Pan Am

• USA Pan Am
USA, (2011–2012), 9 h 51 min (Minutáž: 41–44 min)

Tvůrci:

Jack Orman

Hudba:

Blake Neely

Christina Ricci, Kelli Garner, Michael Mosley, Karine Vanasse, Annabelle Wallis, Mike Vogel, Margot Robbie, Jeremy Davidson, Ashley Greene, Goran Višnjič (více)

Epizody(14)

1963: Špičkový tryskáč Majestic Clipper aerolinií Pan Am vyráží na první přelet. Na palubě převáží cestující a posádku do rychle se měnícího světa dobrodružství a mezinárodních intrik. (Viasat)

Maslord

Americká televízia ABC na tento rok pripravila nový seriál zo 60-tych rokov, pravdepodobne na základe úspechu seriálu Mad Men. Ako napovedá názov, bude sa jednať o mimoriadne úspešnú leteckú spoločnosť, ktorá v 60-tych rokoch zásadne ovplyvnila leteckú dopravu v Amerike. Pan Am predstavuje nejvyšší štandard a luxus, zoskupuje nejlepších pilotov a nádherné ale aj vzdelané a svetaznalé letušky. Tvorcovia sľubujú vášeň, žiarlivosť a intrigy. Po zhliadnutí pilota som nadšený, takže sa púšťam do dalšieho sledovania, verím že sa mám na čo tešiť. ()

Loooki

Jeden zo skvelých retro seriálov s naozaj dobrým osadenstvom a ešte lepším dejom. Každá časť bola super, je mi ľúto zrušenia (aj keď ABC tvrdí, že nič neruší a Christina Ricci vypisuje tweety ako sa teší na ďalšie časti). Hodnotené po I.sérii. ()

Stíba

Na začátku jsem si řikal, že těch 14 dílů bude jako náhled do zákulisí Pan Am tak akorát, jenže to jsem nevěděl, že se mi seriál po několika dílech tak vryje pod kůži, stejně jako všechny hlavní postavy. Na Pan Amu je sympatické, že si na nic nehraje, pevně se drží cesty elegantní retro stylizace jako hayncího prvku, ale zároveň dokáže bravurně zakomponovat zejména vedlejší krimi křivku, která hodně přidává na zajímavosti. Za mě maximální spokojenost a po shlédnutí první sezony velká lítost z neobnovení. ()

pushover

Samozřejmě že jsem si to pustil kvůli ženskému obsazení. Postav a tím pádem dějových linek je tam tolik, že si každý najde nějakou, která ho chytne. Povedená 60's atmosféra, výprava a stylizované herecké výkony, bohužel současného diváka neoslovili a seriál odsoudili na jednu sérii. ()

petite fille

mám celkom rada keď si Američania nastavia spätné zrkadielko do minulosti a spravia z toho vyleštenú a mierne zbožštenú repliku skutočnosti. ak už nič iné, aspoň sa na to pekne pozerá. ani tento seriál nefunguje inak, máme tam pár šikovných herečiek s krásnymi retro účesmi a garderóbou, pár priemerných džentlmenov a nádherné kulisy rôznych svetových metropol. tento seriál netreba nutne vidieť, ale sa človeku páčia vyššie uvedené veci, je to príjemná forma relaxu po ťažkom dni v robote alebo škole. ()

eMeMko

Retro look, zajímavý námět, krásné herečky, občas šokující momenty a hlavně jen 14 dílů? Ideální kandidát na odpočinkový seriál, tak akorát k večeři. Pánské publikum rozhodně ocení hezké tvary letušek Pan Am, dámy zase namachrované piloty s tváří playboye, a celá rodina špionskou příběhovou linii, která se celým seriálem více či méně line a udržuje jakous takous atmosféru. Finální hodnocení: Každý den jeden díl a dva týdny se večer nudit nebudete. ()

Mort09

Seriál, který kupředu táhne luxusní stylizace do 60. let a vynikající herecké obsazení. Co ho naopak brzdí, je nevyrovnaná úroveň jednotlivých dílu. První 3 jsou skvělé, pak úroveň sice lehce klesá, ale pořád se udržuje nad průměrem. Bohužel v polovině série dojde ke zlomovému úpadku a všechny zajímavě rozjeté dějové linky upadají do nezáživných vztahových klišé. Což je velká škoda. Ve výsledku je Pan Am lehký seriál, který spíše než obsahem zaujme líbivým vzhledem. 75% (z toho 15% odečtěte, pokud nemáte slabost pro letušky). ()

RoyBatty444

Jedná sa o celkom verný pohľad na život letušiek 60-tych rokov. Je možné si vychutnať atmosféru tej doby so všetkými kladmi aj zápormi. Napriek tomu, že sa primiešava dávka nereálna je to pozerateľné možno trochu presladené. ()

kotrlak

Romantická retro pohádka pro nás mladý děvčata. Je to naivní a normálně by to asi nedolezlo ani na trojku, ale na druhou stranu docela vtipný a jsou tu sympatický holky, hezká muzika a na mě ta sérka zapůsobila hodně pozitivně, což se dnes cení. Moc se mi líbila Karine Vanasse, až tak že jsem se rozhodl shlédnout seriál Cardinal. ()

Liquid2C

Mílé překvapení letošní seriálové sezony. Popravdě jsem od toho zhola nic neočekávala, ale musím říct, že mě to oprvadu chytlo. Fajn herci, celkem fajn zápletky. Špioni jsou taky fajn. **** Za to, že je to fajn. * Za to, že jsou to letadýlka, která já osobně zbožňuji :). ()

s.u.g.e.r.

Zasazení do 60. let, letušky Pan Am, dobová hudba, to vše tomu dodává příjemnou atmosféru. Musím říci, že co se týče prostředí, vzpomněl jsem si na Catch me if you can. Uvolněné drama se zajimavými postavami a špionážní zápletkou na pozadí studené války. Love Kelli Garner ()

ThorOdinson

Vizualna bomba :) ...nadherne letusky a to cele v 60tych rokov minuleho storocia - atmosfera dycha na kazdom metrazi - Ricci hra perfektne. ale aj ostatne, pre mna do ted nezname herecky - individualne pribehy sa sklbaju s historickymi a dobovymi pohladom na studenu valku a co vsetko sa dialo v zakulisi - a tie lodicky, proste nadcasove boticky :D mam dojem akokeby vtedajsie stewardky mali viac noblesy jak sucasne - nehovorim ted o krase jj. DODATOK: neviem preco toto show zrusili - zabavne,krasne krasky a ma nieco v sebe, ze som sa tesil na dalsi dil a tie styri hlavne sewardky su bozske :-) hlavne Kate a Laura a ze Maggie(Ricci) dali trosku mensiu rolu je priam dobre - ziari tam akurat ()