Černá hodina

Posledná hodina Zeme

Sci-Fi / Akční / Thriller / Horor

USA, 2011, 86 min

• J*A*S*M

Můj ty bože, nemyslel jsem si, že to někdy řeknu, ale zlatý Skyline ... Na Černé hodině je příšerné úplně všechno. Zapomínám na jakous takous technickou kvalitu, díky níž to film mohl dotáhnout až do kina, a uděluju nekompromisní odpad, protože takto zklamán, otráven a nasrán jsem nebyl už ani nepamatuju. Komentář raději jen takto krátký, protože kdybych tu měl napsat všechno, co si o filmu (a potažmo jeho případných spokojených divácích) myslím, přišla by mi zcela jistě hrstka rozhořčených zpráv, obviňujících mě z nerespektování odlišných názorů a vkusu.(1.4.2012)

Nenechajte sa oklamať žánrom horor, nemá nič spoločné s týmto filmom. Klasický deštruktívny mimozemský útok na našu planétu, pri ktorom sa silou mocou snažíme prežiť. Klišé ? jednoznačne áno. Vadí mi to? jednoznačne nie. Ešte chcem poukázať na vysoko kvalitné audio-vizuálne efekty, ktoré aspoň mne spríjemňovali pozeranie.(4.9.2013)

• POMO

Ak vás pobavili perly Skyline či Noc žraloka 3D, ste na správnej adrese. Plagát je bohužial viac než výstižný. Béčková vykrádačka všetkého možného (hlavne Vojny svetov) s postupne klesajúcou inteligenciou, zábavnosťou, bez štipky napätia, s WTF chvíľami a trápnymi vedľajšími (ruskými) postavami, ktoré režisér nevie podať s nadhľadom (zabudnite na Emmerichovho cool "Engine, start!" borca z 2012). Ani len atmosféra post-Moskvy nefunguje, ako by mohla. Emile Hirsch sa stáva lacnejšou verziou DiCapria. V niektorých scénach má identický hlas.(20.12.2011)

• Zeck

Hodinu a půl dlouhé běhání po trikově vylidněné Moskvě, kdy jsem jen čekal, že za herci bude vidět virtuálně nevykrytý roh toho zeleného plátna, před kterým polovinu stopáže filmu stáli. Chyb je ve filmu totiž nepočítaně, nejvíce paradoxně nebolely ty nelogické, ale spíše režisérsky lajdácké. Trailer vypadal celkem zajímavě, ale skutečnost je naprosto šílená. Střílení proti vzduchu je zkrátka nuda první velikosti a když se k tomu přičtou naprosto ochotnické herecké výkony VŠECH zúčastněných v čele s Hirschem, nesrozumitelné a na nic nenavazující dialogy, a do očí bijící neschopnost režiséra umocněná ubohou kamerou a filtrem, který připomíná televizní seriál české televize, člověk film odsoudí už po první půlhodině. Napětí po celou dobu filmu nulové, to už více respektu vzbuzovaly stromy v The Happening, než mimozemšťané, kteří vypadají jako Pokémoni. Naprostá sračka, která po Monsters, Battle: LA a Skyline, silně očerňuje žánr "invazní sci-fi" a patrně ho definitivně odsuzuje k další době temna. Zlaté Maliny pro všechny zúčastněné, zaslouží si je. Režisér by měl od teď točit jen reklamy na zubní pasty, nedokázal by natočit ani porno, i když by v něm 100% hráli lepší herci než v Černé hodině a půl. 10%(1.4.2012)

• *CARNIFEX*

Keď prichádza americká mládež do hlavnej, ruskej metropoly, očakáva len zábavu v nočných kluboch či spoznavanie tamojšej kultúry. Opak sa stáva pravdou v momente, na prvý pohľad zaujímavého pohľadu, na z neba na zem dopadajúce svetielka, ktoré náhle menia okolnostíli na nočnú moru v podobe útoku neviditeľných mimozemšťanov. Názor užívateľa darkrobyk stojí za zamyslenie - "Není nad to, přečíst si pár znechucených komentářů, človĕk pak nic neočekává ... ". Ma tak napadá, ja v podstate robím dobrý skutok, v podstate mi väčšina môže ďakovať :) Napriek kopírovaniu pár "detailov" som sa prvú hodinu celkom bavil. Záver mi napriek "akčnosti" už natoľko zaujímavý neprišiel, pričom na kvalite nepridalo ani odhalenie "ufo face-u". Tunajšie priemerné hodnotenie, na ktorom ho užívatelia ukotvili, si snímok plne zaslúži.(21.2.2015)

• - Ve scéně, kdy se skupina vydá najít ponorku, nese na zádech jeden z Rusů rakety do RPG. Při vstupu do metra nese 3, v dalším záběru má však na zádech už jen 2. (VooDoo:*)

• - Natáčení probíhalo v té době nejdražším a nejluxusnějším ruském nákupním centru ГУМ (Главный универсальный магазин - Hlavní obchodní dům). (Dlee)

• - Drobného technického zaváhání si lze všimnout v okamžiku, kdy se chlapecká dvojice ukrývá před mimozemským vetřelcem pod policejním automobilem a zanechává za sebou zaklapnutý kufr, který je během jejich útěku o několik okamžiků poté opětovně otevřený. (Conspi)