Twilight sága: Rozbřesk - 2. část

• USA The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2 (více)

darc

Snímek volně navazuje na předchozí část a docela mě upoutaly první dvě minuty, kdy si režisér pohrál s proměnami přírody. Celkově se dá říci, že se film držel své slavné knižní předlohy až na jednu výjimku, bez které by se snímek stal totálně neakčním a vcelku nudným, takže přidání jisté sekvence je ospravedlnitelné. Dalším faktem zůstává, že některé nelogické a místy až trapné dialogy nevzešly z hlav scénáristů, ale přímo ze samotné předlohy, tudíž z knížky. Pozitivním na snímku shledávám hudbu a množství nových postav a charakterů, s nichž mě zaujali upíři Banjamin (Rami Malek), Garret (Lee Pace) a uherští Stefan (Guri Weinberg) a Vladimír (Noel Fisher). Tento díl považuji z celé ságy za nejzdařilejší a možná ho trochu i nadhodnocuji. 50% ()

lardko

tenhle díl mi přišel nejlepší všechny minulý díli mi přišli nudný teda kromě jedničky ta docela šla , ale i tak mi to přišlo jako takovej divnej film mě moc filmy o upírech nezajímaj , ale i tak když sem viděl nějaký filmy o upírech tak mi přišli lepší ty filmy kde upíři hodně vraždili. V těhlech každejch dílech byli upíři který si dali trochu krve , ale i tak jsem se v nějakých scénách zasmál. ()

Thomm

Ne, neukliknul jsem se. Poslední díl Twilightu je unikátní. Unikátní v tom, že se na něj dá koukat bez prožití většího traumatu a přeskakování "čumících" scén s romantickou hudbou. Většina děje dává smysl a já i chápal, o co běží a proč ten skáče tam a tamten zas jinam. Povedená osmiminutová bitka na konci je asi to nejlepší, co je v týhle zpropadený romanci k vidění. Aby bylo jasno - není to nic super a líp natočenou akci najdete i v průměrnym severskym dramatu, ale když vezmu v úvahu to, že jsem nějakých 10 hodin provařil sledováním tohohle veledíla, tak aspoň ta řežba byla určitou formou odměny. Asi jako když vás někdo po desetihodinovym mučení, který se skládá z trhání nehtů, lámání končetin a sypání soli do vašeho zadku začne jen pěstí mlátit do hlavy. P.S. Lidi s vysokou hladinou cukru v těle by měli vypnout film právě po zmíněný bitvě, protože jinak bude ten neuvěřitelně sladkej happyend to poslední, co kdy v životě uvidí. Déšť opět nikde, ale zato těch CGI vlků bylo dost. Yeaah! ()

Erik7595

Twilight Breaking Dawn part 1 ma celkom milo prekvapil, konečne nejakou fungujúcou dejovou líniou, solídnými hercami a vizuálom v rámci tejto série. Part 2 ale moju relatívnu spokojnosť opäť zarazila do filmového podpriemeru, kde sa táto sága zvyčajne drží. Musím sa priznať, že celý dej mi bol takpovediac ukradnutý a s výnimkou tej záverečnej solídnej bitky so zaujímavým zvratom, ma to vyložene otravovalo. Najviac som sa musel smiať výzoru niektorých upírov, upíriek. Ženy upírky, s výnimkou samozrejme Cullenovic famílie vybotoxované a vyplastikované ako z nejakého katalógu na plastické operácie. A vzhľad Volturiovcov je taktiež k smiechu. Ani neviem, prečo som to pozeral, zrejme som očakával vyvrcholenie, najlepší diel. Ale tým je stále Twilight Catrine Hardwicke. 35% (2*) ()

Lilloos

Důvodů k ostré kritice je dost, od příšerných efektů, přes stále stejně stupidní scénář, po neskrývaně debilní děj. Ale přesto má pro mě snímek jedno zásadní plus. Takhle by dle mých představ mělo vypadat perfektní dovršení jakékoliv ságy, Harry Potter ať se z toho poučí! Ačkoliv nejsem přívržencem všepohlcující romantiky, kterou Twilight odjakživa oplývá, poslední scéna (a vlastně i začátek titulek) byla tak parádně sentimentální, že mi oči suché nezůstaly. A další pochvala za překvapivé a povedené vytvoření (iluze) akce, nachytala jsem se, přiznávám. ()

Blueeyes

Tentokrát hodnotím celou ságu naráz, protože nechci plýtvat časem a energií, neb to je všecko na jedno brdo. Marné a zase marné. Inu, z připitomělé předlohy nelze natočit nic jiného než připitomělou adaptaci. Zkrátka ani ten nejlepší scénarista by z původní knihy zázrak nevykřesal. Sledovat stmívací ságu lze buď jen s nekonečnou zásobou svařáku, s nekonečným optimismem či fanatickým obdivem Roberta Pattinsona. Svařák došel, Robert mě příliš nebere, ale optimismu mám dost a proto ty dvě hvězdy, jinak by to bylo za odpad. Jediné co stojí za řeč je dejme tomu soundtrack a vlci, jinak vzato kolem a kolem je to bída s nouzí. ()

Narciska

Těšila jsem se na to celý rok a stálo to za to :) Přes všechny slabiny mě to baví, povznáší, svádí a těší. Krásné pohledy. Ladící hudba. Něžné detaily. Živočišná síla. Nezlomnost. Nejvíc sexy. Nejvíc romantiky. Nejvíc sen. Nej překvapení na závěr, a to je vzácný dar :) ()

janculeeh

Chvílemi jsem měla pocit, že v tomhle filmu bylo víc počítačových efektů než v celém Avatarovi, ale i tak to byla pěkná podívaná. Místy jsem byla dost v šoku, chvílemi pobavena trefnými poznámkami. Děkuji Stephenie Meyerová, žes dala vzniknout příběhu pro mladé a neklidné dívky, které sčasem zestárly a zkrotily se. A nyní už jen čekat, jaká další mánie přijde na řadu! ()

HonzyR

A dost, já se za to prostě postavím! Nejenom, že se jedná o nejlepší díl série, ale zároveň taky přidávám na hodnocení už jenom kvůli zdejším haterům, kteří už ani neví, co sérii vytknout (vyvstává otázka: Proč na to sakra chodí/eventuelně stahují/kupují?). Závěrečná bitva byla naprosto brutální a dechberoucí. Jako závěr série jsem byl velmi spokojený. Objektivně by to bylo za 4 hvězdy, ale sakra já tomu přidám!! Když tady létají odpady pro nic za nic, proč by nelítaly pětihvězdy? __90%__ ()

Silencia90

Pěkný. Obzvlášť ten překvapující moment. Celá sága si to u mě zkazila už prvním dílem. Ty ostatní už nebyly tak špatný, ale začátek (a hlavně Pattinson) se asi nedá odpustit. Ostatní bylo fajn. Jsem ráda že to mělo tento průběh a konec. Bylo to přesně takové, jaké to mělo být. ()

Chundys

Ano je tu finální epické zakončení! Možná s hodnocením trochu přeháním, ale neměním. V kině, úplně plném kině se lidé i já smáli, zatajovali dech a možná i někteří brečeli. Ze mě teda neukápla ani slza, ale byl jsem dosti překvapen. Jestli nějaký zatvrzelý člověk s kamenou tváří, řekne že to se dalo čekat, tak KECÁ! I já celkem filmový maniak jsem to nečekal. A v kině jsem na sedadle u nějakých části skákal skoro 3 metry vysoko ne štěstím... Opravdu nekecám líbilo se mi to a moc!!! ()

sNeDy

Další epické finále nějaké ságy, které zanechalo pocit, že to šlo líp. Nicméně už jen těžko člověk může říct, že je Twilight průser - tohle je prostě zručně natočená a zahraná teen fantasy, kde je víc romantiky a míň famfrpálu. Čímž ale Stmívání ztrácí svoje kouzlo naprostého zmetku. Hvězdičky dolů za pořád až přehnaně mimózní (rozuměj - romantické) scény a za trhání hlav upírům. (Pamatujete si někdo, jak se dala Barbie girl sundat hlava? Tak stejně zabijete upíra. A teď si představte v kině scénu, kde se podobná záležitost stane během pár minut asi desetkrát.) ()

Vaiollet

Nejsem moc velkým příznivcem Stmívání. Byla jsem...Než vznikli filmy :D Které to úplně podělali. Možná jsem trochu zaujatá kvůli knížkám. Ty totiž mají to co potřebuje správná knížka ale nemají to co potřebuje dobrý film. První tři díly my celou sérii naprosto znechutili, ale tento poslední díl stál celkem za to. Konečně díl na který se stálo za to podívat. Herci konečně začali trochu hrát, a rodina Cullenova konečně byla o něco větší ,,křoví,, . Bitva nebitva byla nejlepší část celé série a velice se jim povedla. Přemýšlela jsem mezi 4 a 5 hvězdičkami, nakonec zůstanu asi u tech 4, ale dodám slovo konečně. Ps: Fakt mi příjdou ubohý ti lidi co dávají odpad jen kvůli tomu,že je to prostě Stmívání.Taky to zrovna nemám v lásce, ale podívám se na to a hodnotím objektivně...... Viděno znovu a nemůžu jinak,než snížit na 3. U poloviny filmu jsem si tukala na hlavu. ()

jasanka

Přiznám se, že jsem čekala docela katastrofu (druhá polovina poslední knížky byla na můj vkus až moc "fantasy bitka"), ale nakonec šlo o pěkné zakončení celé ságy. Určitě to nebyl nejlepší díl, ale byl povedený. ()

QueenE.

Twilight saga prodělala od prvního dílu velký vývoj. Slaďoučká romantika pro náctileté, která se dala v klidu přežít s kopcem popcornu, se přetransformovala v nekonečnou konverzaci o ničem proloženou rádoby akčními scénami, kde upíři létají vzduchem, jakoby šlo o remake filmů o čínském bojovém umění. Jediná hvězdička za brutální závěr, který na jediný moment dovedl přesvědčit diváka, že happy-forever-and-ever-end nepřijde. ()

pidulka

Edward konečně odhodil svůj mučednický výraz, ale zato teď vypadá, že si z celého filmu dělá srandu. Vlastně to celé vypadá jako nějaká parodie a navíc se tam nic moc neděje. Hodinu a půl je tam malá roztomilá holka, která sahá na divný lidi. Ale když si to tak uvědomím, v knize to není jinak. Náhle nastal obrat! Vypadalo to, že začala pořádná závěrečná bitva. Tisíckrát lepší, něž v Potterovi. Těšila jsem se na neamerický konec, i když jsem se proto musela rozloučit s oblíbenými postavami. Ale tvůrci nezklamali. Bitva byla jen vize, Vultoriovi se otočili na podpatku a odešli domů. Žádné boje, jen okoukaný americký happy end. btw Jacob otisknutej do malýho mimina? fakt nechutný... 2* za fake bitvu a za Bellu, které to tam konečně slušelo :-) ()