Pan Am (TV seriál)

Pan Am

Drama / Historický

USA, 2011–2012, 9 h 51 min (Minutáž: 41–44 min)

Tvůrci:

Jack Orman

Blake Neely

Christina Ricci, Kelli Garner, Michael Mosley, Karine Vanasse, Annabelle Wallis, Mike Vogel, Margot Robbie, Jeremy Davidson, Ashley Greene, Goran Višnjič, David Harbour, Will Chase, Ann Dowd, Danny Boushebel, Ivan Cardona, Colin Donnell, Jay Storey, Terese Cilluffo, Aarón Díaz, Martin Luther King, Matthew Rauch, Mark Lotito, Rosemary Howard, Jayce Bartok, Anna Shields, Brian J. Carter, Kate Geller, Ed Moran, Deborah Meister, Barbara Schulz, Kate Jennings Grant, William Abadie, Erin Darke, Henrietta Meire, Hoji Fortuna, Tom Lipinski, Rich Chew, Richard Joseph Paul, Charlie Hewson, Jon Fletcher, Nicole Weaver, Hope Allen, Jenilyn Rodriguez, Veanne Cox, Jason Shelton, Chris Beetem, Gaius Charles, Rodrigo Lopresti, Remy Auberjonois, Kate Nowlin, Catherine Curtin, Kathryn Kates, Olga Merediz, Bill Heck, Jonathan Raviv, Mark Zeisler, Darren Pettie, Sidney Ganis, Auden Thornton, Raymond Mamrak, Julia Chan, Bruce MacVittie, Jonathan Walker, Mike Carlsen, C.J. Wilson, Arthur French, Victor Slezak, Jay O. Sanders, Erin Cummings, Scott Cohen, Richard Topol, Geoffrey Cantor, Jason Fuchs, Harris Yulin, Damian Young, John Bedford Lloyd, Vincenzo Amato, Mark Blum, Kristen Seavey, Jojo Gonzalez, Piter Marek, Micah Stock, Tanner Flood, Jakob Von Eichel, David Pittu, Uma Incrocci

PAN AM! Příjemná atmosféra šedesátých let, příjemní herci, příjemné vlastně všecko, že jsem ochotný odpustit i tu naivitu a předvídatelnost některých scén. Co hlavně dělá tento seriál přitažlivým je možnost nahlédnout do zákulisí a být na palubě letadel jedné z nejprestižnějších leteckých společností co kdy byla. Ruku na srdce - kdo z kluků v dětství nechtěl být pilotem letadla a která z holek netoužila stát se letuškou?!?(8.4.2013)

Jakože objektivně je to na 3 rudé.. Není to seriál ze kterého bych sednul na prdel a který by zanechal výraznou stopu v evoluci seriálů... Čistě subjektivně je to ale rozkošné a fakt mě mrzelo, že to má jen jednu sérii. Záměrná naivita, prvky telenovely, špionážního retra i romance s potřebnou chemií, se zde navzájem vyvažují s takovou zručností, že je to ve výsledku jakýmsi podivným způsobem poutavé a vtahující.. Ústřední ženská čtveřice je prostě úžasná (Především M.Robbie a K.Vanasse(!!) jsou zde odzbrojující) a ani sympaťáci z kokpitu nezůstávají pozadu..(4.4.2020)

Příjemné retro se spoustou docela zajímávých postav, problém je v tom, že některé z nich, tedy alespoň mě, lezou pořádně na nervy a jiným, těm sympatickým je dán příliš malý prostor, tím myslím zejména Ricci, jelikož její scény patří k těm nejlepším. Každopádně zatím to i přes onu částečnou otrávenost z některých jedinců vypadá slibně. Uvidíme uvidíme, jestli Pan Am doletí k více jak třem hvězdám. Po jedenáctym díle mám pocit, že se to pravděpodobněji zhroutí k zemi, jelikož to začíná působit jako sladkobolná, debilně napsaná telenovela, která je díl od dílu lacinější.(12.10.2011)

Celkom škoda, že ostalo len pri prvej sérií. Veľmi dobrý seriál o letuškách Pan Amu. Najznámejšej a najobľúbenejšej leteckej spoločnosti Ameriky v 50.tych rokoch. V hlavnej úlohe známe tváre ako Margot Robbie či Christina Ricci a tiež nádherné Kelli Garner, Annabelle Wallis a Erin Cummings. Naozaj seriál ako pre ženy tak pre mužov. Ženám sa zapáči romantická vložka flirtovania letušiek s pilotmi (a neostane len pri tom) a muži nechajú oči na sexi letuškiných nôžkach v pančuškách. Trochu nudnejšie sú pasáže, kedy sa jedna z letušiek stane tajnou agentkou CIA a snaží sa v každej časti niečo ukradnúť alebo niečo odfotiť. Ale to je len malá škvrna na seriáli. Inak je všetko na vysokej úrovni, od kvality herectva po špeciálne efekty, ktoré veľmi dobre nahradili realitu, kedy sú lietadlá vo vzduchu. Veľmi príjemne spomienky na sledovanie tohto seriálu. (Videné: sep./okt.2018 / Hodnotenie: Epizóda 4,5,6,10,14 ***** Epizóda 1,2,9,11,12,13 **** Epizóda 3,7,8 *** )(6.10.2019)

3,5* ~~~ Čas od času je třeba trocha té slaďárny. A tohle je slaďárenská telenovela s příchutí dramatu a špetky špionování. Problém je, že posledních několik dílů už autoři asi tušili, že se žádná druhá série nebude, protože chování postav a děj se začaly zvrhávat v klasickou telenovelu, kdy jsou skoro všichni se všemi, řeší se tristní nedorozumění a vztahy a celé to upadá do absurdna a nesmyslů, což byla škoda. Řekněme, že těch deset dílů stačilo, u dalších už začínal být scénář více a více rozumu prost.(12.12.2015)

• - Christina Ricci musela během natáčení nosit vyšší podpadky než její kolegyně, protože společnost Pan Am vyžadovala, aby jeho letušky měřily 165 cm. Ricci přitom ve skutečnosti měří o 10 cm méně. (Aurum)

• - Americká televízia ABC pripravila nový projekt zo 60-tych rokov pravdepodobne na základe úspechu seriálu Mad Men (od r. 2007). (Maslord)

• - Sledovanost pilotního dílu při premiéře na tv obrazovkách přesáhla 11 milionů diváků a rating se zastavil na hodnotě 3,1. (Dlee)