Oživit mrtvou hmotu a stvořit z ní živou bytost dokázali zatím jen Bůh a Viktor Frankenstein. A právě o tom druhém vypráví náš příběh odehrávající se ve století, kdy se čerstvě probuzená věda, nové technologie a tradiční víra a náboženství sbližují, aby změnily zákony, jimiž se řídí život a smrt. V časech, kdy se zdá, že nic není nemožné. Radikální vědec Dr. Viktor Frankenstein (James McAvoy) a jeho pomocník Igor (Daniel Radcliffe) mají společnou vizi o uměle stvořeném životě, který může změnit svět. Victorovi se však výsledky jejich společné práce vymknou kontrole a dokonce hrozí, že se dostanou do rukou lidem, kteří s nimi budou chtít uspokojit své mocenské choutky. Zatímco Frankenstein chce ve vynalézání pokračovat bez ohledu na možné následky, Igor si uvědomuje, k jakým hrůzným koncům mohou vést. Jedině on může nakonec Viktora zachránit před sebou samým a svět před smrtelně nebezpečným monstrózním stvořením. (Cinemart)

johnsnow

Nečakal som nič a dostal som skvelý film. Výborný Radcliffe a skvelý MCavoy ako Frankenstein. Tiež ma bavil aj policajt, akcia zaujímavá, efekty boli v pohode. Jo a monštrum hoc malo krátke pôsobenie stálo za to. 4* zaslúžene. ()

Lyx

Frankenstein tak ako ho nepoznáme. A nie je vôbec taký, aký by mal byť. Je totiž slabý a nezáživný! Slušný rozjazd a dobré herecké výkony však ani z polovice nezachraňujú úbohý scenár a miestami chaotickú kameru. Príbeh zaujímavý, no nie dobre podaný. Bol by som ochotný hodnotiť vyššie, nebyť otrasného záveru. Zbrklé, príliš narýchlo a nasilu ukončené. Podpriemerný až priemerný filmík. Jeden raz a dosť. Moje hodnotenie: 45% ()

Mamlas

Kluci mají takový startup na oživování mrtvol. Zkraje natáhnou sponzory kvůli penězům na vývoj. Ale výsledný produkt nesplňuje očekávání a ještě jim do toho kafrá pánbíčkářská lobby. No, jejich dluhopisy bych si asi nekoupil... Film jako takový je velmi zdlouhavý a nudný. Hrozně moc se tam mluví. Je to otravné. Až úplně na konci se konečně něco uděje při prezentaci produktu, ale to je málo na to hroznou stopáž. ↘️ 25% ()

Kamy

Mne sa to dosť páčilo. McAvoy si tu rolu strašne užíva a to ten film v mojich očiach strašne ťahalo hore. Proste sa mu nedalo nefandiť. Finále ma síce trochu sklamalo a Charles Dance tam mohol (a mal by) byť viac, ale celkovo som z kina odchádzal dosť spokojný. Ak to niekedy uvidím v televízii, tak si to kľudne pozriem znova. ()

Juuroo

Okrem hercov ( McAvoy a Scott ) tu niet čo pochváliť. Film, na ktorý zabudnete už pri východe z kina. Slabé 2*. ()

Dangerman

Ve světě je hodně adaptací Frankensteina a tahle patří mezi ty povedené. Film táhne kupředu bezesporu trojice hlavních hrdinů. Fantastický výkon zejména McAvoye - hraje na plný pecky, chvíli mu fandíte, chvíli o něm pochybujete a překvapil i Daniel Redclif. Film je spíše drama, hororový je pouze závěr, ale i tak mě to moc bavilo, oddychovka dobrá - 70%. ()

S3MIR

Rozhodne nie zlé, a určite veľmi dobre zahrané. Kto trochu vie, kto je Max Landis (scenár), vie že on je vlastne novodobý Victor Frankenstein. Nejakým zázrakom vie presvedčiť filmové štúdiá aby sfilmovali jeho geniálne šialené a originálne nápady, ktorým ale mnohokrát chýba duša. A to je aj tento film. Má v sebe skvelé nápady a je dobre poskladaný dohromady ale v princípe je vám celý čas ukradnuté čo sa deje. Proste mu chýba duša. Škoda. ()

Facerr

Moc hororu od toho neočekávejte, ale příběhově se tenhle Frankie docela poved. Trochu škoda, že scénáristi nenechali farnkensteinovo monstrum trochu víc zařádit. Hlavní point je ovšem o tom, že se páni filmaři rozhodli naservírovat divákovi něco trochu jinýho, než je klasickej a stokrát převyprávěnej příběh a za to si zasloužej pusu a tři hvězdy. ()

DonBraso

Jelikož jsem hodnotil Frankensteina od Kenneth Branagha plnou palbou,tak určitě zde nemůžu.Ano jiný styl,více zde vizuálních orgií a efetků,ale ten příběh tu prostě není a ba co víc,ani mu zde nevěříte.Jediný velký plus je zde McAvoy,který si zde vědce zahrál s bravurou a dokáže upoutat diváka,protože to ostatní není nic zázračného.Radcliffe jako Igor je tu pomocník do počtu,který by nejradši zasunul do nějaký krásky,která bourá film jak Katrina dříve USA.Prostě se tu sází na vizuál,špetku vyšetřování pana detektiva,který by rád přišel na kloub co Viktor opět doma peče za věc.Všechno je to na nic,na co se koukat na něco,co je výplň do prázdného filmu.Tady značka Frankenstein předbíhá film,protože většina už ví o čem to tak bude a těší ho jenom to jméno.Možná pro někoho,kdo vidí Viktora prvně,se mu nejspíš snímek bude líbit více než mě.Čistý průměr,kdy režisér možná chtěl tomu dát jiný směr,protože stvůra se rozjede až v úplným konci,kdy stejně je všechno až pomalu akčně pojatý,přitom herci stojí,jen kamera a střih jedou na maximum.Vlastně tahle berlička mě přišla,že se tam objevovala tak třikrát čtyřikrát,aby člověk neusnul,kdy není na plátně McAvoy. ()

IZFNP

Harry Potter, Moriarty, Tywin Lannister a slintajúci McAvoy. Asi toľko k môjmu zážitku z tohto filmu. Nebola to úplná nuda, ale nekonal sa tu ani žiadny ďalší ritchieovský Sherlock, i keď sa o to Dr. Frankenstein naozaj snažil. Film nešiel vôbec do psychologickej rozorvanosti slávneho doktora, všetky jeho pochyby preložil na pomocníka Igora, ktorého si Radcliffe sympaticky užil. ()

Vasyl

Už jsem se bál, že se to celý obejde bez toho zlýho miláška sešitýho. Nakonec byl, ale kurva málo! Upřímně jsem čekal, že to bude jinak pojatej, ale ten starej známej příbeh. Co jsem nečekal, že to bude taková nuda ukecaná. Aspoň jsem po dlouhé době zase viděl slečnu JBF, ona je boží. A suprový mechanický udělátka. Na vyvážení směrem k vyšším známkám to ale rozhodně nestačí. ()

PamelaJJK

Pln očekávání jsem zmáčkl play a nehrát jednu z hlavních postav "Harry Potter", tak bych asi ještě před koncem zmáčkl stop... Horor? To i Pat a Mat jsou větší hororoví géniové. Vizualita starého Londýna byla parádní a hlavně díky ní to Viktor dotáhl aspoň na dvě (ubohé) hvězdičky. Svůj podíl má i "magor" James McAvoy a Daniel Radcliffe. Jinak v podstatě není co vyzdvihnout. A kde nic není, ani smrt nebere. Nevyrovnaná atmosféra, v podstatě žádné napětí a dost často velká nuda. Bohužel... ()

blondboss

Neskutočná hlúposť a neospravedlniteľná strata času. Príbeh o Frankensteinovi v snahe vykresliť moderným a vizuálnejším spôsobom, avšak to bola taká nuda, že som mal čo robiť, aby som to dopozeral. Hádam okrem slušných exteriérov a vcelku zaujímavému záveru nič moc. Radcliffe a McAvoy fajn, ale čakal by som, že na takýto projekt ani jeden z nich nepristúpi. 35 % ()

TinyMartina

Bizarní, místy dost nechutné, chápu, že to nebude pro každého. Mně kombinace temné londýnské atmosféry s geniálním Jamesem McAvoyem dokonale sedla. ()

The_soloist

Pokud bych za několik posledních let měl jmenovat film, který tu je silně nedoceněným, byl by jím tento. Místy mi atmosféra připomínala Imaginárium Dr. Parnasse. Herecké výkony a efekty byly taktéž na vysoké úrovni. A především oceňuji nevšední pojetí, které mě osobně hodně zaujalo. ()

BlondJames

James McAvoy opět utáhl celý film skoro sám..Ale i tak mě to bavilo, takže musím dát za 4 protože 3 je dle mého podhodnocení. 65% ()

Radcliffe u FBI

Radcliffe u FBI