Domek z karet - Série 2

(série)
USA, 2014, 11 h 2 min (Minutáž: 48–60 min)

Tvůrci:

Beau Willimon

Předloha:

Michael Dobbs (kniha)

Hudba:

Jeff Beal

Kevin Spacey, Robin Wright, Michael Kelly, Mahershala Ali, Michel Gill, Robert Eli, Kate Mara, Nathan Darrow, Derek Cecil, Rachel Brosnahan, Kristen Connolly (více)

Epizody(13)

Při svém nemilosrdném postupu za mocí jsou Frank i Claire ohroženi záležitostmi minulými i současnými, vytváří nové aliance a jsou zrazeni těmi předešlými. (Netflix)

zigy

S odchodem novinářky to jde do kytek se sexappealem. Pokračují jen intriky, a to tak zašmodrchané a nesrozumitelné, že bych scénáristy poslal učit se do Dánska na Vládu. Tady je jen zvědavost, jak to dopadne s Frankem a jeho plány na moc. ()

IndominusRex

V první sérii zaručoval úspěch už jen samotný Kevin Spacey, který byl neokoukaný a naprosto perfektně zapadal do své role. Aby si pak druhá série udržela standart, musela přitvrdit. Tempo je rychlejší, vztahy postav jsou vyhrocenější a korupce je prohnilejší než kdy dřív. Kvůli tomu příběh už nepůsobí tak přirozeně ale je těžší spadnout k nudě a tak se druhá série sleduje velice svižně. Obě série bych pravděpodobně ohodnotil za pět hvězd, ale kvůli zprůměrování hodnocení jednotlivých epizod to vychází v obou případech jen za čtyři. Tu další hvězdu bych seriálu připočetl za zajímavé téma, skvělé herce a výborné zpracování. ()

Tobias18

Druhá série House of Cards jen prohlubuje to, co ta první začala. A dělá to dokonale. Konečně vidíme i do zahraniční politiky, čím dál víc se dostáváme do bílého domu a celý příběh je o něco zajímavější, a zakončuje to naprosto bezchybný závěr, který ihned láká na další řadu. 90%. ()

drkaldj

Druhá série je pro mě jednoznačně lepší než první. Příběhové linie jsou celkem zajímavé až na malé výjimky. Všechno co mě zaujalo na první sérii je zde znásobeno a je tady toho víc a lépe prezentováno. To co mě na první sérii vadilo je zde méně. Až na malá klopýtnutí nemám výhrady. Mám obavy o čem budou další série, aby hodně nezměnili směr, popřípadě na co se zaměří, protože to co bylo na první a druhé sérii super bylo právě to stoupání. Co dělat když už není kam? ()