Tim (Domhnall Gleeson) je naprosto obyčejný nesmělý jednadvacetiletý Brit, který má starostlivou matku, potrhlou sestru, úžasného otce (Bill Nighy) a žádnou holku. To se má brzy změnit, jelikož Tim právě dozrál do věku, kdy mu tatínek prozradí rodové tajemství. Všichni mužští členové tohoto rodu totiž mohou tak trochu cestovat v čase. „Tak trochu" v tomto případě znamená, že se můžou vracet jen do minulosti, k událostem, které oni sami prožili. Stačí zajít do nějakého tmavého koutu, zavřít oči, sevřít pěsti a jste tam, kde jste si přáli být. Tim se okamžitě rozhodne využít téhle dovednosti k tomu nejdůležitějšímu, co člověk jeho věku potřebuje. Tedy k holce, pokud možno hezké, chytré, hodné a lačné po sexu. Ta Timova se jmenuje Mary (Rachel McAdams) a jejich vztah je dokonalý, protože všechny nedokonalosti Tim pokaždé napraví. Ovšem ani s takovou schopností nemůžete život obehrávat donekonečna, zvlášť když je to prevít, který vám připravuje jedno nelehké dilema za druhým. S každým návratem totiž přijdete o všechno, co jste do té doby prožili. A to někdy hodně mrzí. (Cinemart)

BMW12

Fantasy-romantický film, kde hlavní hrdina Tim nemůže najít holku. Ovšem pak se dozví, že má schopnost cestovat v čase a tak tuto schopnost využije k tomu, aby lásku našel. Je to moc hezky natočené, opravdu se to povedlo, ale i přesto, že já jsem romantický typ, tak tohle bylo v některých chvílích až moc přeromantizované. Hlavní hrdina Gomhnall Gleeson není žádný krasavec, ale zahrál to svěle, divák se dokáže vžít do jeho role. Rachel McAdams jako vždy výborný výkon, jí ty romantické fimy sedí, navíc je to opravdu hezká herečka, ale tady celej film měla hroznej účes. ()

Pítrs85

Mít to pod palcem Amíci, tekl by z toho po plátně karamel a i cukrová vata by vedle toho zhořkla... Ovšem ne tak Angláni, resp. jejich kapitán na lodi romantických komedií Richard Curtis, jehož Láska nebeská je takovou mojí osobní vánoční klasikou. V Lásky čas se dočkáme dokonce i sci-fi prvku, díky kterémuž to může hlavní hrdina (příjemný Domhnall Gleeson) cestovat časem, tedy jenom nazpátek, ale fuuuh, jak já bych chtěl mít tuhle vlastnost taky, prožít si jeden den, vrátit se zpátky, napravit chyby a prožít si ho znovu a lépe... Ale bylo by to opravdu lepší? Lásky čas není, očekávaně, komedií, u které se budete lámat v pase, ale při jejím sledování je vám tak nějak dobře po těle, už jen tím, že to, na co se díváte, má hlavu a patu a jednoho to na té duši fakt zahřeje. K tomu pomáhá i skvělé herecké obsazení, kterému vévodí, opět očekávaně, skvělý Bill Nighy. Není to takový hit jako Love Actually, ale Curtis nezklamal ani tentokrát a já si tak můžu oddechnout, že jsem přežil další romantický film ve zdraví, ba co víc, dokonce se při něm i bavil. ()

Ivoshek

Šli jsme na to se ženou jako na kompromisní film. Říkal jsem si, třeba to bude jako Love Actually, ale moc není. Chybí tomu dynamika a taky humor se s postupem filmu vytrácí víc a víc... Je to škoda, začátek je dobrý a je v něm spousta vtipných míst ("víš co? přijď poslední večer..."). Jináč toho nad rámec zde častých postřehů typu "Rejčl Mekedems je pěkná, jen by to chtělo větší prsa" nebo "dyk to cestování v čase nedává lautr smysl" případ ě "proč je to tak dlouhý?" nemám. Snad jen, že to Curtis umí s atmosférou a jeho filmy mají parádní soundtrack. 50 %. ()

hansel97

Přesně to, co do filmů chci. Je mi jedno, že je jsou tu samá klišé a není to nic, co bych už mnohokrát neviděl. Je mi jedno, že z velké většiny je vše ve filmu předvídatelné. Tohle si mě u sebe dvě hodiny drželo jako přikovaného, ovšem přikovaného v nádherné peřince milého a sladkého filmu s úžasnou ústřední dvojicí a mnohem dokonalejšími pocity, které film vyzařoval. Za konec bych dal klidně 100 hvězdiček, protože přesně takhle by měli romantické filmy končit, aby to nebylo úplně trapné, jak to u některých bývá. ()

Xeelee

Nekompromisní antidepresivum. Film o lásce, štěstí, rodiných hodnotách a tak vůbec o životě. Se spoustou milého (leč stále britského) humoru. A cestuje se tam v čase! Moc příjemnej film. Zkuste si každý den prožít znovu a úplně stejně. Jen se zaměřte na detaily. Možná si jich pak začnete všímat hned napoprvé. ()

AlfaNumerO

[ČSFD projekce] Veliká spokojenost. Nejsem sice zastáncem romatickejch cajdáků, ale tento snímek je tak nějak zvláštně sympatický. Oběma postavám fandíte, aby to spolu dotáhli až do zdárného konce, což se nakonec... Jako třešnička na dortu prvek sci-fi. Vřele doporučuji, i kamenosrdcím (jako jsem já) takovýto snímek občas prospěje 83%. PS: Rachel McAdams má něco do sebe ()

Thomick

Ryzí láska. Arachneuss to vystihl stručně, ale zároveň naprosto přesně - po Love Actually si Curtis natočil Actual Love; a opět to ustál s grácií sobě vlastní. --- Ono tenhle Novozélanďan je vlastně sebevrah. Sebevrah, co (při vyvolávání rozličných emocí) strašně rád dochází na samotnou hranu pomyslného útesu, aby se v posledním momentě zarazil, otočil, vyplázl jazyk a mazaně odkličoval do bezpečné vzdálenosti. Jako když Tim vyháněl z předsíně kapelu; jako když rozkošnou svatbu "vyšperkovala" epická bouřka. A takových příkladů samozřejmě existuje povícero, jakkoliv ukryté mohou být. Totiž například ten bezstarostný tatík Bill Nighy se synem rozhodně nemá dokonalý vztah, jak se vám snaží nakecat třeba támhle Cival, to spíš přesně naopak - akorát že to Mistr divákovi naplno vyjeví právě v okamžiku, kdy si tím pohodovým vztahem začíná být docela dobře jistý ("No, dad, don't do it!"). Teprve jakmile Curtis pocítí, že už opravdu došel na konec a vystřílel veškerou munici proti přeslazenosti, přeci jen se podvolí. Respektive - abych dotáhl onu metaforu - přistoupí na volný pád a pod útesem se bez odmlouvání nechá strhnout vlnami sentimentu. Ale to už jsem byl já osobně natolik omráčen tou salvou pozitivní energie, jakou snímek disponuje, že jsem mu to ještě ochotně odkýval. Guilty as charged. --- About Time je zkrátka dalším Curtisovým výtvorem se značným potenciálem dopracovat se ke statusu díla, o jehož absolutní nenapodobitelnosti se ještě po léta letoucí budeme znovu a znovu rádi přesvědčovat (tak jako to činíme s Love Actually nebo Four Weddings and a Funeral). Ať už v tom zrovna budeme chtít hledat umělecké ztvárnění hesla "rodina vždy především"; ztracený optimismus; návod na plnohodnotné prožití života; či zkrátka laskavou zábavu s decentním instrumentálním i písničkovým soundtrackem na čele ... prostě cokoliv. A fanatici jako já (či spíš i zcela průměrní pánové) - ti si jistě vždy vrchem moc rádi připomenou tak překrásnou ódu na Rachel, jejíž půvab by jeden považoval skoro až za nereálný atribut (speciálně tady). Během promítání jsem se do ní zamiloval asi tak 1249krát, abych se na chvilku a napůl žertem odmiloval všehovšudy jednou - při předváděčce (aka vrcholu humorné složky filmu). --- "I will not take my pants off for Scotland!!" (Rachel/Mary ♥) ()

ReneeS

Nehodlám přemýšlet o tom, kolik to mělo logických kiksů. Že to působilo rozříštěně a místy nebylo těžké uhodnout,, co se v další scéně objeví. Je mi to úplně jedno, protože se mi to líbilo. Bylo to kouzelné takovým obyčejným způsobem a já strašně nechtěla, aby to skončilo. Nebudu vypisovat seznam všeho, co se mi tam líbilo - ano, je to vtipné, je to britské, má to krásnou hudbu .... ale podívejte se na to sami! Jen jednu věc říct musím - Bill Nighy je prostě úžasný! (mám pocit, že tohle neopakuju dost často) ()

claudel

Na prvního máje při deštivém počasí existují dvě žánrové filmové volby - sociálně laděné drama spojené s pracujícím lidem anebo romantická komedie. V roce 2014 se přikláním k možnosti číslo dvě. Líbil se mi koncept kina Lucerna - všechny dnešní promítané filmy mají v názvu slovo "láska" a žánrově jsou velmi pestré. Lásky čas mi připadl jako ta nejsprávnější volba. Měl jsem ale pochyby o masivní reklamě a odkazech na Lásku nebeskou. Ačkoli je Lásky čas moc milý, pěkný film s velmi aktuální pointou, zvláště pro nás všechny věčně nespokojené, mně vyloženě nesednul. Připadá mi děsně rozvleklý, utahaný, komedií bych jej ani snad nenazval. Nebýt Timových kamarádů a návštěvy Maryiných rodičů, asi bych se ani pořádně nezasmál. Rachel McAdams se mi snad poprvé v nějakém filmu nelíbila, navíc si myslím, že poté, co hrála v Zakletý v čase, měli tvůrci dát přednost nějaké jiné roztomilé herečce, ve Velké Británii jich je přece spousta. K jednoznačným pozitivům řadím hudbu a přítomnost mého oblíbence Ala ze Skins. To je ale na nějaké vyšší hodnocení zatraceně málo. Takže příští rok asi Germinal... ()

Necrotongue

Richard Curtis svůj rukopis prostě nezapře, ale tentokrát s ním zase taková zábava nebyla. Je mi to líto, doufal jsem, že budu moct film se svým oblíbencem Billem Nighym opětkovat, ale i když se tvůrcům podařilo vytvořit příjemnou až pohodovou atmosféru, romantické a tklivé chvíle jasně přebily humor, místy se zabrousilo až do patosu, a to mě zklamalo. Snímek by podle mého názoru potřeboval vyšší tempo a pořádnou dávku anglického humoru, pak bych nějakou tu hvězdičku přidal. ()

ARI50

Slabé hlavně kvůli herečky protože zbytek se mi slušně zamlouval ale ona mi nesedla romantický film musí mít dokonalou dvojici. ()

becki_tu

Curtis opět nezklamal. Cestování časem je však věc ošemetná, a to zvláště pro scénáristu. Proto i Curtis malinko doplatil na časoprostorové hrátky a minimálně závěrečná dvacetiminutovka popírá nastavená pravidla. Není to zásadní záležitost, ale všímavý divák si toho nemůže nevšimnout. Jinak je Lásky čas skvělou romantickou komedií, která většině žánrovým kolegům ukazuje záda, a to s grácií a humorem, které jsou Curtisovi, potažmo britům, vlastní. "All the time traveling in the world can't make someone love you. " ()

Will_X

No, upřímně by se mi vrácení v čase opravdu hodilo.. Ale zase na druhou stranu, chybami se člověk učí. Určitě geniální myšlenka! 85% ()

Earl_23

Zhruba ve 3/4 filmu jsem byl jako přimražen a ona myšlenka mě doslova pohltila. Paráda, stejně jako celý film! Richard Curtis prostě umí, About Time je skvěle natočený a hlavně bravurně odvyprávěný! Je to film, který vás nabije optimismem a příjemně pohladí. A k oné myšlence? Silná, obrovsky silná. Kéž by se jí každý v životě řídil. ()

evapetra

Pohodový, veselý, milý a optimistický film. Sympatická ústřední dvojice. Když jim na svatbě pršelo štěští, mohla jsem se uchechtat. Prostě příjemná, nenáročná komedie, která vám zvedne náladu v šedivých dnech. A možná by se jí to podařilo i bez toho cestování časem. ()

luka4615

Úžasná romantická komedie s atraktivním priběhovým podhoubím. „How long will I love you, As long as stars are above you, And longer if I can...“ ()

Vanilla77

Čekal jsem nudné lovestory, ale film mě hodně překvapil a skvěle bavil. Anglický humor a trochu zrzavých vlasů, kromě "U Konce světa" v současné době není moc vidět a tak tohle je příjemné osvěžení. Ano je to víceméně pohádka, ale hezká a kdo se občas nekouká na pohádky? Z pohádek také bývá nějaké ponaučení a i tady je: "Žijte život naplno a radujte se ze všech maličkostí!" ()

Handle

Už fakt dlouho jsem neviděl nic tak ze života a zrovna u romantické dramedie se sci-fi zápletkou bych to ani moc nečekal. Jsou tam scény milé a vtipné, stejně tak dojemné a myšlenkově silné, no a dohromady je z toho neskutečný feel-good film, který se může pyšnit svojí opravdovostí. Navíc si tam každý určitě najde své momenty se kterými se dokáže ztotžnit a právě díky tomu je film tak výjimečný a silný. Krom toho vynikající režie, herecké výkony a nádherný soundtrack. Přesně pro takové filmy mám slabost. ()

Kamca_

Už hned na začátku mi nějak nesedly hlavní postavy. Hlavně Domhnall Gleeson. Něco mi na něm prostě vadilo a myslím si, že Rachel se k němu vůbec nehodila. Moc to mezi nimi nejiskřilo. Ze začátku mě to trochu bavilo, ale pak se to celé začalo táhnout. Dvě hodiny je na tento film moc. Stačilo by bohatě 90 minut. Ani trochu mě to do děje nevtáhlo, bohužel. V půlce filmu jsem to už moc nevnímala a hodnocení z mého pohledu pořád klesalo. Ze začátku byla celkem zábava se vracet v čase, ale když se to pořád opakovalo dokola a dokola, tak už to bylo dost nudný a trapný. Nakonec dávám jen slabých 40%. Nechce se mi věřit, že tohle režíroval Richard Curtis ... ()

PF 2014

PF 2014