptákovina, která kdyby ubrala na serióznosti, jistě by to prospělo. Jako komedie by to bylo ideální, ale film je bohužel brát neskutečně vážně, například po zabití známějších charakterů spustí dojemná a emocionální hudba. Naštěstí stopáž není nijak vražedná, překvapivě po seznamovacím začátku udržuje scénář slušné napětí a tempo, takže konec přijde zcela nenuceně.(6.4.2012)

• maseer2

skupinka Američanů zmateně a bezmyšlenkovitě pobíhá po Moskvě se žárovkama na krku.. začátek byl ještě jakš takš v pohodě, ale dál už to pak byl totální propadák s absolutně nefungující postapokalyptickou atmosférou a scénářem, který psalo pětileté děcko.. a nezachraňuje to ani můj oblíbený Emile Hirsch, který je tady neuvěřitelně prkenný a celou dobu se tváří stejně ("drsně")..(1.4.2012)

• - Natáčanie muselo byť pozastavené na dva týždne z dôvodu mimoriadneho znečistenia prostredia a ťažkého dymu z požiarov v okolí Moskvy, ale aj potom robilo značné problémy, a to až do tej miery, že zábery museli byť v postprodukcii upravené digitálne. (Raccoon.city)

• - Ačkoliv byla skupina přeživších nucena přečkat celých pět dní zavřená ve skladišti a živořit ve skrovných podmínkách s nedostačující hygienou, na jejich vzhledu se to nijak nepodepsalo. Svědčí o tom stále stejně elegantní účesy s oděvy bez sebemenších známek sešlosti a opotřebení. (Conspi)

• - Natáčení probíhalo v té době nejdražším a nejluxusnějším ruském nákupním centru ГУМ (Главный универсальный магазин - Hlavní obchodní dům). (Dlee)