Paranormal Activity 4

• USA Paranormal Activity 4 (více)

Příběh hororu Paranormal Activity 4 volně navazuje na druhý díl, v němž démonem posedlá Katie vyvraždila rodinu své sestry s výjimkou nemluvněte Huntera, které unesla neznámo kam. Uběhlo pět let a tahle dvojice s velice pohnutou minulostí se přistěhuje na poklidné americké předměstí, které záhy poklidné být přestane. Paranormální sílu na vlastní kůži pocítí především matka s dcerou, které žijí v sousedství Katie. Po prvních nevysvětlitelných událostech instalují v domě kamery a další bezpečnostní prvky a nestačí se divit tomu, co na nich uvidí. Jenže u toho se temné síly, které se nad nimi stahují, nezastaví. (oficiální text distributora)

Nikki48

Ohromné. Začína to vyzerať tak, že môžem na svoj telefón natočiť našu hodinu slovenčiny a vyhlásiť ju za plnohodnotný horor, pretože aj keď na nej zaspávame nudou, megaúspešnej sérii Paranormal Activity sa nevyrovná. Keďže lietajúceho riadu dvoch sestier sme si za predošlé tri časti užili viac než dosť, dostávame sa vo štvorke k osvieženiu novými postavami. Pravda, platí to len čisto teoreticky, keďže v celom filme sa nenájde nič, čo by sa človeku vrylo do pamäte natoľko, aby o niekoľko rokov po pozrení filmu mohol povedať "Ach, to si pamätám, tá scéna bola skvelá." Neviem, koľko častí plánujú ešte natočiť, ale ak by sa režisér držal starého dobrého "v najlepšom treba prestať", skončil by pri dvojke. ()

Yajax

Podľa mňa veľmi prehnané scény, zo začiatku mi to pripadalo veľmi pokojne až sa to naraz rozbehlo v takom rozsahu, že to bolo až príliš. Ani na okamih som sa pri sledovaní nebála ani nič podobné , jedine na konci pri zábere davu "strašidelných" ľudí to mnou kúsok cuklo. ()

kelto44

Každý nový diel tejto série je o niečo lepší ako predchodzí, prvá časť sa mi nepáčila, druhé pokračovanie bolo o niečo lepšie a trojka sa mi páčila veľmi nato, že túto sériu v obľúbe nemám.. Táto časť moje tvrdenie skazila, je to najhorší diel celej série, je to úplne dementné, žiadna atmosféra, nápätie a ani nič, proste z toho mám hovno.. a to som si myslel že si po trojke túto sériu obľúbim, asi ťažko.. /15%/ ()

horor2

Tak toto zabolelo! Místo, aby se navázalo, tak se zase začíná někde jinde. Chápu, že je PA obsáhlejší, ale člověka na něco připraví a pak co?.... Finále skončilo hned, jak začalo! Pro mě zbytečný díl! ()

HellFireFery

Na film jsem se těšil velmi. Zajímalo mě, co dalšího se bude dít a kam se příběh vydá v dalším díle. Musím se přiznat, že patřím do skupiny těch, které série "Paranormal Activity" zaujala, a kteří mají na ni stále děsivé vzpomínky. Toto není obyčejný horor, kde si vychutnáváte smrt hrdinů a ani vás tolik netrápí, že někdo zemřel apod. Tento horor beru jako realitu a vždy jsem dané rodině fandil a snažil se do nich vcítit a v tu chvíli ten strach začal působit nejvíce. Problém v tomto dílu je však ten, že zaběhnutý a kvalitní scénář se již potřetí opakuje. Díky tomu lekačky ztrácí na účinnosti a přestože jsem se opět několikrát lekl, tak doufám, že příští dílů bude již o něčem jiném. Jinak musím pogratulovat, protože herci jsou skvělí, mladá dívka je milá a za perfektní zakončení dávám hvězdičku navíc! PS: Za rok jdu do kina znovu!!! PS II: Po titulcích je další scéna - ovšem bez titulků, tak jsem moc nepobral. Mám ale tušení, že příští díl nebude další horor za pár milionů, ale že se to kapánek přiostří!!! :-) ()

Cechyno4

PA je moje slabost na kterou prostě nedám dopustit. Samotný příběh není až tak děsivý a hrůzunahánějící. Malé dítě, které se dívá někdo do prázdna dokola a věty zabezpečovacího systému: Přední dveře otevřeny, zadní dveře otevřeny jen tak strach nenaženou. Tvůrci však vsunuli do děje snad deset lekaček a pěti z nich se povedlo zaskočit i mě. Proč vlastně čtyři hvězdy ? Skrz závěrečné finále. Mě konec nepřišel nijak krátký a utnutý. Já jej čekal po scéně v garáži. Takže celkový konec trvá asi přes deset minut ! A já se rozhodně nenudil. Konec velmi vzrušující a děsivý. Znovu jsem měl husí kůži. Proto čtyři hvězdy. ()

Crybaby

Súhlasim s uživateľom "J*A*S*M". Čakal som, čakal, a keď sa to začalo tak sa to aj skončilo. Dej oproti trojke ešte oslabol, čo som si myslel že nie je možné. Oproti jednotke strašný úpad, oproti dvojke lepšie a oproti trojke taktiež slabšie. Videné síce len v anglickom dabingu bez tituliek. ()

Todd_Hewitt

Pro mě jednoznačně prozatimní nejlepší díl série. Sice děsně krátké finále, ale lekačky fungovaly naprosto skvěle. /75%/ ()

mgerlich

Jeden z nejhorších kinozážitků. Očekávání byla nízká, ale že to bude na spaní mě nenapadlo. 95 minut působí jako 7 hodin v čekárně u doktora. ()

rasto87

Pre mňa osobne asi zabitý čas. Klasické kopírovanie z predchádzajúcich dielov, či už nainštalovanými kamerami v dome alebo podobným scenárom. Efekty stoja za nula bodov a to hlavne v garáži. Za najhrôzostrašnejšiu scénu vo filme možno označiť pád lustra. A navyše mysteriózne horory by sa nemali končiť takým fádnym spôsobom. Môžem povedať, že Paranormal Activity 4 je najslabšia časť z celej série. ()

onlyK2

Tak sem byl po 3ce hodně navaděn a těšil sem se,že se konečně začne trošku řešit, ale ono nic. Je to opět stejný film jako 1 či 2, akorát v bledě modrém. Byl sem zklamán. Takhle můžou tvůrci točit to samý pořád dokola a nikdy se nikam nedstanem...alespoň charaktery byli ve 4 trošku sympatičtější. ()

darebacek

U prvních třech dílů jsem si myslel, že se něco třeba takového i stát může, samozřejmě, že jsem věděl, že je to jenom komerční tah za pár šlupek viz. Blair Witch, ale tenhle díl už byl moc přehnaný, hlavně poslední scény! Nebýt pěkné mladé lolitky, co hrála hlavní roli, tak bych asi dal odpad! :-D Strach mi film opět nahnal, počítám že v dalším díle budou duši ufounů :-D. 35 % ()

Vimrak158

Veškeré díly z filmů Paranormal Activity jsem vždy respektoval a u třetího se dokonce i bavil a chvílemi i bál. Ovšem to co přišlo s čtvrtým filmem to nemá obdoby. Film tentokrát sledujeme z pohledu kamer v rodině, která bydlí ve stejné ulici stejně jako jedna z důležitých postav z minulých filmů. S příchodem malého chlapce, který se kamarádí s klukem rodiny, která se chová nelogicky az trapně, se začnu dít divné věci. Filmem nás provází sympatická blondýnka, která ovšem také moc lekcí logiky nepobrala. Na to, že se film označuje jako horor bych ho já osobně nenazval ani thrillerem. Ve filmu nebyla jediná strašidelná scéna, lekačky byly směšné a naprosto předvídatelné a konec filmu trapný až hanba. S pátým filmem už to horší ani být nemůže. ()

kobras5

Nebýt sympatičnosti herců, tak tento díl nemá vůbec co nabídnout, což je celkem škoda. Navíc ve spoustě scénách je useknutý rozhovor, myšlenka, což vůbec nepřidává na profesionalitě, naopak to dokazuje naprostý amaterismus režiséra, potažmo střihače. Hlavně by mě zajímalo, proč neustále dávají do baráků kamery, když na ty videa stejně v drtivé většině nikdo nekouká. Přece když už si dám kameru, aby mě nahrávala i v noci, tak se na to třeba i 8x (nebo i vícekrát) zrychleně podívám a mám přehled o tom co se dělo. No, každopádně nemohu PA4 doporučit a v případě, že PA5 nepřinese nic nového, obdrží odpad. Nezasloužených 25% (viděno na DVD česky). ()

elanista1

Chcel som povedat druhy najlepsi, ale zrejme bude namieste pouzit skor "treti najhorsi" diel serie. Recyklacia vsetkeho co sme uz trikrat predtym videli bez stipky inovacie, masna davka prazdnych dialogov, "prekvapive" lakacky a tak dalej. Nic si nezasluzi osobitne spomenut, dokonca ani zaver ktory mal byt najocakavanejsou minutou filmu len tak preleti a hned je koniec. Ale vsak co, 14 rocni sa strachmi posieraju a to je hlavne, je preto jasne, ze tato seria tak skoro neskonci, ved sa staci pozriet na trzby. ()

zuzza11 odpad!

na to se nedá nic jiného napsat než : Ty vole co to bylo? Proč je to v sekci horor a ne rodinný film pro mentálně zaostalé? :D já vůbec nechápu jak toto může někdo považovat za "film"... ()

Aywes odpad!

Nutno začít s tím dobrým. Moc toho totiž není. Schvaluji, že už od začátku se oproti předchozím dílů PA něco děje. Sice je atmosféra a většina situací na šourek, ale něco se prostě děje. To je tak vše. Totálně amatérští herci jednají jako po lobotomii, ale na to sem si zvykl. Co nemohu překousnout, tak několik jasně viditelných chyb ihned při prvním shlédnutí. Například (SPOILER) na konci se vloupe do baráku ženská. Celou dobu se straší tím, že se otevřou dveře se slovy "přední dveře otevřeny". Prostě takovej ten supr elektronickej udělák, který vám klidným hlasem řekne určité vály. Jenže ženská se dostane do domu a nic. Tak kdo jí kurva fix pustil přes ten zabezpečovací systém? Jak prošla dveřma bez toho, aniž by se spustil ten kouzelný hlas, rezonující celým domem? A ne, fakt to duch nebyl! Možná tu osobu pustila kočka nebo já fakt nevím.Ta by zasloužila nejvíce pozornosti. Určitě více, než trolující duch. Padání knihy, vyhození nože a podobné vály mě celkem rozesmály. Jako udělat to jednou je fajn, ale opakovat to? To je jasný trolling! Další chyba obsahující spoiler. Ben (nebo jak se ten její cápek jmenoval) otevře PC a za ním stojí ta ženská (asi Kate?). Víte, když otvíráte ntb, tak ještě nesvítí. Já teda pominu, že není zaplej úspornej režim, ale sem si téměř jist, že by ji za sebou viděl z odrazu. A to teda opět pomíjím, že každý z nás má v sobě snad ten instinkt, že někoho za zády cítí. No nic. O logice postav raději ani nemluvím. Pro pobavení ale vypíchnu jeden moment. Do nebezpečnýho baráku vyšle otec dceru namísto sebe. To bylo fakt dost trapný. Proč se sakra režisér snaží udělat super horor? Nejde mu to! Tohle není horor! Je to jen několik (málokdy) dobře připravených lekaček. Každej se přece lekne, když na někoho vyskočí z rohu. Teda většinou. Pokud právě nemáte tu lobotomii. Chyby ve filmu jsou tak šíleně liskací, že sem si jich všiml i když jsem v půlce filmu začal jednu osobní hru. Strčit si oba prsty do nosu a pokusit se je vyfouknout. Bylo to o dost zábavnější. A to ani nepíši o nudě. Film trvá hodinu a půl. Jen hodinu a půl. Stejně vám to připadá jako věčnost. A celkově. Ten film je fakt sračka. ()