Pan Am (TV seriál)

Pan Am

Drama / Historický

USA, 2011–2012, 9 h 51 min (Minutáž: 14x41–44 min)

Tvůrci:

Jack Orman

Blake Neely

Christina Ricci, Kelli Garner, Michael Mosley, Karine Vanasse, Annabelle Wallis, Mike Vogel, Margot Robbie, Jeremy Davidson, Ashley Greene, Goran Višnjič, David Harbour, Will Chase, Ann Dowd, Danny Boushebel, Ivan Cardona, Colin Donnell, Jay Storey, Terese Cilluffo, Aarón Díaz, Martin Luther King, Matthew Rauch, Mark Lotito, Rosemary Howard, Jayce Bartok, Anna Shields, Brian J. Carter, Kate Geller, Ed Moran, Deborah Meister, Barbara Schulz, Kate Jennings Grant, William Abadie, Erin Darke, Henrietta Meire, Hoji Fortuna, Tom Lipinski, Rich Chew, Richard Joseph Paul, Charlie Hewson, Jon Fletcher, Nicole Weaver, Hope Allen, Jenilyn Rodriguez, Veanne Cox, Jason Shelton, Chris Beetem, Gaius Charles, Rodrigo Lopresti, Remy Auberjonois, Kate Nowlin, Catherine Curtin, Kathryn Kates, Olga Merediz, Bill Heck, Jonathan Raviv, Mark Zeisler, Darren Pettie, Sidney Ganis, Auden Thornton, Raymond Mamrak, Julia Chan, Bruce MacVittie, Jonathan Walker, Mike Carlsen, C.J. Wilson, Arthur French, Victor Slezak, Jay O. Sanders, Erin Cummings, Scott Cohen, Richard Topol, Geoffrey Cantor, Jason Fuchs, Harris Yulin, Damian Young, John Bedford Lloyd, Vincenzo Amato, Mark Blum, Kristen Seavey, Jojo Gonzalez, Piter Marek

po prvom diely dávam opatrné priemerné hodnotenie, dejovo určite pútavé, dobová atmosféra 60.rokov fajn. má to svoje čaro, na letušky sa dobre pozerá, ich vedľajšia dejová linka mimo letu zatiaľ dobrá, dobre to dokreslí ich charaktery, uvidíme čo povedia ďalšie diely ale ak to nepoľaví tak to bude určite viac bodovať! __po druhom diely zvyšujem hodnotenie /70%/(8.1.2016)

Ač jsem to ani nečekal, tak letušky mě dostaly a jsem docela zklamaný, že se dalších dílů nedočkám, protože bych se rád díval. Vede mě k tomu hlavně příjemná retro atmosféra, zajímavé postavy, skvělé obsazení a neokoukané prostředí. Já osobně jsem si zamiloval francouzku Collete a pilota Deana, takže jsem jim musel držet palce, ale i ostatní se mi vcelku zamlouvali. Kate se špionáží přinášela rozhodně něco zajímavého a i Ted s Laura patřili mezi kladné stránky a vytvořili zajímavý trojúhelník v závěru. Tam mě navíc potěšila ve vedlejší roli i Ashley Greene. Nakonec tedy vlastně ta, která mi vadila nejvíc byla ta, která je nejznámější. Tedy Maggie v podání Christiny Ricci. Vážně škoda, že nejsou další díly, protože by mě osud linek Pan Am určitě dál zajímal...(28.4.2014)

3,5* ~~~ Čas od času je třeba trocha té slaďárny. A tohle je slaďárenská telenovela s příchutí dramatu a špetky špionování. Problém je, že posledních několik dílů už autoři asi tušili, že se žádná druhá série nebude, protože chování postav a děj se začaly zvrhávat v klasickou telenovelu, kdy jsou skoro všichni se všemi, řeší se tristní nedorozumění a vztahy a celé to upadá do absurdna a nesmyslů, což byla škoda. Řekněme, že těch deset dílů stačilo, u dalších už začínal být scénář více a více rozumu prost.(12.12.2015)

Tak jsem dokoukal první sérii. A jsem nadšen. Ten look zlatejch americkejch šedesátejch, letištní prostředí, parádní klasické tryskáče Boeing 707 a sexy letušky v modrých uniformách spol. PAN AM to vše mi sedlo do noty jak už dlouho nic. Boeing 727 PAN AM byl kdysi klenotem mých modelářských sbírek. Nechápu proč, či kdo to tehdá v DDR dovolil, ale mezi všemi těmi túčky Aeroflotu a Interflugu se objevila pravá americká mašina. Vybavil jsem ji tehdy žárovičkami napájenými plochou baterií... Večer na mne svítila z police kabina a okénka trupu... Na seriál PAN AM jsem narazil úplně náhodou. V jednom z nedávno viděných filmů jsem se zamiloval do platinové blondýnky Margot Robbie. Když jsem požádal strýčka Googla o nalezení nějaké té fotky, narazil jsem na tuto krásku v slušivém modrém kostýmku. Pak už byl jen krůček k ochutnávce prvního dílu. A u jednoho sousta nezůstalo. Seriál je zajímavý svoji dobou ve které se odehrává a celým tím prostředím. Je do něj zakomponována i špionážní vložka, snad kvůli napětí. Celé to na mně však působilo mírně naivně a opravdu si neumím představit jak pouhý kurýr po každé nejasnosti či úleku volá svému řídícímu agentovi do USA. A to nebyla jediná věc. Například v jednom z dílů, kdy 707 přistane nouzově na Haiti se už v závěru jaksi neřešilo, kdo od narychlo startujícího stroje odjel se schůdky... Povstalci? Ale na stranu druhou je tam kupa romantiky, humor, vtipné dialogy a pohled do prostředí, které mám rád. Takže jsme tu u závěrečného hodnocení. Udělal jsem si test. Bavil mne každý díl? ANO. Těšil jsem se na další? ANO. Co náplň jednotlivých dílů? SKVĚLÁ. Byly letušky sexy? NO TO SAKRA! Která se líbila nejvíce? NAKONEC VŠECHNY. Čím nejvíce zaujaly? JAK KROUTILY PRDELKAMI V MODRÝCH SUKÝNKÁCH. A co zbytek posádky - kapitán, co-pilot, navigátor? SUPER PARTA. A co další pokračování seriálu? ROZHODNĚ BY SE MĚLO NATOČIT! ------ Takže když to shrnu, musím dát 5 palubních lístků na let Cipperu 22 spol. PAN AMERICAN. * * * * *(15.4.2014)

Americká televízia ABC na tento rok pripravila nový seriál zo 60-tych rokov, pravdepodobne na základe úspechu seriálu Mad Men. Ako napovedá názov, bude sa jednať o mimoriadne úspešnú leteckú spoločnosť, ktorá v 60-tych rokoch zásadne ovplyvnila leteckú dopravu v Amerike. Pan Am predstavuje nejvyšší štandard a luxus, zoskupuje nejlepších pilotov a nádherné ale aj vzdelané a svetaznalé letušky. Tvorcovia sľubujú vášeň, žiarlivosť a intrigy. Po zhliadnutí pilota som nadšený, takže sa púšťam do dalšieho sledovania, verím že sa mám na čo tešiť.(3.7.2011)

• - Původně byl do role Deana Loweryeho obsazen Jonah Lotan, po pilotní epizodě byl přeobsazen Mikem Vogelem. Lotan se objevuje v traileru, i když pro seriál byly scény z pilotního dílu přetočeny s Vogelem. (mottty)

• - Americká televízia ABC pripravila nový projekt zo 60-tych rokov pravdepodobne na základe úspechu seriálu Mad Men (od r. 2007). (Maslord)

• - Christina Ricci musela během natáčení nosit vyšší podpadky než její kolegyně, protože společnost Pan Am vyžadovala, aby jeho letušky měřily 165 cm. Ricci přitom ve skutečnosti měří o 10 cm méně. (Aurum)