Černá hodina

Posledná hodina Zeme

Sci-Fi / Akční / Thriller / Horor

USA, 2011, 86 min

• iamek

Kromě technické stránky není na Černé hodině co chválit. Mizerné herecké výkony nesympatického hereckého týmu lezou na nervy nejvíce. Scénař a samotný děj je tak béčkový, že béčkovost béčkovější být nemůže. To už jsem se více pobavil u poloamaterského Skyline. Díky bohu, že jsem nakonec na tenhle paskvil nešel do kina.(16.5.2012)

• Jara.Cimrman.jr

"Naše plány na expanzi do Moskvy zahrnují opít se, zapíchat si a skončit v ruským vězení na jedno kliknutí." A místo toho si zašpásovali se světelkujícími mimozemšťany. Proti tomu nic nemám a dokonce mám rád akční výplachy, ale musí obsahovat dvě ingredience - hlášky a hrdinu, jehož obvod bicepsu je vyšší než obvod mého hrudníku. Černá hodina nic uvedeného nenabízí a tak pro mě bylo nadlidským úkolem fandit pozemšťanům. Je to prostě sci-fi, protože Putin by žádné mimozemšťany do Ruska nepustil a pokud ano, tak by z nich udělal pohon pro své elektrárny.(3.1.2017)

• korbitch22

Útok obřích,zmutovaných a naprosto neviditelných mimozemšťanů......proč nám pouštěj furt tyhle trapný béčka?Zvedaj nám tim morálku......... Tak pro začátek můžu zase jen žasnout nad promrhaným potenciálem.Začátek filmu měl slušný rozjezd,Hirsch se předvedl hned v první scéně,kde dokázal že je dobrý herec je ( tudíž moc nerozumim jeho účasti v tomto projektu,ale složenky,sou složenky ) První útok je epesní vybíjená tupých komparzistů a film je doslova vychcaný,jak totiž krásně maskuje rating pg-13 v hromadách mrtvol spálených na uhel,bez jediné kapky krve.Jenže po prvotním nadšení přichází strmý pád,hlavní hrdinové jsou v 1minutovém střihu zavření ve skladu ruského baru,kde se během čtyř dnů nepotřebuje nikdo vysrat ani vychcat.Hlavní hrdina je hlavička pomazaná ( Hirsch ) a vše ví a všechno zná,jen se na ty neviditelný bubáky podívá.Dialogy primitivní a hloupé,bez špetky zvládnuté dramaturgie,nulové napětí,minimum akce a když už,je to snůžka nesmyslů.Oceňuju styl putování,že hlavní hrdinové nenarazí na žádného psychopata ani kreténa,jako ve filmech 28 dní poté,nebo Válka Světů,každý jim ochotně pomůže a je vlastně sympaťák,což filmu hodně pomáha,protože se ta nuda sleduje líp,bez iritujících debilů kteří ztrpčí hrdinovi život a během 5minut stejně chcípnou,ale film vám skazí celej.Další věc která je super je výprava.Opuštěné ulice moskvy,dopravní letadlo uprostřed nákupního centra atd. prostě apokalypsa a to já žeru,budíž další menší bodík k dobru.Jenže,scénárista měl nutkání napsat celkem slušným hercům tak blbé dialogy a situace,že když kamarádka hlavní hrdinky zjistilla co to je poletovat v atmosféře na molekuly jásal sem radostí a tleskal.Původ emzáků nevysvětlený,žádný prostřih mimo moskvu.Jestli si režisér naivně myslel že tahle ´´pecka´´ vydělá na další díl,je naivnější než nekuřák v doutníkovém klubu.Potenciál v tom byl,utopený v nudě a tupých kecech,bez napětí a gradace,bez pointy,bez švihu.Pár světlých nápadů to nespravý.Verbal může být sice sečtělý člověk,který nevybíravým způsobem a vulgárně,leč chytře manipuluje mozečky lidí jenž mů v pálili už snad 900 bodů,pro mě to je pořád jen blbeček s filmovým vkusem sýrové topinky. 40%.(8.4.2012)

• maseer2

skupinka Američanů zmateně a bezmyšlenkovitě pobíhá po Moskvě se žárovkama na krku.. začátek byl ještě jakš takš v pohodě, ale dál už to pak byl totální propadák s absolutně nefungující postapokalyptickou atmosférou a scénářem, který psalo pětileté děcko.. a nezachraňuje to ani můj oblíbený Emile Hirsch, který je tady neuvěřitelně prkenný a celou dobu se tváří stejně ("drsně")..(1.4.2012)

• Zeck

Hodinu a půl dlouhé běhání po trikově vylidněné Moskvě, kdy jsem jen čekal, že za herci bude vidět virtuálně nevykrytý roh toho zeleného plátna, před kterým polovinu stopáže filmu stáli. Chyb je ve filmu totiž nepočítaně, nejvíce paradoxně nebolely ty nelogické, ale spíše režisérsky lajdácké. Trailer vypadal celkem zajímavě, ale skutečnost je naprosto šílená. Střílení proti vzduchu je zkrátka nuda první velikosti a když se k tomu přičtou naprosto ochotnické herecké výkony VŠECH zúčastněných v čele s Hirschem, nesrozumitelné a na nic nenavazující dialogy, a do očí bijící neschopnost režiséra umocněná ubohou kamerou a filtrem, který připomíná televizní seriál české televize, člověk film odsoudí už po první půlhodině. Napětí po celou dobu filmu nulové, to už více respektu vzbuzovaly stromy v The Happening, než mimozemšťané, kteří vypadají jako Pokémoni. Naprostá sračka, která po Monsters, Battle: LA a Skyline, silně očerňuje žánr "invazní sci-fi" a patrně ho definitivně odsuzuje k další době temna. Zlaté Maliny pro všechny zúčastněné, zaslouží si je. Režisér by měl od teď točit jen reklamy na zubní pasty, nedokázal by natočit ani porno, i když by v něm 100% hráli lepší herci než v Černé hodině a půl. 10%(1.4.2012)

• - Ve scéně, kdy se skupina vydá najít ponorku, nese na zádech jeden z Rusů rakety do RPG. Při vstupu do metra nese 3, v dalším záběru má však na zádech už jen 2. (VooDoo:*)

• - Drobného technického zaváhání si lze všimnout v okamžiku, kdy se chlapecká dvojice ukrývá před mimozemským vetřelcem pod policejním automobilem a zanechává za sebou zaklapnutý kufr, který je během jejich útěku o několik okamžiků poté opětovně otevřený. (Conspi)

• - Natáčení probíhalo v té době nejdražším a nejluxusnějším ruském nákupním centru ГУМ (Главный универсальный магазин - Hlavní obchodní dům). (Dlee)