Reklama

Reklama

Černá hodina

  • USA The Darkest Hour (více)
Trailer 1

Američané Ben a Sean přiletí do Moskvy, aby zde prodali svůj software pro vytváření sociálních sítí. Po příchodu na jednání však zjistí, že je jejich švédský obchodní partner Skyler zradil. S Rusy už dohodu uzavřel a software jim prodal. Ben a Sean jdou večer na diskotéku, kde se seznámí s Američankou Natalií a její australskou kamarádkou Annou. V klubu najednou zhasnou světa a vypadne elektřina. Všichni vyjdou ven, aby zjistili, že z nebe padají kulatá světýlka a po dopadu mizí. Když se přivolaný policista chce obuškem světla dotknout, rozpadne se na prach. Všichni zpanikaří a začínají utíkat. Ben, Sean, Natalie, Anne a Skyler se schovávají sedm dní v jednom domě. Po sedmi dnech klidu vyjdou ven a zjistí že celé město je liduprázdné, všude jen samý popel a prach. Po útoku neviditelné mimozemské síly se schovají v obchodním centru. Sean zjistí, že žárovky a různé elektrické technologie dokážou útok mimozemšťanů odrazit. Dále zjistí, že za sklem je mimozemšťani nevidí. Všichni běží na americké velvyslanectví, ale to je v troskách. Najdou noviny, ve kterých se píše, že invaze zasáhla celý svět. Najdou také vysílačku, kde se neustále přehrává zpráva v ruštině. Skylera mimozemská síla zabije... (TV Nova)

(více)

Videa (27)

Trailer 1

Recenze (489)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Ááá tak pozor, tentokrát mimozemšťani nenapadnou zemi hvězd a pruhů, ale matičku Rus, což je rozhodně příjemná změna, jen škoda, z mimákama bojujou z většiny americký puberťáci, chtělo to Vladimíra Vladimiroviče jak tam do pů těla honí kolem Kremlu svítící mouchy, to bych dal pět už z principu, takhle mě sralo, že film skončí v moměntě, kdy to vlastně začalo být nejzajímavější, ale jinak, světe div se, to nebylo až tak zlý, ale když tak o tom přemýšlím mohlo to být i lepší, hlavně atmosférou a hlavníma hrdinama mohl bejt taky někdo jinej než americký děti ke kterým jsem si za celejch 86 minut cestu vskutku nenašel, na rozdíl od těch rusáků, ale tak aby ne, pokud nějaká svítící mimozemská velemoucha ohrožuje Moskvu je třeba sednout na kobylu vzít rpg a ject velemouše natrhnout její veleprdel. ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Malá, laciná, hloupá a nudná sci-fi, který se snaží být větší než ve skutečnosti je a snažící se zaujmout nápadem neviditelného nepřítele, proti kterému bojuje partička mladých turistů v neokoukaných ruských exteriérech. Na filmu je znát nejen minimální rozpočet ale hlavně nezkušenost tvůrců, kteří nedokáží natočit jak napínavou, tak jakkoliv zajímavou nebo alespoň efektivně vypadající scénu. Když si vezmu, že za stejný rozpočet bylo natočeno "Monstrum" nebo "District 9" je jasné, že se někde stala chyba. ()

Reklama

Davies182 

všechny recenze uživatele

Překvapivě zábavná honička s mimozemšťany v ulicích Moskvy, která však doplácí na fatální absenci emocí. Emile Hirsch tu šlápl do louže olbřímích rozměrů a poněkud zprkenatěl, lépe snad hraje i jeho dánský kolega Kinnaman. Akce a vizuál fajn, ihned po skončení se ale nedostavují pražádné kulturní vjemy, a to je špatně. ()

PetrPan 

všechny recenze uživatele

Většinu času nezábavně debilní scénář mne nepotěšil, čekal jsem větší mozkový výplach :) Nicméně neviditelné pableskující chobotničky byly hezounké, Emile Hirsch a jeho partička přicmrndávačů se chvílemi o zábavnou porci debility snažili seč jim síly stačily, takže nakonec mi černá hodinka přinesla poměrně stejně hutný zážitek jako nedávno viděná Noc žraloka. ()

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Bekmambetov asi kecal Gorakovi do práce poměrně hodně, místy jde totiž vycítit jeho vizuál. Ale to vážně jenom místy. Jinak se totiž jedná o průměrnou nízkorozpočtovou sci-fi žánrovku, která je nejzajímavější hned při prvním útoku neviditelných mimozemšťanů. Dále se vkrádá jakási beznaděj: divák by chtěl víc, ale scénář nezná cestu k jeho uspokojení. Proto to dopadne tím nejheroističtějším způsobem (rozuměj nejblbějším a nejméně pravděpodobným). Škoda, dva náběhy na pěknou atmosféru to mělo. Jinak 3D opět zcela zbytečné. ()

Galerie (89)

Zajímavosti (5)

  • Ve scéně, kdy se skupina vydá najít ponorku, nese na zádech jeden z Rusů rakety do RPG. Při vstupu do metra nese 3, v dalším záběru má však na zádech už jen 2. (VooDoo:*)
  • Drobného technického zaváhání si lze všimnout v okamžiku, kdy se chlapecká dvojice ukrývá před mimozemským vetřelcem pod policejním automobilem a zanechává za sebou zaklapnutý kufr, který je během jejich útěku o několik okamžiků poté opětovně otevřený. (Conspi)
  • Natáčanie muselo byť pozastavené na dva týždne z dôvodu mimoriadneho znečistenia prostredia a ťažkého dymu z požiarov v okolí Moskvy, ale aj potom robilo značné problémy, a to až do tej miery, že zábery museli byť v postprodukcii upravené digitálne. (Raccoon.city)

Související novinky

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

25.07.2012

Akční drama Lone Survivor není nový projekt, ale až teď se vyrýsoval konkrétněji. Peter Berg se po popcornové Bitevní lodi opět pustí do něčeho vážnějšího. Konkrétně to bude adaptace non-fiction… (více)

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

09.04.2012

Ačkoli závěr Hrobu Dračího císaře hláškou o jistém nálezu v Peru naznačoval pokračování, už se ho nikdy nedočkáme. Studio Universal se rozhodlo, že je načase s touto sérií skončit... a začít znovu od… (více)

RoboPolda zřejmě našel svou čelist

RoboPolda zřejmě našel svou čelist

01.03.2012

Natáčení pod taktovkou brazilského bouchače Josého Padilhy začne už zanedlouho, takže bylo načase, aby nový RoboCop našel svého představitele. Nejdřív se operovalo se zvučnými jmény jako Michael… (více)

Mimozemšťané ovládli Kreml

Mimozemšťané ovládli Kreml

12.04.2010

My ve východním bloku to víme už celá desetiletí, západní publikum to brzy zjistí také. Emzákům totiž konečně došlo, že Spojené státy nejsou pupkem světa. Loni přistáli v Jižní Africe, brzy zaútočí… (více)

Reklama

Reklama