Černá hodina

Posledná hodina Zeme

Sci-Fi / Akční / Thriller / Horor

USA, 2011, 86 min

• BadoXXII

Tak až takúto hrôzu som namojdušu nečakal! Nefunguje tu vôbec, ale VOBEC nič. Žiadna atmosféra, žiadny rešpekt z nepriateľa (kto by sa už bál nejakých svetlušiek?), na kino odporné špeciálne efekty, neustále pobehovanie po prázdnej Moskve, ULTRA MEGA ukecanosť každých 5 minút, žiadna aspoň priemerne zábavná akčná scéna, slabí herci...sračka a kludne by to mohlo ísť aj do rebríčka najhorších filmov csfd.(5.4.2012)

Jo, tak tahle opulentní reklama na Moskvu mi připomněla, jak si v Red Dwarf dělali prdel z neexistujícího filmu Útok divokých, naprosto neviditelných, obřích mimozemšťanů. No nic, v praxi vidíme, že neviditelní emzáci nejsou až takové terno a ten děs v člověku nevyvolají, ani kdyby se postavili na hlavu. Nejdou totiž vidět! Film je dělaný jakoby šlo o klasickou zápletku s nějakými zombie entitami. Skupina přeživších se schovává a snaží se probojovat přes hordy zombie kamsi do ještě většího průseru. Všichni to známe. Místo zombie jsou tu právě ti neviditelní emzáci. A skutečnost, že z celé Moskvy přežije jen jeden Američan je vlastně docela legrační. Film je určen mladým lidem a podle toho je i natočen. Nepředpokládá nějaké dedukování, jen čistou zábavu mezi bongem a plejstejšnem. Co bych ale ocenil je ta skvělá Half-lifeovská atmosféra postapokalyptického světa. Chápu, že to točili v Rusku.(30.1.2013)

Pozor obsahuje spoilery!!! 3D Kino/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +Emile Hirsch, Olivia Thirlby a Veronika Ozerova, docela zajímavá sestava, kterou bych rád viděl v případném pokračování, protože konec je příjemně otevřený, rozsah mimozemské invaze má konečně přesah více jak jedné budovy (Slyline), nebo jednoho města (Světová invaze), zároveň se děj konečně neodehrává na Americkém území (což je většinou pro americký film typické), stejně tak tu není moc patriotismu (trochu toho Ruského nevadí), mimozemšťani mají své tajemno, vypadají nebezpečně a jen tušíme o co jim jde, nicméně kdyby se něco podobného opravdu stalo, docela bych uvěřil že chování lidí z tohoto filmu je docela přesné, rozhodně by se určitá část bránila -pro všechno kladné si stejně myslím že pokračování nevznikne a zůstane pouze u této jednohubky, tím mám na mysli že to je film na nenáročné odreagování, nebo také na jedno použití, rovněž akce mohlo být víc a mohla být výraznější, někdo nadával na dialogy, mě to přišlo v pohodě/// Na Černou hodinu jsem se velice těšil a navíc docela dlouho. Po zhlédnutí si opět uvědomuji že vedle cestování časem mě v tomto žánru nejvíc baví útok mimozemšťanů. Mohu ho kdekoliv a kdykoliv a taky s kýmkoliv./// Celkem 73%///(18.1.2012)

Slušná odreagovávačka s Emilom Hirschom. Na vypnutie mozgu ideálne.(24.6.2012)

• Jordan

neoriginálne, bez humoru, stavilo to na 3D (inak úplne zbytočné) a na to, že točením v Rusku a s neznámymi hercami sa ušetrilo na pomerne kvalitné efekty v rámci Béčka.(15.1.2012)

• - Drobného technického zaváhání si lze všimnout v okamžiku, kdy se chlapecká dvojice ukrývá před mimozemským vetřelcem pod policejním automobilem a zanechává za sebou zaklapnutý kufr, který je během jejich útěku o několik okamžiků poté opětovně otevřený. (Conspi)

• - Natáčanie muselo byť pozastavené na dva týždne z dôvodu mimoriadneho znečistenia prostredia a ťažkého dymu z požiarov v okolí Moskvy, ale aj potom robilo značné problémy, a to až do tej miery, že zábery museli byť v postprodukcii upravené digitálne. (Raccoon.city)

• - Ačkoliv byla skupina přeživších nucena přečkat celých pět dní zavřená ve skladišti a živořit ve skrovných podmínkách s nedostačující hygienou, na jejich vzhledu se to nijak nepodepsalo. Svědčí o tom stále stejně elegantní účesy s oděvy bez sebemenších známek sešlosti a opotřebení. (Conspi)