Reklama

Reklama

Černá hodina

  • USA The Darkest Hour (více)
Trailer 1

Američané Ben a Sean přiletí do Moskvy, aby zde prodali svůj software pro vytváření sociálních sítí. Po příchodu na jednání však zjistí, že je jejich švédský obchodní partner Skyler zradil. S Rusy už dohodu uzavřel a software jim prodal. Ben a Sean jdou večer na diskotéku, kde se seznámí s Američankou Natalií a její australskou kamarádkou Annou. V klubu najednou zhasnou světa a vypadne elektřina. Všichni vyjdou ven, aby zjistili, že z nebe padají kulatá světýlka a po dopadu mizí. Když se přivolaný policista chce obuškem světla dotknout, rozpadne se na prach. Všichni zpanikaří a začínají utíkat. Ben, Sean, Natalie, Anne a Skyler se schovávají sedm dní v jednom domě. Po sedmi dnech klidu vyjdou ven a zjistí že celé město je liduprázdné, všude jen samý popel a prach. Po útoku neviditelné mimozemské síly se schovají v obchodním centru. Sean zjistí, že žárovky a různé elektrické technologie dokážou útok mimozemšťanů odrazit. Dále zjistí, že za sklem je mimozemšťani nevidí. Všichni běží na americké velvyslanectví, ale to je v troskách. Najdou noviny, ve kterých se píše, že invaze zasáhla celý svět. Najdou také vysílačku, kde se neustále přehrává zpráva v ruštině. Skylera mimozemská síla zabije... (TV Nova)

(více)

Videa (27)

Trailer 1

Recenze (487)

Radyo 

všechny recenze uživatele

"Zlá mimozembaba chtěla Seaníčka a Natalšenku upéct v mikrovlnné peci, ale to se přepočítala - Seaníček a Natalšenka si totiž odmítli sednout na lopatu a namísto toho na mimozembabu vytáhli Krásnuju armíju s yadernou ponorkou!" No, asi takhle: Místy lehce předvídatelný děj, místy poněkud prostoduché dialogy, námět taky není úplně originální, že (i když takové emzáky si ještě z filmu nevybavuji)... Navíc Emile Hirsch nepatří mezi mé oblíbence. Ale i přes ta negativa mě film mírně překvapil poměrně svěžím tempem a místy i solidně vystavěnou atmosférou. Je to těsně pod 60%, IMHO. Btw. Je zajímavé sledovat ruský patos v americkém filmu. :-P ()

J*A*S*M odpad!

všechny recenze uživatele

Můj ty bože, nemyslel jsem si, že to někdy řeknu, ale zlatý Skyline ... Na Černé hodině je příšerné úplně všechno. Zapomínám na jakous takous technickou kvalitu, díky níž to film mohl dotáhnout až do kina, a uděluju nekompromisní odpad, protože takto zklamán, otráven a nasrán jsem nebyl už ani nepamatuju. Komentář raději jen takto krátký, protože kdybych tu měl napsat všechno, co si o filmu (a potažmo jeho případných spokojených divácích) myslím, přišla by mi zcela jistě hrstka rozhořčených zpráv, obviňujících mě z nerespektování odlišných názorů a vkusu. ()

Reklama

verbal 

všechny recenze uživatele

Když jsem v traileru viděl, že na Moskvu zaútočí banda vypasených světlušek, kterým je schopen jako jediný vzdorovat mimořádně nesympatický, americký metrosexuál Debile Hyrš, smrdělo to průserem! K mému velkému překvapení se však jednalo o příjemný, bezduchý výplach, který jen zase nedovolil místním esoterickým hnědopichům patologicky rozbujet jejich šedou kurvu a šermovat tu artově orientovanými cizími termity. Nenechte se odradit! Úplná pohoda! ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Ááá tak pozor, tentokrát mimozemšťani nenapadnou zemi hvězd a pruhů, ale matičku Rus, což je rozhodně příjemná změna, jen škoda, z mimákama bojujou z většiny americký puberťáci, chtělo to Vladimíra Vladimiroviče jak tam do pů těla honí kolem Kremlu svítící mouchy, to bych dal pět už z principu, takhle mě sralo, že film skončí v moměntě, kdy to vlastně začalo být nejzajímavější, ale jinak, světe div se, to nebylo až tak zlý, ale když tak o tom přemýšlím mohlo to být i lepší, hlavně atmosférou a hlavníma hrdinama mohl bejt taky někdo jinej než americký děti ke kterým jsem si za celejch 86 minut cestu vskutku nenašel, na rozdíl od těch rusáků, ale tak aby ne, pokud nějaká svítící mimozemská velemoucha ohrožuje Moskvu je třeba sednout na kobylu vzít rpg a ject velemouše natrhnout její veleprdel. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Ak vás pobavili perly Skyline či Noc žraloka 3D, ste na správnej adrese. Plagát je bohužial viac než výstižný. Béčková vykrádačka všetkého možného (hlavne Vojny svetov) s postupne klesajúcou inteligenciou, zábavnosťou, bez štipky napätia, s WTF chvíľami a trápnymi vedľajšími (ruskými) postavami, ktoré režisér nevie podať s nadhľadom (zabudnite na Emmerichovho cool "Engine, start!" borca z 2012). Ani len atmosféra post-Moskvy nefunguje, ako by mohla. Emile Hirsch sa stáva lacnejšou verziou DiCapria. V niektorých scénach má identický hlas. ()

Galerie (89)

Zajímavosti (5)

  • Natáčanie muselo byť pozastavené na dva týždne z dôvodu mimoriadneho znečistenia prostredia a ťažkého dymu z požiarov v okolí Moskvy, ale aj potom robilo značné problémy, a to až do tej miery, že zábery museli byť v postprodukcii upravené digitálne. (Raccoon.city)
  • Ačkoliv byla skupina přeživších nucena přečkat celých pět dní zavřená ve skladišti a živořit ve skrovných podmínkách s nedostačující hygienou, na jejich vzhledu se to nijak nepodepsalo. Svědčí o tom stále stejně elegantní účesy s oděvy bez sebemenších známek sešlosti a opotřebení. (Conspi)
  • Drobného technického zaváhání si lze všimnout v okamžiku, kdy se chlapecká dvojice ukrývá před mimozemským vetřelcem pod policejním automobilem a zanechává za sebou zaklapnutý kufr, který je během jejich útěku o několik okamžiků poté opětovně otevřený. (Conspi)

Související novinky

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

25.07.2012

Akční drama Lone Survivor není nový projekt, ale až teď se vyrýsoval konkrétněji. Peter Berg se po popcornové Bitevní lodi opět pustí do něčeho vážnějšího. Konkrétně to bude adaptace non-fiction…

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

09.04.2012

Ačkoli závěr Hrobu Dračího císaře hláškou o jistém nálezu v Peru naznačoval pokračování, už se ho nikdy nedočkáme. Studio Universal se rozhodlo, že je načase s touto sérií skončit... a začít znovu od…

RoboPolda zřejmě našel svou čelist

RoboPolda zřejmě našel svou čelist

01.03.2012

Natáčení pod taktovkou brazilského bouchače Josého Padilhy začne už zanedlouho, takže bylo načase, aby nový RoboCop našel svého představitele. Nejdřív se operovalo se zvučnými jmény jako Michael…

Mimozemšťané ovládli Kreml

Mimozemšťané ovládli Kreml

12.04.2010

My ve východním bloku to víme už celá desetiletí, západní publikum to brzy zjistí také. Emzákům totiž konečně došlo, že Spojené státy nejsou pupkem světa. Loni přistáli v Jižní Africe, brzy zaútočí…

Reklama

Reklama