Černá hodina

• Nizozemsko

The Darkest Hour

Sci-Fi / Akční / Thriller / Horor

USA, 2011, 86 min

Podle mě naprosto skvělý snímek! Sice je to hodně sci-fi, ale je unikátní, něco takového jsem ještě neviděla. Děj je hodně promyšlený a nejsou zde žádné nesmysly. Herci dělají skvělou práci a podle mě se do toho opravdu vžili. Celá atmosféra mě pohltila a jenom jsem zatínala ruce, když sem byla napnutá. Opravdu hodně napínavé, plné akce a nebezpečí. Ještě ke všemu krásná Moskva, nechápu hodnocení ostatních na čsfd.(22.4.2012)

Vůbec ne tak špatný film, jak se píše a říká. Zajímavý elektro-nápad, perfektní triky a povedené akční scény, atmosféra vylidněné Moskvy má taky něco do sebe a líbilo se mi, jak nečekaně umíraly jednotlivé postavy, o nichž jsem byl ještě chvíli před jejich zpopelněním přesvědčený, že vydrží minimálně do finále. Škoda jen, že namísto Emile Hirsche nedostal hlavní roli někdo o trochu sympatičtější (ano, já vím, že potřebovali "někoho jako La Beoufa", ale stejně).(4.5.2012)

• Xmilden

Aha, kolega verbal dal 4 hvězdy, tak to bude blbost. Ale má to hodnocení 50%, tak že by nebyla? O 90 minut později: Neskutečná kravina, která nemá ani jednu kloudnou scénu. Většinou při mimozemských invazích divák trne napětím a fandí lidem aby ty emzáky dostali, tady to nehrozí. Naopak mi přišlo jako dobrý nápad zlikvidovat všechny lidi, kteří měli něco s tímhle filmem společného. Nerozumím, že tohle se mohlo dostat do kin a moc se omlouvám jak Noci žraloka tak Skyline, které přecejen dokáží pobavit mnohem více. Emile Hirsch totálně potopil svou kariéru. Zbytek filmu tvoří neherci. PS: Napětí je v těchto i blbých filmech zapotřebí, takže nerozumím tomu proč tady naprosto chybí.(3.4.2012)

U Černé hodiny se nabizí srovnaní s Bitevní lodí i Světovou invazi. I když moje hodnocení u hodiny je o jednu hvězdu menší, tak musím uznát, že je v několika ohledech originalnější. Prvně vzhled mimozemšťanů - źadná monstra se velkými zuby a drápy, ale energetické bytosti. Za druhé prostředí - ne vše se musí odehravat v amerických realiích. Myšlenka cizinců během takové šlamastiky není špatná. Za třetí hrdinná U.S. Army, U.S. Marine corps, U.S. Navy dokonce ani U.S. Air force svět nezachranili. Rusové tu nejsou jen v roli terčů a obětí. Trochu se podivuji nad poměrně nízkým hodnocením filmu. U mne silnější 3 hvězdy.(12.5.2012)

• iamek

Kromě technické stránky není na Černé hodině co chválit. Mizerné herecké výkony nesympatického hereckého týmu lezou na nervy nejvíce. Scénař a samotný děj je tak béčkový, že béčkovost béčkovější být nemůže. To už jsem se více pobavil u poloamaterského Skyline. Díky bohu, že jsem nakonec na tenhle paskvil nešel do kina.(16.5.2012)

• - Natáčanie muselo byť pozastavené na dva týždne z dôvodu mimoriadneho znečistenia prostredia a ťažkého dymu z požiarov v okolí Moskvy, ale aj potom robilo značné problémy, a to až do tej miery, že zábery museli byť v postprodukcii upravené digitálne. (Raccoon.city)

• - Natáčení probíhalo v té době nejdražším a nejluxusnějším ruském nákupním centru ГУМ (Главный универсальный магазин - Hlavní obchodní dům). (Dlee)

• - Drobného technického zaváhání si lze všimnout v okamžiku, kdy se chlapecká dvojice ukrývá před mimozemským vetřelcem pod policejním automobilem a zanechává za sebou zaklapnutý kufr, který je během jejich útěku o několik okamžiků poté opětovně otevřený. (Conspi)