Černá hodina

Čierna hodina

Posledná hodina Zeme

Sci-Fi / Akční / Thriller / Horor

USA, 2011, 86 min

Když jsem v traileru viděl, že na Moskvu zaútočí banda vypasených světlušek, kterým je schopen jako jediný vzdorovat mimořádně nesympatický, americký metrosexuál Debile Hyrš, smrdělo to průserem! K mému velkému překvapení se však jednalo o příjemný, bezduchý výplach, který jen zase nedovolil místním esoterickým hnědopichům patologicky rozbujet jejich šedou kurvu a šermovat tu artově orientovanými cizími termity. Nenechte se odradit! Úplná pohoda!(1.4.2012)

Je to celkem dobrý film. Trochu mi to připomínalo stylem Predátora. Oranžová světýlka pěkná a trocha napětí tam taky bylo, když byli neviditelní a jen kolem nich se rozsvěcely lampy a zapínaly auta. Ufouni taky dobří, ale kdyby to byla jen nějaká hmota, tak by to bylo zajimavější. Jak už jsem psal u Noci hrůzy, tak i tady musím pochválit rozprášení na uhel :-)(11.4.2012)

• playboxguest

Celkem solidní survivalová jednohubka pomalu na herním principu - poznávej, hledej, utíkej z A do B a zase zpět (no fakt, sem tam jsem měla pocit, že mám v ruce herní joypad). Ke konci tomu sice dochází dech, ale přijatelně krátká stopáž to celkem zachraňuje. 50% 3D: * jsem za celý film pomalu ani nepostřehla (nejlepší byl, stejně jako v Silent Hillu, popílek). Jedno z těch hodně slabých 3Dček, zbytečná investice...(2.12.2012)

• *CARNIFEX*

Keď prichádza americká mládež do hlavnej, ruskej metropoly, očakáva len zábavu v nočných kluboch či spoznavanie tamojšej kultúry. Opak sa stáva pravdou v momente, na prvý pohľad zaujímavého pohľadu, na z neba na zem dopadajúce svetielka, ktoré náhle menia okolnostíli na nočnú moru v podobe útoku neviditeľných mimozemšťanov. Názor užívateľa darkrobyk stojí za zamyslenie - "Není nad to, přečíst si pár znechucených komentářů, človĕk pak nic neočekává ... ". Ma tak napadá, ja v podstate robím dobrý skutok, v podstate mi väčšina môže ďakovať :) Napriek kopírovaniu pár "detailov" som sa prvú hodinu celkom bavil. Záver mi napriek "akčnosti" už natoľko zaujímavý neprišiel, pričom na kvalite nepridalo ani odhalenie "ufo face-u". Tunajšie priemerné hodnotenie, na ktorom ho užívatelia ukotvili, si snímok plne zaslúži.(21.2.2015)

• Xmilden

Aha, kolega verbal dal 4 hvězdy, tak to bude blbost. Ale má to hodnocení 50%, tak že by nebyla? O 90 minut později: Neskutečná kravina, která nemá ani jednu kloudnou scénu. Většinou při mimozemských invazích divák trne napětím a fandí lidem aby ty emzáky dostali, tady to nehrozí. Naopak mi přišlo jako dobrý nápad zlikvidovat všechny lidi, kteří měli něco s tímhle filmem společného. Nerozumím, že tohle se mohlo dostat do kin a moc se omlouvám jak Noci žraloka tak Skyline, které přecejen dokáží pobavit mnohem více. Emile Hirsch totálně potopil svou kariéru. Zbytek filmu tvoří neherci. PS: Napětí je v těchto i blbých filmech zapotřebí, takže nerozumím tomu proč tady naprosto chybí.(3.4.2012)

• - Drobného technického zaváhání si lze všimnout v okamžiku, kdy se chlapecká dvojice ukrývá před mimozemským vetřelcem pod policejním automobilem a zanechává za sebou zaklapnutý kufr, který je během jejich útěku o několik okamžiků poté opětovně otevřený. (Conspi)

• - Ve scéně, kdy se skupina vydá najít ponorku, nese na zádech jeden z Rusů rakety do RPG. Při vstupu do metra nese 3, v dalším záběru má však na zádech už jen 2. (VooDoo:*)

• - Natáčení probíhalo v té době nejdražším a nejluxusnějším ruském nákupním centru ГУМ (Главный универсальный магазин - Hlavní obchodní dům). (Dlee)