Reklama

Reklama

V roce 2089 archeologové Elizabeth Shawová a Charlie Holloway objeví nástěnnou malbu v jeskyni ve Skotsku, která se podobá několika dalším malbám jiných kultur. Elisabeth a Charlie považují postavy na nich ztvárněné za Stvořitele lidí z jiných planet. Stárnoucí boháč Peter Weyland financuje výpravu vesmírné lodi Prometheus na vzdálenou planetu LV-223, z níž Stvořitelé údajně pocházejí. Na palubě cestuje skupina vědců, Weyland, velitelka mise Wickersová a android David. Prometheus přistane na opuštěné hornaté planetě, kterou posádka začne zkoumat. Naleznou zde válcovité nádoby, kamennou sochu humanoidní hlavy a neznámé bezhlavé tělo, o němž se domnívají, že patřilo jednomu ze Stvořitelů. Vědci najdou i další těla, což je přivede k domněnce, že Stvořitelé patrně již vymřeli. Členové posádky Millburn a Fifield se rozhodnou vrátit zpátky na loď, ale cestou se ztratí. Spustí se draslíková bouře, expedice musí být přerušena a posádka se vrací na loď. David tajně vezme jednu z nalezených nádob, v nichž se nachází tajemná tekutina. V lodní laboratoři je objevena shoda mezi DNA Stvořitelů a lidskou DNA. David zkoumá válce s tekutinou a její vzorek nepozorovaně přimíchá Charliemu do pití. Krátce poté se spolu Charlie a Elizabeth vyspí. Mezitím hadovité zvíře zaútočí na ztracené vědce Millburna a Fifielda. Millburn zemře a Fifielda pohltí temná tekutina. Při dalším průzkumu planety David objeví další tělo Stvořitele, tentokrát ovšem přežívajícího ve stázi, a spolu s ním i vesmírnou mapu, na které je zvýrazněna Země. Mezitím se u Charlieho projeví příznaky neznámého onemocnění a znetvoří mu obličej. Wickersová odmítne ho dále držet na palubě a upálí ho plamenometem. Testy ukážou, že Shawová je těhotná, ovšem v jejím těle je ukrytý mimozemský zárodek. Pomocí chirurgického robota se podaří zárodek z jejího břicha vyoperovat. Shawová poté zjistí, že Weyland se chce setkat s posledním žijícím Stvořitelem, aby ho zachránil před blížící se smrtí stářím... (TV Prima)

(více)

Diskuze

bk81

bk81 (hodnocení, recenze)

Co když se jim povedlo dokonale utajit, že je natočená ještě druhá část, která přijde do kin 11.10.2012? :-D Bral bych to.

filmond

filmond (hodnocení, recenze)

Ale skor si myslim, ze ukazu nejake vystrihnute sceny, na ktore sa budeme moct tesit na bluray :)

filmond

filmond (hodnocení, recenze)

beba789: Tak :) A este sa sa planovalo natocit Promethea na zaciatku ako dvojdiel :) Nieco na sposob Matrix 2 a 3...

maddy

maddy (hodnocení, recenze)

podľa mňa sa celkom určite jedná o vydanie DVD/BluRay ... takto skoro pokračovanie určite nebude, to je zase len prehnaný "hype" fanúšikov ;)

rounen

rounen (hodnocení, recenze)

i když nerad, tak musím souhlasit s mou občasnou sokyní GigouPudding, že kdo pochopil děj oč tam šlo, tak si nemusí klást tolik otázek...

Lumicko

Lumicko (hodnocení, recenze)

filmond: No snad ohlasia pokracovanie resp. trailer alebo este lepsie ak to budu mat uz pomali hotove :D dufam v to velmi! Uz sa nemozem dockat.. Blu-Ray to podla mna nie je kedze tie byvaju v Utorok a nie vo Stvrtok. PROSIM PROMETHEUS 2 !!!

Příspěvek byl smazán administrátorem.

GigaPudding

GigaPudding (hodnocení, recenze)

Crytic: asi ti nedošlo co doopravdy bylo cílem té expedice :) 

cílem celé výpravy bylo najít prostředek jak obejít Weylandovu smrt a posádka je, jako je to u vetřelců tradičně, postradatelná. Jediní doopravdy důležití lidé pro celou tu operaci byli lékaři, piloti a david. Lékaři tam byli jen v jediné scéně kdy se objeví Weyland, piloti byli celou dobu v lodi a David byl mimo jakékoli ohrožení, protože není člověk. Jakýkoli jiný výzkum nebo objevování bylo celou dobu až druhotným cílem, o který by šlo teprve až by Weyland dostal to pro co si přišel.

neuro23

neuro23 (hodnocení, recenze)

http://www.prometheus-movie.com/gallery/view/img/433
tohle třeba věděli ti tvůrci že by se z nich při těch experimentech stal alien a třeba to kdysi zkoušeli ,z lidí zombíci silní jako tvůrci a z tvůrců dokonalé bestie a tohle tam měli prostě jako třeba pro ně nějaký symbol uctívání další možnost jejich osudu :))

TomStrom

TomStrom (hodnocení, recenze)

HocKto:

Chtěl jsem jít na 2D, leč přišel jsem pozdě a byla už možnost jen 3D. Radost jsem z toho sice neměl, ale podle mě se 3D u tohoto filmu docela povedlo, takže bych se 3D v tomto případě nebál.

HocKto

HocKto (hodnocení, recenze)

moze niekto porovonat 2d/3d projekciu, popripade aspon zhodnotit ako kvalitne je 3d a aky ma vplyv na zazitok z filmu? nejak sa nevieme dohdonut na aku verziu ist :)

Příspěvek byl smazán administrátorem.

rounen

rounen (hodnocení, recenze)

Masak: hele přestaňtě už s tím Cameronem :D někdo píše že měl točit T5, někdo že se chystá na Promethea 2... já myslím že jasně řekl, že zatím nechce točit nic jinýho, než Avatary...

Crytic

Crytic (hodnocení, recenze)

TomikZlesa: Nevím... asi jsem to nenapsal dost polopaticky ale psal jsem, že mi VŮBEC NEVADÍ, že ***SPOILER*** přistáli hned u pyramid a podobné věci, které zajištují aby měl film spád .. ale vadí mi že Charlize Theron tam na začátku říká, že její prací je dohlížet, aby ostatní dělali svoji práci a přitom si tam každej běhá jak na výletě - nikdo nikoho neposlouchá a pak to tam vypadá jak třída v mateřský školce, když si učitelka odběhne na záchod... nějaké bezpečnostní pravidla v podstatě neexistují - to bych si jako Wayland (pravděpodobně nejmocnější člověk světa) trochu ohlídal, zvlášť kdyby mi šlo o život...

A to že si mám o tom něco přečíst myslels jak? Kolem vetřelců toho znám dost, na týhle diskuzi jsem asi půl roku - nebo si mám přečíst nějaký teorie fanoušků? To jsou jenom dohady - mám rád když je film zahalen tajemstvím ale jak už to tady někdo psal: "nepotřebuju film ke kterýmu si musím koupit knížku abych pochopil o co tam šlo"

TomStrom

TomStrom (hodnocení, recenze)

TomikZlesa:

Však já vím, jenom jsem čekal, že se to bude odehrávat na stejné planetě. Není to sice ten samý měsíc, ale tipuju, že je to asi jen další z měsíců té samé planety, čili možná je LV-426 hned vedlejší měsíc. Ale jak už jsem psal, tuším tady prostor pro pokračování, které odhalí, kde se vzala loď SJ na LV-426 a kde se na ní vzala ta vetřelčí vejce. Pokud by takové pokračování mělo lepší scénář, rozhodně bych si na něj klidně znovu zašel. Jenom se mi zatím nepodařilo přijít na to, jestli by se do takovéhoto příběhu dali zasadit i lidské postavy. Mně by vůbec nevadilo, kdyby v pokračování lidé nebyli, už absence lidských postav by z filmu udělala docela přlomové dílo.

chaometic

chaometic (hodnocení, recenze)

GigaPudding: Možná je to tak nebavilo, že nedávali pozor, přesně jak ve škole.-

chaometic

chaometic (hodnocení, recenze)

TomikZlesa:  A včem s tou kritikou? já  jsem psal že na ty scifi mám smůlu v poslední době....

TomikZlesa

TomikZlesa (hodnocení, recenze)

TomStrom: ale dyt Prometheus je cca 30let pred Alienem a navic na jiny planetě, s alienem jako takovým to nesouvisí skoro vůbec, jen je tam Space J. a pár drobností.

Související novinky

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

17.03.2022

Zatímco do premiéry seriálového Obi-Wana už fanoušci odpočítávají pouhé týdny, na filmové frontě Lucasfilm nadále podezřele mlčí. Loni byl akorát odložen Rogue Squadron režisérky Patty Jenkins, jak… (více)

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

05.03.2022

Zatímco plánovaný vetřelčí seriál pro kanál FX je stále v přípravách a jeho natáčení by mělo začít v roce 2023, kolem vzniku nových celovečerních filmů této franšízy panuje složitá situace. Stále se… (více)

Skončí Del Torův vysněný projekt u Netflixu?

Skončí Del Torův vysněný projekt u Netflixu?

02.12.2021

Pro fanoušky filmaře Guillerma Del Tora (Tvář vody, Hellboy) není žádným tajemstvím, že jeho snem je natočit jednoho dne adaptaci knihy spisovatele H. P. Lovecrafta V horách šílenství. Jednou už k… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Nejoblíbenější uživatelé ČSFD se tradičně svěřují s osobními topkami 3 filmů (a seriálů), uvedenými v našich končinách (nebo kdekoliv jinde) v uplynulém roce, a od letoška jejich řady rozšiřují taky… (více)

Reklama

Reklama