Sedmnáctiletá Mia má všechno, o čem kdy snila - úžasnou rodinu, milujícího přítele a právě ji přijali na prestižní hudební školu. Stojí však před vážným životním rozhodnutím - bude následovat svůj sen o kariéře violoncellistky nebo dá přednost své lásce a zůstane s milovaným Adamem? V jedno zimní ráno se však všechno změní - Mia ztratí milované rodiče i bratra. Najednou vidí samu sebe, jak leží na nemocniční posteli napojena na přístroje a před očima se jí odvíjí celý život. Vidí všechny své blízké a hlavně Adama, prosícího, aby se vrátila k němu. Včera řešila svou budoucnost, dnes stojí před jedinou osudovou otázkou: Zůstanu? (Forum Film CZ)

Forty-

Co sa stane ked jeden z najvacsich hereckych talentov nasledujuceho 10rocia obsadite do mixu teenage romance lahko okoreneneho dramou a poriadne posypaneho gycom? No nic, bude to furt zle. Takychto filmov su mraky, nic nove na svete. Kukat sa to nejak da, ale keby som vedel dopredu ze tato "Drama" je dramaticka asi tak 10% casu tak to nekukam. Chloe ma skvely potencial a je skvele ze dostava taketo vyrazne hlavne ulohy, ale chce to lepsie .. vsetko ... reziu, scenar, namet .. vsetko. ()

TommyDiamond

Obyčejná romantika, kdy se dva mají rádi a vystačí jim to na celý film už dneska nefrčí. Stalo se velkým hitem míchat romanci s dramatem, kde hrdinové jsou na hranici života a smrti, tak aby to mělo nějakou hloubku a na diváka to zapůsobilo (Hvězdy nám nepřály,Na dřeň). Nebo tu romanci obohatit něčím lehce nadpřirozeným (Lásky čas,Bezpečný přístav), ovšem tak aby to působilo věrohodně a distingovaně. Zůstaň se mnou si dokázal vzít od každého kousek. Vytvořil se tak svěží a poutavý příběh dvou mladých lidí, kteří si musí důležitost své lásky uvědomit. Osobně na takovéto dojemné ciráty nejsem moc stavěný, ale úroveň jakou R.J.Cutler zvolil, byla zajímavá (neobvyklá) a koukatelná. Hodnotím třemi hvězdami. ()

El Patron

Další výstup Chloe ve filmu, který se snaží být v očích diváka neobyčejný posmrtným životem, ale přesto je to skoro obyčejný drama, který se snaží ždímat diváka emočně. U mě se jim to povedlo. ()

viky13

Že The Fault in Our Stars je smutný film? Zkuste kouknout na If I Stay. Podlě mě je její retrospektivně vyprávěný příbeh ( Adam, rodina atd. ) docela zajímavý, ale právě současná dějová linie, od nehody až po její prouzení, je mnohem zajímavjější, drastičtější a hlavně smutnější. Protože na tuhle strunu u mě přesně tento film zahrál. Postupně zrtrácí celou rodinu a rozhoduje se za co ještě stojí bojovat. Do poloviny filmu to byl její mladší bratříček Teddy a když to vzdá i ten, musí najít nový důvod proč zůstat. A nejlepší scéna? zároveň jedna z těch nejsmutnějších, když jí dědeček říká, že je v pořádku odejít. ...Mě prostě If I Stay dostal od začátku do konce. ()

DaweForeman

Nemůžu si pomoct, ale tu romantiku jsem tam jaksi vůbec neprožíval. Naopak mě mnohdy některé hlášky docela nervovaly. Jediné, co jsem si z toho odnes bylo ono drama. Hlavně ta myšlenka toho, že člověk, i když ztrací hodně a má dobré lidi kolem sebe, se může stále odrazit ode dna. Dále taky ona myšlenka, že si člověk některé věci uvědomí tehdy, až když se něco vážného stane. Navíc se mi líbila i ta myšlenka toho kráčení mimo tělo a sledování situace. Ale přes tyhle krásné myšlenky, které jsou mnohdy v jiných filmech zpracovány lépe, je tohle jaksi nudné a nic pořádně neříkající. Hlavně s tím koncem si pak mohli ještě trochu lépe vyhrát - v určité nějaké návazvnosti after + k tomu nějaká životní moudra. ()

GameboyNES

Achjoooo :( Kde jsou ty časy kdy Zabíjačka, nakopávala prdele padouchům a krájela je motýlkama. Tož jednu slabou za Chloe a bigbítové téma. ()

Lenii

Hned, jak jsem viděla trailer, tak jsem chtěla film vidět. Psychologické drama se spoustou flashbacků, váhání, rozhodování a hodnocení, zda to či ono je či bylo správné. ... Ano, podobných filmů už bylo mnoho, ale tenhle je přece jen jiný. Zaprvé se zde nerozhoduje již dospělá žena či muž, zda odejít a nebo zůstat, ale mladá dospívající dívka, která má vše před sebou. Zadruhé, její vztah s klukem není jen o zamilování a chození. Ti dva si opravdu rozumí, milují se, zažívají spolu bláznivé věci, ale také spolu stojí nohama na zemi a plánují budoucnost. Jsou mladí, ale již rozumově vyzrálí. A zatřetí jsem po dlouhé době ve filmu viděla rozchod ne proto, že by se ti dva nemilovali nebo se podvedli či je někdo rozeštval. Ale proto, že se milovali až moc. ... Ale dost prozrazování děje. Film se mi líbil se vším všudy, asi až na úplný konec. Nechal to tak trošku otevřené a hlavně byl hned konec. Nemohla jsem si to úplně doprožít. To je trošku pro mě mínus, ale jinak moc pěkný film. Oko nezůstalo suché, pravda. 95% ()

vieriX

Drama které je schopno vyvolat emoce a hraje na dost smutnou strunu. Chloe tu hraje velice dobře a příběh vyloženě chytne a je smutný zároveň. Ale někdy tvůrci jedou emoce až moc nahoru. Ale jako film na který mrknete se svoji drahou polovickou je to jistota. ()

ikilledjenny

Na tohle jsem se docela těšila a ... nic. Nevyvolalo to ve mně zvlášť velké emoce. Jedno klišé za druhým, které zachraňuje úžasná hra na cello a celkem pohodový rockový pecky. Chloe je nesympatické koště. Průměr. ()

srncek

4* dávam hlavne za vynikajúcu Chloë Grace Moretz, na ktorej dospelú kariéru sa moc teším. A že Joshua zo Záhady Blair Witch bol je otec, to bolo ako bonus :) 73% ()

Samelio

Celkem průměrné. Díky trailerům jsem čekal víc. Vzhledem k dobrému námětu to mohl být mnohem silnější zážitek. Chloë ve mně nevyvolala dostatek sympatií, abych jí více fandil (tomu nepomohly ani situace s jednotlivými členy rodiny v nemocnici ani fakt, že závěr filmu byl dlouho dopředu předvídatelný). Pak ale přišla vzpomínka na Miin nejlepší den a já váhavě zvedám o jednu hvězdu. Vlastně momentální hodnocení tohoto filmu na čsfd, 67%, je docela přesné. ()

kubilov

Vlastně hroznej nesmysl. Teenage romantické drama s pokusem o jakýsi fantasy přesah, což je nesmysl žejo. Jen ta Chloë, to je pane talent. ()

Mr.nachos

Po většinu času jsem se nudila a to si nemyslím, že bych byla bezcitnej pařez, ale tak nějak tomu chybí emoce. Umře, neumře? Bylo mi to jedno. Hlavně aby už byl konec. ()

Ivuska91

Nuda. Keby sa možno nehoda nestala hneď na začiatku. Ale takto sme sa celý film vracali do minulosti a tá mi neprišla nijako zaujímavá. ()

Ukrizku

Krásné rodičovské úvahy a nádherné mezigenerační vztahy jsou pro mne zásadním motivem k vysokému hodnocení filmu. Příběh první lásky zas tak ojedinělý není, i když je s podivem, jak silný a odolný cit to v 16 letech může být. A navíc ten chápající respekt celé rodiny je okouzlující. Dlouho si podržím v paměti, jak citlivě, inteligentně a reálně empaticky lze s dospívající dcerou hovořit. Díky za prozřetelnou osvětu! Tak upřímné rodinné vztahy jsou predikcí smíření se smrtí. Top scéna: dědečkova modlitba u postele umírající vnučky. ()

Aria85

Po shlednuti traileru jsem se na film hodne tesila, precetla jsem si i knizku diky nemu, ale nakonec si myslim, ze byl trailer nejlepsi z celeho filmu, bylo v nem vse podstatne. Pribehove se hodne drzeli knihy, ale úplně to nevyšlo. Nějak jsem se nemohla k těm postavam připoutat a nevěřila jsem jim, často mi to přišlo uměle. Celkové bych to viděla tak ma 60-65% ()