Vzácná starožitnost, která patřila carskému rodu Romanovců zmizí z Moskvy. Agent Secret Service ji získá, ale pronásledovatelé ho smrtelně poraní. James Bond (Roger Moore) díky dražbě okamžitě poznává, kdo ji chce za každou cenu dostat zpět. Dostává se tak do hry kde jde kromě diamantů i o mnohem nebezpečnější věc. Vstupuje do ní totiž šílený generál Orlov (Steven Berkoff). Chce útočit na Německo, ale jeho nadřízení jsou proti. To však neznamená, že by se Orlov vzdal. Bond by mohl získat potřebné informace v nepřístupném sídle ženy s tetováním chobotničky (Maud Adams). Tato žena je ale stejně krásná, jako nebezpečná. (PB Publishing)

panMartin

V mých očích je Chobotnička jedna z nej bondovek s Moorem. Akorát nám Roger Moore zestárl a to hodně ale i tak ty akční scény pořád zvládá celkem dobře. Skvělé akce a trocha kýče, to nikdy neuškodí. Navíc jsou ti i super záporáci v čele s Kabirem Bedim, který si svého zabijáka evidentně vychutnal. Chobotnička je nic moc Bond girl. Super bondovka. ()

LeoH

Další produkt v řadě s hluchými místy ve střední části, se znouzectnostnými legráckami, rozpačitými výpůjčkami odkud se dalo (mj. z dr. Divnolásky a Dobyvatelů ztracené archy), s charismatem na bodu mrazu (pokud se přece jen nějaké urodí, není to v osobě agenta 007 ani vypelichaného Sandokana zaskakujícího za Jawse, ale výhradně v dámské části ansámblu). Zábavnost postačující pro jednorázové použití, celkový dojem s odřenýma ušima přes 50%. ()

chelseaman22

Rodžr je už vetchým staříkem a jeho jet lag je tudíž viditelný i pro toho italského operetního sólistu! Troška cestování neuškodí, proto obraz na hony vzdálené bývalé britské državy potěší. Naopak NDR - to je nuda sama. Nějakého debža napadla skvostná toť myšlenka, že klan Berouskovic by mohl být v telce, a proto závěrečných třicet minut pozorujete strašidelné klauny. Naštěstí se snímek nese na pozitivní vlně - úvod spočívající v manévrech v tryskáči a následném napojení jeho nádrže je skvostný. Více iracionalit! 66% Celosvětový výdělek k 7. 9. 2014: $183,700,000, což je 6,68 násobek budgetu ()

Mrkvič

Po připomenutí musím upravit hodnocení. Jednu hvězdičku jsem přidal, protože je to jedna z nejvtipnějších bondovek. Roger Moore je prostě úžasný a ne nadarmo je mým nejoblíbenějším Bondem. Akce je taky nápaditá a zápletka, i když je jedna z těch slabších, je aspoň vtipně podávána. Je to taková dobrodružná akční komedie, ale je moc fajn. ()

LadyPupu

James tentokrát na služební cestě v Indii. Nemůžu říct, že by se tady frajer s akcí vyloženě nějak přetrhl. Zato s převleky se tady vyřádil (gorila, klaun... WTF???). Moore už tady působí trochu unaveným dojmem, ale za protivníky má Kabira a Louise a to je pro mě osobně luxusní spojení za čtyři hvězdy. ()

neoBlast

Pro mě osobně snad nejslabší Bondovka. Myslím, že odpůrci agenta s povolením zabíjet musí právě Chobotničku předhazovat jako čistou ukázku hlouposti, jednoduchosti a účelnosti, která se do série dostala. Už od desáté minuty jsem proklínal hloupé hlášky, nenápaditou akci a velmi slabou režii Johna Glena (který přesto kočíroval Bonda celkem často). Nadsázku neberu, je to prázdné - vedle toho vypadají dva emocionální zářezy Daniela Craiga jako hotový Shakespeare. 35 % ()

lennyd

James Bond (Roger Moore) je na stopě obchodů se starými ruskými klenoty, které odnesl jeho kolega, agent 009 svým životem. Jak odhaluje spletité nitky zavedeného obchodu, zjišťuje, že generál Orlov (Steven Berkoff) těmito obchody jen kryje své zločinné plány - nelíbí se mu zavedení mírových rozhovorů mezi Sovětským Svazem a Spojenými Státy, a plánuje útok na Německo. James Bond ale v Indii, od ředitelky cirkusu Chobotničky (Maud Adams) zjišťuje rozhodující informace, a je jediným, kdo může generála Orlova zastavit a zachránit tisíce nevinných lidí ... Tak já nevím, jak čas postupuje, přestává se mi Roger Moore v roli James Bonda líbit. Je pravda, že stárne (kdo nestárne), ale i Sean Connery si ve svých pozdějších dílech ponechával jistou dávku elegance. Těžko věřit, že stárnoucímu Moorovi skáčou stále ženy kolem krku. No ale zpět k samotnému filmu - poté, co jsem se oklepal z hodně nepovedeného Moonrakera, tak jak Jen pro tvé oči tak i Chobotnička je návrat zpět k samotné podstatě Jamese Bonda (i když je pravda, že exteriéry předchozího Bonda se mi líbily mnohem víc, než indické paláce v Chobotničce)... ()

pytlik...

Už se na tu bezradnost nemůžu dívat. Beru papír a píšu padouchům, že když chtěj Bonda zneškodnit, musí střílet na něj a né pořád pár centimetrů nalevo, napravo, nahoru či dolu od něj. Asi maj nějakej blok či co, když ho nedokážou sejmout ani kulometama, zatímco on jim dělá stylové červené tečky mezi očima pouhým revolvérem. Jinak to spíš byla taková legrace jak od Šimona a Matouše, zejména ona bitka na indickém tržišti. Bond působí trochu vytahaně a unaveně, útok na ostrov plných ženských provádí spíš s obavou než s radostí, ale v tomhle je nevinně, těžko po něm chtít výkony, když musel odevzdat jedno vejce proti podpisu nadřízeným. PS: doufám, že se Moore pochlapí a oplatí dabing kolegovi, až budou dávat majora Zemana na BBC! ()

noriaki

Ať zvedne ruku ten, kdo si stejně jako já myslel, že Chobotnička je název dílu s Karlem Strombergem, magnátem s ponornou základnou a megalomanskými plány. Omyl, zdejší protivník je nevýrazný, tuctový šílenec a s mořem nemá série společného vůbec nic. A ještě jedna drobná odlišnost by se našla. Zatímco desátý díl Agent, který mne miloval je podpořený výraznou ženskou postavou a patří k nejlepším v sérii, tenhle je jeden z těch průměrných a bond girls jsou jen do počtu. Kristina Wayborn se může pochlubit alespoň krásou, ovšem recyklovaná Maud Adams na mě neudělala dojem ani svým herectvím, ani svým zjevem. To samé platí i pro Rogera Moorea. Akční scény už nezvládá a odhadování kdy si musel vzít záskok, patřilo při sledování k mým oblíbeným kratochvílím. Chobotnička je zajímavá jen leteckými scénami - úvodní i závěrečnou. A také exotickým prostředím Indie. Kdybych byl sarkastický, dodal bych, že klaunským přestrojením toho o sobě Roger Moore řekl mnohé. Měl to už dávno zabalit a přenechat roli mladším. ()

haj

Předposlední Mooreova bondovka je opět nabitá jeho typickým humorem, výraznou porcí nadsázky s několika až vyloženě komediálními momenty, pestrými lokacemi a skvělými akčními scénami. Bond girl je tentokrát poněkud starší, ale to není na škodu, Maud Adams (která si zahrála už ve druhé bondovce s Moorem) to pořád sluší a ke staršímu Bondovi se hodí, kromě toho repertoár ženského křoví doplňuje celá řada mladších "chobotniček". Největší slabinou filmu je nevýrazný záporák i jeho poskok, kteří ničím nezaujmou a ztrácí se v zástupu všech těch, co jdou Bondovi během jeho dlouhé kariéry po krku. 9/10 ()

Krysa SPK

Výborná akční Bondovka s vynikajícím generálem Orlovem - Stevenem Berkoffem. Jen ta Chobotnička - Maud Adams mi nepřijde sexy, ať se dívám, jak se dívám :-/ ()

shantim

Scénář téhle bondovky se mi zdá být zdařilý a taktéž režisér ji zvládl velmi dobře. Jen ten agent Bond už je starý na vylomeniny, které dělá. Měli ho raději nechat sedět v kanclu a provádět analýzy. Jedno mu však musím přičíst k dobru: tentokrát si ke svému sexuálnímu ukojení vybral alespoň dospělou ženu. Nělíbil se mi ani hlavní padouch, který nebyl dost padoušský. 75% hvězdiček ()

Mishqo

taká ľahko nadpriemerná bondovka...Roger Moore pre mňa predstavuje celkom obstojného Bonda, nie najlepšieho ale obstojného (Sean Connery a Pierce Brosnan sú proste top a iní predstavitelia Bonda sa tam vyslovene nehodia)...no a čo sa týka filmu ako som už povedal nie je to ničím výnimočné než rada iných bondoviek ale zase ani neurazí...65% ()

Sany33

Idem to zrekapitulovať pekne poporiadku nech s toho nemám mišung. Prvú hviezdu udeľujem tomuto dielu za to, že konečne dal Rogerovi tvár aká mne osobne vyhovuje v podobe klaunovskej masky. Druhú hviezdu mu udeľujem za nádherné ženy, ktoré aby som podotkol tvorili gro celej časti a že ich ani málo nebolo. Tretí bod udeľujem výprave za nádherné zábery z prostredia Indie a súčasne aj kostýmom, ktorých bolo asi tiež dosť. A to by sme mali!!! Štyri krát sa mi pri "Chobotničke" podarilo zaspať. No uznajte samy, že 3 akčné scény na dve a štvrť hodiny je dosť hardcore ak si teda chcete hovoriť akčné krimi. Celá prvá polovica filmu sa točila okolo ukradnutého zlatého vajca a v druhej polke to vajce za záhadných okolností zmizlo a už sa upriamila pozornosť iba na ženy. Nie že by my to vadilo ale diali sa tu dosť nevysvetliteľné javy. Mňa konkrétne tento diel Jamesa Bonda neoslovil a aj preto iba priemerné hodnotenie 55%. ()

lykan9

Přesto, že Roger Moore není moc dobrým představitelem agenta 007, tak musím uznat, že až na pár výjimek, jsou jeho bondovky velmi dobré a Chobotnička je vůbec ta nejlepší. A hlavně v roli záporáka je tu Kabir Bedi. Co chtít víc. ()

fabecc1222

V Chobotničce jakoby se protly dva základní problémy Bondovek s Moorem. Z prvních dvou si bere takovou vláčnost, a z pozdějších zase viditelně přeslujícího hlavního představitele. Přitom jsou tu výborné scény (Zneškodnění bomby v cirkuse - výborný herecý výkon od Moorea). Obecně je vidět, že tam, kde Moore už nestíhá fyzicky, tak herecky se snaží vyhradit co se dá. Indie zas nabídne pohled do zajímavého prostředí, který občas až trochu parodicky schodí klasický humor těchto Bondovek (Bond v džungli srovná všechna možná zvířata takovým způsobem, že by i Bear Grylls nechápal...Nemluvě o tom, že na všechna narazí asi během minuty). Vlaková honička pak až moc připomíná První velkou vlakovou loupež. ()

Dreadd

K poslední hvězdičce chybí tomuto filmu se sprostým názvem jedna věc. A ta věc se jmenuje Sean Connery. Roger Moore jako 007 působí trochu přišlápnutě. Příběhově jedna z lepších bondovek, akorát bych klidně oželel tu bláznivou scénu na letadle. ()

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch