Pan Am (TV seriál)

Pan Am

Drama / Historický

USA, 2011–2012, 9 h 51 min (Minutáž: 41–44 min)

Tvůrci:

Jack Orman

Blake Neely

Christina Ricci, Kelli Garner, Michael Mosley, Karine Vanasse, Annabelle Wallis, Mike Vogel, Margot Robbie, Jeremy Davidson, Ashley Greene, Goran Višnjič, David Harbour, Will Chase, Ann Dowd, Danny Boushebel, Ivan Cardona, Colin Donnell, Jay Storey, Terese Cilluffo, Aarón Díaz, Martin Luther King, Matthew Rauch, Mark Lotito, Rosemary Howard, Jayce Bartok, Anna Shields, Brian J. Carter, Kate Geller, Ed Moran, Deborah Meister, Barbara Schulz, Kate Jennings Grant, William Abadie, Erin Darke, Henrietta Meire, Hoji Fortuna, Tom Lipinski, Rich Chew, Richard Joseph Paul, Charlie Hewson, Jon Fletcher, Nicole Weaver, Hope Allen, Jenilyn Rodriguez, Veanne Cox, Jason Shelton, Chris Beetem, Gaius Charles, Rodrigo Lopresti, Remy Auberjonois, Kate Nowlin, Catherine Curtin, Kathryn Kates, Olga Merediz, Bill Heck, Jonathan Raviv, Mark Zeisler, Darren Pettie, Sidney Ganis, Auden Thornton, Raymond Mamrak, Julia Chan, Bruce MacVittie, Jonathan Walker, Mike Carlsen, C.J. Wilson, Arthur French, Victor Slezak, Jay O. Sanders, Erin Cummings, Scott Cohen, Richard Topol, Geoffrey Cantor, Jason Fuchs, Harris Yulin, Damian Young, John Bedford Lloyd, Vincenzo Amato, Mark Blum, Kristen Seavey, Jojo Gonzalez, Piter Marek, Micah Stock, Tanner Flood

PAN AM! Příjemná atmosféra šedesátých let, příjemní herci, příjemné vlastně všecko, že jsem ochotný odpustit i tu naivitu a předvídatelnost některých scén. Co hlavně dělá tento seriál přitažlivým je možnost nahlédnout do zákulisí a být na palubě letadel jedné z nejprestižnějších leteckých společností co kdy byla. Ruku na srdce - kdo z kluků v dětství nechtěl být pilotem letadla a která z holek netoužila stát se letuškou?!?(8.4.2013)

Tenhle seriál má všecko. Naivně optimistickou atmosféru Ameriky začátku šedesátých let, a nejenom ji, ale i Paříž, Londýn, Řím, Monako a zbytek světa. Castrovu Kubu, Kennedyho Berlínský projev, převrat na Haiti, špióny, zamilované páry a partu letušek tak nádherných, že by snad mohly rozpoutat nadcházející sexuální revoluci samy. Vcelku ani netuším proč si to tak sedlo, protože je tohle jenom naivní soup opera, těžící z nostalgie lidí kteří danou dobu vůbec nezažili a z množství samoúčelných popkulturních odkazů. Ale je to stejně paráda. Je něco lákavého na světě kde Beatles teprve nastupují, móda pořád ještě připomíná stylové padesátky a aerolinie mají tak laxní systém zabezpečení, že by dnešní Al-Káida chrochtala blahem. Věčná škoda že tenhle projekt skončil po pouhých 14 dílech. Sledovat dobu definitivně končící poválečné konjunktury a přicházející roky studentských bouří, protiválečných protestů a kultury hippies, by mohla být nefalšovaná pětihvězdičková záležitost. Těch pět dám ale i tak, protože jsem si už dlouho u něčeho tak neodpočinul, jako u Pan Am.(13.6.2013)

3,5* ~~~ Čas od času je třeba trocha té slaďárny. A tohle je slaďárenská telenovela s příchutí dramatu a špetky špionování. Problém je, že posledních několik dílů už autoři asi tušili, že se žádná druhá série nebude, protože chování postav a děj se začaly zvrhávat v klasickou telenovelu, kdy jsou skoro všichni se všemi, řeší se tristní nedorozumění a vztahy a celé to upadá do absurdna a nesmyslů, což byla škoda. Řekněme, že těch deset dílů stačilo, u dalších už začínal být scénář více a více rozumu prost.(12.12.2015)

Zlatá šedesátá byla ve všech ohledech kouzelná. Nebo si je tak aspoň pamatujeme při pohledu na elegantní tvary navoskovaných auťáků a dobře oblékaných žen. Seriál Pan Am je zasazený do prostředí stejnojmenné letecké společnosti, která tehdy bývala nejkouzelnějším způsobem, jakým se dalo cestovat. Je to dobře vyvážená odpočinková podívaná v přitažlivé podobě. Na pilu tlačí jenom výjimečně, a když už, tak s velkým citem. Pochopitelně taky hodně pomáhá, že hlavní hrdinové, kterými jsou letušky a piloti společnosti, vypadají tak dobře.(17.6.2012)

Tak jsem dokoukal první sérii. A jsem nadšen. Ten look zlatejch americkejch šedesátejch, letištní prostředí, parádní klasické tryskáče Boeing 707 a sexy letušky v modrých uniformách spol. PAN AM to vše mi sedlo do noty jak už dlouho nic. Boeing 727 PAN AM byl kdysi klenotem mých modelářských sbírek. Nechápu proč, či kdo to tehdá v DDR dovolil, ale mezi všemi těmi túčky Aeroflotu a Interflugu se objevila pravá americká mašina. Vybavil jsem ji tehdy žárovičkami napájenými plochou baterií... Večer na mne svítila z police kabina a okénka trupu... Na seriál PAN AM jsem narazil úplně náhodou. V jednom z nedávno viděných filmů jsem se zamiloval do platinové blondýnky Margot Robbie. Když jsem požádal strýčka Googla o nalezení nějaké té fotky, narazil jsem na tuto krásku v slušivém modrém kostýmku. Pak už byl jen krůček k ochutnávce prvního dílu. A u jednoho sousta nezůstalo. Seriál je zajímavý svoji dobou ve které se odehrává a celým tím prostředím. Je do něj zakomponována i špionážní vložka, snad kvůli napětí. Celé to na mně však působilo mírně naivně a opravdu si neumím představit jak pouhý kurýr po každé nejasnosti či úleku volá svému řídícímu agentovi do USA. A to nebyla jediná věc. Například v jednom z dílů, kdy 707 přistane nouzově na Haiti se už v závěru jaksi neřešilo, kdo od narychlo startujícího stroje odjel se schůdky... Povstalci? Ale na stranu druhou je tam kupa romantiky, humor, vtipné dialogy a pohled do prostředí, které mám rád. Takže jsme tu u závěrečného hodnocení. Udělal jsem si test. Bavil mne každý díl? ANO. Těšil jsem se na další? ANO. Co náplň jednotlivých dílů? SKVĚLÁ. Byly letušky sexy? NO TO SAKRA! Která se líbila nejvíce? NAKONEC VŠECHNY. Čím nejvíce zaujaly? JAK KROUTILY PRDELKAMI V MODRÝCH SUKÝNKÁCH. A co zbytek posádky - kapitán, co-pilot, navigátor? SUPER PARTA. A co další pokračování seriálu? ROZHODNĚ BY SE MĚLO NATOČIT! ------ Takže když to shrnu, musím dát 5 palubních lístků na let Cipperu 22 spol. PAN AMERICAN. * * * * *(15.4.2014)

• - Americká televízia ABC pripravila nový projekt zo 60-tych rokov pravdepodobne na základe úspechu seriálu Mad Men (od r. 2007). (Maslord)

• - Sledovanost pilotního dílu při premiéře na tv obrazovkách přesáhla 11 milionů diváků a rating se zastavil na hodnotě 3,1. (Dlee)

• - Christina Ricci musela během natáčení nosit vyšší podpadky než její kolegyně, protože společnost Pan Am vyžadovala, aby jeho letušky měřily 165 cm. Ricci přitom ve skutečnosti měří o 10 cm méně. (Aurum)