Pan Am (TV seriál)

Pan Am

Drama / Historický

USA, 2011 - 2012, 9 h 51 min (Minutáž: 14x41–44 min)

Tvůrci:

Jack Orman

Blake Neely

Christina Ricci, Kelli Garner, Michael Mosley, Karine Vanasse, Annabelle Wallis, Mike Vogel, Margot Robbie, Jeremy Davidson, Ashley Greene, Goran Višnjić, David Harbour, Will Chase, Ann Dowd, Danny Boushebel, Ivan Cardona, Colin Donnell, Jay Storey, Terese Cilluffo, Aarón Díaz, Martin Luther King, Matthew Rauch, Mark Lotito, Rosemary Howard, Jayce Bartok, Anna Shields, Brian J. Carter, Kate Geller, Ed Moran, Deborah Meister, Barbara Schulz, Kate Jennings Grant, William Abadie, Erin Darke, Henrietta Meire, Hoji Fortuna, Tom Lipinski, Rich Chew, Richard Joseph Paul, Charlie Hewson, Jon Fletcher, Nicole Weaver, Hope Allen, Jenilyn Rodriguez, Veanne Cox, Jason Shelton, Chris Beetem, Gaius Charles, Rodrigo Lopresti, Remy Auberjonois, Kate Nowlin, Catherine Curtin, Kathryn Kates, Olga Merediz, Bill Heck, Jonathan Raviv, Mark Zeisler, Darren Pettie, Sidney Ganis, Auden Thornton, Raymond Mamrak, Julia Chan, Bruce MacVittie, Jonathan Walker, Mike Carlsen, C.J. Wilson, Arthur French, Victor Slezak, Jay O. Sanders, Erin Cummings, Scott Cohen, Richard Topol, Geoffrey Cantor, Jason Fuchs, Harris Yulin, Damian Young, John Bedford Lloyd, Vincenzo Amato, Mark Blum, Kristen Seavey, Jojo Gonzalez, Piter Marek

Pilot: Tak tohle mě nadchlo. Po nepříliš povedeném The Playboy Club je tu další z letošních seriálových novinek odehrávající se v 60. letech. Ovšem na rozdíl od zmiňovaného seriálu, Pan Am vás dokáže do šedesátek přenést díky precizní výpravě i atmosféře, a zároveň slušně rozehrává děj okolo všech hlavních postav. A ani v nejmenším nenapodobuje Mad Men. Už jsem se bála, že všechny seriály, které se chtějí svézt na úspěchu Mad Men a nostalgie šedesátých let, dopadnou podobně vyumělkovaně jako The Playboy Club. Jsem ráda, že Pan Am jde svou vlastní cestou. Vedle přiblížení toho, jak to chodilo v legendárních aerolinkách Pan Am, se tvůrci nebojí zabrousit i do špionážních vod. Zatím maximální spokojenost. / Nadšená jsem i po třetím dílu. Pan Am je opravdu příjemná oddechovka, která se točí hlavně kolem vztahů, ale špionážní zápletka a zapojení politického dění do příběhu jí dodává na zajímavosti. 1. série - 80% // Nejoblíbenější postavy: Kate Cameron (Kelli Garner), Roger Anderson (David Harbour)(30.9.2011)

Příjemné retro se spoustou docela zajímávých postav, problém je v tom, že některé z nich, tedy alespoň mě, lezou pořádně na nervy a jiným, těm sympatickým je dán příliš malý prostor, tím myslím zejména Ricci, jelikož její scény patří k těm nejlepším. Každopádně zatím to i přes onu částečnou otrávenost z některých jedinců vypadá slibně. Uvidíme uvidíme, jestli Pan Am doletí k více jak třem hvězdám. Po jedenáctym díle mám pocit, že se to pravděpodobněji zhroutí k zemi, jelikož to začíná působit jako sladkobolná, debilně napsaná telenovela, která je díl od dílu lacinější.(12.10.2011)

Zlatá šedesátá byla ve všech ohledech kouzelná. Nebo si je tak aspoň pamatujeme při pohledu na elegantní tvary navoskovaných auťáků a dobře oblékaných žen. Seriál Pan Am je zasazený do prostředí stejnojmenné letecké společnosti, která tehdy bývala nejkouzelnějším způsobem, jakým se dalo cestovat. Je to dobře vyvážená odpočinková podívaná v přitažlivé podobě. Na pilu tlačí jenom výjimečně, a když už, tak s velkým citem. Pochopitelně taky hodně pomáhá, že hlavní hrdinové, kterými jsou letušky a piloti společnosti, vypadají tak dobře.(17.6.2012)

• shyster

Jedná se spíše o podprůměrný seriál, který nejspíš táhne hlavně dámskou část osazenstva. Zasazení děje do 60.let je zajímavý tah, zvláště se podařilo vytvořit kulisy těchto let. Jenže samotný děj, který by měl mít 20 minut, je natáhnutý na dvojnásobek. Scénáristi se až tak moc nesnaží a nedokáží vytřesat z toho víc. A ono by to i šlo, když si uvědomíme, jaké postavení měli v 60.let všichni ti piloti a letušky.(31.7.2013)

Tenhle seriál má všecko. Naivně optimistickou atmosféru Ameriky začátku šedesátých let, a nejenom ji, ale i Paříž, Londýn, Řím, Monako a zbytek světa. Castrovu Kubu, Kennedyho Berlínský projev, převrat na Haiti, špióny, zamilované páry a partu letušek tak nádherných, že by snad mohly rozpoutat nadcházející sexuální revoluci samy. Vcelku ani netuším proč si to tak sedlo, protože je tohle jenom naivní soup opera, těžící z nostalgie lidí kteří danou dobu vůbec nezažili a z množství samoúčelných popkulturních odkazů. Ale je to stejně paráda. Je něco lákavého na světě kde Beatles teprve nastupují, móda pořád ještě připomíná stylové padesátky a aerolinie mají tak laxní systém zabezpečení, že by dnešní Al-Káida chrochtala blahem. Věčná škoda že tenhle projekt skončil po pouhých 14 dílech. Sledovat dobu definitivně končící poválečné konjunktury a přicházející roky studentských bouří, protiválečných protestů a kultury hippies, by mohla být nefalšovaná pětihvězdičková záležitost. Těch pět dám ale i tak, protože jsem si už dlouho u něčeho tak neodpočinul, jako u Pan Am.(13.6.2013)

• - Christina Ricci musela během natáčení nosit vyšší podpadky než její kolegyně, protože společnost Pan Am vyžadovala, aby jeho letušky měřily 165 cm. Ricci přitom ve skutečnosti měří o 10 cm méně. (Aurum)

• - Americká televízia ABC pripravila nový projekt zo 60-tych rokov pravdepodobne na základe úspechu seriálu Mad Men (od r. 2007). (Maslord)

• - Původně byl do role Deana Loweryeho obsazen Jonah Lotan, po pilotní epizodě byl přeobsazen Mikem Vogelem. Lotan se objevuje v traileru, i když pro seriál byly scény z pilotního dílu přetočeny s Vogelem. (mottty)